Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020 ŐSZ! kistesó projekt indul ;) fórum

2020 ŐSZ! kistesó projekt indul ;) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
74. LilixD (válaszként erre: 73. - Caprice86)
2020. szept. 17. 22:11

Szerintem nekem is van némi IR gondom, de ez még teljesen kivizsgálatlan. :( Ne szomorkodj, csak kerítsd elő a párodat!!!


Aha, nekem is váltotta a doki az euthyroxot egy időben syntroxine-ra, ugyanezért, mert felszívódás gondokat sejtett. Pont mikor felvettek kórházba, akkor szedtem ezt és fogalma nem volt a nővéreknek, hogy kell leírni, de nekem sem :D Csütörtökön rákérdek, mennyi D-vitamint szedjek, akkor lesz találkám endonénivel.

73. caprice86 (válaszként erre: 71. - LilixD)
2020. szept. 17. 21:26

A sportot leginkább inzulinrezisztenciára mondják. Nekem abból is van egy enyhe fokozat.😥

D vitamint 2000 ne-t szedek, nekem kifejezetten az endodoki javasolta. Abból a is a lágyzselatin kapszulát, mert nálam az jobban felszívódik.

2020. szept. 17. 20:26
Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok én is, ha lehet :) nemsokára belevágunk mi is a kistesó projectbe, a 3. gyerköcőt készülünk összehozni :)
71. LilixD (válaszként erre: 70. - Caprice86)
2020. szept. 17. 19:25

Nem is tudom, ha nem autoimmun, akkor sokat tud javítani elméletileg, de a pontos összefüggést nem tudom. Mert az sem mindegy, hogy miféle sport. izomépítő, vagy futásféle... vagy keverem az inzulinrezisztenciával? Najó, passz. Szedjünk bogyót. :)


D-vitamint, Caprice, Te mennyit szedsz? Én is tervezem egy ideje, de írnak neten ilyet is olyat is, de főleg azt, hogy ne adagold túl, mert ujujujj.

70. caprice86 (válaszként erre: 69. - LilixD)
2020. szept. 17. 15:28
A sport erre nem gyógymód, sajnos. Nézesd meg mindenképpen, valóban nem véletlenül mondta ezt az orvos!
69. LilixD
2020. szept. 17. 13:42
Gyorsan be is jelentkeztem jövőhétre endokrin kontrollra. Megijesztetek. Bár a doktor nő sem véletlenül mondta, hogy pozitív teszt után AZONNAL menjek... Első terhességemet is ő kísérte végig. Akkor 5 hetente néztük, kell-e emelni a bogyó adagomat, és végig higgadt volt és kedves. Előtte jártam több dokinál, mind azt mondta a 6-os TSH-mra, hogy élettani, sportoljak. Biztos lehet amúgy sporttal is kezelni, de ennél kicsit több útmutatásra lett volna szükségem, minthogy válasszak magamnak heti akárhányszor akármit...
68. caprice86 (válaszként erre: 67. - Boobaa)
2020. szept. 16. 20:31
Igen, egyre több már a 30-40-es korosztályban, sőt már korábban is. Én igyekszem pozitív lenni, hogy hamarosan beköltözik "hármaska" a pocakba! ☺️
67. Boobaa
2020. szept. 16. 18:45

Ez olyan szomorú, hogy ennyien küzdünk a pajzsmiriggyel.

Nálam szülés utáni pm gyulladás lépett fel, a túlműködés idővel alulműködésbe váltott át, amit az sztk doki nem vett komolyan. A vetélés után sikerült olyan dokit találnom, aki rendbe tette. Gyógyszer nélkül is tünetmentes vagyok, de a teherbeeséshez be kell állítani a megfelelő tsht.

66. caprice86 (válaszként erre: 65. - LilixD)
2020. szept. 16. 16:46
Nekem a második terhességem vetéléssel végződött, aztán teherbe estem a kislányommal. Vele éppen a 25. hétben jártam, amikor felfedezték, hogy nem jó a TSH-m. Mentem endokrinológushoz sos-ben, kaptam is gyógyszert. Ez 2015-ben volt. Nekem már akkor kiderült, hogy autoimmun eredetű. Problémamentes volt a várandósságom egyébként. Most pedig, 5 évvel később, "öregebben", pm betegként, nem tudom mennyire nehezíti meg a helyzet a teherbeesését. :( Alapvetően diétázom, de nem elsősorban a pm miatt.
65. LilixD (válaszként erre: 63. - Caprice86)
2020. szept. 16. 16:20

Én jódhiány okozta pm zavaros vagyok, azt hiszem ez az orvosi megfogalmazás. És a zavar az most épp az alulműködés. Nézték az antiTPOt, de szerencsére kizárhattuk az autoimmun dolgot. Voltak göbjeim is, de szülés után már nem voltak meg :)

Hashimotohoz diétát is kell tarts?

64. LilixD (válaszként erre: 62. - Meer)
2020. szept. 16. 16:16
Medicover pont 35 hetesen válik meg a gondozottaktól, mikor már szoros figyelem kellene... és addig látnak szívesen, míg semmi bajod. A dokimat szerettem ott, de nem rendel máshol és nem vezet sehol szülést sajnos. Táppénzhez mondjuk nem értett, vagy lehet csak nem írhatta le kerek-perec a veszélyeztetett terhes diagnózist, mert medi protocoll szerint nem kezelhetnek olyat? Nem tudom. Végül a kórházban és az ott dolgozókban, ahol szültem, nagyon pozitívan csalódtam. Csak ott az sztk rendelésre élelemmel kell menni és odajutni is egy óra nekem.
63. caprice86 (válaszként erre: 59. - LilixD)
2020. szept. 16. 14:38
Igen, szedek, S.ntroxint. Én Hashimotos vagyok, te? Emellett szedem a szelént, d vitamint, folátot.
62. meer (válaszként erre: 55. - LilixD)
2020. szept. 16. 11:30
Engem a munkahelyem küldött anno Med-hez.. hát.. a saját kerületi SZTK -s orvosom sokkal kedvesebb volt, a tudásában is megbízok.. nem vagyok nagy magánrendelés párti.. sokszor tényleg jobb az állami ellátás. Az idén is ezt tapasztaltam a János Kh-ban.. lehet érdekes dolgok.. de ilyenek is akadnak.
61. LilixD (válaszként erre: 60. - Boobaa)
2020. szept. 16. 10:36
Juhé, úgy legyen;)
60. Boobaa (válaszként erre: 59. - LilixD)
2020. szept. 16. 09:50
Köszi, a fejés+masszírozás+borogatás úgy tűnik hatott. Remélem jövőhétre elfelejthetem a kitömött melltartót.
59. LilixD
2020. szept. 15. 22:06

Igen, nagyon gyorsan sikerült, és emiatt nem is tudok nem arra gondolni, hogy "könnyen jött, könnyen megy". Izgulás van!!!


Juhú, nekem is forgószél fiam van. Párom jelen vírus helyzet miatt home office dolgozik, szóval szerencsére így egész sok vizsgálatot össze tudunk talán hozni. Kop kop, kerüljön mindre sor.


Az elválasztás nekem is szívás volt, bár inkább volt az cumizavar, mint elválasztás. Nem kellettem sajnos. Két naponta, aztán még ritkábban "megcsapoltattam" magam a kisfőnökkel. Így elég sokáig tartott, mert én is paráztam, hogy begyullad. De nem lesz semmi gond, Boobaa.


Kismis, Caprice ti kb. egy napon vagytok akkor, jól megjegyzem és drukkolok. Nem ideális ez a vidékre utazás, nemár :( Kellenek a fickók.


Megkérdezhetem Caprice, a pm alulműködésedre te is szedsz bogyót? Nekem is az van.:)

58. Kismis
2020. szept. 15. 20:31

Na mar ilyen jó hitekre lepek be?? :D

Lili oriasi gratula, most biztoa nagy az orom! Akkor nektek gyorsan sikerult :D


Nekem most mulik a menszim, 5 ciklusnapon vagyok. De rajottem ebben a honapban nem leszek terhes mert az egesz termekeny idoszakban videken leszek a gyerekekkel, ferj marad munka miatt. Ugyhogy igy jartam de legalabb erre a honapra nem fogok ragorcsolni :D az utazas meg nem fix, ha megse mennenk akkor termeszetesen ujra probalkozunk :)

57. Boobaa (válaszként erre: 55. - LilixD)
2020. szept. 15. 19:41

Köszi, a fogorvos letudva. :)

Én visszamentem az első baba után dolgozni, így ha szerencsém volt bölcsiben volt, ha nem, akkor apa vett ki fél nap szabit, néhány alkalommal meg anyósomék vállalták a gyerek felügyeletet. (Az én forgószél fiam tuti szétkapta volna a rendelőt...)

Ha jófej a háziorvos akkor az első labort is letudhatod az endo vérvétellel ;)

Én péről nem tudok nyilatkozni. Épp azon küzdök, hogy be ne gyulladjon a mellem. Már egy hete nincs szopi, de tejem még lenne...

56. caprice86 (válaszként erre: 55. - LilixD)
2020. szept. 15. 16:56
Örülök a jó hírnek! :) Én most a pé-t várom, de még nagyon a ciklus elején vagyok. A 3. hónapot "kezdjük". Reménykedem...
55. LilixD (válaszként erre: 54. - Boobaa)
2020. szept. 15. 14:56

Igen, igen. Először endodoki, mert külön mondta, hogy pozitív teszt esetén azonnal kontroll. Aztán védőnőt megkérdem, hogy hogy festene a terhesgondozás, ha most nem a Medicovernél csinálnám. Márpedig, ha nem sokkal vészesebb az egyéb út, nem kell órákat ücsörögni várókban, akkor inkább az egyéb út. Hátha jobban konyítanak a komplikációkhoz... (legutóbb volt sok sajnos) Na, és akkor ettől függ, hogy melyik dokihoz jelentkezem be terhesség megállapításra. De egyelőre túlságosan izgulok, hogy bármit is lépni merjek. Alszom még a dologra, kicsit lenyugszom.


Ti egyébként vittétek magatokkal a nagytesót a vizsgálatokra, vagy többségében volt kire bízni?


És Boobaa, hogy állsz a fogorvos időponttal?


És a legfontosabb: Kinek mikor lesz pé? Kit mikor szugeráljak nagyon?

54. Boobaa (válaszként erre: 53. - LilixD)
2020. szept. 15. 14:14

Nagyon örülök Nektek!

Gondolom most megy a sakkozás mikor kellene dokihoz menni :)

53. LilixD (válaszként erre: 52. - Boobaa)
2020. szept. 15. 12:54
Kösziii :)) Úgy fest tényleg sikerült, ma lett egy egyértelmű 2. csíkunk!
52. Boobaa (válaszként erre: 51. - LilixD)
2020. szept. 14. 14:28

Juhuuu!

Szurkolunk!

51. LilixD
2020. szept. 14. 14:15
Képzeljétek! Tegnap időn túli brutál halvány pozitívat, ma időn belüli kevésbé brutál, de baromi halovány 2. csíkot teszteltem! Holnapra nem várom.
50. caprice86 (válaszként erre: 49. - Kismis)
2020. szept. 11. 21:49
Úgy legyen!
49. Kismis (válaszként erre: 48. - Caprice86)
2020. szept. 11. 19:18
Pont en is ezt szamolgattam ma delutan hogy igy mar nem fogok majusban szulni. Akkor célozzuk meg a juniusi babat :D
2020. szept. 11. 15:26
Már biztos, hogy májusi babánk nem lesz. 😥 Ma megjött. Új hónap, új remények.
47. Kismis
2020. szept. 11. 12:03
Na lanyok most mar tenyleg kijelenthetem hogy nem sikerult. 3 ellott teszt utan megjott piroska :D de nembaj, most ismet ket het varakozas ovuig..
46. Boobaa (válaszként erre: 45. - LilixD)
2020. szept. 11. 11:19
Sajnos nem derült ki az oka. Senkinek nem kívánom azt a fél évet. Kértem kivizsgálást, mert még egyszer nem bírtam volna ezt átélni. Ott a pm alulműködést találták, semmi mást. Meg a doki a következő terhességnél aspirin protectet szedetett velem.
45. LilixD (válaszként erre: 44. - Boobaa)
2020. szept. 10. 12:32

Jajj, borzasztó lehetett a vetélés... :(( Lehet kötni egyértelműen valamihez, hogy miért gondolta meg magát mégis a pici? Vagy ez a bármi is okozhatta kategória?

Nagyon rossz téma, de nekem is 5 hetesen (igy utólag valószínűleg a cisztám pukkadt ki, azért ömlött a vérem) ügyeletes doki úgy látta kaparni kell. 5 napig sirattam, mire egy másik doki mondta, hogy ácsi ácsi, semmi kaparás, itt lakik valaki.


Elválasztást nálunk is a fiam viselte jobban kettönk közül:))


Amúgy nem bírtam ki, reggel teszteltem és persze negatív. Annyira messze van 15.-e!!!!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook