Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020-ban babásodjunk! fórum

2020-ban babásodjunk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯
312. Enada
2020. márc. 15. 20:45
Sziasztok! Van valami tippetek az egész napon át tartó reggeli hányingerre? Az epres orbiton kívül eddig nem sok minden vált be, azon meg mégsem élhetek egész nap 😂
311. Norie
2020. márc. 15. 15:58
Köszönöm mindenkinek! Úgy döntöttem, hogy jövő héttől már nem dolgozom.
310. élni (válaszként erre: 306. - Norie)
2020. márc. 15. 15:49
Én bezárnék azonnal....minek kockáztatni főleg ha még vérzés is volt..egy sima influenza se tenne jót most . szerintem pihenj.
309. tyityu (válaszként erre: 308. - Beus009)
2020. márc. 15. 11:05

Az anyamehben allitolag nem kaphatja el, ezt orvosok mondtak, viszont ha az anya fertozott volt szules kozben, akkor nyilvan a levegoben terjedt a virus es a baba elkapta tole. Ez benne van a pakliban. Azt is hozza kell tenni, hogy a gyerekeknel szinte semmi problemat nem okoz a virus, szinten orvosok szerint valoszinuleg azert, mert a gyerekeknek fejletlenebb a legzoszervuk, mint nekunk, es a virus nem tamadja annyira. Nekem van egy 6 honapos kislanyom es gyerekorvos azt mondta, hogy neki nagy baja nem lenne, csak nyilvan virushordozo lenne es atadna masnak.

Ezzel nem bagatelizalom a helyzetet, de ezek tenyek. Aztan mindenki annyira veszi komolyan a dolgot amennyire jonak latja.

308. beus009 (válaszként erre: 307. - Tyityu)
2020. márc. 15. 10:45

A legfiatalabb fertozott egy 30 órás ujszülott, aki az anyjátol kapta el es feltételezhetően mar az anyaméhben.


Norie, en biztosan nem kockaztatnék. Várandósan egy 38c feletti lazas állapot is maradando karosodasokat okozhat a magzatnak es ez a nyavaja magas lázzal jár.


En egesz terhesseg alatt kerultem a tomeget. Szepsegiparban dolgoztam elotte de terhesseg elott mar abbahagytam es otthon voltam pedig akkor nem volt még ez. Ha megteheted mindenkepp maradj inkabb te is otthon.

307. tyityu (válaszként erre: 306. - Norie)
2020. márc. 15. 10:35

Szia!

Ezt a dontest neked kell meghoznod. En annyit tudok, hogy itt Fro.-ban a terhes nok, mint a gyerekek nem szamitanak rizikos esetnek, csak az idosek es a kronikus betegek (szivbetegek, legzoszervi betegek stb.) Gondolom otthon is hasonlo a helyzet. A magzat nem kaphatja el a virust az anyatol, mivel ez a virus a legzoszerveket tamadja, a veraramban nincs jelen.

Neked kell latnod, hogy anyagilag megteheted e, hogy nem dolgozol. Nyilvan van panikkeltes is a dologban, otthon meg alig van megbetegedes de a boltok mar ki vannak fosztva...

Neked kell merlegelned, ha megnyugtat, hogy nem dolgozol, akkor tedd azt.

306. Norie
2020. márc. 15. 07:57

Sziasztok!


Már írtam egy másik babás fórumba is, de úgy látom, hogy itt többen vagytok. Ezért ide is írok, több szem többet lát alapon. Légyszi adjatok tanácsot.


Ma töltöttem be az 5. hetet. Szolgáltatóként dolgozom az egyszemélyes vállalkozásomban, így szabad kezem van arról, hogy most kinyitok-e vagy sem. Sok ember megfordul nálam, ezért elbizonytalanodtam a mostani vírus helyzet miatt. Kivitelezhetetlen az egy méteres távolság tartása, maximum a maszk jöhet szóba. Jelenleg van még ipari felületfertőtlenítőm, de véges, ugyanis nem lehet kapni utánpótlást sehol. Első babás vagyok, így nagyon nehéz ekkora döntést meghozni. Ki hogy döntene? Bezárna vagy dolgozna tovább? Olvastam cikkeket arról, hogy magzati károsodás eddig nem történt, viszont nem szeretnék semmit sem elkapni. Antibiotikumos kezelést pedig semmiképp sem szeretnék, de ha a mostani gyenge immunrendszer miatt szövődmény lépne fel, akkor nyilván muszáj lenne kezelni. A párommal sajnos ellentétes véleményen vagyunk, ő azt mondja hogy eltúlzom. A helyzetet súlyosbítja, hogy nem ment minden gördülékenyen, ugyanis barnás vérzést tapasztaltam, ami mostanra minimálisra csökkent a rutascorbin és a progeszteron hatására.


Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket és a véleményeteket!

305. 621bb5db60 (válaszként erre: 304. - Tyityu)
2020. márc. 14. 08:56
Jaja, összecsúsztunk ciklus szempontjából! 😄
304. tyityu (válaszként erre: 303. - Nórikaaa20)
2020. márc. 14. 07:18

Drukkolok mindenkinek!!! Szinte mindannyiotoknak ugyanakkor jott meg, jovo honapban csak ugy jonnek majd egyszerre a pozitiv tesztek 😀🍀.

En ma is csinaltam egy tesztet, erosebb mint 2 napja de azert meg nem ugrik le a tesztrol. Mondjuk csak hetfore nem varom. Ezt csinaltam a kislanyommal is ketnaponta teszteltem mig a tesztcsik nem lett olyan eros mint a kontrolcsik.

Igy elmeletileg kizartam a biokemiai es mehenkivuli terhesseget.

Itt Fro-ban koran nem fogad a doki, 10 hetesen voltam a kislanyommal...

2020. márc. 14. 04:11

Sziasztok,nekemis megjött ma hajnalban.

Nem értem mire volt ez a sok furcsaság ,na de új erővel vágunk bele ebbe a hónapba is :)

Mindenkinek babás hónapot kívánok !!:)

302. élni (válaszként erre: 299. - 621bb5db60)
2020. márc. 13. 11:50
Hmmm valahogy ezt én is meg tudom ám erősíteni...mostanában a ciklus 6.napján van tojásfehérje nekem is ....Lh tesztet a 11.naptól csináltam 3 hónapon keresztül és sose volt igazán teljesen pozitív sem..tehát olyan hogy lerobban a tesztcsíkról olyan sose volt...ha nem jön össze lehet én is kipróbálok egy sokkal koraibb tesztelést.
301. 621bb5db60 (válaszként erre: 300. - Tyityu)
2020. márc. 13. 10:57
Megnyugtató, hogy nálad is ez volt, akkor nem csavarodtam be. 😄
300. tyityu (válaszként erre: 299. - 621bb5db60)
2020. márc. 13. 10:28

A terhessegem elott 25-26 napos ciklusaim voltak es mindig kozepido elott volt a peteeresem. Neha csinaltam lh tesztet, de sokat nem szamitott, mert mindig megereztem az ovulaciot, szoval a teszt csak megerositette azt, amit eddig is tudtam.

Amikor a kislanyom fogant extra hamar volt ovulaciom, meg is ereztem, csak nem akartam elhinni. Azert akcioztunk a ferjemmel, es vegul a terhessegem elejen 2 doki is az ultrahangok reven arra jutott, hogy mensim utani elso napon estem teherbe.

Most szules utan ugye csak egy ciklusom volt, nem ertettem, hogy miert nem erzem a ciklusom elejen a peteerest, gondoltam megvaltozott a testem a szules utan igy elkezdtem lh teszteket csinalni, 14. napon lett pozitiv, ilyen keson nekem sosem volt, viszont ugyanugy megereztem, mint korabban.

Szoval csak akciozzatok, barmikor osszejohet 😀

299. 621bb5db60 (válaszként erre: 298. - Tyityu)
2020. márc. 13. 10:17

Nehézkesen, de megjött tegnap délután. Szóval, pár nap múlva újra belecsapunk a lecsóba! :D Mondjuk lehet, hogy nem várom meg teljesen a menstruációm végét, mert szerintem nekem időnként a ciklus elején is van egy ovulációm, csak eddig nem nagyon szenteltem figyelmet neki. Még januárban vettem észre, hogy miután elmúlt (a ciklus 6. napján voltam), fájt a jobb petefészkem (általában mindig szokott fájni mensi után is), gyorsan elmentem wc-re és tojásfehérje jellegű folyásom volt, benne egy kis maszatnyi vérrel. Na mondom, tuti volt egy korai peteérésem. Sajnos abban a hónapban nem csináltam LH tesztet, úgyhogy nem tudom, hogy középidőben is volt-e peteérésem. Az ikertesóm is járt már így, ő miután elmúlt neki és fájt a petefészke, rögtön csinált egy LH tesztet és pozitív lett. Szóval mikor meséltem neki a januári esetet, nem volt meglepődve. Mondta h. neki abban a hónapban középidőben is volt egy peteérése. Szóval, lehet h. ilyen fajták vagyunk, h. nekünk néha többször is van. Viszont tesóm azt mondta, hogy állítólag ilyenkor a második pete már nem feltétlen jó minőségű... Nem tudom, mi igaz ebből. De ha igaz, és mondjuk rendszeresen van korai peteérésem, de a második pete már nem olyan jó, akkor nem csoda, hogy eddig nem jött össze, mert a ciklus közepére szoktunk koncentrálni babagyártás szempontjából, miközben lehet, hogy az elejére (is) kéne... Úgyhogy ebben a hónap akár kivonult már a Vörös Hadsereg, akár nem, harcba indítjuk a katonáinkat. :D

Amúgy tesóm épp most terhes a harmadik babájukkal, úgyhogy talán nálam sincs úgy probléma. :)

298. tyityu (válaszként erre: 295. - 621bb5db60)
2020. márc. 13. 09:45
Megjott ?
297. 621bb5db60 (válaszként erre: 296. - Andrea1618)
2020. márc. 12. 16:01
Drukkolunk! :)
2020. márc. 12. 12:25
Nekem a melleim szét akarnak robbanni.. de mèg 5 nap mulva kellene megjonni, így még sosem fàjtak hàtha..
295. 621bb5db60 (válaszként erre: 294. - Tyityu)
2020. márc. 12. 11:01
Majd megnézem, itt hol lelhető fel! :) Amúgy köszi az infót! ;)
294. tyityu (válaszként erre: 293. - 621bb5db60)
2020. márc. 12. 10:58

Betegen valoszinuleg sok eselyetek nem volt. Majd a kovetkezo honapban 🙂

A macat itt bio boltban lehet kapni

293. 621bb5db60 (válaszként erre: 290. - Tyityu)
2020. márc. 12. 09:14
Asszem, utána kell néznem ennek a macának. 😉 Ez volt a negyedik hónapunk, bár így, h a férjem lázas volt, nem tudom, h a mostanit beleszámoljam-e egyáltalán...
292. tyityu (válaszként erre: 291. - Nórikaaa20)
2020. márc. 12. 08:56

Koszonom szepen, tenyleg meg nem akarom beleelni magam. Ez a hatranya annak, hogy tul koran tesztelunk, meg minden lehet. A kovetkezo allomas, hogy hetfon tenyleg ne jojjon meg.

Azert kicsit belegondoltam, hogy ha tenyleg vegig megy ez a terhesseg, hogy birkozok meg ket gyerekkel, akik kozott 15 honap a korkulonbseg 🤣🤣🤣🤣🤦‍♀️


Nalad mizu? Tenyleg nem teszteltel?

291. Nórikaaa20 (válaszként erre: 288. - Tyityu)
2020. márc. 12. 08:37
Halkan gratulálok:)
290. tyityu (válaszként erre: 289. - 621bb5db60)
2020. márc. 12. 08:34

A lenyeg, hogy nem fogod fel drasztikusan a dolgot, ez mar alapbol jo, ha az ember nagyon rastresszel, akkor nehezebben sikerul 🙂. Regota probalkoztok?


Talan amit ajanlani tudok, az a maca. Allitolag nagyon jo hatassal van a spermiumok minosegere es szamara es a noi peteerest is segiti. Mindenesetre a parom a kislanyom fogantatasa elott es most is szedte egy honapig. Es a kovetkezo honapban osszejott. En par hete hagytam abba a szoptatast (szoptatas alatt nem ajanlott a szedese) es ha ez a ciklus nem jott volna ossze akkor a kovetkezo ciklusban szedtem volna. Nem szokasom mindenfele bogyot beszedni, most sem szedtem semmit, de tobb helyen olvastam, hogy a maca tenyleg nagyon jo.

289. 621bb5db60 (válaszként erre: 288. - Tyityu)
2020. márc. 12. 08:07

Szia! Drukkolok, hogy minden ok legyen! :)

Igen, mára nem várom, egyelőre nem jött meg, de a hőm leesett, úgyhogy valószínűleg meg fog jönni. Enyhébb hasfájásra ébrettem, de hol elmúlik, hol visszajön. Nem ma, hanem előtte éjjel is hasfájásra ébredtem, nappal viszont nem volt semmi. Három nappal ezelőtt is fájt a hasam, de akkor nappal. Fura az egész, mert nekem mindig megjövés napján szokott csak fájni, vagy előtte nap ritkán és nagyon enyhén húzódik a hasam. De nem szokott 3-4 nappal előtte fájni. Valószínűleg, ahogy telik az idő, a ciklusom is változik. Persze nem örülök... mostantól már napokkal előtte kínlódhatok a hasfájással? Remek...

Amúgy számoltam azzal, h lehet h most sem fog sikerülni, mert a férjem épp lázas beteg volt, mikor a termékeny időszakom volt. Mondtam neki h most akkor hagyjuk, így nem akarom, h beteg, de addig nyaggatott, amíg belementem. Mondjuk nem csodàlom, hogy annyira akarta. Pont előtte levő napokban voltam otthon Magyarországon és mondtam neki, h 2-3 nappal az érkezésem előtt már ne nagyon csináljon semmit nagy magányában (ha értitek, mire gondolok :D), h harcra készek legyenek a katonák, mire jövök. Csak közben benyalt vmit az irodában... Neki meg már muszáj lett volna kiereszteni a gőzt. XD Alapból sem bírja sokáig tartogatni őket. Szóval beadtam a derekam, de mondtam neki, h lehet h a fiúk most nincsenek topon a láz miatt. Erre csak nevetett. XD

288. tyityu
2020. márc. 12. 07:05

Hat Lanyok... Ma reggel ellottem egy tesztet, mert tegnap egesz nap rossz volt a kozerzetem es olyan furcsan fajnak a melleim, mint a terhessegem elejen. Az eselytenek nyugalmaval vartam az eredmenyt, a paromnak se szoltam, csak sokalta, hogy mennyi idot toltok a furdoszobaban.

11 dpo es pozitiv teszt (tettem fel kepet).

Egyenlore csak nagyon nagyon halkan orulok, hiszen csak hetfore nem varom, mar volt egy biokemiaim szoval tudom, hogy ilyenkor meg nagyon korai orulni.

Mindenesetre nem hittem, hogy 36 evesen az elso probalkozos honapunkban osszejohet.


Halacskaa, te mara nem varod ha jol emlekszem.

287. Nórikaaa20 (válaszként erre: 286. - Tyityu)
2020. márc. 11. 16:16

Szia,inkább pénteken. Reggel volt ,és most azóta semmi.

Egy darab tesztem van, 10 es érzékenységű, nem akarom ellőni hamar .Nem szándékozom újat venni. Valahogy a megérzéseim be szoktak jönni sajnos :)

286. tyityu (válaszként erre: 283. - Nórikaaa20)
2020. márc. 11. 16:06
En a helyedben holnap csinalnek egy tesztet, mar 13. dpo-n leszel, ki kell mutatnia. ha pozitiv es tovabbra is verzel talan erdemes dokihoz menni.
285. Nórikaaa20 (válaszként erre: 284. - Panna07)
2020. márc. 11. 15:59
Én ovuláció óta száraz vagyok,pedig egy héttel ovu után krémes bő folyás mindig aztán vizes menzesz előtt. N most nem. Se a cicim nem fáj abszolút semmi.Mégsincs semmi olyan érzésem, hogy összejött volna . érdekes :D
284. Panna07 (válaszként erre: 283. - Nórikaaa20)
2020. márc. 11. 15:54
Szia! Szerintem ez elég gyakori lehet, én is mindenfélét szoktam tapasztalni az ovuláció után, amiket korábban sosem, amikor még védekeztünk, úgyhogy teljesen megértelek, olyankor engem is aggaszt az egész. Az agy hihetetlen dolgokat tud testi szinten produkálni, hisz nagyon szeretnénk teherbeesni.
2020. márc. 11. 15:40

Sziasztok!Kicsit most ki vagyok akadva .

Ugye nemrég írtam,hogy 9. Dpo vércseppek, ez volt következő nap is aztán ugye semmi . Aztán utána egybe rózsaszínes folyás pár törlésnél, az is elmúlt. Most a 12. Dpo megint véreztem, kicsit több volt, keveredve a folyásommal, de az is csak reggel .De ezek mind mind piros színűek . Kicsit mintha görcsöltetem volna de lehet beképzelem.

Minden hónapban van valami fura ami miatt azt hihetem most talán összejött de semmi. És ez amióta próbálkozunk. Nem fura?Azelőtt csak megjött,fájt a hasam egy napig és kész. Ideges még nem vagyok de azért kíváncsi lennék / leszek ,hogy mitől van ez . Szerintetek ?

❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook