Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019. novemberi, decemberi babák fórum

2019. novemberi, decemberi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
57. Tripleea (válaszként erre: 56. - Kiscsillag25)
2019. szept. 21. 10:19
Hát ne értsd félre de örülök, hogy akkor nem csak nekem van ilyen érzésem, hogy néha semmit nem tudok :) amúgy ez tuti a millió lehetőség miatt van, mindenből 100 féle fajta van, aztán találd ki, hogy melyik a legjobb.. Légzésfigyelőn még először elgondolkodtunk, hogy tutira kell-e, nem csak túlkapás, de aztán abban maradtunk, hogy ezen nem múlhat a nyugodtság... Igen, nálunk is a doki ír fel ilyen cuccokat, attól függetlenül én veszek ilyesmiket max elhasznalom én :D a férjem nagy guru ezekben, Johnson & Johnson tilos vásárolni ezt megjegyeztem :)) Hát van ahol születés után kell menni a gyerekorvoshoz a receptekért, van amelyik doki előtte kiadja.. Ti felkerestétek már a gyerekorvost?
56. Kiscsillag25 (válaszként erre: 55. - Tripleea)
2019. szept. 21. 09:53
Egész évben voltak ilyen előadások, de mostanra nincs beidőzítve egy se, de kérdeztem a dokit a múltkor és azt kondta mindent elmondanak majd fent a szülészeten, meg remélem meg is mutatják. Ahogy olvasgatok a témában valahogy magyarországon elég sok a császáros szülés, hát nem tudom.. olyan sima és “könnyű” volt a terhességem eddig, bízom benne hogy a szülés is ilyen lesz 😁 ruhából én úgy voltam vele hogy inkább majd felhajtom az ujját mint hogy szorítsa, szóval 56-os méreteket vettem, kaptunk is ajándékba azok közt van egy-két 50es is. A kórházba úgy tudom nem lehet sajátba, csak amit ott adnak úgyhogy vészhelyzetben apának lesz 3napja ha semmi se jó 😂 addig is várom hogy végre ott tartsunk hogy moshatom és vasalhatom már őket 😁légzésfigyelőt én is nézegetek, olyan parás vagyok hogy bármi van ebből nem engedek, különben egész este csak azt néznèm hogy mi van :D most az ilyen fürdető, meg kenőcs meg ilyenekbe vagyok bizonytalan, mert valahol olvastam hogy ne vegyünk semmit mert majd a gyerekorvos ír fel, és azt kell venni a patikában, de hogy mikor vagy hogy azt nem tudom 😂 néha úgy érzem semmit se tudok :D igazán lehetne valaki aki ezeket elintézi 😂
55. Tripleea (válaszként erre: 54. - Kiscsillag25)
2019. szept. 21. 09:11
Nálatok nincs ilyen szülés felkészítő? Ahol megmutatják, hogy mi merre hány méter :) én egy ilyenre szeretnék majd októberben elmenni, hogy mégis tudjuk hova kell támadni :)) nálunk is első gyerek, kB fogalmam sincs az egészről :D olyan sok esély van császára? Vagy csak szimplán sose lehet tudni, hogy mi történik és bízol a természetes szülésben? Én nem igazán filózok ilyesmin, természetes úton szeretném, ha ne adja isten valami történik már úgy sem én döntök :) Nálunk még most lett befejezve a gyerek szoba festése, holnap össze lesz szerelve végre a komódja, amiben lesznek a ruhái, meg polcok stb, utána már rakhatom a fészket ahogy az öregek mondanák :D hát kórházi csomagom még sehogy sem áll, a gyerkőc dolgai nagyjából megvannak, bár kezdek elveszni a ruha témában, hogy most akkor mekkora méretből mennyit milyet venni.... Praktikus és logikus vásárló vagyok, így kicsit fusztral a gondolat, hogy lehet kicsi lesz egy halom holmi, mert azért nem mindegy hogy 2kilo egy babóca vagy 4 :D légzés figyelő meg orrszívó amit még meg kell rendelni, de még tájékozódás alatt van a téma..
54. Kiscsillag25 (válaszként erre: 53. - Tripleea)
2019. szept. 21. 08:41

Nekem a ladeevit mellett csökkent a hemoglobin szintem azért írta fel a doki, bár így már lassan a fülemen is vas folyik 😂 az az érdekes hogy hónapok óta szedem a terhesvitamint, de mostanában néha ha beveszem olyan hányingerem lesz tőle hogy már csak éhgyomorra tudom bevenni hogy bent is maradjon..

Igen, egy héttel előrébb vagyunk és első baba :) megvan a bútor, babakocsi, meg egy halom ruha 😁 most próbálom összeszedni hogy mi az ami még majd az elején szükséges, meg magamnak is a kórházi cuccokat. Alig várom már a 36.heti vizsgálatot, mert akkor már a szülészetre kell mennem ott remélem kapok majd bővebb infókat, mert még csak a nőgyógyászomhoz járunk. Próbálok nem nagyon eltervezni mindent, mert hát ki tudja hogy alakul, de nagyon reménykedek a természetes szülésben 😊 ti hogy álltok ezekkel?

53. Tripleea (válaszként erre: 52. - Kiscsillag25)
2019. szept. 21. 08:19
Szerintem a mi születési súlyunkból nem lehet következtetni, én "kis" súllyal születtem kB 2,5kg voltam a párom is hasonló bár ők ikrek voltak 😁 igen szedek első perctől fogva a ladevit extrát szedem plusz magnézium, mert abból nem sok van benne, meg felkeltem életemben először arra hogy begörcsölt a vádlim, a férjem arra riadt fel hogy nyöszörögve kínlódok😂 most néztem utána a maltofernek, hogy vas és folsav, elvileg a ladevit extraban van annyi amennyi kell, így én nem szedek erre is külön.. De amúgy vicces ez, mert a magnézium és a vas gátolja egymás felszivódását a szervezetben, szóval érdemes jó pár órával később bevenni... ☺️ Hogy álltok a gyerek holmikkal, szobával? Látom egy héttel vagy hamarabb kiírva mint én.. Első gyerek?
2019. szept. 21. 08:02

Te szedsz valmi vitamint egyébként?

Én a 12.héttől elevitet szedtem, aztán olyan szerencsém volt hogy kaptam 6havi ladeevit-et a védőnőtől 😁 magnéziumot szedek még, mert sokat feszül a hasam, meg most kaptam maltofer rágótablettát, na azt valahogy lekínlódom mert valami eszméletlen undi íze van

2019. szept. 21. 07:15

Én 3kg körüli baba voltam 50 centivel, párom viszont 4kg és 58centi, remélem ezt nem tőle örökli :D sokszor én is csak így nézem elképedve higy miket tud csinálni, tisztára mintha ki akarna mászni oldalt valhol, amikor meg nyújtózkodik na olyankor volt már kocka hasam, háromszög hasam de volt már tök lapos is annyira keresztbe volt :D a kedvencem amikor a kis lábát, vagy legalább is gondolom hogy a lábát, dugja ki, és akkor egy kis alien pukli megy jobbra-balra :D

Nekem nagyon fent szeret lenni, a tüdőmet is nyomja rendesen ha úgy van kedve

50. Tripleea (válaszként erre: 49. - Kiscsillag25)
2019. szept. 20. 17:09
29+4 már 1480grammra saccolta a doki :D szóval együttérzek, azért remélem nem lesz 4kilós :) mi 31 hétbe léptünk ma :) nekem a bordámat még nem bántotta, de a körbe körbe forgás ismerős... Van hogy olyan lassan csinálja mintha valami ördögűzés történne a hasamból..😂😁
2019. szept. 20. 12:52

Az orvosok eddig nekem se mondtak semmit a leleteimmel, annyi hogy kaptam vasat aztán jólvan. Az ultrahangos nő viszont nagyon rendes, ő mindig mindent mond meg mutat :) nekünk az össz méretei alapján eddig mindig szinte napra pontosan akkora volt mint lennie kellett, és azt hiszem nem lesz egy kicsi baba :D a 30. heti ultrahangon 1500gramm volt, és a fejmérete másfél héttel nagyobb volt szóval... szegény én :D bár mindwgy nekem mekkora lesz, csak egészséges legyen :) amúgy minden rendben, kicsivel több a magzatvíz, de nem tértek ki rá jobban, szóval azzal sincs gond szerintem.

Uh basszus én már előre félek ettől a védőnős témától, sikerült egy annyira nem szimpatikusat kifogni hogy csak na..

Veletek miújság? :) én még mindig nem tudok rendesen aludni, pedig olyan jó lenne :D ma vagyunk 32 hetesek, és a kisfiam új kedvenc játéka ha a bordámat rugdossa napközben, ha épp nem forog körbe körbe :D

48. Tripleea (válaszként erre: 47. - Malamut87)
2019. szept. 20. 08:20
Uh-n sem mondtak semmit? Nekem már a 18 és 26hetes vizsgálaton is mondtak egy becsült súlyt..
2019. szept. 19. 16:34
Hozzáteszem még, hogy ezt is én kérdeztem meg hogy mekkora most a babám. Eddig csak gyors megvizsgált és kész gyors szívhang nézés aztán ennyi.Egyik vizsgálaton sem tért ki bővebben az orvos a baba méreteire.
2019. szept. 19. 16:30
Sziasztok, mi még mindig a házépítésnél tartunk. Most próbáljuk olyan szintre hozni az alsó szintet hogy a babával oda tudjunk menni meg a védőnő is jóváhadja a dolgokat. Így a 29 hét végén azt mondta a doki, hogy átlagon aluli a babám de minden rendben van vele amúgy. A fejméretnek 80mm nek kéne lennie a babámé pedig 70mm kb 1200gramm a súlya. Nincs gond ezzel mert úgy néz ki nem kell arra számítani hogy nagy baba lesz de a 2 hónap alatt még megnőhet. Így jöttem ki a vizsgálatról.😊
45. Tripleea (válaszként erre: 44. - Kiscsillag25)
2019. szept. 16. 08:06
Lakásfelújítás? elhiszem, hogy hulla vagy, mi csak a gyerekszobát festettük, tapétáztuk, de épp elég volt :D a fiú ruha témával egyet értek teljes mértékben, de az unisex ruhák mentik egy kicsit a helyzetet :) és az alvást is megértem, szerintem már több mint egy hónapja nem aludtam egy normálisat.. De végre az első napom, hogy nem kell dolgoznom :D fura, mióta az eszemet tudom vagy suliba jártam vagy dolgoztam, így most át kell állnom erre, de valahogy, csak menni fog😁😁😁
44. Kiscsillag25 (válaszként erre: 43. - Tripleea)
2019. szept. 5. 21:45
Szia :) mi most fejeztük be a lakásfelújítást, már hulla vagyok tőle :D már megvettük a kiságyat meg a pelenkázót, már csak össze kéne rakni, és az álom babakocsim is megvan :) remélem ki tudjuk majd használni így hogy novemberben születik a babu :) már van egy pár ruhácskánk is, megvan a karácsonyi szett, meg néhány otthagyhatatlanul cuki ruha, bár esküszöm fele annyi kisfiú ruha van a boltokban mint kislány úgy érzem... Ami engem mostanában megvisel, hogy nem tudok egy jót aludni, már elég kényelmetlen a pocakkal majdnem mindenhogy
43. Tripleea (válaszként erre: 42. - Kiscsillag25)
2019. szept. 5. 21:04
Szia :) mi holnap 29 hetesek leszünk :) szintén fiú, első gyerkőc :D és nagyon aktív... mi kedden megyünk majd mozizni, remélem engedni fogja, eddig kb mindig pörgött forgott mikor ultrahang volt :D nekünk is jó minden értékünk, az alacsonyabb hemoglobin szint nálam is játszik, de a védőnő annyit mondott, hogy ez teljesen normális :) hogy álltok a készületekkel? Nálunk a bútor es a babakocsi megvan, holnap fest és tapétáz a férjem de kB ennyi :/ még dolgozom, annyira el tudok fáradni délutánra, hogy nincs erőm még megindulni vásárolgatni..szerencsére jövőhet péntek lesz az utolsó munkanapom, utána már bele húzok :)
2019. szept. 5. 18:19
Sziasztok, hátha van vagy lesz itt egy két aktív tag :) ki hol tart, hogy van? :) Kismanó holnap lesz 30hetes, el sem hiszem hogy repül az idő, hétfőn megyünk a következő uh-ra, már alig várom :D egy nagyon aktív kisfiúcska van a pocakomban, nem tudom mi lesz velünk ha megszületik mert már most nem alszik egy percet sem szinte :D a 24. héten voltunk babamozin, hát ott is gyakorlatilag már fejen is kellett állnom, mert ez a kisfiú nem szereti nagyon ha meg akarom nézni, folyamatosan elszaltózott meg elforgott, vagy eltakarta az arcát :D úgy néz ki minden rendben, voltunk cukorvizsgálaton az is rendben volt szerencsére, a hemoglobinom volt kicsit kevés, most több vasat szedek aztán meglátjuk..
41. Kiscsillag25 (válaszként erre: 31. - Kanel)
2019. szept. 5. 18:08

Szia, most láttam a hozzászólásod, sajnos kicsit elfelejtkeztem erről a fórumról :)

Mi november 15.re vagyunk kiírva és a Péterfy van tervben. Aztán meglátjuk mikor akar jönni a manó :D

40. malamut87 (válaszként erre: 39. - Tripleea)
2019. aug. 26. 14:36
Szia, igen. Nem mozog sokat de már érzem mikor edzést tart. Főleg este mikor aludnék.😊 Mondtam a nőgyógyásznak is hogy nem mozog sokat azt mondta hogy jók az eredményei a babának és ez a lényeg.😊 Annál többet fog mozogni miután megszületik😁. Most a súlyommal van gond a védőnő szerint. De amíg mindketten jól vagyunk az eredmények is jók nem tudom miért kell ezzel bántani a leendő anyukát.
39. Tripleea (válaszként erre: 37. - Malamut87)
2019. aug. 19. 07:39
Szia :) változott már a helyzet?
38. Tripleea (válaszként erre: 36. - Malamut87)
2019. aug. 7. 21:07
Akkor csak emiatt lehet hogy még nem annyira intenzíven érzed :) ne aggódj, a fura érzés pedig egyre többet lesz és majd a sokadik után rádöbbensz, hogy úristen :))
37. malamut87 (válaszként erre: 35. - Tripleea)
2019. aug. 5. 10:48
170 magas vagyokavagyokaz alapsúlyom baba előtt 84kg szokott lenni. A 8 héten voltam előszőr dokinál majd a védőnőnél akkor voltam 89 kg.
36. malamut87 (válaszként erre: 35. - Tripleea)
2019. aug. 5. 10:30
Szia, molett voltam mindig is így a 23 héten vagyok 93 kg. 89kg val kezdtem. Igazábol nem tudom mit kéne éreznem a vizsgálatokon minden rendben van elvileg. Szolt volna a doki ha nem remélem. Tegnap este és ma reggel volt furiérzés a hasamban lehet hogy akkor ő volt? Nem tudom. Mindenesetre figyelek😊 köszi szépen hogy válaszoltál
35. Tripleea (válaszként erre: 34. - Malamut87)
2019. aug. 4. 19:20
Szia! Így elsőre én is felhúztam a szemöldököm, mert fura, hogy nem érzed.. Ha nem túl indiszkrét a kérdés, a súlyod nem lehet hibás? Mármint egyedül akkor hallottam ilyenről, amikor túlsúly volt. Én 18.hetes voltam, mikor valami furat éreztem, kB. Mint amikor emésztés miatt megmozdulnak a belek, viccesen hangzik, de tényleg :) nem is voltam benne biztos, csak ez reggel történt és még nem ettem, aztán ahogy teltek a napok egyre gyakrabban, az első keményebb megmozdulása kb 22 hét körül volt, amikor már pislogtam, hogy ha már most ezt tudja csinálni mi lesz később :) 24 hetes vagyok, és rengeteget mozog, és már kívülről is láttam :) egyébként ha az orvosok azt mondták minden oké, biztos úgy van.. Próbálj meg ráhangolódni, egyedül, csendben, beszélj hozzá, simogasd, és figyelj.. nekem van hogy 2-3 órára eltűnik :)
2019. aug. 3. 18:10
Sziasztok, új vagyok itt és az első babámat várom aki november végén fog megérkezni. A 23 hétben vagyok de még nem érzem hogy mozogna.😞 A vizsgálatokon minden rendben van volt eddig. De mindenkitől azt hallom hogy már rég éreznem kéne a mocorgását. A védőnő és az ismerőseim szerint is. Azt szeretném megkérdezni hogy nálatok ez hogy volt? Amugy úgy néz ki hogy kis fiú lesz.
33. Tripleea (válaszként erre: 32. - Kanel)
2019. júl. 28. 18:35

Szia, hála az égnek egészséges fiú gyermek :)

Neked első baba?

32. kanel (válaszként erre: 30. - Tripleea)
2019. júl. 25. 15:09
Szia! Mi lett az amniocentézis eredménye? Remélem azóta minden rendben.
31. kanel
2019. júl. 25. 15:08
Sziasztok! Most találtam ezt a fórumot, bár nem tűnik túl aktívnak. Én november végére várom a babát. Van valaki, aki a Péterfyben tervez szülni?
2019. jún. 27. 12:57
Sziasztok! De jó hogy megtaláltam ezt a fórumot :) november 22re vagyok kiírva, kisfiú, most éppen kényszerpihenőn vagyok mert kedden amniocentézist csináltak :( múlthét pénteken voltam 18.hetes uh-n, ahol plexusban több apró cystaz illetve vese medence tágulatot véltek felfedezni..hát hagy ne mondjam, eddig minden rendben volt,28 éves vagyok, soha semmi bajom nem volt, még házi orvosom se volt kB.. jók az eredményeim, kombinált teszt is, vér, uh stb.. erre most ez... Elküldtek genetikára, ahol megint uh, azt mondták nincs semmilyen rendellenesség, a genetikus pedig elmagyarázta, hogy a cysta gyakori 2-3het általában felszívódik, a tágulat is gyakori a fiúknál, kinőhető, de a kettő együtt már 0,5-1%al növeli az esélyét a down szindrómára.. Így felajánlották ezt a vizsgálatot aminek ugyanannyi esélye van, hogy vetélést okoz... Kicsit vicces.. Teljes kétségbeesés, a férjem ellene lett volna, de látta rajtam, hogy végem van, így bólintott hogy csináljuk.. Rá egy órára meg is történt, július 19.en lesz eredmény, addig próbálok nem erre gondolni.. Holnap már megyek dolgozni, életemben először "estem ki" :( na mindegy, azt hiszem az elmúlt napokban talán, mintha éreztem volna mozgást de még bizonytalan vagyok, hogy tuti az :D ő élvezi az ultrahangot, végig grimaszolt, pózolt, a szonografus oda meg vissza volt érte :D
2019. jún. 24. 19:35

Szia/ sziasztok :)


Csatlakoznék én is, november 15 (egyenlőre) a kiírt dátumunk, aztán meglátjuk mi lesz :D ma voltunk a 19. hetes ultrahangon, megerősítették hogy kisfiú :) úgy néz ki minden rendben, egészséges aktív baba, most már egy hete érzem rendesen hogy mozog, és kb négy napja folyamatosan rugdos :D nem szereti a reflektorfényt, folyamatosan elforgott az ultrahang elől :D

2019. máj. 30. 12:34

Sziasztok! Én most tartok a 14. hétnél 😊 nov. 23ra vagyok kiírva és első babánk lesz,igaz előtte decemberben elvetéltem 😢

Nálam is inkább fáradékonyság jelentkezik,mint más tünet. Szép napot 😊

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook