Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019. novemberi, decemberi babák fórum

2019. novemberi, decemberi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
87. Amina93 (válaszként erre: 86. - Amina93)
2019. nov. 1. 09:09
És szerintem jól jönne a bimbovedő krém is, én az első gyereknel lehoztam volna a csillagokat ha lett volna, nem úgy potyogtak volna le a fájdalomtól 😂 nem is tudom, nagyon más nem jut eszembe így 10ev után, én is most böngészem mit kell megvegyek magamnak a csomagba 🙂
86. Amina93 (válaszként erre: 85. - Amina93)
2019. nov. 1. 09:06
Betét is van a legnagyobb ami ugye rögtön szülés után kell, utána pedig elég lesz az éjszakai 🙂
85. Amina93 (válaszként erre: 82. - Malamut87)
2019. nov. 1. 09:05
Én ezt a Tena fixet használtam anno és most is azt fogom, ilyen hálós, mintha rövidnadrágos lenne, de nagyon kényelmes! A betét sem csúszik el benne az első napokban mikor az 5XL-est kell belerakni 🙂 szóval szerintem mindenképp érdemes beszerezni 🙂
84. Tripleea (válaszként erre: 83. - Malamut87)
2019. okt. 31. 07:40
De jó neked 😀 nekem már júliusban mondogatták hogy nem sok van már hátra mi? Meg hogy ikreket várok? 😮 😂 Pedig hatvan pár kilóval voltam 165centihez 😶😀 na mindegy, az én férjem max anyázik egyet ilyenkor, de nem lovagol rajta, mert tudja, hogy a helyzeten úgy sem javít, max engem húz fel 😂 a kórházban ahol szülni szeretnék 13:00-14:30 lehet hívni nst előjegyzésre, ezalatt 12x próbáltam őket elérni, majd az utolsó hivasom, ami atcsuszott 14:31re felvették és közölték hogy csak kettőig lehet őket hívni, próbálkozzak holnap 😂 elkezdtem röhögni, hogy ehhez azért mekkora pofa kell 😀 úgy hogy ma inkább felkeresem őket személyesen és kérek egy időpontot...
83. malamut87 (válaszként erre: 81. - Tripleea)
2019. okt. 31. 05:26
Szia, hamarosan meg lesz a pici😊tök jó. Nekem még most is azt mondják hogy hol a gyerek mert ahhoz képest hogy 1 hónap van a szülésig nincs nagy hasam.😊 november4 én lesz az utolsó védőnői látogatásom. Nőgyógyászhoz meg ma megyek. De ebből is vita volt a férjemmel. Mert micsoda dolog az hogy nekem kell igazodnom a rendeléshez és nem fordítva. Mert pest megyében nem így van.1 hónapja kaptam ezt az időpontot így is változtattam rajta hogy elérjem a buszt hazának. De mivel szünet van más a menetrend. Meg a recepción be kell regisztrálni hogy odaértem és ez is baj mert milyen korház az ahol csak 15 óráig van recepció és nincs egész nap nőgyógyászati rendelés csak délután. A tesóm otthon van ő visz be meg hoz haza így elmehetek az időpontra. A többi leendő apuka is ilyen vagy csak az enyémnek van érdekes gondolkodása??
82. malamut87 (válaszként erre: 80. - Amina93)
2019. okt. 31. 05:15
Szia azt nem vettem. Nem is mondta senki hogy van olyan is. Tena betétet vettem gyógyszertárba 2 félét ki tudja melyik lesz jó nem tudom
2019. okt. 30. 20:19
Eldobható bugyit én is vettem + jég betétet, állítólag jól tud esni szülés után egy kis hűtés :) nagyon keveset alszok esténként, egyszerűen borzalmasan kényelmetlen, szúr, nyom, pocaklakó rugdos, szerintem mi már tuti járunk 3,5kg környékén 😀 elkezdett erősen dagadni a lábfejem 😑 bokamat legalább 2 hete nem láttam... le tudtam az utolsó terhesgondozat, jövőhéten már nst-re kell mennem. November 22 a kiírt dátum, de mindenki azt mondja hogy hamarabb fog jönni.. 😂 Kíváncsi leszek, tegnap zuhanyzásnál találkoztam nyákdugó darabkával 😮😀
80. Amina93 (válaszként erre: 79. - Malamut87)
2019. okt. 29. 08:26
Tena hálós bugyit vettél? Egy áldás 🙂
2019. okt. 27. 18:00
Sziasztok😊 rég jártam itt. Minden rendben van velünk is. Kb 2400 gramm a súlyunk és minden rendben van a babóval. Nem mozog olyan intenzíven de amikor belekezd főként este meg alvásidőben na az tud kemény lenni.😊 Majdnem mindent összeraktak már ami kellhet. A kiságyat kell beállítani a fix helyére berendezni. A korházi tatyó is majdnem kész. A védőnő listát nem adott kaptam ismerőstől az alapján pakolok. Pelenkát popsikrémet törlőkendőt kell még vennem. Betétet gyógyszertárba vettem szüléshez ajánlották még veszek azt mert azt mondták hogy legyen bőven mert pár napig erős vérzésre lehet számítani. Nem tudom hogy van ez legyen inkább bőven. 😊 ha tudtok még valamit amit első gyerekes leendő anyukaként tudnom kell elfogadom meghallgatom.😊
78. Kiscsillag25 (válaszként erre: 77. - Tripleea)
2019. okt. 22. 13:48

Igen minden rendben volt 😊 az uh-n kiderült hogy fejjel lefelé van már, illetve hogy 3015gramm, és még mindig nagyobb a fejmérete 1 héttel 😂 az nst is rendben volt, szerencsém volt mert azt mondta a nőgyógyász hogy 7-re menjek, és rajtam kívül nem volt senki úgy hogy jövőhéten is tuti ilyen korán megyek, tök jó nyugis volt. Kellett egy adag cukor hogy beindítsuk a gyereket, biztos voltam benne hogy mindig megállás nélkül produkálja magát, de amikor kelleni fog akkor nem fog semmit csinálni 😂 voltak szépen mérhető összehúzódásaim is, egy szülésznő pont ott volt és amikor ránézett a papíromra azt mondta ebből hamarosan szülés lesz 😁

Jaj rám még vár egy vagy két adag mosás, meg a vasalás is de még nem vettem rá magam 😂 a legszükségesebbek mint a pelenkák, betétek, fehérneműk meg hálóing ilyesmik már be vannak pakolva vészhelyzet esetére de egy pár dolog még hiányzik, vagy vasalásra vár

77. Tripleea (válaszként erre: 76. - Kiscsillag25)
2019. okt. 21. 19:23
A tipikus terhességi dolgoktól eltekintve jól vagyunk köszönjük :) ezt az éjszakai pisi ivás témát mintha én írtam volna, pontosan ugyanez van nálam is :D minden rendben volt az uh meg nst? Én ma voltam vér meg vízelet vizsgálaton, el nézve az eredményeket azt gondolom rendben vagyunk, jövőhet hétfőn lesz az utolsó terhesgondozás, utána meg elvileg én is mehetek nstre :D pocaklakó nagyon aktív és már sokszor nagyon nagyon kellemetlen, elég kemény dolgokat bír művelni :) végre kimostam mindent, a vasalás vár még... Bár szerintem kB első és utolsó vasalás lesz :D későbbiekben nem fogok minden vasalni... Össze kellene raknom lassan a kórházi csomagot is de mindig van valami apróság ami hiányzik belőle :) te hogy állsz ezekkel?
76. Kiscsillag25 (válaszként erre: 75. - Tripleea)
2019. okt. 19. 20:35

Á, attól nem félek hogy kipottyan útközben 😂 én is ilyen hosszú órákra készülök, de nyugodtabb leszek tuti ha már bent vagyunk a kórházban, ott már felőlem bármi lehet 😁

Hogy vagy? 😊 Nekem volt pár jó éjszakám, de most megint visszatért a sok felkelés pisilni, ráadásul amikor felkelek olyan szomjas vagyok hogy iszom egy nagy pohár vizet, ami tudom hogy ahhoz vezet hogy megint kelhetek pisilni... ez egy ördögi körforgás 😂próbálom kihasználni az energikusabb napjaimat, de tegnap is úgy kitakarítottam hogy délután nem bírtam megmozdulni a derékfájástól, meg úgy általánosságban elfáradok egy mosogatás alatt is, és lassan ha leesik valami a földre az ott is marad 😂

Hétfőn megyünk uh-ra meg az első nst-re, már nagyon várom mert rég néztük már meg mi a helyzet odabent 😊

75. Tripleea (válaszként erre: 74. - Kiscsillag25)
2019. okt. 12. 19:15
A menszesz szerű fájdalomnak írja le mindenki, szóval nagy eséllyel jól gondolod 😄 a szüléshez való hozzáállásod nagyon szimpatikus, hasonlóan gondolkodom én is, remélem nem visz el a pánik a végére 🤣 tegnap olvastam egy csoportban erről, hogy baromira nem gyors lefolyású a vajúdás, szóval kB. A dugó max téged zavar, de nem fog út közben kipottyanni 😄
74. Kiscsillag25 (válaszként erre: 73. - Tripleea)
2019. okt. 12. 14:37

Csak tippelni tudok, fogalmam sincs első terhesség lévén hogy mi mi, de erős a gyanúm 😃 igazából már csak négy hét a hivatalos időnk, úgy vagyok vele hogy most már bármikor bármi lehet .

Valahogy én is így vagyok vele, olvasgatok szüléstörténeteket és vannak szerencsés emberek akik gyorsan és kevés fájdalommal letudják a dolgokat, majd meglátjuk 😁 ez gondolom szülés és egyén függő, én szeretem azt gondolni hogy magas a fájdalom küszöböm, hát majd kiderül 😂 minden esetre nem görcsölök rá, szokták kérdezni hogy félek e, és úgy nem igazán. Nem mondom van bennem egy egészséges izgalom, de nem parázok rá előre valamire ami egyenlőre ki tudja hogy alakul majd, úgy sem én döntök hogy mi hogy lesz. Attól jobban félek hogy mondjuk a közértben folyik el a magzatvizem 😂

Anyukámat tudom esetleg riasztani ha arról van szó 😃 ha este jön az jó, mert akkor tuti itthon lesz pàrom, én inkább a napközbeni dugótól tartok, nem mindegy hogy 15 vagy 45 perc az út 😃

73. Tripleea (válaszként erre: 71. - Kiscsillag25)
2019. okt. 12. 13:32
Juj már jósló fájások? Ez egy kicsit rémisztő :D remélem én még megúszom egy ideig, hát mondanám hogy ennyi, de valószínűleg baromira nem, én úgy vagyok vele jobb a legrosszabbra készülni és remélem annál csak jobb lesz 😄 család/barát nincs valaki b tervnek ha kórházba kellene menni? A legtöbb buli általában éjszaka szokott beindulni :D
2019. okt. 12. 10:56
Ja és megtudtam, hogy mivel nem abban a kerületben lakom amelyik kerületbe a korházam van, ha mentőt hívok akkor nem oda fognak vinni, szóval remélem a párom a közelben lesz ha mennünk kell
71. Kiscsillag25 (válaszként erre: 70. - Tripleea)
2019. okt. 12. 10:53
Hát ezeket mintha én írtam volna 😂 majdnem ugyan ez a helyzet nálunk is, folyamatos egésznapos buli van a pocakomban nekem is, bár nagy pörgések már ritkábban vannak, most már inkább rugdos és nyúlkál nem valami gyengéden 😂 nagyon durva ahogy ilyen kis púpocskák jelennek meg a pocakomon ahol a kis keze lába, vagy ki tudja milye van, amikor meg nyújtózkodik akkor ilyen absztrakt formákat vesz fel a hasam 😁 ahogy megfigyeltem nagyjából ugyan abban a pózban van nagyrészt, valhogy úgy hogy az egyik fele, valószínűleg a feje mert ott nagyon hangos volt a szívhang amikor nézték, lent a medencémnél, a másik meg átlósan a bordámnál, de nekem is volt olyan hogy keresztbe lehetett, de csak tippelni tudok a púpok helyzetéből amúgy gőzöm sincs mit csinálhat 😁 a héten elbúcsúzhattam a nőgyógyásztól, 21.-én megyünk nst-re meg uh-ra 😊 az alvás most nálam javult egy ideje, mondjuk ha meg kell fordulnom arra mindig felébredek, nekem napközben van hogy bárhogy fekszem, ülök vagy állok nem kapok rendesen levegőt, vagy ha épp olyan pózban kényelmes a gyereknek akkor alig bírok mozogni 😂 nem mondom azért már várom a végét, és nem csak azért mert már nagyon szeretném kint tudni ahol látom, de már elég nyűglődős egy közel 3kg-os gyerekkel a hasamban az élet 😁 ma reggel szerintem volt alkalmam megtapasztalni az első jósló fájásaim is, leginkább a menstruációs fájdalmakhoz tudtam volna hasonlítani és főleg a derekamnál éreztem. Jó lenne ha a rendes fájások is csak ennyire fáj ának, de gondolom ez még meg sem közelíti majd azt 😂
70. Tripleea (válaszként erre: 69. - Kiscsillag25)
2019. okt. 12. 09:01
A védőnő is megerősítette, hogy nem lesz több uh, de a gyakorlat azt mutatja hogy az nst-nél azért előfordul, szóval bízom benne, hogy ránéznek még :) Azért érdekesnek találom, hogy 30-32 hetesen van az utolsó sztk-s uh, azért jobb esetben még simán lehet még 6-8 hét mire kibújik.. Na mindegy :D Szerencsére nekem a derekammal semmi probléma, igazából nem is értem, hogy hogyan, mert mindig is derékfájós voltam... Igen, ez a nem leszek terhes gondolat elég vicces, hogy vissza kapom a testem :D :D biztos fura lesz, főleg hogy már annyira megszoktam a folyamatos mozgolódást :) Manapság olyan mintha keresztbe feküdne, mert teljesen a 2 oldalamnál dudorodik és nem a hasamon... :D Végre megrendeltem a légzésfigyelőt és egyéb apróságokat így glamour alkalmával :D kezdek sínen lenni, már csak egy jó köntös kellene a kórházba, de azt még nem sikerült találnom.. Az éjszakáim már borzalmasok, lassan de biztosan érik a kiborulás :D egy éjszaka 4-6 alkalommal kell pisilnem, néha begörcsöl a combtövem vagy nem tudom mim, pedig szedem a magnéziumot, lehet többet kéne... nem kapok levegőt, pocaklakó bugizik, nem jó se jobb oldalt se bal oldalt, pedig van körülöttem szoptatós párna, kis párna nagy párna már minden, de sehogy sem jó... Ráadásul ha délután "pótolom" az éjszakai alvást, alszok kb 1-1,5 órát akkor meg még nehezebben alszom el, lehet gyakorol a szervezetem az éjjeli műszakokra :D
69. Kiscsillag25 (válaszként erre: 68. - Tripleea)
2019. okt. 1. 19:33
De fura, nem tudom nekem automatán mondták hogy telefonáljak a következő időpontért :D minden esetre örülök, mégegyszer bekukkanthatunk odabentre 😁 én jövő héten megyek az utolsó terhesgondozásra, aztàn a 36.héten már a szülészetre kell menni, kiváncsi vagyok milyen lesz.. jól elrepült az idő, én is ma mondtam a páromnak hogy innentől egy hónap múlva akár már meg is lehet a kisbabánk 😁 November 15-re vagyok kiírva, de plusz-minusz 1-2 hét simán benne van a pakliban 😁 milyen fura lesz majd nem terhesnek lenni 😂 már úgy megszoktam a nagy pocakot mintha mindig is lett volna 😂 de azért vàrom is, a végére már biztos nagyon kényelmetlen lesz, màr most egy három napja kb beléptünk a derékfájós időszakba, nem tudom mi lesz amikor majd egy kilóval nehezebb lesz :D
68. Tripleea (válaszként erre: 67. - Kiscsillag25)
2019. okt. 1. 13:49
Voltam tegnap terhesgondozáson de nem kaptam már ultrahangra beutalot, csak majd 35.heten kell mennem teljes vérkép és vizelet vizsgálatra.. És utolsó terhesgondozás lesz..gondolom utána már abba a kórházba kell mennem ahol szülni szeretnék.. Kicsit be is pislogtam, hogy aha már itt járunk :D veletek miujsag?
67. Kiscsillag25 (válaszként erre: 66. - Tripleea)
2019. szept. 28. 15:38

Jaj ne is mond, nagyon durva hogy tényleg napról napra történnek odabent a változások, de amikor beindul a buli odabent van hogy csak nyögni tudok 😂

Nem tudom én beutaló nélkül járok, mindig csak adják a következő időpontot és mondták hogy a 36-38.héten kell mennem következőnek

66. Tripleea (válaszként erre: 65. - Kiscsillag25)
2019. szept. 28. 14:50
Szerintem egyik pocaklakó sem szereti a kukkolást :D ismerős ez a hajnalban bulizás a pocakban, tegnap alig bírtam eludni, semmi nem tetszett neki... Egyre erősebb és komolyabb dolgokat művel..😂 Jobbulást! És vigyázz magadra :) az én férjemen most ment át valami hasmenéses téma, 4napig szegényből semmi nem volt, összes kollégáján végigment, de szerencsére én megúsztam.. Csak lesz még akkor egy ultrahang? Hétfőn megyek terhesgondozásra, kíváncsi leszek kapok-e beutalót.. 🙄
65. Kiscsillag25 (válaszként erre: 64. - Tripleea)
2019. szept. 28. 07:39
Az szép súly 😁 nekünk is sikerült a múltkor egy olyan képet csinálni ahol két kéztel fogja a fejét és “kiabál” 😍 a szonográfus szerint ásított, szerintem ibkább azt jelezte hogy utálja az ultrahangot 😂 én meg sikeresen megfáztam, de szerencsére már fél lábbal kint vagyok belőle, mert már tea mérgezést kaptam a napokba..az alvás nálam javult egy kicsit, még mindig többször felkelek de legalább már találtam egy kényelmes pózt, már csak attól függ sikerül e elhelyezkedni hogy manó mennyire szeretné 😂 élmény amikor hajnali háromkor izomból megsorozza az oldalam 😂 nekünk már csak valami dekor kéne a falra, meg egy szekrényt felfúrni, de igen én is van hogy csak ülök és nézem a kiságyat hogy már nemsokára lesz is benne valaki 😍 el se hiszem hogy már csak egy ultrahangra fogunk menni, onnan meg már tényleg nem kell sokat várni 😊
64. Tripleea (válaszként erre: 63. - Kiscsillag25)
2019. szept. 27. 22:50
Szia :) köszönjük, jól vagyunk :) az uh 1880gramm saccolták, produkálta magát, nyitott szem, ásítás és sírás is volt :D végre egy polc híján kész van a gyerekszoba, el sem hiszem... Jó érzés bent üldögélni, elég hihetetlen hogy kB 1,5 hónap és itt lesz :)) alvás nagyon nem megy.. Ti hogy vagytok?
63. Kiscsillag25 (válaszként erre: 59. - Tripleea)
2019. szept. 26. 18:08

Szia 😊

Hogy vagytok? Mi volt az ultrahangon? 😊

62. Kiscsillag25 (válaszként erre: 61. - Tripleea)
2019. szept. 21. 12:06
Valahogy biztos megtudják állapítani azóta én is megnyugodtam, de így mikor hirtelen belegondoltam.. 😂
61. Tripleea (válaszként erre: 60. - Kiscsillag25)
2019. szept. 21. 11:32
Nem néztem még utána a faros szülésnek, de a reakciókból ítélve, nem is kell... 😂 Amúgy nem az nst-vizsgálatbol tudják, hogy jó helyen van-e? :D Már a szüleink idejében is tudták, ha nem jó irányba van a gyerek, szóval gondolom már most sima ügy :D
60. Kiscsillag25 (válaszként erre: 59. - Tripleea)
2019. szept. 21. 10:45

Még elvileg egy van a 36-38. héten, bár azt hiszem ez már nem kötelező, de lehet hogy hülyeséget mondok.

Pont ezen gondolkoztam valamelyik nap, hogy nem nagyon találtam olyan információt hogy ha beindul a szülés akkor megultrahangoznának, és így teljesen ráparáztam hogy akkor még is honnan fogják tudni hogy jó irányba van e a gyerek? :D azért egy faros szülést nem vállalnék be :D

59. Tripleea (válaszként erre: 58. - Kiscsillag25)
2019. szept. 21. 10:36
:D nekem szerencsém van a védőnővel, fiatal kedves és laza :D nekem annyit mondott hogy azért legkésőbb olyan 34.het körül legyen kivalasztva :) hétfőn megyek a 30.-32hetes Uh-rá, néztem a kiskönyvet, hogy utána már nem is lesz ultrahang?
58. Kiscsillag25 (válaszként erre: 57. - Tripleea)
2019. szept. 21. 10:31

Igen mi is beszéltük, hogy ha egészséges nagy baba akkor kell e, de inkább legyen feleslegesen mint hogy ezen múljék..

Majd rákérdezek a miénknél hogy van, mert én úgy tervezem hogy meglegyen minden mire hazajövünk.

Muszáj volt már választani, mert olyan erőszakos a védőnőm hogy már a második látogatásnál is befelkiáltójelezte a kiskönyvembe hogy gyerekorvos 😂

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook