Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2015 őszén születendő babák fórum

2015 őszén születendő babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
263. Léna79 (válaszként erre: 260. - Regina092)
2015. febr. 16. 17:48

Egyetlen jótanácsot fogadj el tőlem: mindig az orvosodban bízz,ha bármi gondod van.Hiszen nem vagyunk egyformák az egyikünknek ez jön be a másikunknak az.

I. trimeszteri vizsgálatok

-6. hét körül: UH

-Vérkép és vizelet (ennek az eredményével meglátogatod mind a védőnőt,aki kiállítja neked a kiskönyvedet és a dokidat)

-EKG (belgyógyászaton vagy háziorvosnál)

-Fogorvosi szűrés (eltolhatod a 2. trimeszterre, szerintem jobb is, de illik komolyan venni!)

-11-13. hét genetikai UH (főleg,ha 37 elmúltál)Down szűrés, ha vérvizsgálatot csináltatsz,akkor annak 10 nap alatt van meg az ereménye.


2. trimeszter:

-18-20. hét UH

-24-28. hét terheléses vércukor, teljes vérkép vizelet

Ebben az időszakban lehet magzati szív UH-ot, 4D UH-ot csináltatni.

Valamint,ha gázos a genetikai teszted laboreredménye (már,ha csináltattál),akkor itt van lehetőség amniocentézisre is.


3. trimeszter

30-32. hét UH

36-37. hét vérkép,vizelet,streptococcus szűrés

CTG 36. héttől.

262. harmony86 (válaszként erre: 260. - Regina092)
2015. febr. 16. 17:17

Számomra is hihetetlen, hogy sikerült! :)

10 hónap sikertelen próbálkozás után..de a hőmérőzés is hozzásegített a ciklusaim pontos megismeréséhez, és így már könnyebb volt jól időzíteni. :) Az első terhességem első alkalommal összejött, most már azt hittem baj van, de hála az égnek úgy néz ki nincs, csak a jó időpontot kellett kifogni! :)


Én jövő héten készülök elmenni a nődokimhoz, aki megállapítja majd, hogy jó helyen van-e a baba, és kérek tőle időpontot ultrahangra, amikor már a szívverését is biztosan lehet hallani. Én a kislányomnál a 7. héten már hallottam. :)


Ugyebár amennyiben a fogantatási időt nézzük, akkor 2 hét múlva leszek 6 és fél hetes, (és akkor már elvileg mindenképp hallható lesz), ha a terhességi hetet, akkor a 9.-ben fogok járni, és az is teljesen időben van első ultrahang vizsgálatra. :)

Szóval március 2-ára tervezem az első ultrahangunkat. :)

A 12. hétig még egy vérvételt is beiktatunk, mert kombinált tesztet szeretnénk csináltatni most is a biztonság kedvéért. Ez helyileg nálunk anno 9000 Ft volt, most nem tudom mennyit kérnek érte..remélem nem sokkal többet.

Amennyiben minden rendben lesz, felkeresem a védőnőt, aki kiadja és kiállítja majd a kiskönyvemet. :)


Az első orvoslátogatás során kapni fogsz információkat az ultrahangok és vérvételek időpontjáról, és minden intéznivalóról is, akkor világosabbá fog válni az egész. :) Először én is meg voltam rémülve, hogy semmit sem tudok mikor hova kell menni, de a lista után már magabiztosabb is lettem. :)


Most bennem csak abból a szempontból van félelem, hogy két gyerekkel hogy fogok tudni egymagam boldogulni, mert a férjem csak hétvégente van otthon, de annyian megoldották már, remélem én is ügyi leszek! :)

A szülés után viszont kivesz több hét szabadságot is, és kezdetben amíg belerázódunk a dolgokba, a segítségemre lesz. :)

261. Léna79
2015. febr. 16. 17:00
Gratulálok minden új babavárónak! Úgy tűnik,hogy ebben a társaságban én leszek a "legöregebb". Augusztus 29-e a dátum,de a nagylányt is 1 héttel túlhordtam. :)
260. regina092 (válaszként erre: 259. - Harmony86)
2015. febr. 16. 16:02

Köszönöm harmony86!

Jó érzés hogy valakivel ugyan ott járunk. Csak minden alakuljon a legjobbak szerint. Nem akarom elszólni magamat, de nem tudom elhinni, hogy itt járok. És neked most mi lesz a következő lépés? Én még tapasztalatlan vagyok mert ez az első babánk. De gondolom az orvos felfog készíteni, hogy mi is a teendő ezek után. Meg hát a kedves internet. Mi talán szerencsésebbek vagyunk az elődünknél, mert sok mindent meg lehet tudni a hálózaton, vagy a fórumokon (mint itt) segítséget kérni. A lényeg hogy minden úgy fog alakulni ahogy kell. Nagyon szurkolok neked is, bár kicsit nehezebb a helyzeted mert nincs mindig ott a párod, de mindezt ti értetek csinálja. :) Sok sikert!!!

259. harmony86 (válaszként erre: 257. - Regina092)
2015. febr. 16. 14:13

Szia Regina!


Gratulálok a pozitív teszthez! :)

Nagyjából egyszerre teszteltünk! :) Én csütörtökön tudtam meg, hogy várandós vagyok. :) Szombaton mondtam el a férjemnek, Valentin-napi meglepiként. :)

Szerintem egykorú is lehet a terhesség, mert az együttlétünk szerint 4 hetes vagyok én is, míg ha menzesz szerint már 6+3 napot ír a kalkulátor. :)

Peteéréskor sikerült együtt lennünk, január 31-én. :) Nehéz volt összehozni ezt az alkalmat, mert külföldön dolgozik a párom, de szerencsére sikerült! :)

Drukkolok, hogy csütörtökön a legjobb híreket kapd a dokitól! :) Majd meséld el, mi volt! :)

258. harmony86 (válaszként erre: 251. - Ewoline)
2015. febr. 16. 14:02

Köszönöm szépen! :)


Tünetem egyelőre még nem sok van, csak a menzesz kimaradás, és hasszurkálás. :)

Az előző terhességem is hasszurkával és mellbimbóérzékenységgel kezdődött, aztán a 7. héttől a 13. hétig napi szintű hányással folytatódott. :) Remélem az utóbbi most kimarad. :)


A valószínű kiírt dátum talán október 21-e körül lesz, legalábbis a kalkulátor azt dobja ki. :) Aznap van a szülinapom..azt hiszem életem legszebb ajándéka lenne! :)


És Neked mik a tünetek? Első baba? Igyekszem azért visszaolvasni is, hogy jobban képbe kerüljek. :)

2015. febr. 16. 12:44

Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok, fantasztikus érzés ez mindenkinek. :) Én szombaton csináltam egy pozitív tesztet. Az együttlétünk alapján most lennék a 4. hétben, de a menstruáció alapján a 6. hétben járok. Nem tudom igazándiból hogy az orvos mit fog mondani, elméletileg csütörtökön délután megyünk hozzá a párommal. De még nincs pontos időpont, már nagyon várom. :) Mellékhatás: fáj/érzékeny a mellem, már nem csak akkor amikor hozzá érek, és néha az alhasamat is érzem. Kicsit türelmetlen vagyok. Az első babánk lesz. :)

256. f799cac10e (válaszként erre: 255. - 19Mariann92)
2015. febr. 16. 12:38
csak a mellem fáj ,és viszket
255. 19Mariann92 (válaszként erre: 247. - Ewoline)
2015. febr. 16. 12:21
Hányingerem egyre több mindentől van. Hányni még nem hánytam :) A cicim fáj meg néha a pocakom de remélem az csak az miatt hogy nől picipötty :) Neked vannak tünetek?
254. f799cac10e (válaszként erre: 252. - Ewoline)
2015. febr. 16. 12:19
köszi.jó írok
2015. febr. 16. 12:16
nekünk szeptember 9 amikorra kiírt.
252. ewoline (válaszként erre: 250. - F799cac10e)
2015. febr. 16. 12:16
Gratulálok :) Este irj h mit mondott a doki :)
251. ewoline (válaszként erre: 249. - Harmony86)
2015. febr. 16. 12:14

Gratulálok a kistesóhoz és a 22 hós lánykádhoz is :)

Minden rendbe lesz biztos :)

Az aggódás ott van mindig sajnos...

Nekünk októer eleji a kalkulátor szerint 9.e :)

Tünetek?

2015. febr. 16. 12:12
én ma megyek 5-re nőgyógyászomhoz viszem vissza az eredményeket és most szereteném mivel írják itt a papíron amit adott hogy 10 hetes ultrahangot ma 10 plusz 5 naposak vagyunk, holnap szeretnék már szólni a munkahelyen mert már az emelgetés nem megy annyira ami nehéz ,pl boros rekeszek kutyakaják zöldséges rekeszek, ilyenek sajnos már nehezek kicsit.remélem minden rendben lesz ma. még kettő vérvétel eredményem van ami függőben van 27-e fele lesz kész.nekem látszik már a pocakomon is a baba híztam is 4,5 kg, a melleimen is látszik meg a nadrágjaim kezdenek kicsik lenni ,van ami már kicsi is, a munkás gatyámmat már a pocakomon nem tudom összegombolni
2015. febr. 16. 12:04

Sziasztok! Gratulálok minden kismaminak! :)


Szeretnék csatlakozni hozzátok! :)

A napokban teszteltem többször is pozitívat, most 4-5 hetes lehetek, előre láthatólag október végi baba lesz. :)

Már van egy 22 hónapos kislányom, már 10 hónapja próbálkoztunk a kistesóval, és úgy néz ki, hogy az álmunk végre valóra vált! :)


Orvoshoz jövő hét hétfőn megyek, már nagyon izgatott vagyok!!! Remélem minden rendben lesz! :)

2015. febr. 16. 12:04
sziasztok. 10 plusz 5 hetes vagyok ma megyek a következő ultrahangra ,megbeszéljük az ereményeimet és, pénteken már védőnővel is találkozom végre.
247. ewoline (válaszként erre: 246. - 19Mariann92)
2015. febr. 16. 12:02

Köszönöm szépen :)

Tünetek? Hányás émelygés? Bármi?

246. 19Mariann92 (válaszként erre: 245. - Ewoline)
2015. febr. 16. 11:02
Gratulálok! Ne aggódj biztos minden rendben! :) Én most 8+3 hetes vagyok.
245. ewoline
2015. febr. 16. 10:52

Sziasztok, gratulálok minden babás anyukának :)


Szeretnék csatlakozni hozzátok, úgynéz ki jön a kistesó :) 6+3napnál járunk, eddig annyit tudunk , 5heesen voltam dokinál h jó helyen van , egy babó van , és minden rendben :) Csütörtökön megyek újra :) alig várom remélem szivhang is lesz már :))

Tavaly szeptemberbe volt egy vetélésem sajnos 5. héttől nem nőttünk tovább és 8 hetesen elment :( aggódom de remélem minden rendbe lezs most velünk , a majd 3 éves Mazsola fiúnk is várja a tesót :)

2015. febr. 16. 09:39
Sziasztok! Hogy vagytok? :)
2015. febr. 13. 18:59
Ma voltunk dokinál, minden rendben :) 22mm-es a babucink ez megfelel a 8.5 hétnek :) szept. 22-re mondta a várható szülést, legközelebb a 12 heti kombinált teszt lesz
2015. febr. 13. 14:23
Remelem mindenkivel minden rendben van 😊 mától érdemben is csatlakozom hozzatok, egy közepesen erős pozitiv teszt birtokában 😊 én dokihoz csak két hét múlva tervezek menni, meglátjuk addig mi lesz, remelem minden rendben bent es kapaszkodik a kis mütyür 😊
241. Léna79
2015. febr. 13. 07:16
Én túl a 12 UH-on.Minden rendben. A vérvétel eredménye még 10 nap. Nemét nem mutogatta. Hörcsögpofi-gumimaci. :)
240. Anett860804 (válaszként erre: 238. - Kriszti 86)
2015. febr. 12. 14:30
Nemigazán van tünetem, fáradtság, hangulatingadozás meg éhség :) néha egy kis émelygès, de szerencsére nem kínoz a babuci :) <3
2015. febr. 12. 13:37

Kriszti gratulálok neked is! Én amint pozitív lett a teszt mentem dokihoz :D 4hetes voltam akkor. Most 7+6.

Noémi én nem kívánok semmit mert állandó az émelygés főleg reggel amikor megyek dolgozni busszal járok de már gondoltam rá hogy gyalog megyek mert nehéz kibirni hányás nélkül :)

238. Kriszti 86 (válaszként erre: 237. - Anett860804)
2015. febr. 12. 12:43

az első terhességemmel én is már a betöltött 8. hét után mentem, de most alig bírok várni. nagyon lassan telnek a napok! :/


neked van valami tüneted? vagy ha van, mikor kezdődött? nekem nem sok, kicsit ez aggaszt.bár, lehet, hogy még korai.


esetleg van itt olyan, aki még 5 hetes rajtam kívül?

2015. febr. 12. 12:27
Én holnap megyek az első vizsgálatomra, 8+4 leszek :) már nagyon várom :) első terhességem szóval nem tudom mikor mi a normális, rossz így tapasztalat nélkül :(
236. Kriszti 86 (válaszként erre: 232. - 19Mariann92)
2015. febr. 12. 12:17

szia, gratulálok én is! az nagyon jó érzés, amikor látja az ember a kis pulzáló szívecskét!

most voltál először dokinál? nemrég csatlakoztam a csoporthoz és még nem nagyon vagyok képben, hogy kivel mi van.

én ma 5+5 hetes vagyok, de még nem voltam, nem tudom mikor érdemes először menni.

2015. febr. 12. 11:01

Jól vagyok, időnként kicsit émelygősen, és megint előjött a

"Mindjárt megjön érzés", gondolom növöget a picuri. A nadrágok jók még mivel kicsit meghiztam a lányommal (Pont 4kiló maradt rajtam :( ) és szélesebb gatyóim vannak, mint azelőtt. :D

Van olyan étel amit jobban kívánsz mint eddig?

2015. febr. 12. 10:08
Amúgy jól vagy Noémi? Nadrágok jók még? :D Nekem kicsit szorít főleg ha ülök.. :D
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook