Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 októberi babák fórum

2013 októberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
802. Nívea (válaszként erre: 795. - Szika)
2013. márc. 5. 17:38

Ne is mondd! Az én bébikém, amint meglátta ma a nagyvárosban a sárga M betűt, rögtön jelzett, hogy menjünk be :DD Amit kiharcolt, az 2 sajtburger, 1 kis burgonya és elvitelre egy prémium saláta grillezett csirkemellel, ami 3 körül el is fogyott itthon :DDD Még jó, hogy nem járunk minden héten Pest felé :)))

Egyébként tudod mit ajánlok?! Az iskolatejet. Én suliban dolgozom, hordják a gyerekeknek (persze nem fogy el mind), ami marad, azt haza szoktam hozni. Nagyon jó sajtot lehet belőle készíteni. Valamint nagyon finom, érezni rajta, hogy nem mű. Van, aki még túrót is csinál belőle. Ha tudsz szerezni, ajánlom tényleg. Hátha ezt bírnád.

801. AdriBp1 (válaszként erre: 782. - Kvantusz)
2013. márc. 5. 17:18
Én október 7.re vagyok kiírva. :)
800. szika
2013. márc. 5. 17:13
Amit kérdezni akartam már: inkontinencia? Nálatok előfordult már? Úgy gondoltam, hogy ez majd csak nagyobb pocaknál jelent gondot, és mivel eddig nem volt ilyen gondom, meg egyébként is erősek az intimtornának köszönhetően az izmaim, velem nem fordulhat elő. Most meg minden tüsszentésnél, köhögésnél bugyicsere van. :((
799. szika
2013. márc. 5. 17:11
Én megszereztem a karamellöntetes karamellfagyimat. :)) Hiába... ami kell, az kell. :) A hambuergert is be fogom iktatni a hónapban, feltéve, hogy még akkor is vágyódom utána. ;-)
798. bébibogyo1 (válaszként erre: 796. - Zuzóka)
2013. márc. 5. 16:52

de irigyellek:)

gondolkodtam, hogy holnap brownie-t csinálok, persze fagyisan... de elhessegettem a gondolatot. egyenlőre!

2013. márc. 5. 16:49
lányok, kellene az a táblázat amiről már korábban beszéltünk. valaki irt is ez ügyben, van esetleg valami előrelépés?
796. Zuzóka (válaszként erre: 795. - Szika)
2013. márc. 5. 16:20
Én is ettem már hambit, ha nem ezen élsz, akkor nem lesz baj:)
795. szika (válaszként erre: 789. - Nívea)
2013. márc. 5. 16:15
Tutira a tej... eddig 2x hánytam, és mindkettőnél kb. fél órával a tejivás után. :) Akkor a tej kimarad. Ha lesz merszem, akkor kipróbálok egy másik fajtát, hátha csak erre a dobozos akármire reagálok így. De hát érthető is... a babám utálja a műanyag dolgokat. Már csak arról kell meggyőznöm, hogy a mekis és a burgeres hamburger finom, és engedje, hogy megegyem. Kb egy hete meg vagyok veszve érte, már 3x álmodtam róla éjszaka. Tudom-tudom-tudom... rémesen egészségtelen, és a pokolra fogok jutni, ha megeszem, de hát sajnos véges az akaraterőm. :DDD
794. szika (válaszként erre: 790. - Csvmarcsi)
2013. márc. 5. 16:12

Szerintem örülj neki, hogy megúszod. :)


Én sem panaszkodhatom, nem vészes nálam sem a helyzet.

793. Zuzóka (válaszként erre: 790. - Csvmarcsi)
2013. márc. 5. 16:11
Ma vagyok pont 9 hetes, de nekem sincsenek különösebben tüneteim:)
792. miss.poppy (válaszként erre: 790. - Csvmarcsi)
2013. márc. 5. 16:03
Szia, én ma vagyok 8+1 hetes. Én sem vagyok különösebben rosszul. Álmosság, pisilés és éhség! :))
791. Nívea (válaszként erre: 790. - Csvmarcsi)
2013. márc. 5. 15:57

Szia! Én a 7. hétben kb. ugyanezt érzem :) Meg persze az éhséget, és ha nem eszek, akkor jön az émelygés.

Nem feltétlen jön ezután. Lehet, hogy nálad/nálunk kimarad a nagyobb rosszullét :) Nem mindenki hányással terhes :) Bízzunk benne, hogy megússzuk ennyivel :)

2013. márc. 5. 15:44

Sziasztok,

tudom, hogy rajtatok nem segít, de én most kezdem a 8. hetet, de az álmosságon és a sok pisilésen kívül nem érzek semmit. Néha pici szurkálás van. Vagy majd ezután jön!?

789. Nívea (válaszként erre: 788. - Szika)
2013. márc. 5. 15:14
Erre panaszkodott egyik hoxás barátnőm is. Ő is a tej után beteg. Próbáld ki pár napig, hogy nem iszol belőle, hátha ki tudod tapasztalni, hogy mitől vagy beteg. Ha a tejtől, akkor át kell váltanod másikra. Hú! Tényleg büdös az igazi tehén tej, meg a kecske is.
788. szika
2013. márc. 5. 14:18
Rájöttem, hogy nem bírom a dobozos tejet.. mármint azt a tégladobozost. Régen literszámra ittam, imádom nagyon. De most megint hánytam, miután ittam egy bögre kakaót, és eszebe jutott, hogy pénteken is azután hánytam, hogy megettem egy kiflit egy bögre tejjel. Szóval azt hiszem, ki kell találnom, hogy melyiket tudom meginni, mert a tehéntejben (mármint amit a bocibocis autó hurcol felénk) nem bízom, forralva utálom, és nekem mindig istálló szaga van. Viszont tej nélkül nehéz lesz.. :)
787. Nívea (válaszként erre: 784. - 1bd5139a86)
2013. márc. 5. 13:50
Szerintem ne aggódj! Ne idegeskedj feleslegesen. Ha idegeskedsz, az még rosszabb. Ha gond van, akkor is megtörténik a baj, ha nyugtalankodsz és akkor is, ha nem. De ha az orvos nem mondta, akkor biztosan nincs baj! :)
786. Nívea
2013. márc. 5. 13:47

Sziasztok Kismamik! :)

Megjöttem az MM-ből. A doktornő örült a hírnek, de nem nyugtatott meg 100%-ban. Jövő kedden vissza kell mennem laborba. Megnézik a terheléses inzulint, vércukrot és a TPO-t. Én kértem, hogy a progeszteron szintet is nézzük meg, mert izgulok eléggé.

Ha a cukrommal van gond, akkor diétáznom kell a terhesség végéig, vagy inzulinnal szúrni magam. Hát nem örülök neki, mit ne mondjak. De igyekszem vigyázni.

Én nem tudtam, hogy terhes vagyok, így kb. 1,5 hete lett festve jó erős fodrászfestékkel a hajam. Remélem, hogy nem ártottam. Teli vagyok ősz szálakkal, de nem fogom festeni, nem érdekel. Majd feltűzöm a frufrum és nem látszik annyira.

Reggel fél 6kor ébredtem émelygésre, aztán emiatt hányingerre, de lusta voltam felkelni, viszont nem húzhattam sokáig :DDD Ettem is. :D

Nekem kemény az alhasam, de mivel kissé husi vagyok, így nem látszik még semmi extra a 7. hét környékén. :) Egyenlőre biztos sem vagyok a terhességemben. Azaz nem tudom elhinni. Majd talán pénteken, az első uh után :)

785. 1bd5139a86 (válaszként erre: 778. - Kvantusz)
2013. márc. 5. 13:36
Botrány ez az evés ivás dolog, én kb semmit nem kívánok és még sokszor az is kijön :)
2013. márc. 5. 13:35

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kiváncsi: ma voltam UH-n ahol minden rendben volt 21mm-es baba szívhanggal, de ami engem izgat az a szikhólyag mérete, ami 6x6 mm-es és én azt olvastam valahol, hogy a 6mm vagy attól nagyobb az kóros és vetélést jelezhet.Persze gondolom az orvos csak mondott volna valamit ha ez valóban aggasztó, de azért én csak nem nyugszom...a neten meg nem találtam eről szine semmit, szerintetek???

2013. márc. 5. 13:30

Tegnap voltam házidokinál, csinált EKG-t, meg megkaptam a labor beutalókat is, hogy már tudjam vinni a védőnőhöz (akit még fel sem hívtam, de ami késik, nem múlik).

Ezeket írták ki: rubeolavírus, hepatitis A-B-C, toxoplasma, meg a többi szokásos (vas, koleszterin, vércukor, Ca, Mg, húgysav, stb.).


Ja, más...Honvéd kórházban tudtok esetleg jó nődokit ajánlani? Nagyon köszi előre is! :-)

782. kvantusz (válaszként erre: 777. - AdriBp1)
2013. márc. 5. 13:27
Adri!! Mi is ma vagyunk 9 het 1 naposak!!! :-) Es nekem is marc. 25. korul lesz esesekes a nagy UH! De en meg megyek addig, hetfon, 10 hetesen egy UH-ra. Mar csak 5 nap!!! :-)Te is okt.5.re vagy kiirva?
781. PradaAngel (válaszként erre: 755. - Kyna1130)
2013. márc. 5. 13:25

Igen, ugyanez. És otthon van a kaja, múltkor pl. krumplifőzelék napokig, ahhoz hozzá sem nyúlok, mert rá sem bírok nézni. :-D


Jaaj, minek mondtátok a paradicsomlevet, most honnan szerezzek? Én is akaroook! :-)))

2013. márc. 5. 13:24
Hamarosan keszithetunk pocis fotokat, amiket feltolthetunk ide, ha van kedvetek. Hajra! :-)
779. PradaAngel (válaszként erre: 746. - Refa)
2013. márc. 5. 13:22

Szia refa! Nagyon sajnálom, ami történt! :-(

Én is félnék a műtéttől, de szerintem mégis azt választanám, nehogy visszamaradjon valami, ami esetleg később még nagyobb gondot okozhat. Kitartást és sok erőt!

2013. márc. 5. 13:22
Hogy alltok az evessel, ivassal? En csak kicsi adagokat tudok meg enni, es nagyon keves etelt kivanok meg. Inni meg csak vizet tudok, es nagyon ritkan frissen facsart narilevet. Kivanja meg valaki rajtam kivul a kaposztas eteleket? Baratnom is kivanta az 1. trimeszterben.
777. AdriBp1
2013. márc. 5. 13:20

Sziasztok!


Tegnap voltam védőnőnél, nagyon aranyos volt, adott rengeteg olvasnivalót, kitöltötte a kiskönyvet, lemért, megmérte a vérnyomásom, megbeszéltünk minden kérdésemet. Legközelebb április 15.-én kell mennem hozzá.


Este voltam a dokimnál is, beírt ő is mindent a kiskönyvbe, megbeszéltük, hogy a legköelebbi ultrahang a 12. heti genetikai ultrahang, amire március 25.-én kell mennem. Hát addig lesz izgulás ezerrel, de hát az egész terhesség egy izgulás lesz, h ne legyen semmi baj...


Szóval ma vagyunk 9+1 naposak, durván két hét múlva lesz az ultrahang. Jövő héten szabin leszek, és azt követő héten (18.-ai)bejövök, és elmondom a főnökömnek. Igazából nagyon jó lenne, ha ezen túl lennék, mert szeretném, ha néhány dolog lekerülne a vállamról..


Mindenkinek gondtalan boldog babavársát kívánok! :)

776. Zuzóka (válaszként erre: 772. - Bébibogyo1)
2013. márc. 5. 11:41
Én csak a főnökömnek mondtam el, meg 1-2 kollégám tudja még, másnak mondani nem fogom. Majd észre veszik:) Mondjuk mi kb. 50-en vagyunk csak azon a területen ahol dolgozom, értekezletet ezért nem fogok összehívni:)
775. Zuzóka (válaszként erre: 773. - Bébibogyo1)
2013. márc. 5. 11:37

Itt található a nadrágbővítő csak azt nem tudom, hogy milyen. Én kicsit attól tartok, hogy a fenekemen lecsúszna állandóan a nadrág és ráncigálnom kéne. Ha valaki próbálta már jelezzen, hogy milyen:)

[link]

774. bébibogyo1 (válaszként erre: 766. - Szika)
2013. márc. 5. 11:33
jól mondod Szika:)
773. bébibogyo1 (válaszként erre: 771. - Zuzóka)
2013. márc. 5. 11:32

lassan tehetünk fel képeket a pocak változásairól.


ha rátalálsz a nadrágbővítőre küld el a linket kérlek mert kíváncsi vagyok rá.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook