Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013. áprilisi babák fórum

2013. áprilisi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
568. Dius (válaszként erre: 551. - Sorlyke)
2012. aug. 17. 19:10
Au... szegény.. :S kitartást Neki!! Biztos minden rendben lesz!
567. Dius (válaszként erre: 550. - Agneees)
2012. aug. 17. 19:08
Amikor én elkezdtem szedni a Gravidát akkor még nem volt baba, akkor még csak próbálkoztunk. Ma voltam megint a dokinál azt mondta hogy valaki nem bírja, valaki nem bírja a Femibiont.. valaki csak a sima folsavot se... Én is Femibionra gondoltam, de nekem azt tanácsolta a doki hogy olyan vitamint szedjek amiben van Omega3.
566. agneees (válaszként erre: 563. - KicsiBone)
2012. aug. 17. 18:39
Üdv a fórumon :))) Remélem minden ok lesz!
565. babuci25 (válaszként erre: 563. - KicsiBone)
2012. aug. 17. 15:46

Mekkora a nagy fiú?

Nálam 4,5 és 2,5 évesek jobban mondva május 7.én 3 éves május 8.án 5 évesek lesznek....

Na meg ha minden igaz április 7 a legkisebb várható érkezése de szerintem március végén meglehet...Ismerve magamat...

564. babuci25 (válaszként erre: 562. - Keresztesildi)
2012. aug. 17. 15:41

De megkérdeztem.....Azt mondta a vetélések 95% genetikai hiba miatt történik és az utrogestan ha úgy van a vetélést késlelteti...Viszont tény nekem hormonokkal van gond bár soha nem vizsgálták....

Most a palástfű teát iszom szorgalmasan állitólag fokozza a sárgatest hormon termelést....

2012. aug. 17. 15:28

Sziasztok!


Beférek még? :))) Ma teszteltem pozit, április 28ra várjuk a picit :)


Úgy látom, a szomorú előzményekkel nem vagyok itt egyedül, én is két elhalt terhességen vagyok túl, de!!! Van egy csodaszép, egészséges kisfiam :) Úgyhogy remény is van, hogy most minden rendben lesz :)

562. keresztesildi (válaszként erre: 561. - Babuci25)
2012. aug. 17. 15:26

Nem szabad rosszra gondolni, csakis jóra!!! Minden rendben van/lesz!

Nem kérdezted meg a dokit, hogy most miért nem kapsz plusz gyógyszert?

561. babuci25 (válaszként erre: 559. - Keresztesildi)
2012. aug. 17. 15:20

Köszi csak azért félek mert volt már vetélésem meg elhalt terhességem.....

Ráadásul 4!!!!! HÉT múlva kell újra mennem....

Ez rengeteg idő...

560. babuci25 (válaszként erre: 554. - Burmi)
2012. aug. 17. 15:17

Kíváncsian várom mit fognak látni....

Valószinűleg hüvelyi lesz.

Nekem egyszerű a bejelentés GYESen vagyok és gyes alatt is fog születni...


Család 12 hét után tudja meg.

559. keresztesildi (válaszként erre: 558. - Babuci25)
2012. aug. 17. 15:17
Gratulálok a várandóssághoz! :) Biztos minden rendben van és nem látta a doki indokoltnak a gyógyszert...
2012. aug. 17. 15:07

Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!


Most találtam ide. Én most havi szerint 6+5 napos terhes vagyok. Tegnap dokinál 5 hetes terhességet mondott. 13 volt pém onnan számolva 5 hét jó. Petezsák szikhólyag rendben van...

De félek...most nem irt doki gyógyszert...Előző kettőnél szedtem utrogestant...

2012. aug. 17. 15:02
Sziasztok! Remélem, minden OK lesz Hajnival... drukk... A méhpempős vitához nem tudok hozzászólni. :))) Amúgy tökjó, nem tudok dokihoz menni hamarabb, mert szabin van a fizetős, ráadásul még csak most néztem utána (eddig egyszer voltam nála a múltkor), és nagyon sok rosszat írnak róla, viszont jót egyáltalán nem. :S Úgyhogy inkább kihagyom. Egyelőre marad az ingyendoki, aztán majd meglátjuk. Fogalmam sincs, honnan fogok dokit lőni magamnak. :(
2012. aug. 17. 13:19
Én is nagyon drukkolok Hajninak!!!
555. burmi (válaszként erre: 551. - Sorlyke)
2012. aug. 17. 12:41
szegényke, reméljük minden a legnagyobb rendben lesz!
554. burmi
2012. aug. 17. 12:40

sziasztok!

ma megyek ultrahangra, nagyon izgulok, azt senm tudom hasi lesz-e vagy sem. ma 6+4 napos vagyok.


Mikor tervezitek a munkahelyen és egyéb helyeken bejelenteni?

553. keresztesildi (válaszként erre: 551. - Sorlyke)
2012. aug. 17. 12:10
Jajj, remélem, hogy minden rendben lesz vele!!!!
2012. aug. 17. 12:06

Sziasztok! Olvaslak titeket amikor van időm, és most hozzászólnék a témához. Nem vagyok biztos a dologban, de szerintem a méhpempő azért nem ajánlott szoptatás alatt, mivel a méhpempő a méhek mézzel és virágporral kevert garatmirigy-váladéka. És mivel a bébik hozzátáplálási listáján a méz elég sokáig tiltó listán a van a botulizmus miatt, gondolom a méhpempő is hozzátartozik. De ez csak az én véleményem. Lehet hogy serkentő hatása van, de én nem adnám oda azt a tejet a gyerekemnek. Inkább felszaporítanám a tejtermelést, lefejném, és mikor már kiülül az anyag, akkor szopizhatnak kedvére.

Terhesvitamin: én is elkezdtem szedni a femibiont. Lánykámnál is azt szedtem, semmi bajom nem volt tőle. Védőnőm azt mondta, hogy némelyik vitaminnak nagyon magas a b-vitanim tartalma és aki érzékeny rá viszont láthatja.

551. sorlyke
2012. aug. 17. 12:05
Hir Hajnimrol!!!Korházba van most hivott nem találták tegnap neki a babáját ugy volt meg mütik már szét szurták a vénáját keddig korházba lesz piheni kell de ma már látták a petezsákot is!Most a hcg-je is meg duplázodot de keddig bent kell maradnia mert 2naponta nézik!
550. agneees (válaszként erre: 527. - Dius)
2012. aug. 17. 11:30
Én Femibion 800-at szedek most, előző terhességemnél is ezt szedtem eleinte, majd a gravidára álltam át, viszont a fáradtság nem a vitamintól van, hanem a terhességtől :)
549. sorlyke
2012. aug. 17. 10:51
Igy van gondolom egy anyának fontosab a gyereke és örüljön eddig tudd szoptatni mert van aki nem tudd és türelmes legyen mint valami loki pukival (teák bogyok cseppek)stb ártani már annak aki meg van
548. sorlyke
2012. aug. 17. 10:49

Ildi de ugy látom te nem érted!Ez a tejserkentésre is jo

Méhpempő adagolásával pedig a kevés tejképződéssel rendelkező anyáknak, fokozza a tejtermelést

1grammot de gondolom azért az kevés lenne a teherbeesés miat amugy amondo vagyok én is nagyon szeretnék 4dik gyereket de nem nyulnék semmi tea kence fice dologhoz mig szoptatok és nem is fogok inkáb várok!Nem hiába irják nem ajánlott!!

2012. aug. 17. 10:48
Azt hiszem némi ellentmondás van itt-ott... Mindegy, szedje mindenki úgy ahogy jónak látja vagy a dokija javasolja/nem javasolja :)
2012. aug. 17. 10:45

"Várandós anyukáknak


A magzat fejlődéséhez egy különlegesen összeválogatott táplálékot tartalmaz. Csökkenti a terhességi vérszegénységet, illetve a szülés utáni értékeket. Fogyasztásával jelentősen megnő a vörös vérsejtek száma. Megfelelő adagolás esetén megszűnnek a vörösvérsejtek morfológiai hibái és a vörösvérsejtek kipusztulási száma csökken. A vér fehérje tartalma gyermekágyas anyáknál csak nagyon lassan újul fel és csak hosszú idő elteltével éri el eredeti szintjét. Kóros (beteges) szülési folyamat után az anyáknak naponta 2 gramm Méhpempőt adagoltak 8 napon át. Az eredmény vizsgálatánál megállapították, hogy a vér fehérje tartalma emelkedett. Az adagolás előtti szinthez vi­szonyítva 122 %-ot tett ki. Még feltűnőbb volt az emelkedés a toxikózisban szenvedő anyáknál (nefrotikus zavarok), ahol 141% volt az eredmény. Az eritrocitek értéke az eredeti állapot 114 %-ra a he­moglobin pedig 2-ről 16-os értékre emelkedett. Hatásos a terhesség második felében fellépő toxikózisok eseteiben is, amikor nem specifikus jellegű aktív biológiai serkentőként hat. Szülés utáni Méhpempő adagolásával pedig a kevés tejképződéssel rendelkező anyáknak, fokozza a tejtermelést. Tejtermelés fokozásához 1-2 grammot ajánlunk, a szükséges ideig. A koraszülés megelőzésében is fontos szerepet játszik A terhesség előtt 30 nappal, valamint a terhesség első 60-70 napjában ajánlott adag reggelente 1 gramm."

545. sorlyke
2012. aug. 17. 10:40

Ildi csak neked másolok!!!!

Méhpempö

Terhesség vagy szoptatás ideje alatt nem javallott.


masytodynon

Terhesség és szoptatás időszakában alkalmazása nem ajánlott.


cickafark

Várandósság és szoptatás ideje alatt alkalmazása nem ajánlott!


Szoptatás alatt kerülendő gyógyteák


Az alább felsorolt gyógynövényeket, gyógyteákat feltétlenül kerülni kell a szoptatás alatt. Valószínű, hogy a lista nem teljes, de ezekre találtam csak konkrét utalást arra vonatkozóan, hogy kerülendők szoptatás alatt.

Lestyán

Pu-erh

Szűztea

Körömvirág

Mezei zsurló

Palástfű

Pásztortáska

Tölgyfakéreg

Fűzfakéreg

Calli tea

Szenna

Ezerjófű

Kasvirág

Lándzsás útifű

Martilapu

Pemetefű

Rebarbara

Vadgesztenyelevél

Kutyabengekéreg

Lórom

Csalán

cikafark


"Várandósság és szoptatás ideje alatt belsőleges alkalmazása, nagy mennyiségben való fogyasztása nem ajánlott!"

544. sorlyke (válaszként erre: 541. - Keresztesildi)
2012. aug. 17. 10:34
amugy az ugy müködik hogy mielöt elöször meg jönne a menszi ugye általában 14nappal elöte van peteérés és igy lesznek az elsö menszi elöt terhesek de viszont erre is válaszolt a doki aki azt mondta nem mindenkinél van elsö menszi elött peteérés!Ez csak egy figyelmeztetö vérzés hogy most már akár lehet is!De ez olyan dolog sokan szoptatnak terheség alatt és vannak akik már nem tudnak mivel a szopi méhösszehuzo és vetélést illetve korai szülést okozhat!
543. sorlyke (válaszként erre: 541. - Keresztesildi)
2012. aug. 17. 10:32
Hidd el én december ota sok mindent végig jártam 2szer voltam dokinál is saját tapasztalatot illetve amit mondot azt tudom csak ismételni és a pempöt nem lehet szedni ezt a doki meg is mondta nekem a mult honapban!Én több mindenre rá kérdeztem és válaszolt avgy felül mulod egy orvos tanácsát?:-)Igen sokan teherbe esnek és sokan vannak akik amig szoptatnak nem !
2012. aug. 17. 10:25
Most olvasom, hogy a szoptatós anyáknál fokozza a tejképződést, azaz simán szedhető!
2012. aug. 17. 10:22

Szoptatás alatt simán teherbe lehet esni még akkor is, ha nincs mensi. Csomó ilyen történetet olvasni a neten...

Méhpempőt miért ne lehetne szedni szoptatás alatt?

540. sorlyke (válaszként erre: 538. - Pepperoni_9)
2012. aug. 17. 07:40
Igen avnnak ilyenek akinek sikerül én is többet ism,erek de nekem szo szerint azt mondta az orvosom amit te irtál:-)ja és el mondom folyamatosan az ovu tesztem pozitiv és nincs peteérésem még menszim sincs:-)de volt egy csomo pozitiv hcg tesztem:-)Én amit ajánlani tudok neked kérd meg a nögyogyászodat hogy csináljon egy vérvételt prolaktin tsh lh stb :-)és akkor okosabb leszel!
2012. aug. 17. 00:22
Koszi lanyok az ovu-teszt tippeket! Jovoheten beszerzek parat! Es meg annyit, h naponta, vagy eleg 2-3 naponta csinalni? Csak h annyit vegyek... Kulonben 45 napos a ciklusom, de annyit tudok, h az ovulaciotol a beagyazodasig, avagy a menstruacioig 9-15 nap telik el, igy ha a ciklusom kozepen akarok peteerest vadaszni, valoszinu nem leszek tul eredmenyes... :S
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook