Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013. áprilisi babák fórum

2013. áprilisi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
418. fürge_newl (válaszként erre: 417. - Agneees)
2012. aug. 15. 11:35
A lényeg, hogy ha enni kell, hát enni kell, nincs mese. :))) Persze, aki mondjuk alapból túlsúlyos, vagy cukorproblémás annak muszáj odafigyelnie, de aki a szimpla átlag... nem értem, mire fel ez a nagy para, hogy hány kilót hízhat a terhesség alatt egy nő. Főleg, hogy mindenkinek teljesen más adottságai vannak. Namindegy. :)
417. agneees (válaszként erre: 395. - Fürge_newl)
2012. aug. 15. 11:22

Én ugyanígy voltam, zabáltam össze-vissza :)

52 kg-ról indultam, 73 voltam a szülés napján, majd pár hónap alatt visszamentem 50 kg-ra, most 49 vagyok :) és ha úgy érzem, akkor azt fogok enni, amit épp kívánok és jól esik :) mondjuk most pár napja émelygek, úh nincs nagy zaba..

Viszont a szülésem nekem is irtó durva volt, Vivi 4120 grammal született és nem voltak hajlandóak császározni, m a főorvos nem egyezett bele, így természetes úton szültem, de kb. kinyomták belőlem, ja és indított szülés volt, az oxitocintól majd meghülyültem.. olyan fájásaim lettek... de nem akarok elriasztani senkit :)

2012. aug. 15. 11:21
Nem tudok nem kajáról beszélni, mert kb. egy lovat is fel tudnék falni, najó csak azért nem, mert nem eszem lóhúst... de egy egybesült malacot simán. :D :D :D Csak azért nem megyek még kajálni, mert ciki ilyenkor azt mondani, hogy "kigurottam kajálni"... :)))
415. Dius (válaszként erre: 412. - Fürge_newl)
2012. aug. 15. 11:19
:D :D :D erre nem tudok mást írni.. :D
2012. aug. 15. 11:18

Lányok, nem kéne kajáról beszélni így 11 után, mert még messze van az ebéd!!! :))))


Na igen, ilyen szülést én is elfogadnék majd :)

413. fürge_newl (válaszként erre: 411. - Hajini)
2012. aug. 15. 11:11

Bakker, sonkásgombássajtoshusííííííí... váááá... nagyonéhesvagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"csokit reggeliztem" <- hehehe, ezjó :D

412. fürge_newl (válaszként erre: 410. - Dius)
2012. aug. 15. 11:10
Dius, így lesz. Sétálsz be a szülészetre, és menet közben kiesik a gyerek, a doki vetődik és épp elkapja, mielőtt a földre érne, majd közli, hogy gratulálok anyuka, de a gyereket majdnem elhagyta. :)))
411. hajini
2012. aug. 15. 11:08

Én kicsit többel indulok, mint Milannal, akkor 58voltam a 20. hetig 1 kilót hiztam: ) onnan a 42. hétig 16ot kb.;)

meg is volt zebrásodva a hasam: )

3850nel szedték ki a kolkom: )

most 65ről vágok neki!

csokit reggeliztem, 10kor. nutellas kenyér: l

gyorsan ledolgozva egy kis szexel: D

most sül. a pipi cici vargányával sonkaval sajttal: )

410. Dius (válaszként erre: 409. - Fürge_newl)
2012. aug. 15. 11:08
igen én is valami ilyesmit képzelek magamnak első szülésnek..::D
409. fürge_newl (válaszként erre: 407. - Keresztesildi)
2012. aug. 15. 11:05
Ámen! Sőt, most úgy szülök majd, hogy fájdalmak nélkül 15 perc alatt sima úton kipottyan belőlem egy egészséges gyerek, rámmosolyog, majd eszik, alszik, pisil, kakil, és ha ébren van, csak mosolyog és játszik a bátyójával. Pfff... na, valószínű. :D :D :D
408. fürge_newl (válaszként erre: 406. - Dius)
2012. aug. 15. 10:58
A józan ész és a hormonok harcában most a hormonok győztek, gondolom. :D :D :D Most még laza vagyok, de majd ahogy egyre közeledik az a bizonyos időpont, amikor ki akar jönni, aki bent van, na addigra már biztos összecsinálom magam... :S
2012. aug. 15. 10:57
Így van, csak a szépre kell emlékezni és az még csak meg se forduljon a fejedben, hogy most is ugyan olyan lesz! Mert nem! Most minden rendben lesz és életed legszebb emléke lesz! :)
406. Dius (válaszként erre: 400. - Fürge_newl)
2012. aug. 15. 10:53

uhhh nagyon kemény.. szegény nagyon nehéz lehetett.. ritka hogy egy ennyire rossz élmény után valaki még egyszer nekifut..

Minden tiszteletem! :)

405. fürge_newl (válaszként erre: 403. - Keresztesildi)
2012. aug. 15. 10:53
Nos ez így van, ezért egy darabig hallani sem akartam újabb gyerekről, nem annyira kívánta a szervezetem ezt még egyszer végigcsinálni... :) Node szerencsére igyekeztem felejteni, és már homályba vész a drámai része, főleg amikor minden nap odajön a gyerekem és aszongya, hogy szeretlek anya. :)
404. Dius
2012. aug. 15. 10:51
Köszi-köszi! rám fért egy kis biztatás... :) amint tudok jövök majd a hírekkel! :) de szerintem csak estefelé tudok feljönni.
403. keresztesildi (válaszként erre: 400. - Fürge_newl)
2012. aug. 15. 10:44
Uhh wazz... Ez kemény lehetett, még szerencse, hogy nem lett egyikőtöknek sem baja! Így elhiszem, hogy nem tartozik a legszebb élményeid közé a kezdeti időszak :(
402. keresztesildi (válaszként erre: 399. - Dius)
2012. aug. 15. 10:43
Nyugi, biztos minden rendben lesz! Majd gyere a hírekkel :)
401. fürge_newl (válaszként erre: 399. - Dius)
2012. aug. 15. 10:40
Ne aggódj! Tuti jó lesz minden. Ott fogsz bőgni majd örömödben, szétrakott lábakkal. :)))
400. fürge_newl (válaszként erre: 398. - Keresztesildi)
2012. aug. 15. 10:39
Nos igen... nekem a szülés is nagyon gázra sikeredett, majdnem elpatkoltunk a gyerekkel együtt, és ez sajnos nem túlzás. :S A gyereknek is és nekem is iszonyú trauma volt. Én már túl vagyok rajta, de nekem is kellett hozzá idő bőven, a kisfiamnak még mindig vannak olyan jellegű problémái, amelyek a szülés miatt alakultak ki benne és még nem nőtte ki sajnos. Mármint teljesen egészséges és normális a gyerekem, csak kicsit másképp kell kezelni, mint egy "hagyományos"-t. :))) Az első három hónap konkrétan olyan volt, hogy ha a gyerek épp nem aludt, akkor ordított, de nonstop. Sajnos ez nem túlzás, hanem ha ébren volt visítva sírt, nem játszott, nem csinált semmit, csak ordított, én ettől eléggé kivoltam, nem tudtuk, hogy mi baja lehet, semmi sem használt neki, szervi baja nem volt. Igazából nem lehetett megfejteni a problémáját. Persze később sem volt sokkal jobb, de azért elkezdett javulni a helyzet, ahogy már látott rendesen, érdekelni kezdték a világ dolgai, aztán hirtelen olyan gyors fejlődésnek indult, hogy mindenkit lehagyott. :) Mióta tud beszélni, azóta nagyjából teljesen elmúltak a szívszakasztó visítva ordításai... és kezdi lassan elfeldni azt a szörnyű érzést, ahogyan a világra jött... Valami hihetetlen boldogsággal tölt el, hogy az éjszaka közepén már nem felvisít és ordít, hanem csak halkan suttogja, hogy "anya, jöszz? apa, jössz?" :)))
399. Dius
2012. aug. 15. 10:39
húúhh ma megyek dokihoz.. mostanra már nagyon parázok.. aggódok hogy mit fog mondani a doki.. jó helyen kell lennie a csöppömnek... :)
2012. aug. 15. 10:29
Látom, elég jó emlékeid vannak arról az időszakról :))))
397. fürge_newl (válaszként erre: 396. - Keresztesildi)
2012. aug. 15. 10:21

Igen, azt a brutál babát én is láttam tegnap a híradóban.

Igazából én a genetikai adottságaimnak lehetek irtó hálás, ugyanis konkrétan semmilyen erőfeszítést nem kellett tennem szülés után a kilók ledolgozásában, hanem eltűnt, magától. Igaz, elég stresszes volt nekem az első három hónap, és igazából szerintem lehet, hogy nem is ettem az alatt egyszer sem... :))) Tehát végülis... így nem nehéz. :)

2012. aug. 15. 10:16

Én is már előre félek attól, hogy mi lesz ha babás leszek, mert az én étvágyammal sincs gond már alapból se :))

Szerencsés vagy, hogy ilyen szépen vissza ment a súlyod szülés után, sokan megszenvednek vele rendesen!

Pont ma olvastam, hogy Debrecenben 6,3 kg-os baba született! Nem gyenge...

2012. aug. 15. 10:13
Lányok, asszonyok, nem vagytok ma túl aktívak... Ennyire dolgoztok, vagy esetleg alszotok valahol egy sarokban, ahol senki sem látja? :) Én olyan éhes vagyok, mint egy ló... és még csak 10 óra... :-o Délig hogy fogom kibírni?! Hogy?! Pedig reggeliztem normálisan. Tegnap este 10-kor is az volt, hogy hangosan korgott a gyomrom, és olyan éhség tört rám, hogy jajj... még szerencse, hogy most eléggé le vagyok fogyva, van hova felszedni pár kilót... :D Főleg, ha úgy alakul, mint az első gyerkőnél... 60 kg-ról indultam, és 83 kg-mal mentem szülni. o.O Mondjuk pár hónap alatt leolvadtak a felszedett kilók, azóta is 58 vagyok. Egész végig csesztetett amúgy a védőnő, hogy mit ne egyek, meg mennyit ehetek, de én nem törődtem vele, a cukrom valami 4,8 volt a terhelésesen, szóval úgy döntöttem, a védőnő bekaphatja, én meg zabálok, mert kell és kész. :D Ja, a gyerekem 3210 grammal született, semmi 6 kilós bébi... Ettől függetlenül minden tiszteletem azoké, akik képesek 10 kg alatti hízást produkálni. Nem értem, hogy csinálják. Én nagyon szeretek enni, pláne, ha még "okom" is van rá. :)
2012. aug. 15. 09:04

Jó reggelt! :)


Akármit is, biztos az lesz az egyik legszebb fotó :)

393. fürge_newl (válaszként erre: 392. - Hajini)
2012. aug. 15. 08:52
Deizgi! Mondjuk nem tudom, ilyenkor mit lehet még látni... egy pöttyöt? :)
392. hajini
2012. aug. 15. 08:26

mindenképpen: )

anélkül nem jövök haza! vagyunk olyan viszonyba a dokival: )

391. fürge_newl (válaszként erre: 390. - Hajini)
2012. aug. 15. 08:23
Szuperrrr!!! Remélem hozol sztárfotót is a kis alienről! :)
390. hajini
2012. aug. 15. 08:15
Holnap megyek 4re: )
2012. aug. 15. 08:07
Jó reggelt! Valaki volt már dokinál? Jók a két csíkjaink, de jó lenne már feljebb lépni egy szintet. :D Nekem még 15 nap a dokiig... kicsit nehéz lesz kivárni asszem. Node legalább ma jó napom lesz, mert holnaptól kivettem 2 nap szabit, így lesz egy 5 napos szünetem. :) Tehát nekem ma péntek van!!! :P
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook