Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013. áprilisi babák fórum

2013. áprilisi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. aug. 21. 17:06
Ez sem a legideálisabb munkaidő...
657. babuci25 (válaszként erre: 656. - Keresztesildi)
2012. aug. 21. 16:52
Hát én 7:45-20:15ig dolgoztam hol heti 3 vagy 4 napot. MOST csak heti 2 nap volt de az sem volt könnyű. Anna amúgy is csak 2,5 éves....bölcsi nincs párom vigyázott rá a szabadnapján.DE MOSTMÁR az ő melóhelye az első és nem úgy kapta a szabadnapot. Ezért lett újra fizu nélküli...
656. keresztesildi (válaszként erre: 655. - Babuci25)
2012. aug. 21. 16:43

Persze, de lássuk be, hogy aki dolgozik az hibázik is sajna. És a nyamvadt szabályokat se úgy hozzák, hogy a munkavállalónak legyen jó, kedvező.

Annyira ritka, olyan munkahelyről hallani, hogy támogatják a családokat akár munkaidő-kedvezménnyel vagy ruhalmas munkaidővel, netán távmunkával...

Én is meg leszek lőve, mert tuti, hogy nem akarok majd este 7-ig gályázni gyerek mellett...

655. babuci25 (válaszként erre: 654. - Keresztesildi)
2012. aug. 21. 16:40
Nem azt mondom,hogy erre pályázok de nekem jó,hogy van munkahelyem...még ha éppen nem is dolgozok. De komolyan dolgozni mentem vissza és persze benne volt,hogy betegek lehetnek de azt gondoltam jobban tolerálják....Ha meg akarnak szabadulni csak valós indokkal tehetik...
2012. aug. 21. 16:28

Ja, hát ha végkielégítésre pályáztok akkor várhatjátok, hogy kirúgjanak. Legalábbis nem leépítés vagy hasonló "normál" indokkal. Hanem ha igazán genyák akkor találnak valami fegyelmire indokot és azzal válnak meg, akkor meg ugrik a végkieg.

De egyébként nagy szenya mindegyik aki nem nézi jó szemmel az anyák, apák helyzetét.

653. fürge_newl (válaszként erre: 652. - Babuci25)
2012. aug. 21. 16:20
Sajnos a mai helyzet a magyar munkaerőpiacon siralmas. A munka törvénykönyv változásával is megint csak a munkáltatók tudnak jobban kicseszni az alkalmazottakkal. :S Viktor apánk azt akarja, hogy szaporodjunk és sokasodjunk, erre kirántja a talajt a kismamák lába alól? Most már ugyanis visszavenni nem köteles, és amíg hivatalosan nem közlöd a terhességed tényét, simán kirúghatnak a francba. Ez undorító... Ráadásul folyton a nyuggerek kapnak még-még-még extra lóvékat, most meg a 25 év alattiakra adnak bazz' járulékkedvezményt. Melyik az az egyedüli réteg, amelyik nonstop szopóágon van? A miénk! A 30asok, akik épp ugyebár alapítanák a családokat, de kérdem én, így mire alapozzunk?! Minden jár a kis nyikhajoknak, meg a vén szatyroknak, csak épp azok zsebéből szednek ki mindent, aki pont élete legfontosabb szakaszában van, az élet lényegét éli. Váááá, na bocsánat, ilyet nem is akartam írni, mert nem szeretek politizálni. Amúgy is pártsemleges vagyok, ugyanis az összes politikus egy szemét szarházi, tök mindegy milyen színekben játszik, rabló banda az egész. Ja, és visszatérve a kiinduló ponthoz, én is azért szeretném, ha kirúgnának, mert lassan 10 éves a munkaviszonyom, nekem is jól jönne a végkielégítés... :)
652. babuci25 (válaszként erre: 651. - Fürge_newl)
2012. aug. 21. 16:14

Őszintén.....nem ezt vártam amúgy első perctől ahogy vissza mentem januárba arra játszottak lépjek ki... Finoman szólva a nagy túróst. Rúgjanak ki. 2005 óta dolgozom itt a végkielégités is jól jönne...

De már arról beszéltek,hogy milyen jó munkanélkülit kapnák 3 hónapig én meg mondtam ,hogy májusig nem kaphatok semmit ugyhogy nem lépek ki...Ja azzal jöttek nem vehetnek fel helyettem embert..Ez is kacsa mert vehetnek fel csak határozott időre...

651. fürge_newl (válaszként erre: 648. - Babuci25)
2012. aug. 21. 16:05
Igen, így értettem, hogy nem tudnak kirúgni, mert most még nem, mire meg lejár a GYES, addigra indul előről a buli és már nem. :)
650. fürge_newl (válaszként erre: 647. - Babuci25)
2012. aug. 21. 16:03
Ismerős a szitu, azzal a különbséggel, hogy engem nem akarnak kirúgni, pedig még kértem is. :) Nekem jól jött volna... na mindegy. Nálunk az összes nagyi dolgozik, hiába is akarnám rájuk bízni a gyereket, és ezt nehezen értik meg a melóhelyeken, csak azt nem tudom miért. Mondjuk én hivatalosan gyerek miatt egy napot nem voltam betegállományban, inkább mindig kivettem pár szabit, ha nagy gáz volt.
649. keresztesildi (válaszként erre: 644. - Hajini)
2012. aug. 21. 16:03
Akkor most már reméljük, hogy minden rendben lesz! :)
648. babuci25 (válaszként erre: 645. - Fürge_newl)
2012. aug. 21. 16:02
NEM.....De most sem tudnak még kirúgni mivel GYES miatt vagyok fizu nélkülin...
647. babuci25 (válaszként erre: 641. - Keresztesildi)
2012. aug. 21. 16:01
Tudod gond az,hogy GYES mellett dolgoztam és természetesen mikor a gyerek beteg volt mentem betegállományba....Most kértem a fizu nélkülit újra...Közölte a főnököm,hogy ezek után nem várnak vissza.De mit tegyek ha nagyik messze vannak én nem vagyok olyan jó helyzetben mint sok kolleganőm...Anyós após egy udvaron...nem csodálom,hogy nem hiányzott egy napot sem..
646. fürge_newl (válaszként erre: 644. - Hajini)
2012. aug. 21. 16:01
Uhh... azért még jó, hogy rájöttek, mielőtt darabokra szedtek volna... :S Üdv újra itt, most már biztosan minden rendben lesz!!! ;)
645. fürge_newl (válaszként erre: 639. - Babuci25)
2012. aug. 21. 16:00
Hihi, így hiába akarnak kirúgni... Ők már tudják? :)
644. hajini
2012. aug. 21. 15:58
azt hittek h a.petevezetekembe is van egy baba, de szerencsere csak a sargatest haldoklott epp ott :)
643. keresztesildi (válaszként erre: 642. - Hajini)
2012. aug. 21. 15:57
Vééégre itt! :) Mesélj, mi volt veled?
642. hajini
2012. aug. 21. 15:54

sziasztok! jol eltuntem mi? korhazoltam egyet! :)

5het 3napos vok. 7milis a gömböm, szep szikholyaggal :)))

641. keresztesildi (válaszként erre: 639. - Babuci25)
2012. aug. 21. 15:51
Pff, te is jó helyen melózol akkor ha lapát várna rád.... Most még nagy a szám, aztán ki tudja, hogy velem mi lesz ha oda kerülök...
640. keresztesildi (válaszként erre: 638. - Fürge_newl)
2012. aug. 21. 15:51
Igen, légyszi!!! :)
2012. aug. 21. 15:49
Nekem ezzel nincs gondom most GYES van egészen május 7ig. De ha minden jól megy április 7 a másik időpont....Tehát max arról kell szólnom majd ,hogy TGYÁS.....(Amúgy ki akarnak rugni)
638. fürge_newl (válaszként erre: 637. - Keresztesildi)
2012. aug. 21. 15:46
Ki nem hagynám! ;) Esetleg fotózzam a főni arcát is, ahogy kiugrik a szeme, mint a mesékben? :D
2012. aug. 21. 15:43
Majd mindenképp írd meg, hogy mit intéztél! :)
636. fürge_newl (válaszként erre: 635. - Keresztesildi)
2012. aug. 21. 15:21
Remélem... készülök rá keményen. Nem azért, mintha akkora genyó lenne a főnököm, mert alapjában véve viszonylag normális (nem is vele van a legfőbb gondom), csakhát azért mégis... Huhh... nagy levegőőőőő :)
2012. aug. 21. 15:09
Simán menni fog! :)
634. fürge_newl (válaszként erre: 633. - Keresztesildi)
2012. aug. 21. 14:55
Hihi, én is... de nem megoldható, mert akkor nem stimmel a "fedősztori"... :))) Viszont holnap szerintem előrukkolok a dologgal, mert akkor tudom azt mondani, hogy ma délután voltam dokinál. Ja, mert egyébként azt mondta a kolléganőm, hogy úgy tudom megoldani a szabim kényszerű kiadását, ha közlöm, hogy voltam dokinál, aki szigorú fekvést javasolt, de én nem szeretnék betegállományba menni, inkább a szabimat lőném el rá (főnököm kényszerhelyzetben, mert akármit mond, úgysem leszek, tehát mindegy neki, milyen jogcímen nem leszek)... és hogy 2 hét múlva kell visszamennem kontrollra, remélem, akkor minden rendben lesz, és jöhetek tovább dolgozni, mert én szeretnék végig! (Pffff... csak itt ne röhögjem el) Aztán majd a szabi lejártával közlöm, hogy ajjaj sajnos baj van, és tovább kell maradnom, nem valószínű, hogy engedni fog már dolgozni a doktorbácsi, énkérekelnézést, nem tehetek róla (:P), dehát amit az orvos mond, én azzal nem ellenkezhetek. :))) No, ennyi. Már csak gyűjtenem kell erőt, hogy ezt holnap így benyomjam... :-o
2012. aug. 21. 14:48
Amennyire utálsz bejárni én a helyedben már most hazamennék :))
2012. aug. 21. 14:29
Na, beszéltem a bérszámfejtővel, felhomályosított, hogy kell a szabadság kivételt beadagolni. :) Eljátszottam a gondolattal, hogy esetleg ki kéne venni már jövő héttől, vagy nem is tudom... holnaptól? :) Jujj, még a lábam is bizsereg, ha belegondolok, hogy holnaptól... hmmm... mert akkor a maradék szabim pont kitartana hó végéig, és szeptember 1től meg mehetne a táppénzes balhééé. B-) Jajistenem, mi tévő legyek?! Legyen a holnap? Szavazzatok lécci! :D :D :D
631. fürge_newl (válaszként erre: 629. - KicsiBone)
2012. aug. 21. 13:37
Gyanítottam, hogy valahogy így van. :S Havonta felülvizsgálat? Fúdejó... :S Mindegy, ez van, kibírom simán. Jobb, mint ide bejárni idegrohamot kapni minden nap. :D :D :D
630. fürge_newl (válaszként erre: 628. - KicsiBone)
2012. aug. 21. 13:35
Áh, igen, még pár hónapot ha "vártatok" volna, akkor megint jó lett volna a 36. :) Kisfiam 2,5 éves, és kábé szülés után 10 hónappal voltam végre akkora, mint terhesség előtt, szülés után 1 évvel pedig kisebb. :) Első terhességem előtt 38-ast hordtam, kisfiam születése után most 36-ost. :D Pedig nem fogyóztam egy percig sem. Most ismét 38-as a nyerő... és persze, mint tudjuk, lesz ez még rosszabb is... :-o :) Vedd úgy, hogy neked 2 terhesség után csak egyszer kell visszanyerned a versenysúlyod. Tiszta mázlista vagy! :) Egyébként lehet, hogy szerencsés is vagy ezügyben, mert nem kell a bőrödnek újból nulláról nyúlnia, és lehet, hogy sokkal kevésbé fog tönkremenni!
629. KicsiBone (válaszként erre: 626. - Fürge_newl)
2012. aug. 21. 13:33
Bár a kérdés nem nekem szólt, de csak nőgyógyász tehet javaslatot a veszélyeztetett táppénzre vételedről, majd azzal a papírral, amit a nőgyógyász ad, azzal tud kiírni a háziorvos. És ezt a papírt havonta el kell kérni a nőgyógyásztól és havonta kell menni a háziorvoshoz :( Én tudom, 6. héttől végig veszélyeztetett voltam :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook