Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 májusi babák fórum

2012 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
346. Babettii (válaszként erre: 344. - Virágka77)
2012. ápr. 23. 10:06

38 hét? Akkor neked már tényleg alig van hátra valami. Én csak holnap kezdem a 36 hetet.

Nem is a szüléstől félek ha nem attól,hogy fog beindulni.

Tudom nem az lesz a legfontosabb dolgod,hogy ide írj,de örülnék ha írnál amikor megszületik a baba :D

Hol szülsz?

345. Virágka77 (válaszként erre: 330. - Laurka85)
2012. ápr. 23. 07:44
Nekem egy másik kismama mesélte még az én terhességem elején, hogy ülve vasal, na, azóta én is csak ülve vasalok, kivéve, ha csak egy-egy darabot kell, amit éppen felveszek. De sokkal kényelmesebb ülve, nézem közben a tévét, bár most már sokat fáj a hátam, derekam, de tényleg jobb így.
344. Virágka77 (válaszként erre: 329. - Babettii)
2012. ápr. 23. 07:41

Szia!

Szerdán kezdem a 38.hetet, már minden ki van mosva, vasalás van vissza. De ha esetleg elmarad, párom megcsinálja. :) Bár nem örül neki, nem szeret vasalni. Kiságy a helyén, a hétvégén összeraktuk a babakocsit is, apróságok (fürdetős holmik, orrszívó, popsitörlő stb. ) minden megvan. Az én kórházi holmim már kb. másfél hónapja össze van csomagolva, szóval minden kész, csak én nem. :) Egyre jobban félek. :( Párom bent lesz velem, próbál nyugtatni, de egyenlőre ez most nem segít.

2012. ápr. 22. 20:32
Hát minden esetre még maradjon csak bent :),de ma már csak 2 magnéziumot vettem be, reggel meg most.
342. lagoon
2012. ápr. 22. 13:16
Én az előző kérdésemet nem is ebbe a topikba szántam :) Bocsi.
341. laurka85 (válaszként erre: 339. - Lagoon)
2012. ápr. 22. 11:38

Nem tudom Gyöngyösön hogy csinálják, de általában van egy méhvarrat, és a hasfal varrata. Szegeden a hasfalba egy réteget raknak a bőr alá, így szebb a végeredmény :)

A következő szülés milyensége a méh gyógyulásától függ. Gondolom közrejátszik hogy mennyi idő telik el a két terhesség között és mekkora a második baba, hogy zajlik le maga a terhesség. Azért nem hagyják mindig a természetes szülést, mert az erőteljes méhkontrakciók vagy a túlzott feszülés hegszétválást okozhatnak, vagyis az előző vágás helyén a méh kinyílik a hasüreg felé, ez meg elég veszélyes...

340. laurka85 (válaszként erre: 337. - Babettii)
2012. ápr. 22. 11:33

Hát tényleg azt mondta nekem is a védőnő, hogy a hasmenés jelzi hogy nemsokára szülhetsz, mert a szervezet öntisztításba fog.

Nekem csak akkor megy, ha túl sok aszalt szilvát eszek :))

A sok magnéziumtól csak akkor lehet ha a tabi vivőanyaga tejcukor, az meghajthatja az embert nagyobb mennyiségben.

339. lagoon
2012. ápr. 22. 11:18
Gyöngyösön császár után kétrétegűen varják össze a sebet? Remélem nem császárral fogok szülni, de mivel sosem lehet tudni kicsit utána olvastam. Azt mondják ilyenkor kisebb a szövődmény és nagyobb az esély arra, hogy a következő babát természetesen megszüljük. Tudtok erről valamit?
338. lagoon (válaszként erre: 337. - Babettii)
2012. ápr. 22. 10:59
Menni nem szokott, de gyakrabban kell menni,mint eddig. Azt mondják a hasmenés már azt is jelezheti, hogy mindjárt szülsz.
2012. ápr. 22. 10:07
nektek nem szokott menni a hasatok? Bocsi a kérdésért,de nálam már 3 napja ez van.Nem fáj a hasam meg ilyenek csak reggelente ez van. Lehet,hogy sok magnéziumtól van?
336. laurka85 (válaszként erre: 332. - Babettii)
2012. ápr. 21. 18:14
Én sem hittem volna hogy ilyen erős, de állítólag csak bent, mikor kibújik kis gyengécske lesz. De hát a vízben könnyebb, más a gravitáció :D
335. laurka85 (válaszként erre: 333. - Lagoon)
2012. ápr. 21. 18:13
Én az elején voltam rosszul, a közepe az jó volt, nekem is egy csomó energiám volt, no meg időm is, mert én csak a 12. hétig dolgozhattam. Nálam talán ez a hét volt a forduló (34.) hogy már nincs energiám, nem tudok sétálni... Bár lehet a frontok is betesznek... Kisbaba akkorákat rúg hogy csak nézek mikor dörög az ég! :)
334. Babettii (válaszként erre: 333. - Lagoon)
2012. ápr. 21. 13:17
érdekes,hogy ameddig dolgoztam addig sokkal fittebb voltam.onnan is inkább azért jöttem el mert állandóan idegesítettek meg nagyon korán kellett kelnem.
333. lagoon
2012. ápr. 21. 12:01

Az ágyneműt még én sem mostam ki, de már jövő héten megcsinálom.

Hát, én vagyok akkor a kivétel. Nekem a a 2. trimeszter volt a nagyon nehéz.Én akkor szenvedtem derékfájástól, keményedéstől. Most annyi energiám van, hogy majd ki csattanok. Semmi nem esik nehezemre, mindent megtudok csinálni.

2012. ápr. 21. 10:34
Egyébként én nem gondoltam volna,hogy még amikor a hasba vannak már akkor ilyen erő van bennük.A párom csak ámul nagyra nyílt szemekkel amikor olyanokat mozog a hasam,hogy azt hiszem ott hagy :D
331. Babettii (válaszként erre: 330. - Laurka85)
2012. ápr. 21. 10:33

Én azt hittem van egy adag ruha és kész.Aztán kaptam még innen egy zsákot meg onnan egy zsákot :) még az ágyneműjét nem is mostam ki mert azt akarom,hogy friss legyen.

most már ott tartok,hogy akárminek állok neki keményedik a hasam.Sokat szoktam pakolászni és most is már le kellett ülnöm.

De szinte biztosra veszem,hogy 1-2 héttel előbb fog jönni a babám :) Valahogy úgy érzem egyre türelmetlenebb.Minden áron helyet akar magának csinálni :)

330. laurka85 (válaszként erre: 329. - Babettii)
2012. ápr. 21. 10:14

Én most csináltam a mosás-vasalást a 34. héten. Rájöttem hogy kell ülve vasalni, mert az én hátam sem bírta :)

Azt hinné az ember, még van egy hónapja, de asszem azt a hónapot egy kényelmes fotelben fogom tölteni, a lábamat felrakva :D

329. Babettii (válaszként erre: 328. - Virágka77)
2012. ápr. 21. 09:54
hány hetes vagy? A mosást ne hagyd nagyon a végére ha elfogadsz egy jó tanácsot. Én olyan 32 hetesen álltam neki,de a vasalás már simán ketté tört :)
328. Virágka77 (válaszként erre: 324. - Laurka85)
2012. ápr. 20. 12:54
Nálunk leült és már nem is tudom miről beszélt, komolyan. A szoptatásról biztosan, többször egymás után is, már a könyökömön jött ki. Vigyorog mint a tejbetök, hogy milyen kérdések halmozódtak fel bennem, amiket meg akarok vele beszélni. Hát semmit. Meg akarta nézni gondolom a babakelengyét, de akkor még zsákban voltak :) úgy kaptuk rokonoktól és nem mostam ki még őket. Én nem mutattam meg neki semmit. Most sem fogok. Inkább fel sem állítom addig a kiságyat, majd párom elintézi, amíg a kórházban leszünk. Már ő is azt mondta, hogy el fogja ásni a kertben, mármint a védőnőt. :) Én elhiszem, hogy segíteni akar, de annyira tolakodó. Nem vagyok egy hülye gyerek, 34 éves diplomás nő vagyok, páromnak már van egy kisfia, többet tud nálam a pici baba körüli teendőkről, mert a kisfiát sokat pelenkázta, fürdette, ezt is elmondtam a védőnőnek, meg amúgy is van az ember annyira intelligens, hogy ha gondja van, segítséget kér. De amíg nincs, addig hagyjanak békén szerintem.
327. Virágka77 (válaszként erre: 324. - Laurka85)
2012. ápr. 20. 12:48
De irigyellek titeket! Nálam úgy zajlik egy tanácsadás, hogy kb. fél óra adminisztráció, mert az ő nyilvántartásába is akkor ír fel mindent, nem akkor, mikor én már elmentem. Majd pontról pontra végigmegyünk minden eredményen, mi mit jelent. De ha egyszer úgysem értem??? Engem egy dolog érdekel, legyenek a leletek jók, ha minden a normál tartományba esik (pl. vérvétel) akkor minek róla még fél óráig mesélni? Havonta járok dokihoz, általában szerdán, védőnőhöz csüt-ön, szerdán mindig megvizsgál a doki, uh, most már nst, de azért a védőnő is megtapogatja másnap a hasamat, amit ki nem állhatok. Össze-vissza nyomkodja a gyerekemet. :( Megkérdezi tudom-e mi mit jelent az NST leleten, mondom igen, erre elmagyarázza. :( Szörnyülködik minden alkalommal, hogy meddig akarok még dolgozni, a válaszom minden alkalommal ugyanaz, azért minden alkalommal rákérdez. Az agyamra megy. A házunktól pár percre dolgozok egy kényelmes irodában, autóval hoznak-visznek, a ház előtt vesznek fel és tesznek le, fél 4 után otthon vagyok, a munkám nem megerőltető, felkelhetek sétálni, mozogni, van kényelmes konyha, ahol ehetek, teát főzhetek, akkor most miért maradjak otthon, ráadásul párom dolgozik, egyedül lennék. Jó így nekem. Otthoni dolgokat is kényelmesen meg tudom csinálni és sajna anyagilag sem mindegy. Ő persze ettől ki van akadva, képzeljétek, egyszer még a munkahelyemre is be akart jönni, hogy ő ott akar tanácsadást tartani nekem!!! Szóval kiakasztó. Most akar jönni hozzánk már ötödször, de nekem köszönöm, semmi kérdésem nincs, ha lesz, úgyis szólok, nem vagyok hülye. Szülés után, ha hazamegyek, mondta, hogy 24 órán belül jön és kb. 2 órát ott lesz. Most gondolkodok, hova meneküljek a kórházból, hogy ne találjon meg! :)
326. Babettii (válaszként erre: 323. - Virágka77)
2012. ápr. 20. 12:16
Én elvagyok vele,sok vizet ne zavar.kb havonta egyszer láttam.Most volt szerdán nálunk szülésfelkészítőt tartani. nem vitte túlzásba a dolgot.
325. lagoon
2012. ápr. 20. 11:28

Az én védőnőm tök jó fej. Nagyon egy hullámhosszon vagyunk, hasonlóan gondolkodunk a dolgokról. Nálam már 3x volt. Első két alkalommal nem volt semmi extra, most utoljára átnézte, hogy miket vettünk (babkocsi,bútorok, pelenka), tisztálkodási szerek stb ). Most már hetente kell mennem hozzá, minden alkalommal szívhang, súly, vérnyomás,vizelet ellenőrzés.

Nekem kb másfél hónapja mérte meg először a haskörfogatot, akkor volt 93. Most két hét alatt nőtt 4 cm-t.

324. laurka85 (válaszként erre: 323. - Virágka77)
2012. ápr. 20. 11:20

Nekem szerencsém van a védőnőmmel, mert nem tolakodó. Ki akart jönni az elején, de kérdeztem hogy muszáj-e, mondta elhiszi hogy normális körülmények közt lakunk, nem kötelező. Majd csütörtökön jön először, remélem után már csak akkor mikor hazajövünk a kórházból. Én össz. 3-szor voltam a körzeti tanácsadáson, elég volt a központira eljárogatni.

Az én védőnőm kevésbé körülményes, csak furcsa tanácsai vannak, pl. vizesedés ellen egyek este körtét - kérdem én jobb felfújódni mint vizesedni? De én általában mindenre helyeselek, aztán csinálom amit én is jónak látok :D

Mit csinálhat amikor kijön? Azt mondat majd átbeszéljük a babakelengyét - hát én azzal kész vagyok, már a vasalás is kész pont a héten. Ha bele akar kötni akkor kiakadok!

323. Virágka77 (válaszként erre: 322. - Babettii)
2012. ápr. 20. 11:11

Nekem sem mérte egyszer sem a védőnő, igaz, én is megmérhetném otthon. Nekem csak elmond mindent 120-szor egymás után ugyanazt, egyfolytában jönni akar hozzánk ( 14 tanácsadásom volt eddig a 9 hónap alatt! ) mindent összevetve az agyamra megy. Tényleg, Ti hogy jöttök ki a védőnővel? Nálatok milyen, aranyos? Hát én kifogtam egy erőszakos, tolakodó, nagyon körülményes nőt. :(

Amúgy szerintem a krémek segítenek, de aki hajlamos a csíkosodásra, annak állítólag annyira nem. Én sem kentem magam rendszeresen, a hasam nem lett csíkos (talán egy repedés van) a mellem alja annál inkább, a combom is, ja és a fenekem. :( Valamennyit majd biztos halványul, nekem talán annyival könnyebb, hogy én már 34 éves vagyok :( így tudom, hogy sosem lesz már olyan testem mint 20 évesen, de persze azért jó lenne még jól kinéző anyukának lenni, szeretnék még szoknyát hordani meg ilyesmi... :)

322. Babettii (válaszként erre: 321. - Laurka85)
2012. ápr. 20. 10:35
Kétszer nézte. Az elsőnél 95 volt akkor voltam 9 hetes. 29 hetesen volt 106
321. laurka85 (válaszként erre: 320. - Babettii)
2012. ápr. 20. 10:30
És neked mennyit nőtt a hasad, ha nézte a védőnő? Én kicsit sajnálom hogy nekem nem nézte és nem is mondta. Érdekelt volna pedig...
320. Babettii (válaszként erre: 319. - Laurka85)
2012. ápr. 20. 10:28
Hát én őgy estem teherbe 15 hónap próbálkozás után,hogy lefogytam 74ről 68ra,de elég alacsony vagyok 163 cm. Úszógumim így is volt :) mondjuk sose voltam széles.
319. laurka85 (válaszként erre: 317. - Babettii)
2012. ápr. 20. 10:25
Mit? Hogy többről indultam? Teherbe esés előtt is elég tömzsi voltam, meg magas is vagyok... Sosem volt nádszál derekam. Abból csak még nagyobb pocakkörfogat adódhat :D
318. Babettii (válaszként erre: 316. - Laurka85)
2012. ápr. 20. 10:24
Tudom,de ez idő,nagyon sok.
317. Babettii (válaszként erre: 314. - Laurka85)
2012. ápr. 20. 10:24
Ezt miből gondolod?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook