Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 májusi babák fórum

2012 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2012. ápr. 26. 15:02

Azt hiszem most ki kell magamból adnom a mai napi dühömet. Védőnő természetesen. Első napirendi pont: nem kell kórházba mennem? Már miért kellene??? Eddig megelégedett azzal, hogy legyek otthon és ne dolgozzak (mai napig dolgozok, semmi megerőltető, ezt talán már írtam, kényelmes irodai munka, ahova kocsival hoznak-visznek) Ő már megírta a beutalómat 10.-e utánra, tudom-e, hogy akkor be kell feküdnöm stb.stb. Hát persze, hogy tudom, többször elmondták. Az az eredeti kiírás időpontja, tehát ha addig nem szülök, befekszek. Stimmt. Eddig is tudtam. A maival együtt 15 védőnői tanácsadásom volt a terhesség alatt, 4-szer volt nálunk, de szeretne jönni hétvégén is! Kifakadtam, hogy nem szeretném, egészségesek vagyunk, rendezettek a körülmények, semmi nem változott és amúgy sincs most kérdésem, megbeszélnivalóm. Erre közölte, hogy ő nem akarja, hogy miattam lecsukják, merthogy nem teljesíti a kötelességét! Könyörgöm, ez most komoly? Na, itt majdnem elbőgtem magam. Ő beszélgetni akar, én nem. Természetesen vérig sértődött. Következő szokásos kérdés, tervezem-e, hogy szabadságra megyek. Mikor??? 10.-ig van kb. egy hét, addig? Mikor megbeszéltük, hogy ha semmi gond, én dolgoznék végig. Gond pedig nincs. Kivéve, hogy szerintem az idegességtől felment a vérnyomásom 130/70-re, eddig meg mindig 120/60 volt. Vizeletemben fehérje van, 30mg/dl, ez már a 3.alkalom, eddig mindig azt mondta, ez normális, nem kell vele foglalkozni, ez alacsony érték, vérnyomásom rendben, leheletnyi ödémmám van. Erre ma közli, hogy a fehérje mindig kóros, mert soha nem lehet a vizeletben, max. hüvelyváladékkal. Interneten azt olvastam, terheseknél simán lehet egy kis fehérje a vizeletben, egyéb esetben is normális lehet, egy bizonyos mértékig. Felhívtam a nőgyógyászom, ő azt mondta, ezzel nem kell foglalkozni, minden rendben. De a védőnő természetesen beparáztatott. Valakinek volt már ilyen tapasztalata a terhesség során, hogy volt fehérje a vizeletben és mennyi?

Én ezt a nőt nem fogom a gyerekem közelébe engedni, az tuti. Ma tényleg nagyon kiakasztott. Miért azokat piszkálják, akiknél látszik, hogy minden rendben? Egészséges vagyok, a kisbabám is az, havonta járok orvoshoz, elmentem a létező összes vizsgálatra, vigyázok magamra, mit mondjak még? Mit kellene még csinálnom?

375. lagoon
2012. ápr. 25. 19:59

Egyik ismerősöm múlt héten volt UH-n 3400gr-ra becsülték és 35 hetes pár napos volt.

Kicsit én is soknak találom, főleg, hogy én sem vagyok valami nagy (164 cm).

374. Babettii (válaszként erre: 373. - Lagoon)
2012. ápr. 25. 19:48
És 3 kg.? én holnap megyek uh-ra akkor leszek 36+2 de ha már most 3 kg akkor mennyi lesz a végére? most már hetente híznak nem keveset.
373. lagoon (válaszként erre: 371. - Virágka77)
2012. ápr. 25. 18:44
Mi ma vagyunk 36+5 hetesek és UH méret alapján is pontosan ennyinek felel meg. Nem tudom mennyit fog még nőni 3 hét alatt. Mit gondoltok mennyit gyarapodnak még ilyenkor?
372. Virágka77 (válaszként erre: 369. - Dr. Szöszi:))
2012. ápr. 25. 18:35
Szia! És azt megkérdezhetem, milyenek azok a rendszertelen fájások? Én már mindent fájásnak vagy a szülés előjelének vélek. :( Ráadásul a hosszú hétvégére elutazik az orvosom, de ma azt mondta, nem úgy néz ki, hogy én a hétvégén szülni fogok. Amúgy május 10. az eredti időpont, de azt mondta, hogy előbb meglesz, a méretek alapján. Én eddig 3 NST-n voltam, mindegyikre azt mondták, hogy rendben van.
2012. ápr. 25. 18:31
Hú, nekem ma azt mondták,hogy a kisfiam kb. 3450 gramm! Fejméret alapján kb. 40 hetes terhes vagyok! Szóval szép nagy kugli feje van a kis tökinek! :) Most viszont fájdogál a hasam, dr nem tudom eldönteni, hogy éhes vagyok-e, vagy csak wc-re kell mennem, vagy ebből valami más lesz. :) Már tiszta dilis vagyok... :)
370. lagoon
2012. ápr. 25. 13:23

Én is túl vagyok az UH-n. 3 kg a kisfiam és azt mondták lesz neki haja :)

NST-t kétszer csináltak, mert az elsőnél nem volt hajlandó megmozdulni. De a 2. már rendben volt.

2012. ápr. 25. 13:03
Sziasztok én jövőhét szombatra vagyok kiírva 2-szer járok ctg-re 1 héten, mert múlthéten beriasztott a gép 170 fölé ment a szívverése a kislányomnak egy fájás közben hétfőn mikor voltam folyamatos fájásokat mutatott a gép azóta is fáj és keményedik de még nem rendszeresek pedig már nagyon várom, remélem mindenkinél rendben lesz minden.
368. Babettii (válaszként erre: 367. - Laurka85)
2012. ápr. 25. 11:41
Ezzel én is így vagyok :D
2012. ápr. 25. 11:33

Érdekes hogy hogy elfogy az ember türelme a végére, nekem még 4 hét van de elképzelni sem tudom hogy fog eltelni, pedig eddig repültek a hetek...

Jó nektek hogy már csak két hét :)

De legalább tudtok majd mesélni milyen volt :D ugye?

366. Virágka77 (válaszként erre: 358. - Babettii)
2012. ápr. 25. 10:45
Remélem babával mi is többet megyünk! Én nagyon szeretném4
365. Virágka77 (válaszként erre: 359. - Babettii)
2012. ápr. 25. 10:44
Tudom, de az orvosom elutazik a hosszú hétvégére, így remélem kedd előtt nem történik semmi. Most egy kicsit ideges vagyok, de ma azt mondták uh után, hogy nem úgy néz ki, hogy most hétvégén szülni fogok. Párom is nyugtat, hogy úgyis május 3-án jön a kis fickó! :) Nem tudom miből gondolja, de neki legyen igaza! Hétvégén még teszek-veszek otthon, ha jó idő lesz, kiülök a teraszra és csak pihenek, jaj, de jó lesz! :)
364. Virágka77 (válaszként erre: 362. - Julis17)
2012. ápr. 25. 10:42
Mi ma kezdtük a 38. hetet, már tényleg nagyon izgi, eredetileg május 10-re vagyunk kiírva, de az orvos szerint meglesz előbb. Csak ne a hétvégi front hozza meg, mert szombat-vas-hétfő elutazik a doki. :( De ma azt mondta, szerintem nem szülök a hétvégén. Párom május 3-ra tippel. :) Én meg csak várok és várok és olyan izgi! Ha semmi nem történik május 10-ig, akkor ott már be kell feküdnöm sajna a kórházba. Tényleg hosszú lesz ez a két hét...
363. Babettii (válaszként erre: 362. - Julis17)
2012. ápr. 25. 09:39
na akkor neked nagyon közel van már :)
362. Julis17
2012. ápr. 25. 09:01
Holnap betöltjük a 38. hetet. Túl vagyunk már 2 NST-n és a 38. hetes UH-n. Tuti, hogy betartja kicsi Attila a kiírt időpontot (május 11), de majd meglátjuk, hogy dönt! Ez lesz életem leghosszabb 2 hete! :)
361. Funny
2012. ápr. 24. 19:31

Sziasztok!

Van koztetek valaki, aki az Uzsokiban fog szulni, oda jar vizsgalatokra?

360. lagoon (válaszként erre: 357. - Virágka77)
2012. ápr. 24. 17:23
De jó már Neked. Mi még csak a 37. hetet kezdjük pénteken. De végül is ilyenkor már jöhet. Tesóm pl. a 37. héten szült.
359. Babettii (válaszként erre: 357. - Virágka77)
2012. ápr. 24. 14:08
Még az is lehet,hogy a front neked megindítja :) 38 hetesen már nem koraszülött.
358. Babettii (válaszként erre: 356. - Virágka77)
2012. ápr. 24. 14:07
Szerintem biztos sokat fogtok menni a Balcsihoz.Gyerekkel teljesen más lehet,én alig várom,hogy vigyem :) Gondolkodunk rajta,hogy vajon mekkora lesz 3 hónapos korára.Ha úgy van akkor augusztusban egy hosszú hétvégére lemegyünk :)
357. Virágka77 (válaszként erre: 355. - Lagoon)
2012. ápr. 24. 13:41
Holnap uh és NST! És talán mondanak valami közelebbit, például, hogy mikor szülök! :D :D Holnap kezdjük a 38. hetet.
356. Virágka77 (válaszként erre: 352. - Babettii)
2012. ápr. 24. 13:39
Jó lenne, de párom ezer éve itt lakik, fiatal korában rengeteget dolgozott a Balatonon, így már unja. :) Vagyis én sem sokszor jutok el a partra. De remélem ez majd megváltozik, ha megszületik a baba és majd többet megyünk, legalább sétálni. Én is nagyon szeretem a Balcsit!
355. lagoon
2012. ápr. 24. 11:31
Én holnap megyek UH-ra. Már nagyon kíváncsi vagyok én is.
354. Babettii (válaszként erre: 353. - Laurka85)
2012. ápr. 24. 10:20
Akkor ő tényleg szép nagy baba lesz.én mindenhol azt olvasom,hogy még csak most fognak igazán megnőni :) én csütörtökön megyek a kórházba uh-ra,ott pontosabban megtudják mondani a kb. súlyt.
2012. ápr. 24. 10:13
Tegnap voltunk dokinál. Megkérdeztem már mennyi lehet a babánk súlya, mert nem szeret jósolgatni nem szokta mondani. De most mondta: kb. 3 kg. A 35. héten! hajajj! És úgy gondolja még legalább 3 hétig bent lesz, mert még nem illesztette be a fejét sem. Kényelmes kislány :) - ebben hasonlít rám. És az biztos hogy szép nagy hurkás is lesz :)) - csak tudnám hogy fogom így kivarázsolni magamból!
2012. ápr. 23. 17:55

Amúgy tök jó nektek,hogy olyan közel laktok a Balcsihoz.Én imádom gyerek korom óta minden nyáron lemegyünk,majd a picit is vinni akarom.

én úgy hallottam 20-25 fok lesz.

A méhszáj vizsgálat szerint még teljesen zárt vagyok,de ez bármikor változhat,remélem azért még várat magára 3-4 hetet.

351. Babettii (válaszként erre: 349. - Virágka77)
2012. ápr. 23. 17:53

Május 23-ra.

A doki szerint minden rendben a picivel,a leleteim jók lettek csak sok a köldökzsinór :(

A vérnyomásom magas volt,de aztán lement viszont most már minden reggel mérni kell.

Csütörtökön megyek laborra,uh-ra,CTG-re utána találkoznom kell a dokival a kórházba.

Szóval elég vegyes volt a mai nap,volt jó is meg rossz is.

ja amúgy megközelítőleg 2.5 kg

350. lagoon (válaszként erre: 349. - Virágka77)
2012. ápr. 23. 17:41
Bárcsak beindítaná. Én már úgy szülnék!
349. Virágka77 (válaszként erre: 348. - Babettii)
2012. ápr. 23. 15:18

Mikorra vagy kiírva? Mit mondott ma a doki?

Igen, itt lakunk a közelben. Baba-mama kórház, szóval végig a picivel leszek. Mi szerdán megyünk NST-re, meg ultrahangra, remélem mondanak valami közelebbit, mekkora is a pici. Ja, meg, hogy mikor fogok szülni. :) Jó, tudom, azt úgysem tudják megmondani. Félek a hétvégi fronttól, most olvastam az időjárás jelentést, 29-30 fokot is jósolnak szombatra, a front meg megindítja a szüléseket, nem?

348. Babettii (válaszként erre: 347. - Virágka77)
2012. ápr. 23. 13:35
Siófokon? De jó. Ott is laktok a közelben? Én Budapesten,pont ma megyek a dokihoz már annyira várom.szeretném tudni mekkora lehet kb.
347. Virágka77 (válaszként erre: 346. - Babettii)
2012. ápr. 23. 11:09
Én már nem tudom mitől félek jobban, a beindulástól vagy magától a szüléstől. :) Próbálok nyugodt maradni, mert úgy talán könnyebb lesz. Írok majd feltétlen, ha lesz valami. :) Ráadásul nekem egy héttel előbbre jósolták, mert elég szép nagy baba, szóval lehet, hogy hétvégén már babás leszek? :) Siófokon fogok szülni dr. Bata Barnabásnál. Te?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook