Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 májusi babák fórum

2012 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
226. Julis17 (válaszként erre: 224. - Lagoon)
2012. ápr. 11. 08:24
Én is pont ezeket vettem!:) Sőt, igazándiból a TENA-hoz egy turiban jutottam hozzá, 1000 Ft volt kg-ja, tehát kb. 700 Ft-ot fizettem érte. Bontatlan, jó állapotú csomagolásban van, akkor miért adtam volna ki érte 2-2,5 e Ft-ot (bolti, gyógyszertári ár)?! :) Sok mindennel így trükközök, hogy spóroljak.
225. laurka85 (válaszként erre: 223. - Babettii)
2012. ápr. 10. 20:45

Szia!

Én szegedi vagyok.

Akkor nagyon közel fognak a babók születni :) kisfiú vagy kislány?

224. lagoon
2012. ápr. 10. 20:00
Én Tena extrát vettem sz elejére, későbbre alwayst.
223. Babettii (válaszként erre: 222. - Laurka85)
2012. ápr. 10. 18:17

Szia!

Én meg május 23-ra vagyok kiírva.

Hát betétekről én sem sokat tudok de én sima allways meg librest vettem csak a szuper fajtát.

pesti vagy?

2012. ápr. 10. 11:53

Sziasztok!

33 hetes vagyok, május 24-re vagyok kiírva. Jázmin az első babánk. Most találtam rá a fórumra, gondoltam becsatlakozok.

Elkezdtem olvasgatni amiket írtatok.

Látom mindenki készülődik, mi is belelendültünk. A hétvégén összeraktuk a bababútort. A kislányunknak már a legtöbb dolog megvan, de nekem még kell egy pár cucc a kórházba. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem: mennyi betétet vesztek? És milyet? Az elején Tena lady kell azt mondják, de abból melyik fajta. És utána milyen kell váltani. Nem ismerem a betéteket, korábban tamponos voltam, de hát gondolom azt sem szabad az első 6 hétben.

221. Julis17
2012. ápr. 9. 09:56
Kellemes Húsvétolást Kívánok Mindenkinek! Kicsit megkésve ugyan...:)
2012. ápr. 7. 22:54

Sziasztok!

rég nem voltam fent mivel nem volt gépem,de már van :-) Visszaolvaslak titeket.

219. lagoon
2012. ápr. 4. 20:17
Csak általános vérvétel (vas, cukor, fehér és vörösvérsejt stb).
218. nri22 (válaszként erre: 217. - Lagoon)
2012. ápr. 4. 19:55

Szia.

Megkérdezhetem hogy Neked ezen a 30-32 hetes vérvételen miket néztek?

Köszönöm:)

217. lagoon
2012. ápr. 4. 16:45

Magadnak törölköző (én viszek egy kisebbet és egy nagyobbat), 2 papucs (egyik zuhanyzáshoz), hálóingek, bugyik, eldobhatós bugyi, betétek, Pohár, evőeszközök, wc pappír,köntös, zokni, fésű, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, szopis melltartó és betét, mellszívó, iratok.


Babának: pelus, popsitörlő, textilpelus, popsikrém, eldobható alátét a pelenkázóra, ruhák, sapi, kiskesztyű (karmolás ellen), pléd.


Biztos kihagytam sok mindent. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. ápr. 4. 15:12

Sziasztok!


Érdeklődnék, ki mit csomagol a kórházi táskába, én már szedtem össze dolgokat, de még nincs bepakolva. Május 10-re vagyok kiírva, de az orvos szerint meglesz egy héttel előbb, kezdek bepánikolni.:)

215. Julis17
2012. ápr. 4. 10:59
:)
214. Gigszi
2012. ápr. 3. 08:07

Sziasztok!


Nekem a vasalás van hátra, azzal valahogy nem haladok :)) A kórházi csomagot meg csak be kell pakolnom, megvan hozzá már minden.


Én pár naponta, néha naponta érzem, hogy csuklik a babám, elképzelem szegényt, ahogy üldögél fejjel lefelé és csak csuklik, csak csuklik, és közben olyan morcosan néz, mint 4D-n :D

213. lagoon (válaszként erre: 210. - Pogacsa00)
2012. ápr. 3. 07:59

Szia


Szerintem már biztos, hogy csuklik a babád. Én már 7 hete érzem, szinte minden nap. Rengeteget csuklik szegény. MA pl már másodjára kezdett neki és 8 óra van :)

212. lagoon
2012. ápr. 3. 07:58
Én a héten már mosok,vasalok. Tiszta zacsiba teszek mindent és be a szekrénybe. Így csak nem lesz már semmi baja. :)Nekünk már minden megvan, úgyhogy akár már jöhetne is. :)
211. Julis17 (válaszként erre: 209. - Lagoon)
2012. ápr. 3. 07:34

Szia!

Én lassan haladok, apránként gyűlnek a dolgaink, de már nem sok híja van. Cetlikékről húzgálom, mi az amit még be kell szerezni és mi az amit csak oda kell pakolni mosás/vasalás után. Szóval nem kapkodom el. :) Te hogy haladsz?

2012. ápr. 3. 01:30

Sziasztok, en majus 23-ara varom a kislanunkat. Most kezdtem csak olvasni az eddigi hozzaszolasokat. Az en kisbabam eleg mozgekony, neha nem tudom mikor alszik, es reggel mindig felkellt:) Szerencsere ez nem nagy problema most, mert nem dolgozom, itthon vagyok. Viszont igy a 33. heten elgondolkodtam, hogy mikor fog csuklani? Vagy mar csuklik csak nem is tudok rola? :)

Mindenkinek jo egszseget kivanok. Petra

209. lagoon
2012. ápr. 1. 16:00

Sziasztok


Hogy álltok a készülődéssel? Összepakoltátok már a kórházi pakkot? Kimostátok már a babaruhákat?

208. Gizmó27 (válaszként erre: 207. - Lagoon)
2012. márc. 30. 13:22
A vizeletemet hétfőn nézte a védőnő,nincs benne semmi,meg eddig még mindig negatív volt.Hétfőn reggel megint megyek védőnőhöz,és délután meg orvoshoz.De félek is nehogy toxémia legyen,de talán hétfőn megnyugodhatok végre.
207. lagoon
2012. márc. 30. 11:13

Nekem szerencsére nincs ilyen problémám. Pedig annyit talpaltam a héten, mint az elmúlt 2 hónapban összesen. A vérnyomásom is 100 felett ritkán van.

Gizmó tényleg figyelj oda, nehogy toxémia legyen. Vizeletedet mikor nézték? nincs benne fehérje?

206. Gigszi (válaszként erre: 205. - Gizmó27)
2012. márc. 30. 03:00

Szia!

Én a kezemen vettem észre az elmúlt pár napban, nem is hordtam most a gyűrűm, ugyan még feljön, de félek, hogy levenni x órával később már nem tudnám.

Figyelj oda akkor rá mindenképp, főleg, ha a vérnyomásod is magasabb!

2012. márc. 29. 20:36

Sziasztok!

Ti hogy álltok a vizesedéssel?Nekem sajnos már minden nap bevan dagadva a lábam.A sportcipőm is szorít már,és a vérnyomásom is magasabb 140-145között mérem itthon.

204. Julis17 (válaszként erre: 202. - Betmedju10)
2012. márc. 26. 08:51

Szia!

A barátnőm van hasonló helyzetben, mint Te, neki is második terhessége. Ultrahang mutatta ki vagy manuális vizsgálat, hogy nyitva van a külső méhszájad? Ha kézzel vizsgálnak, nem mindig megbízható az eredmény, pontosan a "felpuhult" állapot miatt, ez valahol természetes, ettől ne félj! Sokat kellene pihenned, vízszintben lenni naponta több alkalommal, amikor úgy érzed fáradsz vagy keményedik a pocid. Igazándiból, ha tényleg olyan komoly a helyzet, akkor befektetnek a kórházba. MagneB6-ot vagy Magnerot-ot szedsz?

Próbálj meg megnyugodni és bátran fordulj a védőnődhöz vagy esetleg egy másik nőgyógyász véleményét is kérd ki! Biztatásképp: Barátnőm legalább 2 hónapja küszködik hasonló problémákkal, mint Te, április végére van kiírva és hál' Istennek, minden rendben náluk! :)

203. lagoon (válaszként erre: 202. - Betmedju10)
2012. márc. 21. 09:26
Tesómnak is nyitva volt, de már hamarabb. Két héttel szült hamarabb. Pihenni kell és nem lesz gond. 36-37. hétig jó lenne kihúznod.
2012. márc. 21. 07:40

Kedves fórumtársak, remélem jól vagytok!

Tanácsra lene szükségem a véleményeteket kérem, bár az orvos elmondta a lényeget, azaz hogy már hegyi túrára ne menjek, mert szülhetek, de még olyan messze van a május. A külső méhszáj megnyílt illetve felpuhult. Többször keményedik a hasam is. Magnézium tabletta már sokat nem javít, mondta ha folytatódik infuzió, hátha nem indul be a baba, de légyszi írjatok nekem ti mit hallottatok erről ha már kezd a méhszáj külső része nyílni. Vagy ha valaki már köztünk második babáját várja, kérek tapasztalati tanácsot!!! Nem akarok még szülni, félek nehogy a babának baja legyen bár tudom ha jönni akar úgyis jön, és nem állítja meg semmi, de akkor is fltem, ő az első kislányom.

201. Gigszi
2012. márc. 20. 12:40

Az enyémnek is változó, vasárnap rengeteget mozgott, délelőtt, délután, este, tegnap meg csak este pl. Ha rossz az idő, akkor szinte semmit sem csinál, mondjuk gyerekkoromban én is végig aludtam az esős napokat :)


Szerintem ez normális, hogy aggódunk, minden oké-e odabent :)

200. nri22
2012. márc. 20. 10:21

Mióta írtam egyfolytában szöszmötöl valamit:)

Elsö baba lesz és nem mondhatnám probléma mentes terhességnek ezért esek kétségbe mindenen. De köszönöm a választ Nektek:)

2012. márc. 20. 09:24

SZiasztok!


Nekem vannak napok,amikor igen aktív,utána meg egy pár napig lustább! Szerintem változó! Én múltkor kérdeztem a dokit erről és azt mondta,hogy minden nap kell jelentkeznie legalább 1-szer,és ne aggódjak,mert ők még ilyenkor 16-18 órákat alszanak napi szinten! Tehát,ha belegondolsz az egész napot átalusszák!:) tegnap pl nekem is lustizott inkább,egy párszor jelentkezett napközben,éjjel meg aludt!:) Ma az előbb mocorgott,aztán most megint pihi gondolom,de ne aggódj nincs semmi gond!biztos jól van! Ha biztos akarsz lenni,hogy megnyugodj,akkor menj el a védőnőhöz és nézzetek egy szívhangot!

198. lagoon
2012. márc. 20. 09:07

Az én fiam nem focista, hanem valami kickbox harcos lesz. Állandóan pörög, forog, kapar, rugdos, csuklik. Néha már kivagyok :) De ez gyerekfüggő is. Lehet a Te babád nyugodtabb természetű lesz, az enyém meg egy kisördög :)

Szívhangot mikor néztek? Mert ha valami gond van akkor az is lelassulhat. Azért napi 10 mozgásnak meg kell lenni.

197. nri22
2012. márc. 20. 08:42
sziasztok. azt szeretném megkérdezni hogy nektek mennyit mocorog a babátok? mert az enyém az utolsó pár napban rettentöen belustult és nagyon aggódom. reggel és este bejelentkezik és még délben egy kicsit. vagy ennyit aludna? nektek mik a tapasztalataitok?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook