Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 májusi babák fórum

2012 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
406. Funny (válaszként erre: 402. - Betmedju10)
2012. máj. 1. 13:58

Gratulalok! :-)

Mar en is szeretnek tul lenni rajta es megpuszilgatni a kis tokost.

405. laurka85 (válaszként erre: 402. - Betmedju10)
2012. máj. 1. 10:32

Gratulálok!!!!


Itt van a május!!! Nemsokára ránk is sor kerül :D

404. lagoon (válaszként erre: 402. - Betmedju10)
2012. máj. 1. 09:29
De jó :) Szívből gratulálok!!! :D
2012. máj. 1. 09:26

Sziasztok!

Nem tudom Ti hogy vagytok, de én ma nagyon rosszul viselem a meleget. Reggel még annyi mindent terveztem mára, de most csak tengek-lengek, inkább lepihenek. betmedju10-nek gratula!

2012. máj. 1. 00:10
Kedves májusi babaváró sorstársaim, már régebben írtam nektek, most azért írok, mert gyorsan végigolvastam a fórumot és talán én vagyok az első köztetek aki babáját már kezében tarthatja a 36. héten. E héten szerda hajnalban született meg kislányom, május közepére vártuk volna, de jött kedd délután a zivatar és szerda hajnalra vele együtt a picur is. Mivel 3,28cm-rel született így nem koraazülött, jól vagyunk és már itthon pihenünk. Császármetszéssel szültünk, erre volt szükség. Ugyan nehezebb a lábadozás a varratok miatt, de bíztatlak benneteket, kitartás, életetek egyik legszebb napja vár rátok, mégha nehéz is. Féltem, de nagyon boldog vagyok, tehát kitartás kedves társak, mindegyikőtöknek drukkolok!!! és mindenkit bíztatok, gyönyörü nap vár szülésetekkor, csodálatos élmény, nincs szebb a világon!!!!!!!!!!!!!!!!
401. Funny (válaszként erre: 400. - Babettii)
2012. ápr. 30. 16:29

Nekem szerdan kell CTG-re mennem. Kivancsi vagyok,mi lesz.

En ugy tudtam,akkor meg koraszulottnek szamit,csak a betoltott 37. het utan nem. Legalabbis papiron.

Neked mekkoranak saccoltak? Mult het szerdan nekem 2263g-ot mondak,amit kicsinek erzek. Ill. -sajnos nem a sajat dokim vizsgalt, ezt nem is fogom hagyni legkozelebb- azt mondta a szonografus no,hogy le van maradva sulyban 7-10 nappal.

400. Babettii (válaszként erre: 399. - Funny)
2012. ápr. 30. 16:04

Én ugyan így vagyok.Nekem sincs sok hátra pedig holnap töltöm a 36 hetet.Bár nekem a CTG sem lett valami jó így holnap megint mennem kell.

Nekem a szülésznők is meg az orvos i azt mondta,hogy nem húzzuk a kiírt időpontig,de ha betöltötte a 36 és megkezdjük a 37 hetet akkor már semmi gond.

399. Funny
2012. ápr. 30. 12:36

Huha, ezen a penz dolgon mi is sokat agyalunk. En az asszisztensenel kerdeztem ra. Azt mondta o is,hogy amennyit gxmndolunk. Mindenhol a tizszereset hallom. Haat,annyi penzunk tuti nem lesz,merthogy nekunk alkalmankent 15e. Momentan azt sem tudom,hogy 4-en fizu elott,ezt honnan szedjuk ossze.(Kicsit sok volt a kiadas ebben a honapban.)

Raadasul,bar ma toltottuk a 36. hetet, elegge gyanus,hogy nem fog tul sokaig benn maradni. Vagy csak en aggodom tul?

Mult het szerdan a CTG-n minden rendben volt. Viszont az UH-on kiderult,hogy III fokban erett a lepeny. A vedono azt mondta,hogy fekudni kell emiatt. Nehany napja megyeget a hasam, foleg estenkent vannak mensi szeru gorcseim. Ja,meg ka 5 napja, valami suru fehet trutyi volt a bugyimon,de csak akkor egyszer. Nyakdugo? Elvileg nem feltetlen veres. Ja,meg eltorzultam,mindenem vizes, az arcom is puffedt. Szerintetek?

2012. ápr. 30. 11:17

Hát az időjárással kapcsolatban én sokkal jobban szeretem a meleget mint az esős,viharos időt.Így szívesen kiülök a napra kell a D-vitamin :) Viszont a lábfejem meg a bokám elkezdett vizesedni :( Ez inkább csak kellemetlen,még sose voltam vizes.

Mi is havonta jártunk dokihoz alkalmanként 8000.-,de a szülésnél is kell adni pénzt ha azzal is őt bízod meg mivel az eddig adott összeg csak a terhesgondozás.Én nem akartam kellemetlenséget ezért konkrétan rákérdeztem,hogy mennyi az annyi és megmondta az orvos,hogy a szokás az,hogy a rendelési összeg 10X.

2012. ápr. 29. 17:16
Mi is havonta jártunk orvoshoz, alkalmanként 9000 ft. A szülés a rendelői ár 8-9 szerese, de ki amennyit gondol, így mondta az orvos.
396. lagoon (válaszként erre: 394. - Laurka85)
2012. ápr. 29. 17:05

Mi adunk pénzt. Ha megfogadod, hogy legyen ott a szülésnél, azért fizetni kell. Nem is keveset. Úgy mondják, hogy a magánrendelés 10szeresét. Ez nálunk 60.000 lenne. Hát annyit valószínű nem adunk, de közel lesz hozzá.

Vannak dokik, akik konkrétan megmondják, hogy x összeg a szülés.

395. lagoon
2012. ápr. 29. 17:03
ÉN tegnap szenvedtem nagyon. 126 volt a pulzusom délelőtt, de után szerencsére rendeződött. Este pedig 5-7 percenként keményedtem másfél óráig. Zuhanytól elmúlt, de után elkezdett görcsölni a hasam (megjön érzés). Reggel is tartott még, de most már elmúlt. Engem megzavart ez a a hirtelen meleg.
394. laurka85 (válaszként erre: 393. - Virágka77)
2012. ápr. 29. 16:14

A helyedben lehet én is idegesebb lennék, mert az én nyugalmam is nagyban függ az orvosom jelenlététől... az a szerencsém hogy én vizsgaidőszakra vagyok kiírva és Ő vizsgáztat itt a klinikán. Ilyenkor nem utazik el. De mással nem szívesen szülnék. Meg ha már ennyi pénzt odaadtunk neki...

De te azért próbálj megnyugodni, úgy hátha jobban egyben maradtok holnapig. Meg egyél magnéziumot, meg azt hallottam a kalciumos pezsgőtabletta is jó.


Tényleg! Ti adtok még pluszba pénzt a szülésért is? Mi havonta jártunk a dokihoz, most az utolsó hónapban még egyszer kell menni, mindig 8ezer. Kell még ezután is fizetni?

393. Virágka77 (válaszként erre: 392. - Laurka85)
2012. ápr. 29. 16:07

Igen, most elfeküdtem és próbálom rávenni, hogy még egy kicsit maradjon bent, jó ott neki :) Csak én sajnos olyan ideges típus vagyok, ez most nem jó.

Elutazott az orvosom, biztos azért vagyok kicsit dilis :) holnap este jön haza.

392. laurka85 (válaszként erre: 391. - Virágka77)
2012. ápr. 29. 16:05

Ha megbeszéled a kisbabáddal biztos benn marad :) De jó már nemsokára babázhatsz :)

Már én is alig várom, de nálam semmi, persze még van is 3 és fél hét... A hideg frontoknál görcsöltem, de most semmi sincs, pedig a dokim már a magnéziumot is abbahagyatta velem. Én már alig várom a szülést :) már nem is félek... ami azért elég hihetetlen, mert a terhességem elején még rettegtem és elképzelhetetlennek tartottam :D

2012. ápr. 29. 15:48
Derékfájás, szurkálás alulról, hú, csak még legalább holnap estig bírja ki tökike a pocimban! Akkor jön vissza az orvosom! Én kicsit nehezen viselem ezeket a remélhetőleg utolsó napokat (nem szeretnék május 10.-én befeküdni a kórházba ). Ti hogy vagytok?
390. laurka85 (válaszként erre: 388. - Julis17)
2012. ápr. 29. 15:48

Igen, igaza van Virágkának. CTG az az NST vagyosnon-stressz teszt. A mellbimbó bügyürgetős a stressz-teszt :)) A CTG meg a gép.


Kinek hogy telik a hosszú hétvége? Nekem Túl gyorsan, mindig gyorsan eltelnek a napok ha itthon van a párom is :D És imádom ezt az időjárást! Még a vérnyomásom is normális ilyenkor.

389. Virágka77 (válaszként erre: 388. - Julis17)
2012. ápr. 29. 15:43
Nem akarok hülyeséget írni, de szerintem az NST másik neve, amivel a 36. héttől nézik a magzat mozgását és az esetleges fájásokat. Két tappancsot raknak az ember hasára, össze vagy kötve valami géppel, monitorral, ami mutatja az értékeket.
388. Julis17
2012. ápr. 29. 14:55
Lányok! Amúgy mi az a CTG?
387. Babettii (válaszként erre: 386. - Virágka77)
2012. ápr. 28. 11:15
Nekem mindig más a fájás.Vannak az alsó szurkálások most már van,hogy az egész hasam bekeményedik az sem kellemes.Van amikor kifejezetten a hüvelyem fáj,mint amikor megjön a havi.
386. Virágka77 (válaszként erre: 385. - Babettii)
2012. ápr. 28. 08:34
Pihenj sokat! A fájások milyenek? Vagy ezt így nem lehet elmondani? Nekem pár napja nagyon sűrűn szurkál alulról mindenem, néha olyan erős, hogy alig bírok megtenni egy lépést, fekve, leülve elmúlik. De gondolom ez is már azt jelzi, hogy közeledik a nagy nap! :) Vagy nem? Csak ne most hétvégén legyen! Várjon a pici hétfőig, amíg visszajön a dokim :)
2012. ápr. 27. 15:36

Jól vagyunk,köszönöm :) Nekem a sürgősségi laborok sem mutattak semmit fertőzést,gyulladást stb. Tüdőérlelőt nem kaptam,gondolom mert nem indult meg magától a szülés és teljesen zárt is vagyok.Meg 36 hetesen már úgy tudom az is rendben van.

Fájásaim még mindig vannak,de nem olyan sűrűn és ma már bevettem 2 magnerotot,tegnap nem mertem.

384. Julis17 (válaszként erre: 381. - Babettii)
2012. ápr. 27. 15:23
Nekem is volt pici fehérje a vizeletben, azt mondta a védőnő, egy kis gyulladás lehetett a háttérben, de határeset volt, így nem aggódom miatta. Szurkolok Nektek, hogy ne siessen Babuci! Amúgy kaptatok tüdőérlelőt? Barátnőm egy vírus miatt került 36. hetesen kórházba, 190-es volt a pici pulzusa, de hamar rendbetették őket egy kis infúzióval. Azóta már megszületett a kislány 37. hét 5 napos korában és minden a legnagyobb rendben! Neki nehéz terhessége volt: bevérzés, gyakori keményedések, nyitott méhszáj, sokat idegeskedett ezek miatt, végül mégis rendben ment minden. 04.13-án este 11-kor otthon elfolyt a magzatvize, majd hajnalban kaptam az sms-t, hogy 04.14-én 1:04-kor megszületett kislánya 3030g és 49 cm! :) Olyan boldog voltam, mintha nekünk született volna meg a kisfiúnk! :)
383. Julis17 (válaszként erre: 364. - Virágka77)
2012. ápr. 27. 15:12
Izgi bizony! Nagyon kiváncsi vagyok és meglepő módon, totál pozitív módon állok a szüléshez! Biztos agyamra mentek a hormonok! :)
382. lagoon (válaszként erre: 381. - Babettii)
2012. ápr. 27. 12:33
Jaj, szegény. Hát tényleg jobb lett volna ha benn maradsz. Most hogy vagy? Vannak fájásaid?
381. Babettii (válaszként erre: 376. - Virágka77)
2012. ápr. 27. 12:04
Nekem a mai laborom mutatta ki a fehérjét,de azt mondta az orvos,hogy minden rendben.Sajnos tegnap nagyon rám ijesztettek.meg volt az első CTG és bent is tartottak,de du. kiengedtek a főorvos miatt.Ma reggel az én orvosom visszahívott egy új CTG-re meg laborra és most minden rendben volt. Remélem így is marad legalább a hosszú hétvégére azt mondták addig még bent kéne maradnia mert bár súlyra méretekre jó,de még nincs 37 hetes. Biztosak benne,hogy előbb lesz meg a baba mert a fájásaim már rendszeresek :( én nyugodtabb lennék,ha bent tartottak volna.
380. laurka85 (válaszként erre: 376. - Virágka77)
2012. ápr. 26. 17:18

Borzasztó egy nő lehet!!!! Én sem engedtem volna a helyedben hogy hétvégén jöjjön. Hétvégén nyugodtan pihenjen otthon!


A fehérjével kapcsolatban: Akkor van baj, ha a vérnyomásod tartósan 145/95 fölött van, hirtelen megnő az ödéma mennyisége - ez kilókban mérhető- és fehérje is van a vizeletben. Régen terhességi mérgezésnek hívták, ma toxaemiénak. De kizárt hogy bármi bajod lenne - max. a védőnőd :)


Sajnos én tudom ezt, mert nekem végig kicst magas volt a vérnyomásom. Ma pedig 24 órás vérnyomásmérőt raktak rám :(( nappal fél, éjjel háromnegyed óránként mér. De remélem meg lehet továbbra is oldani gyógyszerrel.

Nem akarok befeküdni!!!!!! Főleg nem a hosszú hétvégére :((

379. lagoon (válaszként erre: 378. - Virágka77)
2012. ápr. 26. 16:20

Szerintem (ha van egy kis esze), akkor már nem erőlteti ennyire Rád magát. De ha ebből nem vette, akkor le kell rázni ismét. Nem vagytok otthon, vendégek vannak stb. Ha nem veszi meg kell mondani. Szerintem nézz után, hogy mennyit kell kijönniük és akkor hagyd, hogy a kötelezőket elvégezze, aztán már megmondhatod neki, hogy teljesítette a kötelességét.

15 tanácsadás + 4 otthon az rengeteg. Nekem összesen volt kb.10. Most kell már minden héten járni, amúgy havonta 1 kötelező.

378. Virágka77 (válaszként erre: 377. - Lagoon)
2012. ápr. 26. 15:20
Köszi, csak attól félek, ez tényleg sokkal durvább lesz, ha majd hazajövök a kórházból a kisbabámmal. :(
377. lagoon (válaszként erre: 376. - Virágka77)
2012. ápr. 26. 15:18
Ez már tényleg durva. Én is kiakadnék, ha ennyit járkálna. Mi a bánatot akar még a hétvégén is? Jól tetted, hogy leállítottad, mert lehet később még rosszabb lett volna.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook