Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 februárjában érkező babák fórum

2012 februárjában érkező babák (beszélgetős fórum)


60. Assua (válaszként erre: 59. - Wanita77)
2011. júl. 1. 12:10
Jo hogy nem hagytad magad. Foleg, hogy most mentel eloszor. Sajnalom, hogy rossz volt a masik gep, de 11-e mar nincs olyan messze es addigra hatha megjavitjak. En 14-en megyek ujra. Mar alig varom. :-) Kisgyerek mellett tenyleg nehez lehet a faradtsag, mivel ugye vele foglalkozni kell. :-) Nalunk elso gyerek lesz. A kisfiadnak mar elmondtatok, hogy lesz tesoja?
59. wanita77 (válaszként erre: 58. - Assua)
2011. júl. 1. 11:28

Köszi. :)

Hát, nem volt egyszerű, mert csak hasi uh-t tudott csinálni egy doki, akit nem is ismerek. Elromlott a másik gép, ezért majdnem el is küldtek, hogy jöjjek vissza jövő héten. De nem hagytam magam. :)

Sajnos nem sokat láttam, csak homályos foltot és képet sem kaptam, de a lényeg, hogy végre megtudtam, hogy minden rendben és dobog a kis szíve. Amúgy 18 mm-s.

Még nincs dátumon, eddig csak egyszer voltam a dokinál, majd 11-én megyek legközelebb, akkor már talán kiderül több minden.

Nekem azért is rossz a fáradékonyság, mert van egy lassan 3 éves fiam, és vele is kell foglalkoznom, ami így elég nehéz.

Szerintem normális a szurkálás, eleinte nekem is volt, de azért kérdezd majd meg a dokit.

58. Assua (válaszként erre: 57. - Wanita77)
2011. júl. 1. 11:23

Szia! Gratulalok es is neked! :-) De jo, hogy lathattad a babadat! :-) Lattad a szivecskejet is dobogni? Milyen nagy volt a baba? Mit mondott az orvos? Hatalmas elmeny lehetett! :-) Mikorra vagy kiirva szulni?


En is nagyon faradekony vagyok, este pedig nem birok fent lenni. Nekem meg nincs hanyingerem. Cicim az erzekeny, faj egy kicsit, meg idonkent szurkal az alhasam ill. nyillal. Nektek is szokott ilyen lenni? En ilyenkor mindig megijedek.

2011. júl. 1. 11:14

Sziasztok, gratulálok nektek!

Én most voltam először uh-n, 9 hetesen, azt hittem, már sosem jön el az idő, de végre láttam, annyira jó!!!!

Nálam is álomkór van és néha hányinger, de nem vészes, szedek rá B6 vitamint.

56. Assua
2011. júl. 1. 10:47
Sziasztok! Csatlakozhatnek hozzatok? Ma vagyok 5 hetes 5 napos terhes. Tegnap voltunk orvosnal es uh-n lattuk a petezsakot. Legkozelebb ket het mulva megyunk. Remeljuk dobogni fog a szivecskeje. :-)
55. Ildi5
2011. júl. 1. 10:10
Sziasztok! Én is csatlakoznék a fórumhoz (végre!). Kb 6 hetes kismami vagyok, de hétfőn derül ki pontosan mert akkor kell visszamennem a dokimhoz és ha minden igaz már lesz szívhang is! Alig várom,h láthassam és halljam a kis bogyót!!Látom az aluszékonyság mindenkinél téma, sajna nekem még szörnyű derék és hátfájásom is szokott lenni, de nem vészes. Nektek nem fáj semmitek?
2011. jún. 30. 20:31

Merre vagytok, senki nem ír?

Én ma voltam uh-n, minden rendben, 8 hét 2 napos, 18 mm. :)

Nálatok mi újság?

53. wanita77 (válaszként erre: 52. - Zsiráfné)
2011. jún. 28. 14:29

Igen, most abban a korban van, hogy mindent azonnal akar. :) Szeptemberben lesz 3 éves a drága. Amúgy nem sok gond vele, néha hisztik, de az sem vészes.

Az igaz, hogy könnyebb volt a terhesség, mikor csak őt vártam. De persze ennek is örülök, már nagyon vártam, hogy legyen tesó. És egy kis kényelmetlenség belefér.

52. zsiráfné (válaszként erre: 51. - Wanita77)
2011. jún. 28. 12:34

azonnal mindent. még szép. :)) érthető. de drága lehet. ő mennyi idős?

az biztos, hogy ebből a szempontból könnyebb egy terhességet végigcsinálni gyerek nélkül.

reméljük hamar elmúlik nálad is a rosszullét és onnan már "csak" a fáradtsággal kell megküzdeni. :)

51. wanita77 (válaszként erre: 50. - Zsiráfné)
2011. jún. 28. 09:03

Igen, jó lenne akár minden héten megnézni, hogy minden rendben van. De persze azt nem lehet.

Én nagyon izgulok, most fogom először látni, remélem minden rendben lesz.

Néha reggel is van hányingerem, akkor iszom egy kis limonádét, eszem pár falatot, és általában jobb lesz. Ha nem, akkor beveszek b6 vitamint, az direkt erre való.

Csak ne lennék egész nap álmos, szegény fiammal olyankor alig tudok foglalkozni, állva elalszom. Ő meg persze ezt nem érti, most is teát kér, azonnal. :)

50. zsiráfné (válaszként erre: 49. - Wanita77)
2011. jún. 27. 21:27

nem a védőnőnél. attól függetlenül, úgy általában. jó lenne. :))


izgulsz?


mondjuk ha délután/estefelé hányingered legalább nem indul nehezen a nap, nem??

nekem hála égnek ez elmúlt. te hogy bírod?

49. wanita77 (válaszként erre: 48. - Zsiráfné)
2011. jún. 27. 20:13

Védőnőnél hogy nézed meg a babát?

Én még egyáltalán nem láttam, csak csütörtökön megyek uh-ra, már nagyon várom.

Néha van hányingerem, de főleg délután és este, meg nagyon álmos vagyok egész nap. Amúgy minden oké.

48. zsiráfné (válaszként erre: 47. - Wanita77)
2011. jún. 27. 19:12

jól vagyok, köszönöm szépen. holnap megyek védőnőhöz és a babát is úgy megkukkantanám. remélem összejön.


te hogy érzed magad?

47. wanita77 (válaszként erre: 46. - Zsiráfné)
2011. jún. 27. 16:36
Én vagyok, de senki nem ír. :( Hogy vagy?
2011. jún. 27. 15:48
Merre vagytok lányok?
45. zsiráfné (válaszként erre: 44. - Wanita77)
2011. jún. 25. 09:22

egy évvel ezelőttig szinte minden nap lent voltam az edzőteremben, büszke is voltam magamra. Aztán elkezdtem melózni és baromi nehéz volt összeegyeztetni, hogy másnapra ebéd is legyen, meg tornázni is tudjak menni. Aztán a megfelelő otthoni ebéd fontosabbnak bizonyult és a torna elmaradt. :( meg is látszik, olyan puhány lettem.

én is akarok majd a 12 hét után menni, mert fontos a mozgás. de most nem lenne lelkierőm. egy kis sétába is elfáradok. szörnyű. :)

44. wanita77 (válaszként erre: 43. - Zsiráfné)
2011. jún. 24. 20:07
Nekem is van olyan napom, hogy egész nap eszem. Próbálni kell egészséges dolgokat enni, gyümölcsöt, mogyorót, diót, répát rágcsálni, akkor talán megússzuk az elhízást. Én tornázom is néha, csak az álmosság, hányinger miatt mostanában nem volt kedvem. De ha majd elmúlik, rendesen heti 3-szor fogom csinálni. Te tornázol valamit?
43. zsiráfné (válaszként erre: 42. - Wanita77)
2011. jún. 24. 19:43

Na igen, ha van már baba akkor ezerszer nehezebb az egyszer biztos. Akkor nem mondhatom azt, hogy most csak alszom mert akkor elviselhető a rosszullét.

Szóval nálad változó az étvágy. Nagyon remélem, hogy ez hamarosan alábbhagy nálam, mert nem lesz így jó vége...

és az a baj, hogy nem unalmamban eszem, hanem konkrétan éhes vagyok, hangosan korog a gyomrom, nem tudom megtenni azt, hogy nemet mondok, mert olyan érzésem van, hogy rögtön éhenhalok. :)

42. wanita77 (válaszként erre: 41. - Zsiráfné)
2011. jún. 24. 16:19

Igen, közben rájöttem én is, hogy ugyanaz a kórház.

Nekem csak néha van hányingerem, de nem vészes. Viszont álomkóros vagyok, egész nap tudnék aludni. Csak hát a fiam mellett nem igazán tudok pihenni. Nem is tudom, hogy fogom bírni végig majd mellette, sokkal nehezebb lesz, mint mikor csak őt vártam. De hát ezt akartam, nem panaszkodom.

Nálam van olyan, hogy semmit nem bírok enni, máskor meg folyamatosan eszem, amit találok.

41. zsiráfné (válaszként erre: 40. - Wanita77)
2011. jún. 24. 15:40

Máv, Honvéd, ÁEK ugyanaz. Az ÁEK az összevonások utáni név, a rendelőintézet a régi Honvédban van, de a szülészet a MÁVban.

Pont ma vagyok a 8 héten. A rosszullétek enyhültek. A fáradtság és az aluszékonyság megmaradt, meg olyan semmi nem jó érzés. :) de kemény rosszullétem igazából már nincs. remélem nem is jön már elő.

viszont baromi sokat eszem, megnőtt az étvágyam. ennek nem igazán örülök...

nálad?

40. wanita77 (válaszként erre: 39. - Zsiráfné)
2011. jún. 24. 09:07

Bocsi, rosszul írtam, a Honvéd kórházban fogok szülni, ÁEK pontosan.

Te hányadik héten vagy és vannak rosszulléteid?

39. zsiráfné (válaszként erre: 38. - Wanita77)
2011. jún. 23. 21:46

tyűűű! én is a mávban. :)) júj de jó!!!!

ami a nemet illeti nálunk pont fordítva. :D lesz ami lesz.

és ki a dokid ha megkérdezhetem?

38. wanita77 (válaszként erre: 37. - Zsiráfné)
2011. jún. 23. 21:07

Köszi!

Én kislányt szeretnék, a férjem fiút. :)

A Máv kórházban fogok és igen, tervezett volt.

37. zsiráfné (válaszként erre: 36. - Wanita77)
2011. jún. 23. 20:51

szia wanita!


gratulálok a fiadhoz! most kisfiút vagy kislányt szeretnétek? :)

ez az egy hét meg gyorsan eltelik és láthatod a babót. :)

hol fogsz szülni? tervezett baba volt?

2011. jún. 23. 19:18

Sziasztok!

Én is csatlakoznék, ha lehet. Még nem voltam uh-n, jövő hét csütörtökre kaptam csak időpontot. Én is kiakadtam, hogy a magánrendelőben nincs uh, az sztk-ban meg hetekkel későbbre lehet kapni csak időpontot. :(

Elvileg a 8. hetet kezdtem szerdán, ma lett meg a vérvétel és vizelet eredménye, a HCG szintem 10 ezer felett van. Az egybeesik kb. a 8. héttel, de biztosat csak az uh mond majd. Nagyon várom már, hogy lássam, hogy minden rendben van és ver a szíve. Amúgy 2. baba, van egy 2,5 éves fiam.

35. zsiráfné (válaszként erre: 34. - Dina..)
2011. jún. 23. 18:15

Szia!

Én az ÁEK-ba, és ott is ez a helyzet. A rendelőintézetben nincs uh, így át kell mennem a MÁV-ba, ott van a szülészet. Valóban dühítő, de sajnos ez van.


Kombinált tesztet csinálnak a 12. héten, uh-ból áll egy vérvételből. Igazából Down-szűrés, illetve ha jól tudom másik genetikai betegség is kimutatható vele.


Vitaminok: Béres vas tabletta, DM sajátmárkás multivitaminja, illetve 1X1 Vitaday B-komplex+Folsav készítményét szedem.

Te? Rosszullétek?

34. dina.. (válaszként erre: 29. - Zsiráfné)
2011. jún. 23. 07:08

Sziasztok!

Hova jársz dokihoz?Én most XIkerületben voltam mert az az állandó lakcímem az/anyum lakik ott/és ajánlottak ott egy dokit.Nem vizsgált meg azt mondta hogy nem kell ha nincs panaszom nem lusta csak nincs értelme egyébként meg nincs is UH nála,az külön rendelés külön időpont. Szerintem ez elég vicces vagy inkább dühítő.De én vagyok a hülye ,hogy elbumliztam oda 35 fokban.Adott ezer beutalót vérvétel,vizelet,védőnő és persze ultrahangra is és azt mondta hogy menjek augusztusban vissza hozzá,de kérjek már most időpontot.

Voltam már többször a szentendrei rendelőben ott mindig megvizsgáltak csak morognak hogy nem vagyok szentendrei lakos papíron.És mindkét ottani dokiról kiderült,hogy nem vállalnak szülést ezért mentem a XI-be.

Ja és voltam egy magán dokinál is szentendrén alkalmanként 9000 ft.ő nagyon rendes de 2 hetente csak akkor jön szentendrére rendelni ha van elég betege ha nincs akkor esztergomban rendel esténként és a budaörsi kórházban dolgozik.Szóval az se jó mert budaörsön szülni egy kicsit messze van.Nem tudom mit csináljak hova menjek mi lenne a legjobb nekünk,de ez legyen a legnagyobb bajom.

Pénteken azért elmegyek ide szentendrére a rendelőbe hogy hallhassam én is a babámat.

Milyen tesztet csinálnak neked?

Leírnád a nevét azoknak amit szedsz?

Vigyázzatok magatokra!:)

33. zsiráfné (válaszként erre: 32. - 171925f409)
2011. jún. 22. 12:10

na a szagok nekem is... rémálom mostanában. imádom a házikolbászot pl. saját vágásból.

rá sem bírok nézni, nemhogy szagolni.

azért ezeket sajnálom. :)

32. 171925f409 (válaszként erre: 31. - Zsiráfné)
2011. jún. 21. 21:18
Hú nekem fél óránként volt éhség érzetem persze csak 1 nap egy fél zsömlét 1 szelet felvágottal tudtam megenni:(DE ahogy ettem fél óra múlva újra korgott a gyomrom és égett nagyon szenvedtem:(Kinyitottam a hütőt és majdnem roka koma volt a szagtól és nem tudtam mit is ennék:(
31. zsiráfné (válaszként erre: 30. - 171925f409)
2011. jún. 21. 21:15

KÖszi. csak ne lennék ilyen piszok éhes. na ez még komoly gond...

:D

nem lesz ennek jó vége.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook