Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 februári babák fórum

2011 februári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
32042. 6b44692277 (válaszként erre: 32022. - Tana81)
2011. júl. 6. 08:04
Szia! Én úgy vettem ki, hogy nem azt tudja, mit éreznek ilyenkor, hiszen az érzelmek tanultak, Hanem egyszerűen az látja, hogy ezekben a kultúrákban a nők akkor (gyakorlatilag azonnal és állandóan) és úgy reagálnak a gyerek szükségleteire, ahogyan és amikor azok felmerülnek. S éppen ebből a hozzáállásból vezeti le azt például, hogy felnőttkorban miért lesznek ezek az emberek boldogabb emberek mint mi a mi kis civilizált, überfejlettnek titulált világunkban ... de ez már egy más tészta.
32041. kiscicalany (válaszként erre: 32039. - Pimpoke_21)
2011. júl. 6. 08:03

Nekünk az, hogy nem popótörlő kendővel, hanem langyos vízbe mártott textilpelussal törölgettem a popsiját, és aztán mindig bekentem vagy bep*nthennel vagy a gyógyszertárival. Így szépen elmúlt. Mondjuk nekünk ugye a betegség okozta sajnos:S

Ja igen, és sokat volt szabadon a popsi:D

32040. pimpoke_21 (válaszként erre: 32034. - Helge)
2011. júl. 6. 08:00
hehehe:) dinka:D
32039. pimpoke_21
2011. júl. 6. 07:59
Lányok Larának úgy ki van csípve a popója de csak ott ahol kakál...pedig ahogy pukizik 1et azonnal tisztába teszem és egyébként is 2-3óránként:( mostanában sokat kakil de olyan csúnya:(( kiscica nektek mi segített?
32038. pimpoke_21 (válaszként erre: 32035. - Amira11.a)
2011. júl. 6. 07:57
Az igen! Ez aztán a rekord alvás:D
32037. kiscicalany (válaszként erre: 32035. - Amira11.a)
2011. júl. 6. 07:49

Hű de jó neked:D Mivel fárasztottad így ki?

Írtam a dpd-nek, anyósom címét adtam meg, remélem oda kiviszik mostmár tényleg és akkor ma elszaladok vele.

32036. kiscicalany (válaszként erre: 32033. - Pimpoke_21)
2011. júl. 6. 07:48

De igen, nálunk rengeteg a pók és semmit se tudunk tenni ellenük! Egyik nap kiporszívózok mindent, másnap tele minden sarok, és már petéznek is, tehát lesz kismillió.

Domit tegnap reggelre 4 helyen csípte meg valami, nem szúnyog, gondolom pók volt, lehet, hogy akkor éjjel ezért is kelt fel többször:(

32035. amira11.a
2011. júl. 6. 07:47

Jó reggelt.

Zalán este hattól ma reggel 7ig aludt:) Éjfélkor kivettem, pelust cseréltem, cicire raktam, de semmi reakció:):) Tök kipihent vagyok, megyek reggelizek aztán vár a vasalás.. Vagy 3 órányi.. Jaj nekem!!!

32034. helge (válaszként erre: 32029. - Pimpoke_21)
2011. júl. 6. 07:45
Ezeket a sorokat már a sarokból írom, szégyenkezés közben :DDDD
32033. pimpoke_21 (válaszként erre: 32030. - Kiscicalany)
2011. júl. 6. 07:42
nem Te említetted multkor a pókokat?V agyis kérdezted h mit tudunk ellene?:D Sikerült valaimt kitalálni? Nekünk is van egy hatalmas lakónk a fürdőbe de már egész méretes és már láttam 2picit is:((( valahogy ki kell pusztítani őket:S
32032. 6b44692277 (válaszként erre: 32005. - 6b44692277)
2011. júl. 6. 07:40
Pffff .... Könyörgöm ezek emberpalánták, nem kismalacok! Ezek nevezik magukat orvosnak .... ????? Mindenesetre bőven sok 1xre ami nem is 1.
32031. pimpoke_21
2011. júl. 6. 07:39
Nah csak meg kellett említeni h senki nincs itt:) Üdv kiscica:)
32030. kiscicalany (válaszként erre: 32028. - Kiscicalany)
2011. júl. 6. 07:39

Már megint elküldtem félben:D

Szóval nem tudom hogy van bent szúnyog, mikor van szúnyogháló, van szúnyogriasztó, és van uh-s szúnyogriasztó is.

32029. pimpoke_21
2011. júl. 6. 07:38
Helgeeee!Szégyeld magad frankón beelőztél:D
2011. júl. 6. 07:38

Jó reggelt!


Mindenki alszik még?

Dominó nagyon jó kisfiú volt az éjszaka, 8-kor elaludt, és csak 1 előtt kelt enni, aztán 4-kor. Sajnos 5 fele is kelt, mivel a pelus megint nem bírta, és az ágya is tiszta pisi lett, ezért átöltöztettem és magam mellé vettem, ott aludt tovább negyed 8-ig.


Nálunk meg szúnyog van bent! De hog

32027. pimpoke_21
2011. júl. 6. 07:38
Jééé még senki nem írt:) Hát akkor ezennel megnyitom a mai fórumot:) de hol van Kinga,Helge és a többiek?:D Ma bemegyünk apa munkahelyére mert már nagyon szeretné bemutatni az ő kicsi lányát:)
32026. helge (válaszként erre: 32024. - Iemma)
2011. júl. 6. 07:38

Jó reggelt!


Nem hiszem el, hogy én lennék az első.

Köszönöm Iemma, igazán érdekes volt, amit írtál, én szívesen olvastam. Nem vitatom, hogy lehet következtetni bizonyos dolgokra, amit a csecsemők gondolnak, ha valaki olvassa a blogom, ott is találkozhat ilyennel, bár én még kutató sem vagyok, csak egy sima anyuka :), aki szeretné megfejteni mit "mond" a babája, vagy szeretné a legjobbat neki, így próbálok előre gondolkodni,k vajon bizonyos dolgokra hogyan reagálna:)

32025. iemma
2011. júl. 6. 01:00

B...us, megint itt egy molylepke. Hogy a halálba jönnek be ha szúnyogháló van az ablakon??? Annyira utálom! Na megyek lefekszem, bár tuti mellém telepszik a sólámpa miatt.


Jó éjt!

32024. iemma (válaszként erre: 32020. - Helge)
2011. júl. 6. 00:58

Tudni senki sem tudja, talán csak a nagy jógik és Buddha kerülhetett ugyanabba az állapotba ahol a csecsemők vannak. Értem ez alatt, hogy ők tényleg a mostban élnek, amiben egy felnőtt képtelen. De nekik még nincs múltjuk, nincs jövőjük, csak a pillanat amit megélnek.Főleg, hogy emlékezetük is fokozatosan alakul ki. Pl. egy 5 hónapos csecsemő csak 4-5 napra emlékszik vissza. Ezt megerősítem, mert 7-8 naponként látja anyósomat és szegény mindig megijed tőle az elején (aztán estig megszokja persze). Ezt amúgy nagyon sok elmélet igazolta már, hogy a gyerekek nem érzékelik az időt, nem tudja hogy mikor lesz kielégítve az igénye, nem ismeri a "várj még egy kicsit" kifejezést.

Amúgy ez az írónő éveket töltött egy primitív indiánközösségben és csak összehasonlította az ottani csecsemőgondozást a civilizáltal. Ott meztelen a gyerek kitéve az időjárás minden viszontagságának, de minden felmerülő igényét azonnal kielégítik, itt megvan "mindene", saját szoba, bútorok, takarók, plüssállatok stb,de még mindig a csecsemőtréningezés dívik, hogy nehogy már mi idomuljunk a gyerekhez, tanulja meg hol a helye stb., hadd sírjon erősödik a tüdő stb. Az indián csecsemőknél nem tapasztalt bukást, sírást, rugdosást, ujjszopást, ő ezt is erre vetíti vissza. Meg érdekes,(amúgy ő is csak kontinuum-elvnek hívja, tehát csak elvként ír róla)de lehet benne valami, hogy az evolúció bennünk van, a régi viselkedésminták belénkivódtak és bizonyos cselekvések, tapasztalatok váltják ki a fejlődéshez szükséges ingert. Ha valamely tapasztalat elmarad, akkor más irányba indul meg a baba fejlődése mint eredetileg kellett volna és ebből esetleges frusztrációk adódhatnak. Az egész elmélet, de valahogy annyira igaznak érzem. Azt is írja, hogy nem kell túllihegni, mert az indiánoknál amíg a csecsemő nem jelez addig nincs kielégítve az igény, szóval csak akkor és addig foglalkoznak vele amíg azt a baba igényli.

Amit legutóbb olvastam elgondolkodtató, hogy pl. a mosollyal nem azt jelzi, hogy most milyen elégedett, hanem még több ingert, játékot, puszit, hascsikit szeretne kiharcolni vele magának.Ez nem szentírás, de nekem sokkal szimpatikusabb mint a Dr. Spock (akinek amúgy a fia öngyilkos lett szóval vitatható a nevelési módszere), A Suttogó, Gery Chapman vagy Szuperdadus.


Hú nagyon bő lére eresztettem magam, ne szidjatok nagyon, néha rámjön a szómenés.

32023. iemma
2011. júl. 6. 00:32
Na bealudtam Huncsi altatásakor, pedig megígértem páromnak, hogy este még beszélgetünk egy kicsit, ne érezze magát elhanyagolva. (Beszélgetés alatt szerintem ő mást gondolt) De megint kimerültem. Persze most meg gőzerővel horkol úgyhogy fent vagyok és visszaolvasok.
32022. Tana81 (válaszként erre: 32020. - Helge)
2011. júl. 5. 22:57
Hát igen, bizonyos tanulmányokat felhasznált ö a könyv megírásánál, de azthiszem, ezek akkor is feltételezések, nem vagyok orvos, söt teljesen más területen vagyok otthon, így még nehezebb elképzelni, honnan tudják, mit érez pontosan a baba...
32021. Tana81 (válaszként erre: 32001. - +Acyre+)
2011. júl. 5. 22:49

nálunk szuri után volt, mindkettö után olyan visító sírás otthon, de este, nem is ott a dokinál, biztos dolgozott az a fránya szérum, eléggé megijedtem én is...megértlek

ami a hangokat illeti, eddig még ezt nem tapasztaltam, de épp fürdettünk múltkor a párommal, én töröltem a picit, ö öntötte a nagykádba ki a vizét, na azt olyan robajjal csinálta, de már ismerem öt, a gondolkodását, h ez nem véletlen... mondom ezt ugye direkt így csinálod, mire ö: naná, szokja a baba a hangokat és ne legyen ijedös! Elképesztö, mik jutnak eszébe...:)

32020. helge (válaszként erre: 32018. - Tana81)
2011. júl. 5. 22:48
Én az első említett könyvet még nem olvastam, de felvetődött bennem a kérdés, hogy vajon honnan tudja a szerző, hogy mit érez a baba? Olyan jó lenne, ha emlékeznénk rá, és valóban be tudnánk róla számolni, nem csak találgatások, meg feltételezések lennének, nem?:)
32019. Tana81
2011. júl. 5. 22:41

Denamka, mi még mózesben visszük a babát ki vagy a hátihordozóban.

Mózesben még egyelöre elvan, és el is fér, így még használjuk, sportkocsis részt még nem vettem elö.

32018. Tana81
2011. júl. 5. 22:38

Iemma, köszi szépen a linket!


Az elveszett boldogság nyomában-t és az ölelj át -ot én is elolvastam még a terhesség végén. Tényleg szívbemarkoló, mikor arról ír, mit érez a baba, mikor nem néz rá senki, mennyire nem érzi az idöt, így minden örökkévalóságnak tünik neki...és így tovább. Én is akkor döntöttem el, h hordozni fogok, minél tovább szoptatni, egy ágyban aludni...És amit írtál a lelkiismeretfurdalásról, hát igen, még mindig tanulom a helyes idöbeosztást Ritus mellett, mert sokszor van, hogy nem akarom magára hagyni, inkább hurcolászom mindenhova...hogy ennek meglesz-e a böjtje, lehet, azthiszem, ezt a saját példámon fogom megtapasztalni és aztán már valamivel okosabb leszek :)

32017. helge
2011. júl. 5. 22:32

Találtam egy jó cikket:


[link]

32016. amira11.a
2011. júl. 5. 22:31
szegedit kisbetűvel:) kicsit el vagyok varázsolva, mert Zalán 6kor elaludt és azóta is nyomja.. kimaradt a fürdés, vacsi, de úgy alszik mint a bunda, kivancsi vagyok mikor kel.
32015. amira11.a (válaszként erre: 32012. - Kiscicalany)
2011. júl. 5. 22:30
bocsi csak most olvastam. Szegedit ismerek csak, tel számot nem írtak rá. Gondolom visszavitte a szegedi központba, majd rajuk csörgök ott van e.
32014. kiscicalany (válaszként erre: 32013. - Helge)
2011. júl. 5. 21:23
Nem írtak futár elérhetőséget, csak központit, a kiszállítás 8-18-ig van, tehát ebben az időtartamban vártam, utána rögtön hívtam a közp. számot, de persze csak 18-ig dolgoztak, így üzenetrögzítő válaszolt:S
32013. helge (válaszként erre: 32012. - Kiscicalany)
2011. júl. 5. 21:15
Nekem múltkor a másik D betűs hozott csomagot, de ők előre leközölték e-mail-en a futár elérhetőségét. Te nem kaptál semmit? vagy valami központi szám...
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook