Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 szeptemberi babák fórum

2010 szeptemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
48409. lorenda
2012. márc. 6. 21:23

Tekla napok óta alig eszik :(((

Most sem kellett a vacsi, viszont megevett 4 csemege ubit.

48408. Évili84
2012. márc. 6. 19:24

Sziasztok!

Betegeknek jobbulást! Én is be szoktam nézni. Ma kapott Fanni két szurit. Megkezdtük a tornára járást. Most voltunk másodjára, de ha azt mondom bukfenc, akkor bukfencezik. Viszont azt megfigyeltem, hogy Fanni nem képes leülni. Amikor mondókázunk és a testrészeket mutogatjuk, Fanni üvölt, ha nem engedem el. Az evés nálunk is hol önállóan, hol etetve.

48407. urbanszkyviki (válaszként erre: 48402. - Iglo)
2012. márc. 6. 16:53
A leggusztusosabb! :D
48406. urbanszkyviki (válaszként erre: 48401. - Katapanka)
2012. márc. 6. 16:52
Hogy van kismanócska pocaklakó? :)
48405. urbanszkyviki (válaszként erre: 48401. - Katapanka)
2012. márc. 6. 16:51

Köszönjük a külön gyógypuszit is, ráfér a címzettre! ;)

Figyelemelterelés: kéremszépen nálunk ezerrel működik az elterelés, bár nem mindig célravezető - még válogat is a terelési módszereim között! :O

48404. urbanszkyviki (válaszként erre: 48399. - Lorenda)
2012. márc. 6. 16:49
Köszönjük, a nagyok már majdnem 100%-osan tudnak egymással vitatkozni! :D Doncsi gondolkodik még itten, hogy legyen-e hajlandó meggyógyulni.....
48403. mgagi
2012. márc. 6. 14:56

Sziasztok!

Nálunk is az evészet, hol kanállal hol kézzel megy. Majd teszek fel videót. Mamáék kedvéért megörökítettük, na meg egyébként is:)))

Mi is hamarosan megyünk le sétálni. Ez a kötelező délutáni séta. Ilyenkor megyünk boltba, vagy játszótérre, vagy ha belefér mindkettőre is akár.

48402. iglo (válaszként erre: 48401. - Katapanka)
2012. márc. 6. 14:29
Mi megpróbáltunk áttérni arra, hogy nem terelem el a figyelmét, de ez csak azóta megy, amióta ő is hajlandó(nagyjából) egyedül enni. Csak azt hajlandó persze megenni, amit mi és szinte csak akkor eszik, ha én is leülök mellé. Ja és etetőszékben csak úgy ül meg, hogy leszedtem a tálcáját és az asztalhoz húztam. Sajnos így meg belenyúlkál az én tányéromba is és kiszedi, ami neki szimpatikus, ami meg nem azt hozzám pakolja. :) Nagyon gusztán eszünk, ugye? :)
48401. katapanka
2012. márc. 6. 14:24
Szép napot! Én is jelentkezem csak biztos pici vagyok s nem láttok :DDDDDDDDDDD Tényleg pang egy picit a fórum na de kérem vagy alszanak a lurkók s addig is van mit csinálni vagy minden percedet lekötik mert kész energiabombák szerintem. Legalábbis az én fiam ilyen. :DD Képzeljétek Márk a krémtúrót elkezdte kanalazni. Igaz hogy kb. 4 kanál után elunja a dolgot de talán ebből lesz majd valami. Mondjuk megint el kell terelnem a figyelmét kajcsik többségében. Kérek tanácsot: tereljek figyelmet vagy inkább hagyjam? Segítség! Már decembertől olyan jól ment minden..... Na már előre félek hogy mekkora gubanc lesz a hónap végi kontrollján ebből de a férjem nyugtatgat hogy minden oké lesz (egyszer majd). Betegeknek jobbulást! Viki! Doncsinak külön gyógypuszi. 1 hatalmas! Csodállak hogy hogy bírod ennyi gyerkőc mellett így a telet. De már itt a tavasz. Érzem legbelül! Na most lépek! Pusszancs mindenkinek!
48400. Bettus0105
2012. márc. 6. 13:26

Én is itt vagyok, minden nap benézek. Úgy sajnálom, hogy ritkán van valaki. Télen is alig ment a fórum, most meg szerintem a jó idő miatt még kevesebbet lesz mindenki. :-(


Remélem mindenki jól van. Luca alszik, én meg ebédelek itt a gép előtt. :-)

48399. lorenda (válaszként erre: 48398. - Urbanszkyviki)
2012. márc. 6. 09:37
Jobban vagytok?
2012. márc. 6. 08:51

Én itt vagyok, sziasztok! :)

Csak egyszerűen nincs mit írnom- a napok mostanság olyan egysíkúak........

48397. lorenda
2012. márc. 6. 08:29

Jó reggelt mindenkinek!

Ez már csak így lesz? Hogy itt a tavasz és ide már nem jön senki?

Remélem mindenki jól van, puszi, szép napot Nektek!

48396. iglo (válaszként erre: 48395. - Évili84)
2012. márc. 5. 14:09
Én sem értem, mert a házidoki szerint csak 3 éves kor felett érdemes, a gasztros doki meg azt mondta, hogy 1 éves kor felett már jó szokott lenni. :(
48395. Évili84
2012. márc. 2. 15:22
Nekem a tejallergiával kapcsolatban azt mondták, hogy két éves koráig az allergiavizsgálatok nem adnak objektív választ, lehet álpozitív és álnegatív is. Így csak a diétára lehet hagyatkozni.
48394. Bettus0105
2012. márc. 2. 14:55
Városban voltunk hármasban, és elcsúszott az alvása Lucának. Már 4 órája ébren volt, és nem bírta tovább, elaludt az autóban hazafelé, pedig reggel fél 8-kor szopizott, azóta nem is, és csak 1 kiflit, meg 2 mandarint evett ma, de nem bírta tovább, kidőlt. Már csak 5 perc kellett volna, hogy hazaérjünk, csípkedtem az arcát, szólongattam, de nagyon mély álomba zuhant. Arra sem kelt fel, hogy az ölemben felhoztam a lakásba, még a kabátját, csizmáját is levettem róla. Teljesen kipurcant a lányom. :-))
48393. Bettus0105 (válaszként erre: 48388. - Katapanka)
2012. márc. 2. 14:52

Remélem hamar rendbe jön Márk ujja. Ő már talán el is felejtette. :-)


Ismerős helyzet: amikor én voltam a gyerekkel, és akkor esett le az ágyról, akkor kaptam hideget-meleget, amikor meg apa mellett történt ez, akkor csak nevetett rajta. ÁÁÁÁÁ férfiak!!! :-)

48392. Bettus0105 (válaszként erre: 48384. - Urbanszkyviki)
2012. márc. 2. 14:47
Gondoltam elég a másfél óra, meg amúgy is már háromnegyed 5 volt. Ha mondjuk csak du. 2 lett volna, meg még nem aludt volna 1 órája sem, akkor megoldottam volna másképp. :-))
48391. Bettus0105 (válaszként erre: 48380. - Iglo)
2012. márc. 2. 14:45

Ja, kiskorávan jó volt, de azóta felkel egyszer éjjel, vagyis inkább hajnalban, és cicit már nem kap, de a fejemet rá, hogy azért kel, mertz tudja, hogy akkor odavesszük magunkhoz. A kis kópé! :-)


Nem megy bölcsibe, de szerintem mégsem áll már vissza a 2 alvásra. :-)

48390. Bettus0105 (válaszként erre: 48378. - Princike)
2012. márc. 2. 14:43
Ez szuper!
48389. szandi30 (válaszként erre: 48388. - Katapanka)
2012. márc. 2. 14:24
akkor nem unatkozol...
48388. katapanka
2012. márc. 2. 14:13

Szép napot mindenkinek! Súly ide, súly oda a ti gyermekeitek legalább önállóan esznek illetve próbálkoznak. Na az enyém nem. Most már a virslit sem hajlandó megenni. Jön a 9. foga s még vacakabbak az éjszakák is. Semmi kenyeret vagy ilyesmit nem tudok beleimádkozni. Mi joghurtokon fogunk felnőni úgy látom...

Más: Évi írt pár dolgot a naplójában. Hát nem tudom ki hogy van vele de az én fiam akkor vajon mennyi idősnek felel meg ha nem akar a könyvekben rámutatni kérésre semmire csak ha ő kíváncsi valamire? A pocakon a fejecskén s az orrán kívül még nem tud semmit s azokat is csak nagy ritkán mutatja meg? Nem eszik önállóan. Sőt mostanában visszafelé fejlődik mert már megint le kell valamivel foglalnom. De eskü holnaptól inkább hagyom. Jó súlya van, ha eszik eszik ha nem akkor nem. Max. kap krémtúrót hogy legyen valami a pocakban. Most ne gondoljatok szörnyetegnek de valahogy megint az elejét kell ennek vennem. Ha ráhagyom nem tudom mi lesz. De várok ötleteket hátha valaki tud okosabbat javasolni.

Betegeknek jobbulást. Bettus! Bízz a doktornő tudásában. Mást most úgysem tehetsz. Nálunk nagyon jó az orvos. Ha hasonló helyzetben lennénk én rá tudnám bízni magam hál istennek.

Hajni! Nagy nagy gyógypuszi Máténak s neked is hogy továbbra is minden oké legyen!

Megint más: tegnap előtt megtörtént eddigi életünk legnagyobb balesete: Márk ujját megharapta a nyuszink. A gyermek volt a hibásabb de én már az sem tudom hogy a nyuszi fejét ütöttem e vagy a gyerek kezét rángattam ki hirtelen a nyuszi szájából úgy megijedtem. Persze a nagyfiú előtt ezt nem mutattam s próbáltam őt nyugtatni mert nagyon vérzett ő pedig nagyon ordított fél órán keresztül. Gyorsan levitt sógornőm a dokihoz aki bejódozta neki s most már jódunk is van itthon ilyen esetekre. Hüle anya ilyenekkel nem készül mind addig míg nem kell. Itthon már semmi baja nem volt hál istennek. Apa előtt persze nem álltam meg a 2 lábamon. Ő a minta szülő én pedig a trehány hiába mondtam hogy eddig semmi probléma nem volt. (hónapok óta együtt járunk a fiammal etetni az állatokat) Mindig mindentől óvjam meg a gyereket pedig ha visszaemlékezne az ő gyerekkora sem volt hű de eseménytelen.... Na majd lenyugszik.

Lorenda! Köszönöm kérdésed. Uh-on minden oké. Szeptember 5. a dátum. Akkor még apa röhögött hogy ahány vizsgálat annyi időpont. :DDD Csak azt kötötte a lelkemre hogy mire a nagyfiú 2 éves lesz legyünk itthon mind. Március végén AFP, addig is vércsoport meghatározás, ellenanyagszűrés, EKG, közben megyünk Márkkal Pestre kontrollra s a 18 hónapos oltása is esedékessé válik. A füle miatt pedig a védőnő javasolt egy fül-orr-gégészetet. Tömören ennyi erre a hónapra. Ja s tele leszünk névnapokkal, szülinapokkal is. Sorry hogy ilyen hosszú lettem. Pusszancs mindenkinek!

48387. lorenda
2012. márc. 2. 09:48

Sziasztok!

Viki örülök hogy jobban vagytok! :)

Kíváncsi leszek én is Teklára, 13-án megyünk oltásra, remélem sikerül megmérni mert legutóbb úgy ordított hogy nem sikerült. Olyan kis vékonynak tűnik, ugyanakkor leszakad a derekam amikor cipelni kell.

48386. urbanszkyviki (válaszként erre: 48374. - Princike)
2012. márc. 2. 08:18

Szia Edit!

Én a valódi (majdnem valódi, mert valójában Urbánszkyné ) nevemen vagyok, úgyhogy Vikinek hív mindenki. :)

2012. márc. 2. 08:17

Sziasztok! :)

Jobban vagyok. ;) A gyerekek is jobban vannak, bár mondjuk még köhécselnek, de csak amolyan szárazon.

48384. urbanszkyviki (válaszként erre: 48372. - Bettus0105)
2012. márc. 2. 08:16

Jaj, milyen kis szőrösszívű anyuka vagy, felkelteni egy édesen alvó babucit? :D

Én a múltkor ugyanígy csináltam, mikor a tanácsadóban kelltt vinni, de nem kelt fel akkor pont, pedig mindig felkel mindenre..... :)

48383. princike
2012. márc. 1. 23:06
Szép álmokat mindenkinek!
48382. princike (válaszként erre: 48377. - Iglo)
2012. márc. 1. 22:57
Szia iglo! Bizonyára nagyon hasonló a két pindur esete. Alízkának is mindig volt gond a bőrével, nála is pár hónapja durvult a helyzet. Mi is leâlltunk a tejtermékekkel, de úgyis kijön az ekcéma. Holnap megyünk vérvételre. Aztán a glutén èrzèkenységet is megnézik. Tejallergia vizsgálatatra csak májusi időpontot.tudtak adni. Ideges vagyok emiatt, de nem tudok mit csinálni
48381. iglo (válaszként erre: 48331. - Bettus0105)
2012. márc. 1. 22:46

Nos, mi ott járunk súlyban, mint kb. 3 hónapja. :(

ui., ami keveset magára szedett, az most lement a 2 hét betegséggel. Napokig alig evett. Most tiszta vékony, ahhoz képest, amilyen kis vasgyúró volt.

48380. iglo (válaszként erre: 48324. - Bettus0105)
2012. márc. 1. 22:43
Betti, Lucának kiskorában is nagyon jó volt az alvókája, így ő lehet, hogy ezért is igényli tovább a 2x alvást. Végülis, ha nem megy bölcsibe, akkor mindegy még. Nem?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook