Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 októberi babák, miket tudtuk már? fórum

2008 októberi babák, miket tudtuk már? (beszélgetős fórum)


224. Nikice (válaszként erre: 222. - Malnasimonika)
2009. aug. 28. 17:45
Arról nem beszélt a doki, hogy lehet ő is majd elnövi? Ne keseredj el, lehet csak egy kis időről van szó!
223. Krisztina3 (válaszként erre: 222. - Malnasimonika)
2009. aug. 28. 13:09
Itt vásárhelyen Remák Annát tudom neked ajánlani,ő nagyon jó szakember,igaz maszek rendelése van.
222. malnasimonika (válaszként erre: 221. - Krisztina3)
2009. aug. 28. 12:52
Örülök, hogy ujra visszatértél, olvastam a naplodba, hogy nem volt kedved irni sem ,ezzel én is vagyok igy pl.a tegnap kiderült, hogy Dávidnak szemüveg kell nagyon el vagyok szomorodva.Szombaton megyünk Vásárhelyre ott is megnézetem, mert még most sem tudom elhinni.
221. Krisztina3 (válaszként erre: 219. - Malnasimonika)
2009. aug. 28. 11:59
Köszi.Ha szépen fejlődik nem kell aggódni a súlya miatt,ő meg sokkal mozgékonyabb.
220. Krisztina3 (válaszként erre: 218. - Malnasimonika)
2009. aug. 28. 11:55
És ilyenkor a szülők hol vannak,milyen nevelést kapnak,vagy lehet ezt látják otthon.
2009. aug. 28. 10:02
Szia Krisztina most olvastam a naplodat igazi nagy lány Rebeke az én Dórikám másfél évesen se lessz 10 kg ha igy halad.A mérleget oda is adtam egy barátnömnek azt mondtam többet nem mérem, mert csak ideges leszek.Most kb.7700 .Nem tudom miért nem hizik pedig jo ügyesen eszik.Rebeke jól csinálja, mert ebbe a korba kell felállni és egy évesen kell elindulni nincs lemaradva semmiről.Nagyon aranyos kiscsaj.
218. malnasimonika (válaszként erre: 217. - Nikice)
2009. aug. 27. 09:07
Minden kicsi aproság sokszor nagy segitség.Igen nagyon el van menve ez a világ egy fele a tegnap mi is elmentünk a játszora voltak nagyobb gyerekek, 10-12 évesek mindenik cigizett de ez volt a legkevesebb, ugy csokoloztak a játszon épp, hogy le nem vetköztek, Dávidnak a szeme mindig ott volt majd átmentünk a másik játszora, mert katasztrofa mit csináltak ott.
217. Nikice (válaszként erre: 211. - Malnasimonika)
2009. aug. 26. 10:35

Biztosan könnyebb, mint mikor az egyik kicsi, a másik pici. Bence sok mindent megért, szegényem jól tűri, hogy néha (átmenetileg csupán) háttérbe kerülnek az ő igényei. Most olyanra gondolok, hogy Lili néha előbb kap tápit, vagy valamit akar mutatni és mondom, hogy várjon pár percet míg Lilit leteszem aludni, vagy megetetem..stb.. Amúgy igyekszünk Bencére is sokat figyelni, mert ugyan sokkal nagyobb, de még ő is gyerek.

Boltba nem küldöm semmiképp. Nálunk még nem lehet, sok az átjáró lámpa nélkül. Meg amilyen alakok lézengenek. Mit alakok? Nagyfiúk is olyanok, h simán belekötnének sajnos, ilyen ez a világ már. :( Mamiéknál falun már jár boltba. Itt bicajozni sem mehet a ház elé egyedül. De itthon pár percre rá tudom hagyni Lilit, míg kiszedem a mosógépet vagy hasonlók.

216. Nikice (válaszként erre: 214. - Krisztina3)
2009. aug. 26. 10:31

hol maradtam le? Sajnálom, hogy betegek voltatok, remélem, láz nélkül maradtok akkor most már.

Jobbulást!

215. malnasimonika (válaszként erre: 214. - Krisztina3)
2009. aug. 26. 09:25
Örülök, hogy gyogyulgattok.Dóra se egyedül megy kell fogni az egyik kezét.
214. Krisztina3 (válaszként erre: 212. - Malnasimonika)
2009. aug. 26. 07:12
az éjszaka már nem volt lázas,remélem így is marad-
213. Krisztina3 (válaszként erre: 209. - Nikice)
2009. aug. 26. 07:12

Bezsa nem eszi meg a felvágottakat,már több félét próbáltam.

Önállóan még nem megy a csajszi,így még egy kicsit nyugi van.A hinta nálunk nagy kedvenc,szerencsére itthon is van.

2009. aug. 26. 07:10
Krisztina meggyogyult a fiad? Hogy vagytok?
211. malnasimonika (válaszként erre: 209. - Nikice)
2009. aug. 26. 07:10
Most néztem meg, már nagy fiad van de nálunk Dávid is még elég kicsi.Már besegit neked.A barátnömnek is a nagy 7 éves de elég sokat tud segiteni elküldi az üzletbe és bevásárol az is nagy segitség.
210. malnasimonika (válaszként erre: 209. - Nikice)
2009. aug. 26. 07:07
Az én Dórám csak menni szeret egy kicsit hintázik de nagyon hamar megun mindent csak a sétálást nem.Lehet, hogy a bébihintát Dóra is szeretné de itt nincs és a másikon még olyan kicsi itt a közelbe olyan van aminek még háta sincs igy végig kell tartanom.
209. Nikice
2009. aug. 25. 21:33

A védőnőnk azt mondta, hogy jobb minőségű párizsit/virslit adhatok már neki, ha friss. virslit még nem kapott, párizsit igen. Elmajszolgatja...


Hát akkor ez nehéz időszak nektek, mindkét gyerek igényeit figyelembe kell venni, ez nehéz ügy... Benusom bicajozni szokott mellettünk, vagy van 1 játszó, ahol van bébihinta és másik is. Mindketten szeretnek hintázni.

2009. aug. 25. 21:15
Látom nálatok is baj van a kocsikázással nálunk is ahogy megáll a kocsi rögtön ki akar szállni, annyit gyalogoltunk ma is, hogy a derekamba az idegszál becsipödött.Dávid nem szereti a sétát Dóra nem szereti ha a kocsi áll, azt sem tudom hová mennyünk.Ma elvittem öket a játszotérre de persze Dórával egész délután kelett gyalogoljak.Nagyon nehéz ez az idöszak remélem nem tart sokáig, mert a derekem már nem igazán birja.Ti adtok már felvágottat a kicsinek?Én mindent kell adjak amit Dávid eszik nagyon kivános.
207. Nikice (válaszként erre: 206. - Krisztina3)
2009. aug. 25. 07:57

Mi is sportbabakocsival közlekedünk jóideje, most elkezdte megunni :( Bicajozni mi nem tudunk menni, párom tudná vinni, de ami van ülés, azt nem szereti, újat kellene venni (abból is..)


Mindig panaszkodom, hogy Lilien milyen rosszul alszik. Hát jelentem, fél 3-kor kelt először, de ahogy segítettem neki átfordulni hanyatt, visszaaludt. Éjjel már nem szopizik, hajnaltájt kezdi el, de nagyon kipihentnek érzem ma magam!!!

206. Krisztina3 (válaszként erre: 204. - Nikice)
2009. aug. 24. 17:58
Mi már inkább biciklivel járunk.Beszereztünk egy sportbabakocsit abból kilát ott viszonylag el van.
205. Nikice (válaszként erre: 204. - Nikice)
2009. aug. 24. 17:39
unják jobban mondva
204. Nikice
2009. aug. 24. 17:39
Lányok! A ti babáitok is unja már a babakocsit? Lili elég sokat kikéretőzik már. D.e még elvan, de az esti sétánál elég hamar elunja, és nyekereg. Haza már rendszerint ölben visszük.
203. Krisztina3 (válaszként erre: 202. - Nikice)
2009. aug. 24. 11:08
Nálunk évnyitó az első tanítási nap van.
202. Nikice (válaszként erre: 201. - Krisztina3)
2009. aug. 24. 10:56
Évnyitó? Nálunk vasárnap d.u lesz... jujj, nekem sincs kedvem, hát még akkor szegény gyerkőcömnek!
201. Krisztina3 (válaszként erre: 200. - Nikice)
2009. aug. 24. 08:04
Szia!A suliba már mindent megvettünk,a héten a könyveket is osztják biztos.Nem várja a sulit,nehéz lesz vissza rázódnia.A tanítónéniket se irigylem mert elég eleven egy osztály.
200. Nikice
2009. aug. 23. 20:19

Hi Csajok! Merre jártok?


Krisztina, olvasom, készültök a sulira. Várja már a Prücsök? Bence nagyon nem :S Nehéz lesz az első két-három hét!


(köszi a köszöntést, itt is)

199. malnasimonika (válaszként erre: 198. - Nikice)
2009. aug. 20. 20:47
Eddig én se idegeskedtem de a növérke az uton meglátott és beolvasott nekem nem viszem oda és az uton összefutunk. Na de mindegy szerintem is ha éhes a gyerek akkor eszik.
198. Nikice (válaszként erre: 194. - Malnasimonika)
2009. aug. 20. 10:48
A nődokim mondta, mikor más uh-s elriogatta a kismamákat, hogy így kicsi a gyerek végtagja, meg úgy túl nagy. Rá kell nézni a szülőkre. Egy 160cm-es apukának-anyukának aligha lesz 56 cm-es porontya, mikor megszületik. Ugyanígy, ha Ti vékonyak vagytok, nem lesz duncus gyereketek.
197. Nikice (válaszként erre: 191. - Krisztina3)
2009. aug. 20. 10:45

Köszönjük! Úgy érzem megérte a belefeccölt energia! :)


Étkezés: mostanában Lili is elég rendszertelenül eszik, úgy érzem, keveset is alkalmanként. Fél üveg bébihami, és hasonlók. Lehet a meleg is, de mindig azt hiszem, ha picit nyugtalanabb, hogy azért, mert éhes. Tápiból is tök keveset iszik meg, a négykanalasból is megmarad (120 ml). Viszont, többet szopizik talán.


Mindig azzal nyugtatom magam, amit apósom szokott mondani. Gyerek még nem halt éhen, ha adtak neki enni. Vagyis, ha kínálod, de nem kéri, akkor nem éhes. Ha éhes lenne, megenné. Tök jó, ha nincs gond, a védőnők, meg dokik beleteszik a bogarat az ember fülébe.

196. Krisztina3 (válaszként erre: 195. - Malnasimonika)
2009. aug. 20. 10:25
Ez a lényeg,az én fiam is magas és vékony pedig eszik rendesen.
2009. aug. 20. 10:01
A lényeg, hogy mindkettö jol eszik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook