Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hónapos picúrt hogy lehetne átszoktatni saját szobájába kíméletesen? Volt ilyen helyzetben valaki? (Eddig velünk aludt:) fórum

20 hónapos picúrt hogy lehetne átszoktatni saját szobájába kíméletesen? Volt ilyen helyzetben valaki? (Eddig velünk aludt:) (beszélgetős fórum)


2011. febr. 7. 21:36
Csináljátok meg együtt a szobáját. Fessetek képeket amiket az ágya körül kiraktok. Kedvenc képek( pl állatok, mese figurák) a falra. Kézlenyomatok stb...
9. Szabokisandi (válaszként erre: 6. - Nagynecsilla79)
2011. febr. 7. 20:59
Gratulálok, nagyon jól csinálod. Semmiképp sem szabad sírni hagyni, hiszen épp mostanában kezdődik náluk, hogy félnek ettől-attól.
8. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 5. - Anyucika3)
2011. febr. 4. 18:30

A fiunk velünk aludt nagyon sokáig, annak ellenére, hogy mindig volt külön szobája és külön ágy (azt a délutáni alvásaikor használta :D)


Egyszer úgy döntöttünk, hogy veszünk neki egy az átlagosnál szélesebb felnőtt ágyat, mondván, legyen hely mellette, ha időnként nem akar egyedül aludni.


Attól is tartottam, hogy egyszerűen leszáll az ágyról és kisétál.


Mondanom sem kell, hogy minden ilyen várakozásra rácáfolt. Annyira megtetszett neki a nagy ágy, hogy azóta sose jutott eszébe, hogy visszaköltözzön hozzánk. Ha egyszer sikerül az ágyba küzdeni, akkor eszébe se jut magától kijárkálni a szobájából.

7. anyucika3 (válaszként erre: 6. - Nagynecsilla79)
2011. febr. 4. 17:43
Na látod,akkor fog ez menni ügyes baba:D
2011. febr. 4. 15:55
Sziasztok!Köszi mindenkinek a válaszokat!Eddig a mi ágyunkban aludt.A héten kezdtük a szoktatást,de nagyon ügyeske.Megbeszéltem vele,ahogy Te is mondtad,kedves Szabokisandi,megértette.3-4-szer kell átmennem hozzá,de nem sír,csak szól,hogy Anya.Még altatni kell.Megnyugtatom,szépen visszaalszik.Gondolom ez is idő kérdése,ugye?Még egyszer köszi.
2011. febr. 4. 09:57

Szerintem is a délutáni alvásokkal kezd.

Vannak gyerekek,akik nem mondanak le könnyen a megszokott dolgaikról,nem tudjuk a tiéd milyen.

A szobátokban aludt,de külön ágyban,vagy veletek egy ágyban?Mert ez sem mindegy.Ha veletek aludt,akkor nem biztos,hogy hajlandó ezt megváltoztatni,legalábbis nem könnyen.

Tegyél be magadnak is egy ágyat,és ha szükség van rá ott tudsz vele lenni.

Én mondjuk mindhárom gyerekemet az első naptól fogva a saját szobájában a saját ágyában altattam.

Pont ezért,hogy ne kelljen átszoktatnom később Őket.Így mindenki nyugodtan alszik nálunk.

2011. febr. 3. 23:43
Borzasztóan egyszerű. Mondd el neki, hogy ezentúl az lesz az ő szobája és oda viszitek az ágyát, ott fog aludni. Az én kislányom is éppen ennyi idős volt, amikor átkerült. Mondtuk neki reggel, hogy ott fog ezentúl aludni, de a bútorok átcipelése átcsúszott délutánra. Mondtam neki, hogy mindjárt megyünk aludni, ő pedig mutatott a majdani szobájára, hogy: Oda? Megértette mit mondtam neki. Beszéld meg vele. Ne azon legyen a hangsúly, hogy nem veletek alszik, hanem hogy lesz saját szobája. Rakd ki a kedvenceit a falára, pakoljatok közösen és ha kell maradj vele pár napig, amíg elalszik, de csak akkor ha igénye van rá. Én simán otthagytam már az első este és semmi gond sem volt. Ne érezze rajtad, hogy ettől félnie kellene, legyél természetes.
2011. febr. 3. 23:36

Szia !

Kb ennyi idős volt a lányom amikor megkapta az új ágyát. Ekkor költözött át a szobájába. Kb 2-3 hétig mindig mellette aludtam a szőnyegen.

2011. febr. 3. 23:22
Sziaa4én a helyedben először a délutáni alvást tenném át oda. Amúgy hogy alszik el?
2011. febr. 3. 23:09
20 hónapos picúrt hogy lehetne átszoktatni saját szobájába kíméletesen?Volt ilyen helyzetben vki?(Eddig velünk aludt:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook