Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 óránként szopizna a babám - ez nem baj? Elvileg 3 óránként ideális, de a szívem megszakad úgy sír... fórum

2 óránként szopizna a babám - ez nem baj? Elvileg 3 óránként ideális, de a szívem megszakad úgy sír... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. júl. 28. 07:11

Tüntess el minden órát otthonról! Képzeld magad egy 500 évvel ezelőtti nő helyébe! Szerinted mikor, hányszor szoptatta a gyerekét? Igyál sokat!


Sok-sok tejet kívánok.

( S kerüld a bagzó macskák hangját, nekem attól mindig spriccelt a tejem.)

2007. júl. 24. 18:53

Adj neki mikor csak kéri.Ha nem lenne éhes,nem enne.

Nálunk a védőnő azt akarta,hogy 4 óránként egyen a baba,mert 4kiló feletti sullyal született.Hát volt hogy óránként adtam neki.

Az iskolás gyerekek sem 4 óránként esznek.

Úgy gondoltam,ne a védőnő döntse el hogy az én gyerekem mikor éhes,vagy szomjas.Hallgass a szivedre,meg a kisbabádra.

2007. júl. 24. 13:53
Nyugodtan szopiztasd,ahányszor csak kéri.Nálunk is nagyon változó volt,hogy mikor,hány óránként szopizott.Ahányszor kérte,mindig adtam,adok neki.Most,hogy ezek a nagy melegek vannak,gyakrabban kéri a lányom is,pedig elég sok vizet is megiszik naponta.
2007. júl. 24. 13:48

Ilyen melegben mi felnőttek is gyakrabban iszunk. Miért ne ihatna többször a pici baba is?


Nyugodtan szoptatsd, ahányszor csak igényli.

2007. júl. 23. 20:10
Nyugodtan szopiztasd meg! A kicsim most 14 hós, még mindig 5-ször szopizik! Az első hónapban fél!!!! óránkánt szopizott! Szépen lassan álltunk át a 3 óránkénti evésre, de nem kényszerből, hanem mert így kérte. A lányom 3 óránként evett, kényszerből, mert anyósom beleszólt, hogy mikor és hogyan 6 hetesen nem szopizott tovább. Az is közre játszott persze, hogy felvágták a nyelvfékét.
2007. júl. 23. 18:53
A lúrkóim mindíg "cicin lógtak",vagyis gyakran,tehát én is az igény szerinti szoptatás híve vagyok...a 2óra még nem is túl gyakori
2007. júl. 23. 18:48

Szia!


Nincs időm mindet visszaolvasni, de én ezen nem aggódnék. A nagylányom (7éves már) és az ikrek (20hónaposak) az első 3 hónapban mindig ad libitum szopiztak, vagyis akkor és annyit amikor és amennyit akartak. Ettől szaporodott tejem és ők is szépen gyarapodtak.

Aztán kb 3-4 hónapos korukban már beálltak a 3 órákra, teljesen maguktól. De azt soha nem hagytam hogy sírjanak, ha már eltelt 2 óra mindig lelkiismeret furdalás nélkül megszoptattam őket!!!

A nagy 12 hónapig, az ikrek 13 hóig szopiztak végül 6 illetve 7 hónapig kizárólag anyatejen éltek :-)

Sok sikert!

2007. júl. 23. 18:03

mi felnőttek is teljesen eltérő tempóban és szokások szerint étkezünk, és iszunk, nem tudom hogy juthatott bárkinek is valaha is eszébe, hogy az újszülötteknek egyformán kellene, nem robotok szegények, akik programozás alapján működnek...Ők már ugyanolyan különbözőek, mint mi...

Ha apicid így igényli szerintem is tedd így, és amint már sokan leírták előttem, ilyen iszonyú melegben nyilván szomjas is lehet.....nem is akárhogy...

Elég tortúra volt neki amegszületés, pilusz még ezzel a borzalmas meleggel is meg kell küzdenie kis élete első napjaiban, ne hagyd sírni a kis csöppséget!!!!! Nem szabad szó szerint venni mindent szerintem, kell némi ruzgalamsság, s a helyzethez való alkalmazkodás.

Különben meg úgyis beáll magától a rendszere....ahogy neki jó lesz úgy.

2007. júl. 23. 17:58

Látom sok ötletet kaptál..

Én kettőt neveltem fel és akkor ettek amikor éhesek voltak, volt, hogy óránként, de volt, hogy 4 óra múlva..

majd szépen kialakul..

nem szabad sírni hagyni éhség miatt

2007. júl. 23. 17:08
nyugodtan adjál neki ha kell akkor 2 óránként.
16. Erás
2007. júl. 23. 17:05

Szia!

Ha nem látod rajta, hogy esetleg fáj a pici pocija a gyakori etetéstől, nyugodtan szoptasd meg, ne sírjon szegénykém. Valószínűleg szomjas ebben a nagy melegben. Lehet, hogy csak az előtejre vágyik, ami kis kalóriaértékű és a szomját remekül oltja. Az én kisfiam 26 hónapos és a mai napig van, amikor csak a "szopit issza", ha nagy a hőség. A tejtermelés szempontjából is hasznos a gyakori szoptatás, ahol kereslet van, ott általában kínálat is lesz...:))

2007. júl. 23. 16:51
én három csemetét nevelek...mindig akkor adtam, amikor kérték, ők tudják nekik mennyi kell.Mostmár nem szopiznak:)27,17,15 évesek:)
2007. júl. 23. 16:35
Ez nem probléma ,mert éhes,hamarabb ürül ki a gyomra.Én mindig azt mondom ,hogy akkor egyen a baba mikor éhes és nem kötni az időhöz.
2007. júl. 23. 16:24
Ha 2 óránként enne a kicsike, akkor feltétlenül adj neki. A szomjukat is ezzel oltják. Az is lehet, hogy éppen egy kis anyai melegségre vágyik. Az én kicsi fiam is szopott. Soha nem mértem az időt. Előbb-utóbb úgyis beáll az etetési idő.
2007. júl. 23. 16:24
ha keri miert ne, ne hagyd sirni ha azert sir mert ehes. De figyelj arra ha ilyen sokszor ker enni, hogy fejlodik e ahogy kell.
2007. júl. 23. 16:04

Nekem a nagy lányom 15 hónapig szopizott, a kicsi 2 éves koráig. 6 hónapig csak anyatejet kaptak,meg forralt vizet a nagy melegben.

Akkor adtam amikor kérték ezért nem apadt el a

tejem és tudtam őket ilyen sokáig szoptatni.

Mindig csak annyi tejem volt hogy nekik elég volt fejni pl. nem tudtam.

Mondta is a védőnő hogy nem vagyok valami " jó tejelő" fajta.

Ahhoz képest jó eredmény...

2007. júl. 23. 15:52

Szerintem azt se felejtsük el, hogy a nagy meleg miatt egyszerűen csak szomjas. Egy-két kiskanálnyi forralt vizet esetleg próbálj adni neki, lehet, hogy annyival beéri a nagy melegben.

A védőnők többségénk megoszlik a véleménye erről, de ami doktornénink ezt ajánlotta.

2007. júl. 23. 15:52
Úgy szopizzon, ahogy ő igényli. Nekem volt hogy már fél óra múlva újra cicizett de olyan is hogy csak 6 óra múlva.
2007. júl. 23. 15:45
szia nyugodtan szopiztasd meg a babát mert igényli .majd utána át fog térni 3-4 ora hosszákra is
7. Aldud (válaszként erre: 2. - Linn)
2007. júl. 23. 15:35
Az én babám 4 hónapos, igény szerint szoptatom, ez eleinte akár óránkénti is lehetett, de szépen ritkul, ahogy erősödik. Néhány hete az éjszakát is végigalussza. A két nagyobbal is így csináltam, nem néztük soha az órát, remekül bevált. Sok sikert, és ne hagyd sírni :-)
2007. júl. 23. 15:24

Dehogy baj!Főleg ha nem kap más folyadékot.Én is hat hónapig csak anyatejet adtam a babámnak, volt hogy 1,5-2 óránként kért éjjel-nappal.Most 20 hónapos, a hajnali szo[{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]pink[{[{[/A]}]}] még megvan!:-D

Ez olyan hülyeség hogy 3 óránként:-SIgény szerin! Én sem órára eszem és iszom, hanem ha éhes vagy szojas vagyok.

2007. júl. 23. 15:23
Nyugodtan szoptass. Igény szerint, így csináltam én is. Csak jót teszel vele.
4. d@nu
2007. júl. 23. 15:14
Dehogy baj! Meleg van, Ő is szomjas, kell is neki a folyadék. A 3 óra csak irányadó, nem kell szó szerint érteni.
2007. júl. 23. 15:12
Igen az igény szerinti szoptatást javasolják.Az én kisebbik fiam volt,hogy óránként szopizott.Elég nehezen bírtam,de a védőnő azt mondta,hogy ha úgy kéri nyugodtan agyak neki.A háziorvosunk azt mondta, hogy 4 óránként,de mivel ő nem fogadtaq el a tápszert pótlásnak, én úgy szoptattam ahogy kérte.Megjegyzem ez szerintem gyerekfüggő.én nem bántam meg,hogy sűrűbben szopott,igaz fárasztóbb de megéri a kicsikért.
2. Linn
2007. júl. 23. 15:04

A 3 óránkénti szopizást javasolni szokták, de a többség úgy tartja, hogy igény szerint. Tehát szerintem nyugodtan szoptasd meg mindig, ha igényli.

Nem tudom, hogy van e mellbimbó kenőcsöd, mert az ilyenkor nagyon hasznos, (gyakori szopizáskor) hogy nehogy kiázzon és kirepedjen a mellbimbód (az elég fájdalmas). Szóval érdemes kenőcsöt használni. Sok sikert, egészséget, és kitartást! :)

2007. júl. 23. 15:00
2 óránként szopizna a babám - ez nem baj? Elvileg 3 óránként ideális, de a szívem megszakad úgy sír...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook