Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 óránként szopizna a babám - ez nem baj? Elvileg 3 óránként ideális, de a szívem megszakad úgy sír... fórum

2 óránként szopizna a babám - ez nem baj? Elvileg 3 óránként ideális, de a szívem megszakad úgy sír... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. aug. 25. 15:32
Szia.Nyugodtan szoptastd csak meg 2 oráként a kicsit ha ö ugy szeretné.Én 3 harmadik fiamat szintén 2 oránként szoptattam és nem hagytam magam befolyásolni sem a védőnő sem az orvos véleményével.Probáld ki a tojáslevest.Nekem rengeteget segitett.Egy tányér levestől annyi tejem lett ,hogy ha a kicsi csak nyekkent egyett máris elkezdett folyni a tejem.De az alkoholmentes sör is bevált.Amikor a sört megittam rögtön utánna beindult a tejelválasztásom.
2007. aug. 16. 11:55
Azt elfelejtettem az elobb, de fontos, hogy a babak a hasfajast pontosan ugy jelzik, mint az ehseget. Ugy ertem barmit bekapnak, amit a kis szajaval ernek. De szerintem az anyuka meg tudja kulonboztetni, hogy a babaja tenyleg ehes, vagy a hasija bantja. Mert ha a hasfajasra meg raeszik a kis torpe, akkor aztan meg jobban szenved.
2007. aug. 16. 11:52

Az en babam is olykor ehen keszul halni akar egy oraval a szopi utan. Pedig szep mennyisegeket eszik es szepen hizik is. Oke, hogy rendszert kell tartani, mert az a babanak is biztonsagerzetet ad, de ha egyszer ehes, hiaba tudja, hogy a tejcsi majd jon, de sajnos meg odebb van, nem lesz tole kiegyensulyozott. Meg olyan is van, hogy csak szomjas a kicsi. Az elso par csepp tej a legjobb szomjolto. Az en babam a vizet nem szereti, ha csak szomjas, akkor sem.

Nalunk ha a baboka ehes, akkor enni kap.

53. b11a46e73c (válaszként erre: 52. - Linn)
2007. aug. 16. 00:28

végre valaki aki megért engem és el is hiszi a történetemet:)

tényleg nem a technikával volt a gond,igaz hogy mü mellbimbot kellett használnom,de megoldottuk és attol függetlenül a pici rendessen szopizott,söt hosszu ideig szopott,minden alkalommal olyan mohon,mint aki még soha nem evett,majd el aludt rajtam,kis idö mulva sirva éhessen ébredt!

52. Linn (válaszként erre: 43. - B11a46e73c)
2007. aug. 15. 09:28

Kedves tabok!

Én is tanusíthatom, hogy van ilyen, és is tapasztaltam (egy kedves ismerősöm járt így). Megszoptatta a babáját, meg is mértük utána (a mérleg szerint is sokat), és fél óra múlva megint sírt, mert éhes volt. Ők is mentek a gyerekorvoshoz, neki is megnézték a tejét, és szintén tápszert írtak fel.

Szinte teljesen úgy volt, mint nálatok!

51. szenyó (válaszként erre: 43. - B11a46e73c)
2007. aug. 15. 07:00

Szia!

Teljesen magamra ismertem a szavaidnál. Bár engem nem tartottak bent az elsővel sem, de gyarapodni nem akart. Gyerekorvost váltottam, kb 2 hónapos volt a pici.


Most nyugodj le, (mert az idegeskedéstől elmehet a tejed), s figyelj:


Először is: 3-400 éve is tudtak szoptatni, szakkönyvek és gyerekorvosok nélkül. Nincs olyan, hogy rossz anyatej!!! Nézz a pici szemébe, helyezkedj el kényelmesen, s vedd magad mellé a picit. A legjobb, ha oldalt fekszel, a fejed alatt egy párna, a gyerkőc melletted, s kényelmesen tud szopni. Neki is meg kell tanulnia, de sosem késő! Cumisüvegből ne adj anyatejet, csak tápszert. Így tudni fogja a különbséget. A picik nem szeretik, ha a torkukba spriccel a tej, így az elejét fejd le.

Ha előrehajolsz, vedd a tenyeredbe a melledet úgy, hogy a mutató és hüvelykujjaddal tudj fejni. Ahol a bimbó udvara kezdődik, kezdd el ütemesen nyomogatni, s jönni fog a tej. Ha a baba fárad, egy-egy ilyen mozdulattal segítheted, hogy kedvet kapjon a szopizáshoz. Ne nézd az órát!

Ha két óránként kér, akkor adj neki két óránként!!! Én 6 hónapig CSAK ANYATEJET adtam a 2. és 3. gyereknek, mindkettő egészséges, nagy lány. S ha nem akar hízni, se aggódj.(Az elsőnél extra béna voltam.) Ha boldog baba, majd beindul az a hízás, vagy a növés, vagy mindkettő. Te pedig sok meleg folyadékot fogyassz, leveseket, amitől lesz tejed, lesz benned vitamin. S fel a fejjel, nem az orvosnak kell szopiztatnia a babádat, hanem neked. S pihenj sokat! Most ez a fő feladatod.

50. Krysty (válaszként erre: 49. - B11a46e73c)
2007. aug. 12. 05:31
Senki nem mondta hogy hülye vagy, a szoptatás nem annyira egyszerű! Meg kell tanulni neked és a babának is!!!! Ebben a védőnőnek kellett volna segítenie, nekünk a kórházi védőnő az első szoptatásnál megmutatta mit hogy kell csinálni. Nekik ez is a feladataik közé tartozik!
49. b11a46e73c (válaszként erre: 46. - Krysty)
2007. aug. 12. 00:27

a technikával semmi gond nem volt,mi sem egyszerübb a szoptat5snál,ha csak valaki nem olyan hülye hogy ne tudjon szoptatni,márpedig én nem vagyok!

csak nem értem miért olyan nehéz nektek elhinni a történetemet!

2007. aug. 11. 16:08

Szia!!!

Ő érzi, hogy mikor éhes!!! Az én gyerekem másfélóránként szopizott!!! ez a három óra csak egy standard, mert úgy ahogy mi felnőttek, úgy a gyerekek is különböznek!! Lehet, hogy a te babád is a "többször kevesebbet" módszert választotta!!!

Ne hagyd sírni, had egyen a drága!!!

47. Kedveske (válaszként erre: 46. - Krysty)
2007. aug. 11. 15:47

Igen, én is egyetértek ezzel!


Ne haragudj Tabok, hogy ezt mondom, de szerintem nálatok az egészségügyi szolgálat nincs a helyzet magaslatán. Persze ez nem a Te hibád, csak sajnos így Te lettél az áldozat. Biztos vagyok benne, ha lett volna melleted egy ember, aki bíztat, és nem nyomja a gyereked szájába a tápszert (a tápszertől minden baba "kidől", mert gyorsabban telíti a pocijukat)tudtál volna szoptatni, és nem lett volna ok nélküli, lelkiismeret furdalásod stb.

Na de ez már a múlt, és ez legyen a gyerkőcöd legnagyobb problémája az életbe, hogy tápszert kapott:)

46. Krysty
2007. aug. 11. 05:21

Ja, és a kórházban szinte egy gyereknek sem nő a súlya, az én lányom 30 dekát "fogyott" mégis haza engedtek bennünket, a tejem meg 3 hét után kezdett beindulni, addig ő is tápszert kapott.

Szerintem ha normális védőnőd lett volna akkor a szoptatásnál segített volna. Ahogy a szavaidból kivettem, nálatok nem a tejjel volt gond hanem a technikával.

45. Krysty (válaszként erre: 43. - B11a46e73c)
2007. aug. 11. 05:16
Megértem hogy kitiltottátok, az én gyerekemhez sem nyúlt volna többet!
44. b11a46e73c (válaszként erre: 41. - Kedveske)
2007. aug. 10. 23:21

igen kitiltottuk,azota sem köszön:D

ez olyan mérleg volt ami ugy nézett ki mint egy ora,abbol logott egy nagy kampo,arra akasztotta a pelenka csomoját,ami a babára volt kötve!még mindig feláll a szöröm ha bele gondolok!!!

43. b11a46e73c (válaszként erre: 38. - Kedveske)
2007. aug. 10. 23:17

igen normális hogy veszitenek a sulyukbol,de az én babám nem gyarapodot napokig,ezért kellett bentmaradnunk tovább!!

igen az a védönö mondta hogy minöségtelen a tejem,de ezt a dr.nö is megerösitette akihez tanácsadásra jártunk(a szülészeten ö a gyermek orvos)felhivtuk,akkor mondta hogy bent is etették a babát mert éhes volt,csak nemakarta mondani,mert látta hogy teljessen kétségbe vagyok esve,ugy volt vele hátha otthon nyugodtabb leszek és helyre áll minden,de ez nem igy lett,ezért a tápot ajánlotta szopizás után! és bizony az elsö adag táp után az én fiam 4-orát aludt!

én evvel nem azt akartam bizonyitani hogy van erössebb meg gyengébb tej,de velem ez megtörtént,és az ideg tényleg közre játszott,az idegtöl nem birtam enni,akkor mitöl lettvolna táplálo a tej? kegyetlenül bántott hogy nem birtam öt szoptatni rendessen,nem kivánom senkinek!

42. Kedveske (válaszként erre: 39. - D@nu)
2007. aug. 10. 19:33
Én ezt az egész "szoptatás-tejkérdés" dolgot nem értem. A világ legnagyobb részén, az anyák szoptatnak és kész. Ott nem gyenge, erős a tejük, nem fejnek, nincs időlimit...azt hiszem ez az egész egy amolyan civilizációs ártalom, amivel szegény leendő édesanyákat sokkolják a nagyon ráérők...
41. Kedveske (válaszként erre: 40. - Krysty)
2007. aug. 10. 19:29
A gyerek hóna alá kötött csomóra egy pelenkát, és úgy mérte meg mérleggel. Sztem olyan régi fajta " dinnyemérő" lehetett. Nem tudom pontosan mi a neve, olyan rúd alakú. Valamelyik fórumba olvastam, de nem biztos, hogy Tabokkal történt, de mintha... Minden esetre azóta nem jár hozzájuk a védőnő, mert kitiltották. (de nagyon jól tették!!!)
40. Krysty (válaszként erre: 38. - Kedveske)
2007. aug. 10. 12:20
ÚRISTEN!!! Hova lógatta a gyereket?!
39. d@nu (válaszként erre: 34. - Kedveske)
2007. aug. 10. 11:29
:DDD Nem is tudod, hányszor akadtam ki, amikor azt tanácsolták, itassam a gyereket teával, mert a tejkiütései az "erős tejemtől" vannak. Ilyenkor mindig megjegyeztem, hogy sem chilivel, sem borssal nem fűszerezem, konditerembe sem jár, mitől lenne "erős"? :DDD
2007. aug. 10. 10:39

Szerintem az normális, hogy a babák veszítenek a súlyukból, születésük után, és pár gramm az igazán nem sok. Az hogy zavaros vizes lett a tej...hát nem tudom, nálam is zavaros vizes a tej, ha kifejem. Az anyatej nagy része víz, főleg amit legelőször kifejünk. Az anyatej először a baba szomját oltja, majd "jön" a zsírosabb táplálóbb tejci. A tej összetétele attól is függ, hogy hány hónapos a baba, és milyen napszak van. (este zsírosabb).


Egyébként ez az a védőnő volt, aki "fellógatva mérte a gyereked? (ezt egy másik fórumon olvastam) Úgy emlékszem ezt te írtad.

37. b11a46e73c (válaszként erre: 34. - Kedveske)
2007. aug. 9. 22:59

hát nemtudom mennyire van igazad,az én kisfiam 3-napossan még a korházban elkezdett orditani,szinte megállás nélkül szopizott,a növérek már nem tudtak vele mit csinálni,igy kanállal etetgették a másik anyukák lefejt tejével,engem meg állandoan masziroztak,a tej böven megindult,de nem volt táplálo,igy pár gr.-ot vesztett a pici a sulyábol,10-napig bentartottak,de nem lett változás.ithon az elsö éjszaka,le sem tettem a kezemböl,csak addig még kifejtem,szopizott rendessen,a vállamon elaludt büfi után felébredt és az öklét majszolva sirt,másnap a védönö egy pohárba kért tejet hogy megnézze,10 perc mulva beiktatta a tápot,mert a tejböl zavaros viz lett!

én csak a saját tapasztalatombol indulok ki!

2007. aug. 9. 21:01
minél többet szopizik a baba annál több tejed lessz.Persze enni is ,és sokat inni is kell hozzá, én a szoptatás alatt híztam sokat ,de kit érdekel az ilyenkor.
35. Krysty (válaszként erre: 34. - Kedveske)
2007. aug. 9. 20:42

Ez így an!

Aki akár csak 3 hetet is szoptatott, annak a védőnő biztos elmondta hogy az anyatej összetétele egy szoptatás alatt is változik a baba igényei szerint!!!!

2007. aug. 9. 19:43
A "nem elég-erős-a-tejed" egy marhaság! Ilyen nincs! Az anyatejjel egyetlen gond lehet, hogy kevés, vagy nincs! Egyébként pont olyan, amire a babának szüksége van, és kész.
2007. aug. 9. 19:39
Csatlakozom én is, hogy akkor szoptasd mikor igényli. Nekem pl nem szopizta ki a zsíros tejig és szinte óránként, kétóránként szoptattam.
2007. aug. 9. 18:30
nem kell hogy a szíved megszakadjon érte hanem akkor adj a babádnak cicit amikor ő igényli ő tudja mikor mennyi kell neki . én volt hogy óránként adtam neki , és egy nagyon kiegyensulyozott baba volt.
2007. aug. 8. 22:58
Szerintem sem baj,nálunk olyan idôszak is volt,hogy másfél óránként szopizott.Ha meleg van,az is lehet,hogy szomjas,ha kéri,add neki nyugodtan.A babák tudják,hogy nekik mennyire van szükségük,ha tényleg azért sír,mert enni szeretne,engedd,hadd szopizzon.
2007. aug. 8. 22:23
szerintem is igyál-egyél sokat,lehet hogy nem elég erös a tejed!
29. LoLiNa
2007. júl. 31. 06:33
én a 2óránkénti szopinak csak örülni tudnék..:-D Beállt végre a rend nálunk, majd jött egy front, azóta minden borult.. egész nap cicit akar.. próbálom sok sok játékkal kitolni a szopik közt az időt, de egyértelműen a tudtomra adja, hogy ő mást akar:-)
2007. júl. 29. 20:09
Én nem tudtam szoptatni, a kórházban 3 óránként kapták a tápszert ahová elvitték 1 naposan. Olyan volt mint a vekker, percre pontosan 3 óra elteltével követelte a kaját, előbb nem kellett neki hiába kartam volna adni, így is hasfájós volt szegénykém.
2007. júl. 28. 11:29
Akkor szopiztasd amikor csak szeretné és ezt úgy is megérzed .ne hagyd sírni mert akkor megtörik. Nálunk a kicsi mindíg ha reklamált akkor már elő a cicit és már szopizott is. Volt olyan amikor egy óra telt el a két szoptatás között és mindenki azt mondta hogy de hát most evett. Engem meg nem érdekelt. Majd én tudom. Mindíg a megérzéseimre hagyatkoztam és nem arra hogy az orvos vagy a védőnő mit mondd. Igaz ma már nem szoptatok mert anyu mikor meghalt elment a tejem de a kicsi a mai napig is olyan kiegyensúlyozoot és egyfojtában mosolyog.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook