Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 13 hónapos gyerekkel mit "kreatívkodjunk"? fórum

13 hónapos gyerekkel mit "kreatívkodjunk"? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 44. - Édesmandula)
2009. okt. 16. 10:14
:)
44. édesmandula (válaszként erre: 34. - 52d3e0b8a8)
2009. okt. 15. 20:31
nekünk ezt a krétás-festőset szakközépben kellett csinálni :D rajzórán készültünk gyerekekkel való foglalkozásra :))
43. édesmandula (válaszként erre: 40. - Sznilla)
2009. okt. 15. 20:29

hihi, mi is úgy kezdtük, két tenyérrel :D aztán lassan kialakult :)

majd másolok be pár címet ha gondolod, amik szintén ilyen semmi kis kacagósok :)

2009. okt. 15. 18:14

Az én kislányom,tegnap töltötte a 14 hónapot!

Egyenlőre a mondókázáson kívül semmi közös játék nek köti le sokáig!

Ezekhez a mondókákhoz már mutogatja is amit kell!

Még csak most kezdi felfedezni a ceruzát,krétát,élvezi,hogy firkálgathat,de ez sem köti le sokáig!

Szerintemm ilyenkor még nagyon kicsik ahhoz,hogy egy bizonyos dologra tudjanak figyelni,egyáltalán ahhoz is,hogy 3 teljes percig képesek legyenek nyugton ülni nemhogy még meg is értsék azt amit csinálni kell az adott dologgal!

Az én lányom pl előbb próbálná megenni a só-liszt gyurmát,mint "alkotni" belőle valamit!

Persze ha próbálkozol az csak jó,szerintem ilyenkor még inkább csak a közös játék a lényeg és az,hogy együtt vagytok élvezitek egymás közelségét,a meghitt együttlétet!

Dorkának még az is jó játék és élvezi csinálni,ha meg mutatom neki esténként,melyik játékokat hová kell el pakolnia,pl könyvek a könyvespolcra,játékok a játék tartóba,építő kockák a dobozba!

Szerintem ez is fejlesztheti a kreatívságát!

41. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 38. - Sznilla)
2009. okt. 15. 18:04

Persze, mert nincs munkám, ráérek. :( Gyerekek oviba, suliba.


Az adatlapomon nézted, vagy a naplómba? Az utóbbiba picit több van fent. :) Igaz azok közül van olyan is, amit akkor készítettem, amikor a nagyobbik lányom született. :)


Majd a tiéd is egy-kettő megnő és akkor majd alkothatsz! ;)

40. sznilla (válaszként erre: 31. - Édesmandula)
2009. okt. 15. 15:21

Megnéztük ezt az oldalt, tényleg szupi édes :) Egy baj van, egyelőre két tenyérrel ütjük a gombokat, ráadásul véletlenül sem azt, amit mutattam. Pedig egyébként gyönyörűen használja az ujjacskáit. Mindegy, gyakorolunk ezen :)

Köszi

39. sznilla (válaszként erre: 32. - Dorka29)
2009. okt. 15. 15:06
A gesztenyét imádja.... a szájába venni. De attól nem félek annyira, hogy lenyeli. Pakolgatni nem sokáig szeret. Tudom, egy ekkora gyereket még nem lehet órákig lekötni.... de legalább egy fél órát :) Nincs nagyon sok játéka, de szerintem még ez is több az elégnél. Az autó-tologatást nem unja meg, a többit nagyon gyorsan... Most eljárunk játszóházba, énekelgetünk, mozgunk kicsit, de itt is inkább a kis labdákat rágcsálgatja :(
38. sznilla (válaszként erre: 34. - 52d3e0b8a8)
2009. okt. 15. 15:02

Igen, ilyenre emlékszem ovis-sulis koromból. Talán ezt még nem értékelné, de idővel megpróbáljuk. Hihetetlen, hogy ha az embernek gyereke lesz, mennyi minden előkerül agya rejtekeiből... dalocskák, mondókák, kreatívságok stb. Amikről anno nem is gondoltam volna, hogy az életben még egyszer foglalkozom vele. A terhesség alatt rámjött, hogy úgy csinálnék valami maradandót, megtanulnék ezt-azt (pedig nem unatkoztam, majdnem végig dolgoztam). Akkor vettem gobleint és autodidakta módon megtanultam, nem is lett csúnya, persze még gyakorolnom kell. Csak gyerkőc mellett nem lehet ezekkel foglalkozni, amikor alszik, akkor meg van mit csinálnom :( Pedig festegetnék is, gyöngyöt fűznék, és nagyon szeretnék különböző technikákkal ékszereket készíteni (szeretem az egyedi ékszereket). Ezekkel sajnos még várnom kell, ezért is próbálok olyat, amit Bulcsúval is lehet.

Ahogy nézegettem a képeid, Te nagyon ügyi vagy :) Kicsit irigyellek :)

37. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 36. - 52d3e0b8a8)
2009. okt. 15. 10:33
Naná, hogy a lényeg lemaradt :)))) : valami olyan dologgal rajzoljatok, mint pl, faragott hurkapálcika, vagy rotring, amit nem nyomtok be. A tinta és a grafit befogja, akkor nem lesz olyan szép!!!!
2009. okt. 15. 10:24
Raktam fel a zsírkrétásról képet az adatlapomra!
35. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 33. - 52d3e0b8a8)
2009. okt. 15. 10:05
..áztatni....béna meg én vagyok....
34. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 31. - Édesmandula)
2009. okt. 15. 10:03

Az a leveles ötlet de jó! Annak idején a fém pénzeket satíroztuk így át általűánosban!!!!


Az újjfestékkel ablakra is tudtok festeni! ;) utána simán lemossátok!


Ami eszembe jutott még:

Zsírkrétával egymás mellé satíroztok sávokat (szorosan egymás mellé, ne hagyjatok üres részt!), majd az egészet feketével átkenitek. Vesztek egy ceruzát és különféle vonalakat, vagy alakokat rajzoltok le, mire a felső fekete rész ettől lejön és a rajz 'színátmenetes vonalú' lesz. Nem tudom jobban elmagyarázni, próbáljátok ki! Nagyon klassz!

33. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 28. - Sznilla)
2009. okt. 15. 09:57

Nekünk a színesekkel kenték össze a falat és közben hosszas nyomozás után kiderült: az építőkocka sarkával kopogott át a kicsi a másik szobába. :))) A színesek lejönnek radírozással, a kockanyom sajna nem, mert kis mélyedés lett belőle, onnan az istenért se jön le. Majd festünk. :)


Készletben van a filc, szerintem papír írószerbe nézz körül. Van olyan készletünk, ami egyik felén vastagabb, másikon vékonyabb hegyű. Ezt ha kifogy vízbe kell ázattni és újra használhatod.


A másik készlet vagy 30 db-os (ezt most kapták a szüleimtől).


Árakat nem tudok mondani, mert amit én vettem az régebbi.

2009. okt. 15. 09:50

- ujjfesték (egészségre ártalmatlan, hobby boltokban, de Tecsóban is kapható)


-ha még bevesz szájába dolgokat, akkor nagyobb terményekkel való játék: gesztenye, dió. belepakolni, kipakolni tálakból, dobozokból, meghalltani, hogy más a hangjuk (ha már 5 percig odafigyel, jó)


- ha nem az a bekapkodós fajta, akkor kukorica, bab, lencse, sárgaborsó, öntögetése, zörgetése.


A lányom hónapokig képes volt újra vissza-visszatérni az üres pillepalackhoz, hogy mindenféléket dobálgasson bele.

31. édesmandula (válaszként erre: 30. - Bársonyfüles)
2009. okt. 15. 09:16

ilyenkor csináltam azt, hogy párat míg aludt eltettem :D 1-2 hétre, aztán elővettem :D megint elvolt velük pár napig :)) a végén kialakult egy forgórendszer, csak sajnos a memóriája is elég jól fejlődött :)))

de volt, hogy anyukákkal cseréltünk játékot :D egy-egy hétre egy-egy marékkal a hasonló korosztályban :D


még annyit lehet "kreatívkodni", de ezt ő nem fogja annyira látni, ha gyűjtötök leveleket, szép nagyokat, és leragasztod 2 helyen celluxxal (dehülyénnézezígyki), az asztalra, majd arra rakod a papírt, kezébe nyomsz egy zsírkrétát és átdörzsölitek együtt. Ott marad a levél "lenyomata"...durvább változat, mikor bekened a levelet festékkel (na akkor nem kell nagy levél :D) és rányomjátok a papírra, majd lehúzzátok :) de akkor ott minden festékes lesz :DD


A Lyra cégnél találtam eddig olyan estéket, ami kézzel kenhető, nem ártalmas ha véletlenül lenyeli és a legtöbb textilből (így írják, de valóban) kimosható. Valami kukorica lehet benne, mert amennyi vizet töltök hozzá azt mind megissza :D és nem lesz kevesebb, vagy gyengébb színe :) nagyon élénk színei vannak, ujjal dolgozható, sűrű, krémszerű, fiam régen szerette átpaszírozni is a kezei között :D aztán rájött, hogy nyom hagyható vele :))


A netes játékok nem olyan igazi játékok ám :) csak megtanulja egyesével nyomni a billentyűket, meg édes kis hangok vannak társítva. De van fent sima állathangos hallgatózó, meg powerpointos vetítések is :)

egyet iderakok, bár ez csak annyiból kreatív, hogy nyomásra ingerel :DD

ez az oldal több, mint 10 éve fent van :)

[link]

30. Bársonyfüles (válaszként erre: 25. - Aidababa)
2009. okt. 15. 07:39
Jajjmár! Ne személyeskedjünk..Én is pont ezen töröm a fejem,hogy mivel köthetném le a gyereket.16 hónapos és unja a játékait.
29. sznilla (válaszként erre: 26. - Édesmandula)
2009. okt. 15. 07:38

Jó kis vita kerekedett.... nem nagyon örülök neki :(

Na, számítógépes játékot nem!!!!

Inkább rizs meg borotvahab!!!

:)

:)

:)

28. sznilla (válaszként erre: 24. - 52d3e0b8a8)
2009. okt. 15. 07:26

A krumplinyomdát Apára bízom :) De a tintás nyomdáról sem mondtam le. Apa úgyis azt várja, mikor kerül a falra is belőle. Ezt tegnap nem sikerült elérni :)

Kimosható filctoll? Hol és mennyiért lehet ilyet kapni???? Nagyon érdekelne!

Köszi

27. sznilla (válaszként erre: 22. - Aidababa)
2009. okt. 15. 07:23
Persze, nem mindenki kreatívkodik, lehet, hogy más körülmények között én sem tenném (analfabéta munkás férj oldalán stb.). Na nem megbántani akarlak!!! Én tényleg csak valami közös foglalkozást kerestem, ami nem építgetés és autókázás, és aminek más eredménye van, mint az előbb említetteknek. Lehet, hogy korán... én azért még próbálkozom.
26. édesmandula (válaszként erre: 25. - Aidababa)
2009. okt. 14. 23:02

igen, igen, minden így történt. örülök hogy egy ilyen rövid csörtéből ilyen jól megismertük egymást :DD

remélem megsértődtél annyira h többet nem akarsz hozzámszólni :D ;)

pdas telefonról vagyok most ippeg, preferálom a röviditéseket, meg a shiftmentességet, de sajnos amúgy sem v'ok nagy helyesíró, anno kerületi 5.voltam, de sokat felejtettem, meg el is költöztem már a kerületből :))


ha eszembe jut még hülye játék ideírom :D de pl. a neten van az FP oldalán elég sok peek-a-boo (kukucsálós) játék, az nem rizs

25. Aidababa (válaszként erre: 23. - Édesmandula)
2009. okt. 14. 22:26
Látom röhögő jelekből egész arzenálod van. A nagybetűnél, meg az írásjeleknél meg hiányoztál az iskolából. Biztos rizsekkel játszadoztatok a túlképzett anyukáddal.
24. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 21. - Sznilla)
2009. okt. 14. 22:24

Nesze neked tintás nyomda. :)))


Látod a temperás krumplinyomda nem hülyeség! ;)


Ajánlanám a későbbiekben a kimosható filctollat! Baromi jó! Igaz mindenről hamarabb lejön, mint a kezük, de kicsit suvickolja az ember és lejön onnan is!

23. édesmandula (válaszként erre: 17. - Aidababa)
2009. okt. 14. 20:20

bocs, peerrrsze igazad van, csak remélem nincs gyereked :DD mert nekem ezt többszörösen túltanult-oktatott bölcsis gondozónő édesanyám adta tippnek és kipróbáltam :DD ő simán levezényelt rizsezést 5-6 ennyi idős vagy kicsivel idősebb gyereknek is :)))) és egy szülő sem vitte vissza másnap a kölköt, hogy rizsek lógtak a nózijából :D akkor az agyagozást meg a nyári vízpadot el se meséljem, ugye? ;D


muris vagy, nekem muris :)))

22. Aidababa (válaszként erre: 20. - Sznilla)
2009. okt. 14. 19:09
Nem igazán jut eszembe semmi. Próbálok visszagondolni, de már nem nagyon emlékszem, hogy ennyi idős korában mikkel játszottunk. Egyébként én nem vagyok egy kreatív alkat, mi mindig inkább maradtunk a játékoknál (építőkocka, autók stb.). Az én fiam nagyon szerette és még most is szereti a gyurmát, ezeket a színes, puha, dobozban kapható gyurmákat mindenféle kellékekkel. Ilyennel már elég korán eljátszott, de azért nem egyévesen, inkább két éves kora körül, ha jól emlékszem. Egy 13 hónapos gyerek azért még elég pici szerintem, a kreatívkodás talán egy kicsit később jön majd.
2009. okt. 14. 18:44
Megvolt a nyomdázás.... nem sokáig kötötte le, sajnos. Biztosan változik ez még. Hiszen nagyon sokáig nem köti le semmi. Viszont mindkettőnk keze, és az asztal is tintás már :)
20. sznilla (válaszként erre: 17. - Aidababa)
2009. okt. 14. 18:42
Csak egy kérdés (a többi hozzászólásodra kb reagáltam már az előző reakciómban): Te mit ajánlanál kreatívkodni???? "Ügyeskedős" játékai vannak, ügyesen ki- és bepakol, épít, egymásba rak, és tologatja az autót. De én nem ilyen játékra gondoltam!
19. sznilla (válaszként erre: 15. - Édesmandula)
2009. okt. 14. 18:40
még nem orrbadugós gyerek, viszont a reflexeim a szájbavétel miatt szuper... komolyan. Soha nem tudhatom, ezért mindig figyelnem kell. Porszívózás már minden nap (néha kétszer is), pedig nem akartam steril környezetet neki. De hát muszáj, hogy ne kapkodjon be mindent. Arról nem is beszélve, ha lent vagyunk az utcán. Szóval, ura vagyok a helyzetnek. És találkozott már valami rendezvényen babos-kukoricás stb. válogatós tálkával, tudtunk együtt játszani. Szabályokat egy éves gyerekkel még nem lehet szerintem megbeszélni, viszont odafigyelni lehet.
18. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 17. - Aidababa)
2009. okt. 14. 17:24
Nem mindegyik az!
2009. okt. 14. 17:19
Én egyéves gyereknek nem adnék sem rizst, sem lencsét, sem babot, pláne nem borotvahabot!!! Ezek nem az ő kezükbe valók, még felügyelet mellett sem! Szerintem nagyon veszélyes, csak egy pillantra ne figyelj oda vmi miatt! Soha nem tudhatod, hogy mi vonja el a figyelmedet a köv. pillanatban! Amit meg megbeszélsz egy egyéves gyerekkel... Na, hagyjuk! Nézd meg a játékokat! Amiben akkora alkatrész van, ami befér egy gyerek szájába, mindegyikre rá van írva, hogy 3 éves kor alatt tilos!!! Az ördög nem alszik! Bocs, de adjátok itt egymásnak a hülye ötleteket.
16. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 15. - Édesmandula)
2009. okt. 14. 15:39
:))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook