Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Boldogtalanul, egyedül pár hónapos gyerekkel fórum

Boldogtalanul, egyedül pár hónapos gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2
48. syria (válaszként erre: 47. - Százas Evelin)
2018. márc. 7. 18:10
Reméljük!
47. Százas Evelin (válaszként erre: 43. - Anita0314)
2018. márc. 6. 09:15
Happy end. :-)
46. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Anita0314)
2018. márc. 6. 09:11
Örülök, csak így tovább!:)
45. syria (válaszként erre: 43. - Anita0314)
2018. márc. 6. 09:03
Helyes, csak így tovább! (A munkahelyi stressz nagy úr, de nem szabad hazavinni. Tudom, könnyebb mondani, mint megcsinálni.)
44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Anita0314)
2018. márc. 5. 17:56
Örülök, hogy sikerült megbeszélni. Remélem mostmár minden rendben, vagy közel rendben lesz.
2018. márc. 5. 17:28

Kedves Hozzászólók! Elnézést, h eltüntem. Nem,nem csomagolok. Sikerült megbeszélnünk párommal a dolgokat.sajnos ő is néha besokkall, és néha én is , ebből vannak az összecsapásokat. és való igaz, mostanában nem figyeltünk a másikra,csak a magunk dolgai voltak a fontosak. rákérdeztem , h tényleg ennyire nem szeret itthon lenni? azt mondta, szeret,de a munkahelyén,ahol a vezető beosztásban van, le van terhelve és nincs,akire rá tudná bízni a meló egy részét. ebben hasonlók vagyunk. a gyereket imádja, de pasiként ő is várja már, h nagyobb legyen és már akkor jobban el tudnak lenni, ki tudnánk mozdulni sűrűbben közösen. neki és nekem is még szokni kell a szülő szerepet, és semelyikünknek sem könnyű. én nagyon munkamániás voltam, és a baba teljesen új élethelyzetet hozott az életembe. nemhiába mondják, h első gyerek a tanulópénz. miután megbeszéltük a dolgokat, már ő mondta h elmosogat és kiporszívózás valamint hétvégén elvitt kirándulni míg a húga vigyázott a picire. egyre kell figyelnünk, h egymást ne hanyagoljuk el! semelyikünk sem egyszerű személyiség, az tuti. ő meg hozzászokott, h otthon minden alá volt tolva. ezen kell változtatnia, de mint minden pasinak, mondani kell neki. BAbaóval hagytam, hadd töltsenek együtt egy délelőttöt. Látszott, h a gyereknek is hiányzott, hisz ha ránézett az apjára, fülig ért a szája. Valószínűleg ő is megérezte a feszültséget és ez kihatott a hangulatára.

Köszönöm mindenkinek, h írt, tanácsot adott!

Szép napot nektek!

42. syria (válaszként erre: 38. - Százas Evelin)
2018. márc. 5. 08:26
Lehet, hogy nem ér rá, mert csomagol?
41. Százas Evelin (válaszként erre: 40. - Pengő Gyöngyi)
2018. márc. 4. 19:19
Vagy veszekszik a férjével. :-) Remélem, nem.
40. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 38. - Százas Evelin)
2018. márc. 4. 18:54

Lehet, hogy a gyerekével van elfoglalva.

Csak egy tipp.

39. 718733b332 (válaszként erre: 38. - Százas Evelin)
2018. márc. 4. 18:31
Igen, ez érdekes! /2 napja nem is járt a Hoxán:-/
2018. márc. 4. 11:51
Hm, már mindenki hozzászólt, csak a fórumindító Anita nem.
37. syria (válaszként erre: 23. - Pengő Gyöngyi)
2018. márc. 4. 08:03

Az eddigi információk alapján ez nem család, csak 3 ember.

- Egy 31 éves nő, aki a sokadik párkapcsolati kudarca után azt hitte: megtalálta az igazit.

- Egy nemtörődöm férfi, akiről csak a nő leírása alapján van elképzelésünk.

- Egy kisgyermek, aki a fenti kettő konfliktusainak a levét issza.

36. 10cc61fb5a (válaszként erre: 35. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 3. 16:46

2018-03-03 16:43

De igenis vannak azok a babák akik mellett nem lehet egy normális ételt sem lehet összerakni.


Így akart hangozni az első mondtat.😂

35. 10cc61fb5a (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2018. márc. 3. 16:43

Dajnis vannak azok a babák akik mellettem ez normális ételt sem lehet összerakni. Én nem tartoztam ezek közé, és én is visszamentem jo hamar dolgozni. 8 hónapos kortól felállásban mama vigyázott rá, 14 honaposan meg már egésznapos bölcsödés volt volt fiam.

Én azt nem csipem,ha valaki totál kivonja magát, mint pl a topikindito férje, azáltal hogy nem jár haza időben.

34. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2018. márc. 3. 16:29

Hát épp ez a baj, hogy épp most szarja le, amikor a leginkább szüksége lenne rá.

"Mostanában ér haza később a férje, hogy ne kelljen részt vennie bizonyos dolgokban." - ez azért elég nagy bunkóság a pasi részéről.

33. gribedli*** (válaszként erre: 30. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 3. 16:22
Senki sem mondott olyat, hogy nincs feladata otthon. Olvass! De nagyon túl van tolva ez az anyaság téma. Én pl sosem kaptam gyest mert nálunk nincs, húztam vissza hamar dolgozni, és nem volt vita tárgya, hogy ha szombat reggel elmentem szépítkezni, a 6 hetes baba mellől is, egy masszázsra, egyébre, ki is tartja addig a gyerek(ek)et. Ettől függetlenül értelmesen ki tudtam tölteni az időt mikor otthon voltam, nem arra jött haza apuka, hogy hasraesik a jâtékokban, mert megvárom, hogy "az ő dolga is". Bár a fórumindító sem írt ilyet, hogy megvárná, csak mondom, hogy a jó együttélés titka az, hogy mindig az csinálja a tennivalót, ami éppen akad, aki épp ott van, amikor a tennivaló van. Nemre való tekintet nélkül. Ha én nem vagyok itthon, akkor a másik. De komolyan, ha otthon vagy egész nap, a másik meg egész nap dolgozott, akkor milyen kifogást tudsz találni, hogy mittudomén, nincs kaja? Kirakni egy tiszta törülközőt egy percet vesz igénybe. Csak hogy az első hsz-ből idézzek.
32. gribedli*** (válaszként erre: 28. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 3. 16:10
Nemcsak sejtdonor, persze, épp ezért jobb ezt gyerekvállalás ELŐTT tisztázni, nem utólag bánkódni.
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 3. 15:34
Itt ebben a helyzetben az a gond, hogy nem tervezett babáról beszélünk. Jött. Úgy döntöttek, hogy akkor szülessen meg, de attól nem biztos, hogy fel is nőttek a feladathoz.
30. 10cc61fb5a (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2018. márc. 3. 15:21

Nem szidtam senkit. Csak az általános véleményre reagáltam, miszerint "jajj apuci, nem meri megfogni a csecsemőt", meg "jajj apuci de fáradt", meg "jajj apuci hozza a pénzt, neki nincs feladata otthon".

Én azon a véleményen vagyok, ha már valaki családot alapít, akkor annak legyen tényleges tagja. Ne a munkája mögé rejtőző sejtdonor.

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 3. 15:18

Mi ez az idegeskedés?

Fogalmunk sincs, nem is lehet, abból a pár mondatból, milyen a férj, mi is a valóság. Mindig meg kellene hallgatni a két résztvevőt. Lehet, ha a férj írná le a véleményét, akkor meg a feleséget kezdené szidni néhány ember, hogy csak a fenekét mereszti otthon.

28. 10cc61fb5a (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2018. márc. 3. 15:08
Nem vagyunk egyformát. Én épp ellenkezőleg látom: az apuka nem csak sejtdonor, vagyis kutyakötelessége ott lenni, ha fürdetés van vagy épp hétvégén sétál a család. Mi az hogy kicsi a féléves? Nooormális? Az egnapost is meg kell fogja, meg kell babusgassa. Nincs kifogás. Apuka kapjabe, ha nem képes egy 4 hónapost ellátni. Nem csak dolgozni kell, mert ott van anya is, jön a gyed, a csp, nem egy ingyenélő házicseléd. Szóval apu ne 2 évesen kapcsolódjon be egy gyerek életébe, mert annak jó vége nem lesz. Tegye oda magát, ha már a farkát oda tudta tenni..nna. :))
27. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Pengő Gyöngyi)
2018. márc. 3. 14:38
Előtte nem szarta le, ezt írta a fórumindító. Mostanában ér haza később a férje, hogy ne kelljen részt vennie bizonyos dolgokban. De hogy hétvégén mennyire teszi oda magát, nem tudhatjuk.
26. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Gabbbicica)
2018. márc. 3. 14:36

Szó sincs arról, hogy csak ő. Inkább arról van szó, hogy aki ott van pont akkor, mikor tennivaló van, az csinálja. Nem is kell hozzá az egész nap, nem szeretem azt a felfogást, hogy az anyaság gyesen 24 órás foglalatosság mert végülis ezt nagyon sokan munka mellett is teszik, gyerek is meg háztartás is és még jól is kinézni, igen. Hétvégén meg együtt csinálják mert mindketten otthon vannak, ennyi.


És nem volt szándékomban a fórumindítót oltogatni vagy ilyenek, hozta nekem is ágyba a kaját férj, mert éppen szoptattam és főzött is rám, de amit napközben meg tudtam csinálni, azzal sosem vártam meg őt. Mikor újra dolgozni kezdtem, akkor meg munkamegosztás lett.


Sőt, itt nem az a lényeg, hogy ki tolja haza a lóvét,mert lehet neked magas gyesed is, akkor is, ha te vagy többet otthon, akkor nyilván rád hárul, ha a fèrj van otthon, akkor meg rá. Sokat utazom most is, van, hogy 2-3 napig is elvagyok és férj ellátja a gyerkőcöket, de ugyanez fordítva is âll és "tündökölve" várom, igen. De nem vagyok senkinek a cselédje. Viszont azt nem hiszem el, hogy 8 óra kevés legyen arra, hogy napi takarítás, főzés, babázás meglegyen.


Vannak apukák, akik imádnak babát fürdetni, van, aki nem. Ez egyéni és nem az a megoldás, hogy nehezteljen miatta, van, aki egyszerűen fél hozzányúlni a gyerekéhez, annyira vigyáz, majd ha nagyobb lesz a gyerek, többet fog vele foglalkozni. Az én gyerekeimet az apjuk sose fürdette, de 2 éves koruktól már vitte meccsre őket (már ami nem olyan meccs volt), ezért kábé leszarom, hogy tud-e jól pelenkázni, stb. Viszont erőltetni semmit nem lehet.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Anita0314)
2018. márc. 3. 14:32

Szia Anita!

Én elképzelhetőnek tartom, hogy terhességi depresszióban szenvedsz. Fordulj orvoshoz a problémáddal, nem fog gyógyszerezni, de lehet kapsz némi okos tanácsot tőle.

Sokan átesünk szülés után ezen a problémán. Fáradtak vagyunk pszichésen és testileg. Sokunk végig izgulja a várandósságot, hogy a baba egészséges legyen, hogy mire a világra jön , minden kész legyen. Aztán a szülés meggyötör, van az a kevés kivétel, aki szülés után teljesen visszanyeri alakját, de a többségnek erre időre van szüksége, ettől aztán valahogy nem érzi teljes értékű nőnek magát. Első napokban a babakörül forog a világ, az apuka, a család a baba bűvkörében forog. Aztán, mint minden csoda ez is „3 napig tart”. A férfiak kezdenek belefáradni, hogy csak a baba és a feleség. Hidd el, lehet a férjed pont azt érzi, amit Te, nem foglalkozol vele, csak a baba körül forog a világ a szemében. Nem őt várod haza, hanem azt a ceremóniát, amit a babafürdetés jelent.

A férjed családja nagyon kedvesen állt hozzád, hiszen , van akinek vannak szülei, még sincs segítsége. Gondolj bele abba a sok ezer külföldön élő nő helyzetébe, akiknek a férje dolgozik, a család nem tud utánuk menni segíteni, esetleg még nagyobb gyerek is van, akire főzni kell, oviba, iskolába kell vinni, hozzájuk képest mennyivel szerencsésebb vagy.

Nem tudom a nagypapádnál mennyivel lenne jobb , mennyivel lenne nagyobb figyelem szentelve rád, mennyivel kellene kevesebbet dolgoznod, mennyivel lenne az otthon kényelmesebb, és egyáltalán a nagypapa mennyire örülne, ha az otthonában ott lennétek, illetve anyagilag kijönnél-e a babával?

Annyit tudsz tenni, hogy szakítasz időt magadra. Ahogy hazaér a párod, Te menj el edzésre a hét valamelyik napján, vagy mond neki, hogy valahova kell menned és hagyd rá a babát időnként.

De az lenne a legjobb, ha nem megfutamodnál, hisztiznél a férjeddel, hanem bölcs felnőtt módjára leülnél vele mondjuk vacsorázni, és elmondanád neki, amit érzel. Beszéljétek meg miben tudna segíteni.Mond el, hogy ne tudsz naponta főzni, ezt most ne várja el. A durcáskodás, puffogás, főleg a veszekedés nem vezet semmi jóra, sőt eltaszíthatod magadtól, az értelmes beszélgetéssel többre mész. Van egy kisfiatok, gondolkodj el, ha ő édesapa, férj lesz, milyen életet szeretnél neki. Egy pénzkereső családi rabszolga, vagy minőségi életet élő, boldog családfő, akit szeretettel vár haza a felesége. Természetes, ez oda-vissza érvényes.

2018. márc. 3. 12:32
Igazabol azt csak te erzed, hogy a ferjed valojaban mindig is ilyen volt es csak igergetett, hogy gyerek utan majd mindenben segit vagy regebben segitett es most tavolodtatok el egymastol. Ha mar regen is ilyen volt es te ezt tudtad, akkor most ne csodalkozz. O ilyen, te igy elfogadtad, szultel ebbe a kapcsolatba egy gyereket. Ha nem volt ilyen, csak most, akkor lehet, megijedt a feladattol, illetve el tudom kepzelni, hogy akarhanyszor hazaer, a kakis pelenkankon kivul masrol nem is tud veled beszelni. Vagy ha ugy fogadod, hogy total kivagy, mert a gyerek egesznap sirt. Te vagy otthon a babaval, neked kell megteremteni az egyensullyt. Ha a ferjed ilyen volt, nem fog valtozni. Ha nem volt ilyen, nezd meg, hogy ti ketten miben tudnatok valtozni. A ferjed oldalat nem ismerjuk. Lehet o is tok faradt attol, hogy mondjuk ejjel sir a baba, es meg a melohelyen is elvarasok vannak fele. Aztan megy haza es ugyan az. Siras a baba reszerol, panaszkodas a te reszedrol. En peldaul egy fillert nem kapok, mert kulfoldon elek. Szoval itt ha en nem dolgozok, nincs penz. A parom fog egyedul dolgozni, szoval nem igazan lenne tisztesseges, ha en piszkalnam, ugy, hogy en pl tudok pihenni, amikor a baba is pihen. Es segitsegem sem lesz, mert senki sem el velunk, de meg csak az orszagban sem. Ha te faradt vagy, akkor elmeselem minden tulzas nelkul en mit csinalok. 28 hetes terhesen napi 10 orat dolgozok es ebben a gyerekfelugyelet is benne van, meg takaritas is. Konkretan amikor anyuka nincs otthon, en vigyazok az o gyerekere es mosok, szaritok, hajtogatok, agynemut huzok, 3 furdot kitakaritok, felporszivozok, felmosok 3 emeletet. Es ezt egy 4 tagu csalad utan az utolso trimeszterbe. Es ott raadasul minden oraban vinni kell a gyereket pisilni, mert most szokik le a pelenkarol, etetni kell. De peldaul tegnal meg a nagyteso is otthon volt. Szoval szerinem ertekeld att egy napodat, mert lehetne sokkal rosszabb is. Ja es akkor egyebkent meg a sajat lakasomrol emlitest sem tettem.
23. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2018. márc. 3. 11:47

Mondjuk ha semmit nem csinál otthon, akkor legalább adjon lóvét, igen.

Miért, szerinted tök rendben van, hogy ennyire leszarja a pasi a családját?

22. gabbbicica (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2018. márc. 3. 11:26
Nem tudom, nekem nem a párom tolja haza a pénzt, a csedem kimondottan jó volt, mert jól kerestem, a gyedem is maximum....
21. 1+1=10 (válaszként erre: 1. - Anita0314)
2018. márc. 3. 10:49

Még ha 21 éves lennél megérteném a panaszodat, de egy 31 éves (felnőtt ?) nő mi a fenét nyavalyog ?

Miért nem védekeztél rendesen, ha ennyire kiborít a gyerek. Legalább a párodat ne készítsd ki, mert tényleg lelép és akkor megnézheted magad. Nőjj fel a feladathoz és tedd a dolgodat, vagy add bölcsődébe és menj el dolgozni. Úgy legalább tényleg elfáradsz és nem panaszkodsz.

20. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Pengő Gyöngyi)
2018. márc. 3. 10:20
Ne mosson, ne főzzön, ne csináljon semmit, ami a férjével kapcsolatos. De a férj azért tolja haza a pénzt, hogy otthon minden meglegyen.
2018. márc. 3. 10:17

Szinte minden hozzászólás nagyon jó tanácsokat adott Neked. Hidd el ezt mi édesanyák mind átéltük. Mi is haragudtunk a világra, a férjünkre, mindenkire, mert ránk szakadt az élet. Engem is vigasztalt az anyám, elmondta, hogy azért vagyunk itthon GYES-en 3 évig (akkor még így hívták ) és még fizetnek is érte, mert nekünk most ez a munkánk, feladatunk ezt kell ellátni. A férjünk pedig dolgozik, hogy eltartson bennünket. Munkahelyen dolgozni, megfelelni sem könnyű. Éjszaka felkelni a kicsihez igen fárasztó, de hidd el 6-7 hónaposan már szinte mindegyik baba végig alussza az éjszakát.

Mondanám azt, hogy egyre könnyebb lesz, ami részben igaz, részben nem. Tudod a mondást, "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond"

Élvezd most a babaázás minden örömét, mert öröm, csak akarni kell örömnek elfogadni. Ha Te örülsz örömteli lesz mindenki élete. Fogadd szeretettel a párodat, mondd el Neki, hogy ma mit tett a kisfiatok, milyen cuki volt. Ő is szívesebben haza jár. Gondolj arra is, hogy milyen szerencsés vagy, mert egészséges a fiad. Gondolj arra, milyen nehéz annak, aki több gyereket nevel, mégis ők kevésbé panaszkodnak. Amikor ezt beláttam, megértettem én is tudtam boldog lenni. Második gyermekemnél egyetlen nap segítséget sem kértem senkitől, hiszen egy boldog anyukának erőt ad az, hogy képes felnőni a feladathoz és igazi családot teremteni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook