Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen jétékokat lehet játszani egy 7-8 hónapos gyerekkel? fórum

Milyen jétékokat lehet játszani egy 7-8 hónapos gyerekkel? (tudásbázis kérdés)


20. ibi75 (válaszként erre: 18. - AnciPanci)
2008. júl. 1. 23:11
Köszi :)
2008. júl. 1. 23:09

Ritmikus játékok, egyszerű dallamok. Lovacskázás, tenyérsimogatós mondókák, karban hintáztatás. Én rászoktattam arra, hogy elalváskor mindig mély hangon, lassan, mint a hullámzás a Hinta-palintát, vagy a zsipp-zsuppot énekeltem neki. Olyan "függő" lett, hogy ezekkel most, 16 hónaposan is bármikor megnyugtatható. Ha nagyon nyűgös vagy hisztis, lassan, ütemre dülöngélek is vele.

Sok jó játék van fenn a www.ringato.hu-n.

2008. júl. 1. 22:59

az én kisfiam 8 hónapos, és nagyon szereti a következő játékokat:

-kukuccs (már maga is elbújik)

-isze-pisze

-csip-csip-csóka (persze csak kacag rajta) :D

-lovaglós játékoka (gyite-paci, gyí-paci paripa)

-ugyan olyan höcögtető, mint az előzőek, csak vonattal , fel a dombra lassú sss, le a dombról gyors sss, megállásnál hu-hú! ezt imádja!!!

Szóval ilyan kissé bugyuta, de ritmusos játékokat próbálj meg játszani!

17. ibi75 (válaszként erre: 16. - Böbe83)
2008. máj. 5. 22:45
:)
2008. máj. 5. 18:53
Még én szoktam olyat, hogy hanyettfekve felhúzom a lábam, és az alsó lábszáramra fektetem, így lehet repülőzni, meg tornázni a mamának... mondjuk kicsit fárasztó, ezt te lehet hamarabb unod meg, mert nagyon élvezik:)
15. ALLICS (válaszként erre: 14. - Ibi75)
2008. máj. 5. 17:51
Akkor rá kell beszélned,hogy sürgősen el kell kezdenie kúszni mászni:))
14. ibi75 (válaszként erre: 13. - ALLICS)
2008. máj. 5. 17:41
az már unalmas neki :(
13. ALLICS
2008. máj. 5. 17:33

Nekem szerencsém van,mert nagy átlagban elég sokáig el van 1 játékkal.De ha hiszed ha nem a zacskóval és a müanyag ásványvizes flakonnal is jól el tud játszani:)

Egyébként érdemes a sok játékból párat eltenni,így hetente tudsz neki valami újat mutatni.Talán az újnak vélt játékkal tovább el lenne.

Vegyél neki zenélő játékot azt már tudja nyomkodni,vagy labdát,nekem azt is nagyon szereti.

Mivel még nem mászik stb..a játszószőnyegen nincs el?

12. ibi75 (válaszként erre: 11. - 14775640c4)
2008. máj. 5. 16:28

Olyan aranyos, amikor tapsolok, pislog :)

Ha megfogja a kezem és úgy tapsolok, akkor már nem fél és nem is pislog :)))

11. 14775640c4 (válaszként erre: 3. - Ibi75)
2008. máj. 5. 15:40

amúgy gyereke válogatja. nekem a két gyerek közt mindenben nagy különbség van igy ami az elsőnél bevált a másodiknál tuti nem.

tehát ezt igy nem tudnám mondani mi az amit tudsz játszani vele.

de az tény hogy még kicsi ahhoz hogy sokáig lekösse a figyelmét, nekem még a nagy aki 5 éves elmúlt még most is pár perc alatt megun dolgokat. ugyhogy türelem.

szóval a kukucs játék jó, meg énekelj mondókázz ütemre esetleg tapsolj hozzá és élvezni fogja

2008. máj. 5. 15:40
Szia!Az enyém nagyon szerette az 5 ujjas bábokat,vagy bármilyen bábot.Szerette a fénylő,forgó,zenélő játékokat,a hangsúlyos,mutogatható,ritmusos mondókákat!A lovacskázást a térdemen,a hinta palintát...Mást nem igazán lehet szerintem játszani egy ekkora gyerekkel,de lehet hogy csak nekem volt kicsi a képzelőerőm!:) A dalokat és mondókákat szeretik szerintem a legjobban!
9. ibi75 (válaszként erre: 6. - Birogaby)
2008. máj. 5. 15:31

Még csak 6 és fél hónapos, tehát nem túl sokmindent tud még. Ülni még nem tud egyedül, de nagyon szeret segítséggel. Mindent megfogdos, mert minden érdekli. Csak mindent olyan hamar megún, folyton mást adok a kezébe.

Még csak puhatolózok a következő hónapokra :)

2008. máj. 5. 15:30

az enyim eljátszik jól. szereti az iciri.piciri ökröcskékről szóló verset, meg Weörest. mindent szeret, ami hangot ad, földhöz üti, és már jó...

szeret fürödni a kiskádban, csapkodni a vizet:)

7. birogaby (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2008. máj. 5. 15:28
Csatlakozom,én is rengeteg jó ötletet találtam ebben a könyvben,érdemes beszerezni!
6. birogaby (válaszként erre: 3. - Ibi75)
2008. máj. 5. 15:25

Ekkora korban nem is lehet még hosszabb ideig lekötni,nálunk az 5-10 perc is rekordnak számított!

Miket tud már?Mászik,ül egyedül?

Ha már tud ülni,lehet kockákat adni a kezébe,különbözô anyagú/keménységû tárgyakat,hogy ismerkedjen velük.

Lehet képeskönyvet nézegetni,ismételni neki az állathangokat,ha tud,és szeret mászni,lehet kis alagutat építeni székekbôl,hogy ott mászkáljon.

Nekünk ezek váltak be.Persze ez mind olyan dolog,amit a szülôvel együtt csinál,és szerintem ez a legfontosabb!

5. ibi75 (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2008. máj. 5. 15:21
ok, köszi :)
4. Hoxa
2008. máj. 5. 15:19
Ajánlom az Anya, taníts engem c. könyvet. Rengeteg ötlet van benne, egészes iskolás korig, mikor-mit lehet játszani, milyen foglalkoztatásnak van ideje, haszna. Nagyon jó könyv!
3. ibi75 (válaszként erre: 2. - Gabcsyka)
2008. máj. 5. 15:17
Csak azért kérdeztem, mert tényleg nem tudom sokáig lekötni egy valamivel a figyelmét :(
2008. máj. 5. 15:15
Tulajdonképpen még semmi komolyat, mert a kisbaba még nem tud hosszú ideig koncentrálni semmire. Kukucsosat lehet, illetve ültesd a térdedre és lovagoltasd, közben mondjál neki 3-4 soros rimelős versikéket.
2008. máj. 5. 15:13
Milyen jétékokat lehet játszani egy 7-8 hónapos gyerekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook