Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ezek lehetnek terhesség jelei? fórum

Ezek lehetnek terhesség jelei? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Luau
2012. ápr. 10. 14:14
Gratulálok! :)
2012. ápr. 10. 11:42
Tényleg megkönnyebbülés, főleg, hogy a párom azt mondta nem támogatná az abortuszt. Csak rossz lenne a tudat 9 hónapig, hogy nem vunk most olyan szinten...de utána már biztosan örülnék neki:-) Amúgy 6 napot késett.
31. Mucmuc987 (válaszként erre: 28. - 7230827147)
2012. ápr. 10. 10:34
Ez egy óriási megkönnyebbülés!!! Az ember ilyenkor lepörgeti az életét maga előtt. Mi lesz ha.... Örülök a jó hírnek!!!! Hány napot késett a menszeszed?
30. M0ncsa (válaszként erre: 28. - 7230827147)
2012. ápr. 10. 09:06
Nalatod :) Csak a peteeresed kesett, ennyi tortent. No para.
2012. ápr. 10. 08:20
Akkor jó:)
2012. ápr. 10. 08:17
Köszike az aggódást, szerencsére tegnap reggelre megjött, csak nem volt időm írni:-)
27. Mucmuc987 (válaszként erre: 25. - 7230827147)
2012. ápr. 10. 08:11
A teszt eredményt azért megírod nekünk? Nagyon izgulunk érted!
26. Mucmuc987 (válaszként erre: 23. - Luau)
2012. ápr. 9. 10:00

Használtam Nuvaringet, engem nem zavart, de a páromat igen. Érezte a műanyag gyűrűt.

Muszáj lesz valami hormonális fogamzásgátló után néznem, mert a megszakításos dolog jó volt eddig, de állandóan frászban vagyok, ha késik. Eddig még csak 2-3 hónapig használtam fogamzásgátlót, szerencsére a megszakítás eddig bevált, de nem akarok meglepetéseket a jövőben.

2012. ápr. 8. 15:07

Az én páromnak semmi baja a gumival. Sőt, ő könyörgött nekem még évekkel ezelőtt, hogy ne kezdjek el gyógyszert szedni, de én akartam. Aminek ez lett a vége, hogy mikor 2 év után abbahagytam, nem volt peteérésem sem, mert annyira tönkretette a petefészkem, hogy 1 évig nem működött. Szóval én hormonális dolgot még egy szer nem vok hajlandó se beszedni, se használni.

Én is inkább arra gondolok, hogy nagyon ideges vagyok mostanában, nem eszek rendesen, sőt az óraátállítás is eléggé megviselt, stb. Remélem csak ez van a dologban, de persze csinálok kedden tesztet, ha addig sem jön meg.

24. M0ncsa (válaszként erre: 1. - 7230827147)
2012. ápr. 8. 09:36

Szia,


nos, ez a mostani probleman mar ugyan nem fog segiteni, de talan a kesobbiekben elkerulheted a stresszt:

Amikor a "menstruacio kesik", az valojaban sosem a menstruacio, hanem a peteeres. A peteeres BARMENNYIT keshet, akar eveket is (lasd azokat, akiknek nincs peteeresuk egyaltalan tobbfele okbol kifolyolag). A menstruacio maga a peteeres utan, ha nem tortent megtermekenyites, kb. 13-15. napon elkezdodik, altalaban drasztikus homersekleteses elozi meg, de ez nem szabalyszeru. Az en peteeresem pl. eleg rendszertelen, a 12. es 22. ciklusnap kozott mozog. Erdemes homerozni reggelente, mert a te esetedben 2 lehetoseg van:

1) a peteeresed kesett a stressz, egeszsegiallapot romlasa, stb. miatt (ez a valoszinubb)

2) hiba csuszott a "rendszerbe", es tenyleg megfogantal (ez a kevesbe valoszinu). Utobbit erdemes minel elobb kideriteni, es nem huzni-halasztani a dolgot, mert az abortusz nem egy feloras procedura, el kell menni elotte konzultaciora, ahol ra akarnak beszelni, hogy tartsd meg; idopont a korhazban, stb. stb. Ha megesett a dolog, es nem akarod megtartani, akkor erdemes minel elobb tulesni rajta, hogy minel kevesbe terheld meg a terhesseggel a szervezeted, es a kesobbi meddoseg kialakulasanak rizikoi is minimalisak, ha idoben elintezed.


A homerozesrol egy csomo infot talalsz a neten. Kedden meg tessek venni egy tesztet :) Ha negativ, es meg mindig kesik a verzesed, akkor meg sztem menj el dokihoz, ha mas ertelme nem is lesz, de legalabb megnyugtat. A bizonytalansagnal nincs rosszabb.


Sok szerencset!

23. Luau (válaszként erre: 22. - Mucmuc987)
2012. ápr. 8. 08:36

A férjemmel mi 1 évig megszakítással védekeztünk, nem akartunk még gyereket, de úgy voltunk vele, ha jön, nem gond. Nekünk bevált, mondjuk tényleg nagy a rizikó :)

Előtte én NuvaRinget használtam, alacsony hormontartalmú hüvelybe helyezendő gyűrű. Gyógyszert nem szedhettem trombózisveszély miatt, és ezt javasolta az orvos. Nekem nagyon bejött, de ismerek olyat, akinek meg nagyon nem. Olvasgass kicsit utána, hátha beválik :)

22. Mucmuc987 (válaszként erre: 19. - 171925f409)
2012. ápr. 8. 03:12
A párom soha nem használna óvszert, valahogy én sem szeretem. Lehet, h rá kell szánnom magam egy alacsony hormontartalmú fogamzásgátlóra, pedig nagyon ellene vagyok.
21. timycat (válaszként erre: 14. - 7230827147)
2012. ápr. 7. 23:27

Akkor minél előbb csinálj tesztet, ne húzd az időt! Ha így döntesz jobb előbb tudni és lépni, mind lelkileg, mind testileg; szerintem.


Szurkolok az ellen-gólyának!

2012. ápr. 7. 23:21
Mi is óvszerrel. A gyógyszert nem bírja a szervezetem.
19. 171925f409 (válaszként erre: 18. - Mucmuc987)
2012. ápr. 7. 17:59
Hát én is a megszakításos módszert szeretném majd alkalmazni miután sikerül végre teherbe esnem de rájöttem nem biztonságos így én arra gondoltam, hogy majd a megszakításos módszer + óvszer:)Talán elég lesz:))
18. Mucmuc987 (válaszként erre: 1. - 7230827147)
2012. ápr. 7. 17:53
Milyen módszerrel védekeztetek? Én is ugyanebben a cipőben jártam ma reggelig. Nekem már van egy lányom és azt hittem, megint terhes vagyok. 5 napot késett. De ma reggel megjött... :)) Mivel mi megszakítással védekezünk, ezért valamilyen fogamzásgátló módszeren gondolkodom. Van valakinek ötlete? Talán spirál, mert nem szeretnék több gyereket.
2012. ápr. 7. 15:04
Most még én is azt mondom, hogy remélem csak a szervezetem szórakozik velem. Nincs munkám 2hónapja és eléggé ki vagyok ezen akadva. Nagyon ideges vok. Remélem csak ez kavart be. De majd értesítelek a fejleményekröl :-)
16. 171925f409 (válaszként erre: 14. - 7230827147)
2012. ápr. 7. 12:45

Értem:((

Persze az a fontos, hogy olyan körülmények közé szülessen a pici aminek azt mondjátok, hogy jó ha nem akkor inkább ne mint kinlódással élni az sem jó:((

Remélem nem leszel babás rossz ilyet mondani most nekem de inkább mint egy műtét:(

15. Shanee
2012. ápr. 7. 11:31
Érdekes, ez a hüvelyváladék-dolog nálam is fennáll, és kedden eléggé görcsölgettem néhány mp-ig, kb kétszer. Az elmúlt 2 hónapban 24 naposak voltak a ciklusaim, most vagyok a 26. napon, és még semmi. Én mondjuk várom, hogy ne jöjjön meg :))) Szerintem tesztelj minél hamarabb, aztán doki. ne hallgass senkire, csak magadra és a párodra, ez abszolút rátok tartozik, hogy fel tudjátok-e vállalni a babát vagy nem. Sok sikert, bármi lesz is! Shanee
2012. ápr. 7. 10:13
Igen, gondoltam, hogy nem 35hetesen vetted észre:-P. Valószínüleg elvetetném, mert albiba nem szeretnék szülni. És a munkaidőm sincs meg ahhoz, hogy vmi normális pénzt kapjak, ne 20ezret. De remélem ez nem fog bekövetkezni. Amugy most megyünk haza vidékre a párommal, ott tuti nem csinálok tesztet. Szal legközelebb kedden lesz lehetőségem:-(
2012. ápr. 7. 09:58
Rosszul írtam bocsi nekem anno 5 hetesen pozi volt a teszt nem 35 :)
2012. ápr. 7. 09:57
Luau igazad van ha már mielőbb észreveszik, hogy van szivhang akkor már meg lehet szakítani és nem éri akkora trauma a kismamát:(
11. Luau
2012. ápr. 7. 09:55

Szerintem nem érdemes várni, hanem mihamarabb tesztelni, és orvoshoz menni. Nem tudom, hogy döntenél, ha terhes lennél, de ha amellett, hogy nem tartod meg, akkor mihamarabb, mert meglehet, hogy már egy élet van ott, aki minden nappal egyre nagyobb.


Mielőtt jönnének a megszólások, abszolút terhességmegszakítás ellenes vagyok, de el tudom fogadni, ha valaki úgy dönt, mindenki maga tudja.

2012. ápr. 7. 09:41

Nekem anno a35 hetesen pozi volt a teszt már

5+5 hetesen meg már szivhang volt.Szerintem ellőhetsz egy tesztet

2012. ápr. 7. 09:38
Én beírtam terhesnaptárba az utolsó menstruáció napját, a szerint már 4 hetes lehetnék. Bár még csak 5napja nem jött meg. Nem tom most kimutatná-e már.
8. mirtil83 (válaszként erre: 1. - 7230827147)
2012. ápr. 7. 06:37

Hát akkor lehet hogy baba van a pocakban.Amikor várandós lettem akkor a menstruációm idejében ugyanolyan görcseim voltam mégsem betegedtem meg.Ami még nálam tünet volt hogy a mellbimbóm körül pici dudorok jöttek ki.(ezeknek később a szoptatásnál van jelentőségük)Ne pattanásra meg ne is fehér valamire gondolj.Apró piros pár dudor.

A teszt nekem kb 4-5 hetesen halvány pozítív volt.De akkor is azt olvastam hogy a halvány csík is csík.És így van.Itt rosszalkodik melettem egy 8 hónapos kis manó :D

7. moncsicsi83 (válaszként erre: 5. - 7230827147)
2012. ápr. 7. 05:45

Jajj bocsi, csak a virrasztó kismamikkal eldumáltuk az időt.

Én a 4. hét végén csináltam a tesztet. Akkor már 2-3 hete késett a menszim.

2012. ápr. 7. 05:35
Hát akkor drukkolok, hogy ne legyen baba
5. 7230827147 (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 7. 03:39

Ez az, amit nem merek meglépni. Még várok...:D

Te hanyadik hétben csináltad?

2012. ápr. 7. 03:35
Csinálj egy tesztet. Nekem is görcsölgetett a pocakom, meg olyan szúrkálós érzésem volt jó pár napig, mire rosszul lettem és csináltam tesztet. Halvány pozitív volt :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook