Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12,5 hónapos étkezése fórum

12,5 hónapos étkezése (beszélgetős fórum)


2012. júl. 2. 12:03

ha még olvasod: az enyém már imádja a szalámit, a paprikás a kedvence, persze én is drága sonkával kezdtem, de azt kiköpte, nincs íze, az olcsó paprikás szalámiért meg odavan, tömi be egyedül...


néha virslit is adok, de füstlit, az talán jobb minőségű picit


főtt tojás valóban jó ötlet, bár az enyém nem szereti, talán túl száraz, felragad a szájpadlására tőle a kenyér


aztán harapja hozzá a szelet paprikát és a kígyóuborka szeletet is, és tegnap belekóstolt egy gerezd paradicsomba is - így már elég széles a repertoár szerintem


na meg lehet adni kemény sajtot is, vagy (a megunt) vaj helyett krémsajttal kent kenyeret


korábban uzsonnája egy nagy adag tejpép volt, tettem bele fél üveg gyümölcsöt (vagy igazit aprítottam - pl. most barackot villával összetörve) + néha egy kanál zabkorpával dúsítva nagyon laktató volt

14. Abuci (válaszként erre: 13. - 67c772efc3)
2012. jún. 29. 23:10
Azzal még Én is várok, viszont szalámit már csíptem Neki a vajas kenyérre. Még tészta féléket is szoktam Neki adni, a spagettit imádja. Egyébként ha külön főzök, akkor a húst leturmixolom és ráöntöm a villával összenyomott zöldségre. Próbáld ki.
2012. jún. 29. 20:39

Hmmm.... Tojás, nem is rossz. Nekem még a bundáskenyér van a fejemben.

Köszönöm a tippeket.

Az a baj, hogy ott lenne a virsli is, de azt nem akarok adni, tudom, hogy moslék húsmaradványokból rakják össze....

12. Abuci
2012. jún. 29. 12:34
Tejbedara, tojás különböző formákban vagy valamilyen főzelék. Fél év múlva már könnyebb dolgunk lesz, amikor már jobban tudnak rágni.
2012. jún. 29. 11:51
És uzsira, vacsira milyen ötletetek van még? Én már most unom a repertoárt.... Sajnos ötlettelen vagyok... Nem akarom, hogy állandóan kenyeret egyen valamivel...
10. mkriszti81 (válaszként erre: 9. - 67c772efc3)
2012. jún. 29. 11:11

azért nézegeti, mert érdekes, felfedezi

egy idő után már nem lesz neki olyan érdekes, bár amikor újat kap, azt biztos mindig meg fogja először vizsgálgatni :)


ilyenkor mondd és mutasd is neki, hogy az finom ennivaló, egye meg

vagy emeld a kezét (benne a szétnyomott falattal) a szájához, vagy te is kapj be egy falatot és látványosan rágd és hümmögj, hogy milyen finom - le fogja utánozni és szépen ráérez majd

ezt ki kell türelmesen várni, lényeg, hogy lássa, mit kell a falattal csinálni


lehet, hogy le is fogja majd dobni, sajna ez az időszak sok takarítással, maszatolással is jár, de egyszer vége lesz, kitartást! :)


előbbi felsorolásból kihagytam a babakekszeket, Detki-nek is van pl., de lehet sima háztartási, vagy édeskeksz is, azért nézd meg a csomagolásán, ne legyen benne (sok) cukor, só és főleg ne legyen tartósítószer

2012. jún. 29. 10:05

A lányom simán megeszi az összes üveges kaját, darabos, nem darbaos, mindegy. Csak, ha pl egy vajas kiflit kap, akkor leharap egy darabot, majd kiveszi, nézegeti, gyúrmázza, és úgy kapja vissza.... Ezt is miért?!?! :( Az a baj, hogy ok, villa, de egy húst hiába nyomkodok össze, ez lesz, kiveszi és nézegeti, kenegeti....

A babapiskóta helyetti rágós kaják jók, köszönöm a tippeket, megnézem.

Amúgy hiába ennyit eszik, ha éhes marad pl. Most is megevett egy banánt, majd sír, mert éhes, így kapott más gyümit. Minden gyerek más mennyiséget bír. Ő tud enni, csak a nagyon felnőttes darabos kaják furák neki...

8. Bcicus (válaszként erre: 6. - Kristof2003)
2012. jún. 29. 08:08
Enyémnek 6 foga van, de darabos kaját nem ezsik a bébikajákból sem eszi meg pl a tejberizst vagy bármit amiben mondjuk tésztadarabok vannak. Hiába próbálkozunk és ha nem kap mást nem eszik semmit, ő soha nem éhes. Viszont a bulátát el rágcsálja most már, mondjuk járt emiatt Dévényeshez arcmasszázsra.
2012. jún. 29. 08:04
Az Én fiam is pont ennyi idős. Én még vacsorára is főtt ételt adok Neki. Összenyomkodom Neki villával, de Ő sem rág rendesen. Már nem akarja elfogadni a pépeket, így gyümölcsöt kevés félét tudok Neki adni.
6. kristof2003 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. jún. 29. 08:03

Nekem az a véleményem, hogy NO TURMIX !!!

Ha már van 4 foga nem fog mefulladni. Max. villával tördeld el, meg kell neki szokni a szilárd ételt, mert ebből később sokkal nagyobb baj is lehet. Láttam és hallottam olyat, hogy a gyerek 5 éves és neme szik szilárdot csak babakajcsit vagy cak turmixolva. Idáig ne jussatok el ! Sok sikert !

A mézzel is óvatosan, ugyan 1 év kor után adható, de azért ne sűrűn.

5. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - Mkriszti81)
2012. jún. 29. 07:58

ja és ha pénztárcád megengedi, a hipp-nek vannak szuper rágcsálnivalói (kekszek (almás ízű is), puffasztott almás rizskorong, stb)

azok tuti egészségesek és finomak is, csak hát nem olcsó :(

2012. jún. 29. 07:56

rágcsálni én kölesgolyót, puffasztott rizst adok, illetve nemrég találtunk az Aldiban valami olasz gyártmányú olívaolajjal készült rudakat (ropogós tésztapálcika a megnevezése), kenyértésztából van, így laktató és nem műanyag (van olíva-darabos is)


aztán lehet győri dörmi kismackót, kinder tejszeletet, túró rudit, túródesszerteket - ha bírja ezeket a bolti mű-tejes cuccokat

2012. jún. 29. 07:48
Szerintem is jó ez, az én fiam szerette ekkora korábban a főtt zöldséget, főleg a répát. Nállunk még kedvenc volt a tejberizs, müzlik, müzli szelet, kölesgolyó.
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. jún. 29. 07:35

Ez bőven elég amit eszik az enyém kb a felét eszi szerintem.

Próbáld ki babapiskóta helyett a bulátát vagy a sajtos tallért. Enyém sem akar rágni, de ezeket elnyammogja.

2012. jún. 29. 07:28

A lányom 12,5 hónapos, most jött ki még 2 foga, így összesen 4 foga van, alul-felül kettő-kettő.

Dión, apró magvas gyümiken kívül mindent eszik.

A bajom, hogy a kalóriaigénye nagy, hiszen egész nap csak jön-megy, de ötletem sincs, hogyan tudnám tartalmassá tenni az ételeit, főleg, ha a darabos ételeket elfogadja, de még nincsen mivel aprítania és ha túl nagy darab, vagy kemény és nem kéri, egyszerűen kiveszi és kész. Lehet bármennyire éhes, akkor sem eszi meg...

Most így eszik:

R: eddig 3 deci körüli tej, ma reggel egy fél vajas kifli és amennyi tejet még kért

T: gyümi

E: amit mi, többnyire próbálom turmixolni. De mindig valami fehérjedús

U: jogo + babapiskóta/tejbegríz

V: kenyérke valamivel (kőrözött, méz, lekvár)

UV: cumisüvegből tej


De persze változó miből mennyit eszik... Na meg a mindennapos babapiskóta sem éppen jó, nem szívesen adom, de sokszor elképzelésem sincs mit adjak. Nem tudom....


Anyukák, Ti mit adtok a gyerekeknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook