Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9,5 hónapos étkezése fórum

9,5 hónapos étkezése (beszélgetős fórum)


22. M0ncsa (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2015. ápr. 13. 21:37

Bocsi, ennek a mondatnak lemaradt a vege:

10 honapos koraig kizarolag a teljesen pepesitett eteleket volt hajlando megenni.

21. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Dinnus)
2015. ápr. 13. 21:35

Szia!


A fiam ilyenkor leggyakrabban husos vagy hus nelkuli zoldsegpuret evett (cukkinit kaporral imadta, sargarepat is, krumplit, ceklat, brokkolit, karfilt, zellert). Gabonakasat este kapott gyumolccsel vagy anelkul, napkozben gyumolcsot. Borsot kesobb kezdtem neki adni, babot, lencset sosem szerette (en sem szeretem :p). Hust modjaval ette mindig, inkabb a zoldseges-gabonas eteleket. 10 honapos


A lanyom (bar csak 8,5 honapos) teljesen mas teszta. Gyumolcsbol csak az edeseket szereti (alma, banan), de nelkule is elvan. Alapvetoen husevo, gyokerzoldsegeket imadja (pasztinakot, petrezselyemgyokeret, zellert, ceklat, KIVEVE a sargarepat, azt nem eszi meg :D). Szereti meg az edeskrumplit meg a sutotokot is.

A krumplit nem nagyon szereti, gabonafeleket egyaltalan nem hajlando megenni. Paleo-baba :p


Az eddig felsoroltakon kivul adhatsz neki pl. avokadot, nagyon jo suriteni is, zsiradeknak is, egeszseges. Lanyom imadja, fiam ra se nez, gyereke valogatja. Egyeb zsiradeknak hidegen sajtolt bio olivaolajat hasznalok, de ez nalunk adott, leven vannak olajfaink. Halat is szereti.


Hogy ne unjatok meg az egysiku menut, probald meg a fent felsorolt zoldsegekkel kombinalni. Az embernek nem jut eszebe pasztinakot, petrezselyemgyokeret, zellert, edeskrumplit adni a gyereknek, pedig ezek alapvetoen edesek, es jellemzoen szeretik a babak! Tovabba aranylag elerheto aron lehet belole "bio kivitelut" kapni. No meg az avokado, ugye, ha izlik neki. Puha, erett avokadot keress.

2015. ápr. 13. 21:29

a kölesgolyó szerintem nem szoktat rágásra.... próbáld úgy, hogy a főzelékből a krumpli/répa/cukkini/brokkoli egy részét csak villával jól letöröd, a többit turmixolod, majd összekevered. (a héjas zöldséget, pl. zöldborsó, lencse muszáj turmixolni, azt nem jó letörni)


amúgy a vöröslencse is jó sűrítésre, ráadásul nagyon egészséges, és nagyon hamar megfő (áztatni se kell) , 10-15 perc, tehát simán hozzákeverheted a többi hozzávalóhoz és együtt megfőnek. A vöröslencse jól szét is fő.

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Dinnus)
2015. ápr. 13. 21:26
liszttel (pl. bio teljeskiőrlésű) lehet sűríteni, de eleve nem kell nagy vízben főzni, s akkor sűríteni se kell, csak simán leturmixolod és kész
18. Dinnus
2015. ápr. 13. 21:23

Mivel suritettetek a fozeleket ? Krumplin kivul ? Kiprobalom a tesztat rizst !

Mondta a vedono hogy szoktassam ragasra kolesgolyoval de nem merek adni mert minden darabos eteltol oklendezik ! Most jon ket foga alul !

2015. ápr. 13. 16:07
A kislányom 9 hósan hellyel-közzel azt ette, amit mi. Ügyeltem a főzésnél, a sózásnál, hogy olyan dolog, amit nem ehet ne kerüljön az ételbe.
2015. ápr. 13. 15:25
Attól is függ, mit és hogyan (mennyire fűszeresen vagy zsírosan) főzöl! Egy csomó dolgoból szerintem már ehet egy 9 hós, amiből felnőtt, de ez nagyban az elkészítés módjától függ!
2015. ápr. 13. 15:13
Mert azt "kérte". Amit külön pepecseltem nem volt hajlandó megenni.
2015. ápr. 13. 15:12
9 hósan már nagyjából azt ette a kisfiam, amit mi.
2015. ápr. 13. 15:07

Én 1 éves kora után adtam neki azt amit mi ettünk, mert utána már Ő is azt kérte. Hiába főztem neki külön.

Most pici husi, zöldség kombót csinálj neki. Kis főzeléket husival. Persze baba módra.

2015. ápr. 13. 14:53

[link]


[link]


[link]


[link]


Az első gyerekemnek külön főztem, pepecseltem. Mivel kis adagok voltak, elég furcsa ízük volt.

A másodiknak ilyen korban már nagyjából azt adtam, amit mi ettünk, természetesen nem a csülkös bablevesre kell gondolni. :) Érdekes a második sokkal jobb evő is volt, ennek köszönhető vagy sem, ki tudja. :)

11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Dinnus)
2015. ápr. 13. 14:50
ne legyen hiányérzeted, hiszen rengeteg dolgot még nem kaphat
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Dinnus)
2015. ápr. 13. 14:50

nem eheti, amit Ti


külön kell neki főznöd


de nem egy nagy macera, 20 percben benne kell legyen: kislábasba mindent belepakolsz és összefőzöd

2015. ápr. 13. 14:33
Ti kulon foztok vag eszi amit Ti ? Mert egy picit elbizonytalanodtam hogy en kulon megfozom ma pl a padlizsan csirke krumpli es ennyi ! De valami hianyerzetem van !
8. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Dinnus)
2015. ápr. 13. 14:32
nem kell annyi krumpli neki, változatosan sűríts gabonával
2015. ápr. 13. 14:28

Ehet barackot, szilvát, meggy, gesztenye, narancs, citrom, szőlő, sárga és görögdinnye, cseresznye


Én is olívaolajat adok az ételhez

2015. ápr. 13. 14:22
Nagyon koszonom az eddigi segitseget :)
2015. ápr. 13. 14:22

Minden melle krumplit fozok az baj ? De mostantol akkor elkezdem a tesztat is ! Eddig csak sot raktam neki meg persze a vegen egy kis olaj ! Oliva olajat vettem az jo ?

Gyumolcsot mit adtatok ami most szezonalis ? Alma banan kortet evett mar !

2015. ápr. 13. 14:07
ja, pár szemcse só és fűszerek: petrezselyem, kapor, kakukkfű, bazsalikom, rozmaring mehet
2015. ápr. 13. 14:00
tésztából a tojásmentes durumliszteset lehet használni, van belőle bio, ha erre is gondot fordítasz (tescoban is kapható többféle)
2015. ápr. 13. 13:57

teáskanálnyi csirkemellet összfőzöl valamilyen zöldséggel (amit már ehet: répa, zöldborsó, brokkoli, fehérrépa, zöldbab, kelbimbó, spenót, cékla, sütőtök, édesburgonya.....) és valamilyen gabonával (pl. rizs, köles, bulgur, hajdina, kuszkusz , tésztaféle, vagy ezek helyett krumpli)


tehát hús+zöldség+gabona/krumpli


a végén 1 mokkáskanál repceolajat teszel bele, kell a zsírban oldódó vitainok felszívódásához

2015. ápr. 13. 13:46
Sziasztok ! Segitenetek hogy miket es hogyan foztetek 9.5 honapos babanak ? Elore is koszonom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook