Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi 1 étkezéses fogyókúrát próbálta már valaki? Vélemény? Tapasztalat? :) fórum

Napi 1 étkezéses fogyókúrát próbálta már valaki? Vélemény? Tapasztalat? :) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. aug. 25. 12:38

Még mindig nem.


De remélem, a fórumindító már ledobott 5-6 kilót....

2012. aug. 25. 12:34
nem,deha naponta csak egyszer eszel az sokkal rosszabb,mert a suly lerakodik,a sovanysag titka,hogy sokszor egyrel keveset es mozogjal.
2012. júl. 24. 21:58

Egyszerűen szemlélve a fogyókúránál egy varázsszó van és az a kalória. Fogyni akkor lehet, ha kevesebbet viszünk be, mint amire szükségünk van. Innentől bármelyik divatos diéta tökéletes lehet. Ha meg a kalória számít nem jobb az egy étkezésre szánt ételt több részletben megenni?

Persze azért ennél bonyolultabb az egész:(

Egyébként Csillag diétájával értek egyet, de ez már szubjektív:)

82. Lencsy
2012. júl. 24. 20:40

Mindenkinek más jön be és ezt tudomásul kell venni ! Van aki a 90 naposra esküszik ( na én azt nem bírnám ) ..van aki a szénhidrátszegényre , van akinek a tej diéta vált be és VAN akinek a napi egyszeri normális étkezés és némi gyümölcs ! Baromira nem vagyunk egyformák, nem egyforma az anyagcserénk , a szervezetünk raktározása és sorolhatnám ...

SENKI nem állította ,hogy a napi egyszeri étkezés egészséges lenne ..na de mi egészséges ? Rövidtávon a dolog működik ..azt meg döntse el mindenki maga , hogy rövidtávra vagy hossztávra tervez megszabadulni pár kilótól ..és azt is mindenki maga döntse el, hogy megterheli -e a szervezetét ily módon vagy nem ! Szerintem itt a kérdezőnek felsoroltunk már pro és kontra érveket ..ő a következtetést leszűrte :)))))

81. 4244093cd0 (válaszként erre: 80. - CsillagTM)
2012. júl. 24. 19:51

Nem egészen.:))

Csak a nyers zöldség ,és gyümölcs nem számít nálam ételnek,mint már említettem.

A kenyérféleségek ,a sajt ,a vaj,tejtermégek már feldolgozott,sütött ,főzött ételek.

80. CsillagTM (válaszként erre: 78. - 4244093cd0)
2012. júl. 24. 13:44

értem.

hát akkor nekem is csak egy "főétkezésem" van, mert nekem így néz ki:


8:00 reggeli > teljes kiőrlésű kenyérből szenya zöldséggel, sajttal, vajjal (vagy csak sima tk kilfi zöldséggel)


11:00 tízórai > 4-5 korpovit keksz meg még vmi


14:00 ebéd (50g CH-nyi bármi)


17:30 valami kevés uzsira (bár sokszor ki is marad)


19:00/20:00 körül vacsi: ua., mint reggel

79. 4244093cd0 (válaszként erre: 77. - B7f7648620)
2012. júl. 24. 12:09

Én úgy gondolom ,ez szokás,és egyebek kérdése.:))

Én már régóta nem fogtam vissza magam ,majd szeptembertől .De nekem ez a legalkalmasabb megoldás ha fogyni szeretnék fogyókúra nélkül:))

78. 4244093cd0 (válaszként erre: 75. - CsillagTM)
2012. júl. 24. 12:05

Igen tudom,de nem is arról beszéltem,hanem magamról.Nekem nem számít se a gyümölcs ,se a zöldség nyersen evése étkezésnek.

Ételnek a több hozzávalóból,főzéssel ,sütéssel előállított,fűszerezett ,kalória dús ételeket értem.

A gyü-zö rágicsálás nem sorolom ide...ÉN!:)))

77. b7f7648620 (válaszként erre: 74. - 4244093cd0)
2012. júl. 24. 11:41
Nálam a főtt kukorica sem számít étkezésnek, csak desszertnek. Azért szerintem minimum 2 kiadósabb étkezés kell egy nap. Ha pl. a reggelim nem sok, akkor rendesen ebédelek és uzsonnázok. Ha reggel és délben jól bepakolok ,akkor délután kerülöm a túlzott evést, és este is csak annyit eszek hogy tudjak aludni, mert üres gyomorral nem tudok aludni rendesen. Viszont nekem a fogyáshoz egy napszakban éhezni kell vagy délelőtt vagy délután.
2012. júl. 24. 11:35
Kipróbáltam, napi 1X eszek reggeltől estig, nem vált be.
75. CsillagTM (válaszként erre: 74. - 4244093cd0)
2012. júl. 24. 11:34
a címben napi egy étkezés szerepel, nem főétkezés.
74. 4244093cd0 (válaszként erre: 73. - Bambuszrágókiscsibe)
2012. júl. 24. 11:10
A napi egy főétkezés nem igazán azt jelenti,hogy egész nap nem eszel semmit.Legalábbis nálam a gyümölcs ,vagy zöldség rágcsálás nem számít annak.
2012. júl. 24. 11:04

Napi egyszeri kaja? :O Na ez az amit én sosem tudnék betartani :)

Minden hozzáértő szakember, orvos stb azt mondja, hogy naponta 4-5x kell enni. Az az oka, hogy ha később visszaállsz a "normális" kajázásra minden szenvedve leadott kg visszajön! :( De ha az adagokat csökkented mondjuk felére, és hozzászokik a szervezeted ahhoz, hogy kevesebbet eszel, de rendszeresen( REGGELI TÍZÓRAI EBÉD UZSI VACSI) akkor később is megtartod ezt, és nem lesz baj belőle. Mindenki beszél az ÉLETMÓDVÁLTÁSRÓL!! Van is benne valami. De ha naponta egyszer eszel, nem hiszem, hogy hosszú távon ki lehet bírni. :/ De kitudja... Mindannyian mások vagyunk :)

Nekem csütörtökön lesz 2 hete, hogy odafigyelek a kajázásra. Naponta 4x eszem, keveset, flabélosozok mellé hétfőtől-szombatig napi 20 percet és szedek egy zsírégető kapszulát + étvágycsökkentőt ( természetes alapanyagokból). Eddig 1 hét alatt - 2kg, csütörtökig pedig meglesz a harmadik. :)

Hát kicsit hosszúra sikerült a hozzászólásom, de ez van. :)

Azért naaagyon sok sikert kívánok mindenkinek! :) Hajráhajrá!!!

2012. júl. 24. 09:32
Én csak idegi alapon tudok fogyni, de akkor látványosan. 2 hét alatt 5-6kg simán lazán lement, és vissza se jött. Ja, nem ettem semmit napokig, max gyümölcsöt tuszakolva. :S
71. CsillagTM (válaszként erre: 70. - MesébenÉlek)
2012. júl. 24. 09:05

csak kíváncsiságból: kire célzol az első mondatoddal?


azokra, akik leírták a kérdezőnek, hogy ez szerintük egészségtelen, és tanácsokat adtak, h mit/hogyan egyen?

vagy azokra, akik szerint ez tök jó így (lelkük/lelketek rajta), ÉS jól leoltották azokat, akik óvták ettől a kérdezőt?...

70. MesébenÉlek (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. júl. 24. 06:08

A sok "jóindulatú "ember megtalálta ezt a fórumot is:-)

Én speciel direkt ilyen fogyit nem próbáltam,de hasonlóan étkezek már több éve.

REggeli: tejeskv 2,5dl tejből + naturjoghurt,ez kb 13 g fehérje,és 15g ch.

Ezen már tudok egy könnyű reggeli edzést csinálni,ami általában kardió.

Dél körül van a főétkezés. Na itt van minden amit megkívánok,jól degeszre tömöm magam,gyümölcsökkel,fehérjékkel,és nem, figyelem a kalóriát.

Viszont délután,már csak folyadék.

48,5-50 kg között ingázik a súlyom 2 éve.

A gyomorsavam teljesen elmúlt. A vérképem annyira jó,hogy azt mondta az orvosom ő még ilyen jót nem látott.:-)

Az anyagcserém is szuper,a 2 étkezés után mindig meglátogatom azt a helységet a hová még a király is gyalog jár:-)

69. CsillagTM (válaszként erre: 57. - Lencsy)
2012. júl. 21. 22:18
:)
68. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. júl. 21. 11:38

Szerintem próbáld ki,és támaszkodj a saját tapasztalataidra.:))

Mert csak így tudhatod meg számodra megfelelő-e.

Én szeretek egyszer enni egy nap,és ha "életmódszerűen ",oda is figyelek erre,akkor fogyok is tőle.

Én spec egészségesnek érzem,és jól érzem magam tőle.:))

67. Cippora (válaszként erre: 65. - Firegun)
2012. júl. 21. 11:07
Le lehet tölteni valahonnan?
66. Cippora (válaszként erre: 64. - Lencsy)
2012. júl. 21. 10:56
Hm...hát igen.Azt kellene megérteni csupán,hogy nem vagyunk egyformák...
65. firegun (válaszként erre: 63. - IvettBeatrix)
2012. júl. 21. 10:34
Erre épül a "harcosok étrendje" nevű diéta. Az is egyszeri főétkezésre épül, nekem anno bevált, gondolkozom, hogy újrakezdem. Szerintem olvass utána :)
64. Lencsy (válaszként erre: 62. - Cippora)
2012. júl. 21. 08:46

Ezek szerint engem is a NASA fejlesztett ki :D


Meddő vita ..pro és kontra :) ;)

2012. júl. 20. 23:48
Az ősember is csak napi 1X evett, vagy még akkorsem, csak akkor evett ha tudott magának élelmet fogni, mégsem halt bele..egyik testépítő haverom is azt tanulta a testnevelő-edző szakon, hogy az ember alapjáraton "napi 1X evős előlény"...tehát ami az életbenmaradásához kell, ez a sok étkezés meg nagy zabalás már a modernkor szüleménye...mert persze minden élelmiszeripari cég profitál belőle..és nem tudom de elég egyértelmű, hogy azért hízik meg az ember, mert sokat eszik..ergo, attól fogysz le ha nem eszel...
62. Cippora (válaszként erre: 61. - 032b6d3bda)
2012. júl. 20. 20:39
Na ne mond!Érdekes én lefogytam így,nem is jött vissza,és nem is haltam bele.De én biztos valami UFO vagyok...:D pfff...
2012. júl. 20. 20:24
Két hét pont arra elég, hogy leállítsa az anyagcserét, aztán turbó erővel raktározza el az ezután érkező táplálékot zsírba. Csak gratulálni lehet :)
2012. júl. 20. 20:18
Istenem,komolyan mintha legalábbis 3 hetes léböjtkúrába kezdene...két hétig napi 1 étkezés,senkit nem fog földhöz vágni,semmi baja nem lesz,és egészséges marad!
59. Lencsy (válaszként erre: 58. - Cc7a88f96d)
2012. júl. 20. 17:22
Így van ..nem egészséges, de mértékkel működik ! :)
2012. júl. 20. 17:21
Nekem sokszor étvágyam nem volt és így naponta egyszer ettem és észrevettem,hogy így lehet fogyni elég szépen,de viszont nem egészséges ennyire megvonni a napi étkezéseket :)
57. Lencsy (válaszként erre: 56. - CsillagTM)
2012. júl. 20. 17:20
Nekem meg még választ sem ér meg a tiéd ;)
56. CsillagTM (válaszként erre: 55. - Lencsy)
2012. júl. 20. 14:09

csak röviden reagálok, amennyit megér a hsz-ed:


az okos más kárán is tanul, a buta a magáén se.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook