Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 11 napja késik a menstruációm, de terhes nem vagyok, mi lehet az oka? fórum

11 napja késik a menstruációm, de terhes nem vagyok, mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
74. feca83
2011. jan. 31. 12:37
Sziasztok! A párommal babát szeretnénk, teszünk is érte. A teszt negatívot mutatott mind a kétszer, viszont a menstruáció az utolsó 2 alkalommal csúszik. Ami egy terhességnél lehet (rosszullét, hányinger) nem igazán van meg, egyedül a mellbimbó érzékenysége. Napok óta alhasi fájdalmaim vannak, mint mikor a menstruáció akar megjönni. Az utolsó menstruáció a vártnál egy héttel később jött meg erős görccsel. Már arra is gondoltunk, talán volt akkor egy terhesség, amit a szervezetem kidobott.Régen volt olyan fájdalmam.Hozzá kell tennem, a fogamzásgátlót 3 éve nem szedem, erős görcseim és késések eddig nem voltak.
2011. jan. 31. 09:22
1 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Ezelőtt 6 évig szedtem. Tegnap kellett volna megjönnie, de nem jött, és nem érzem semmi jelét még most sem. A szedés előtt rendszertelenül jött meg mindig, nőgyógyászhoz is azóta járok, azt mondja nincs semmi bajom. Most megint késik, mint a legelején, bár lehet, hogy a gyógyszer utóhatása, pedig elvileg már be kellett, hogy álljon.
72. Iza88
2011. jan. 28. 22:13
Hello!Csianltam tesztet,egyet hetfon 24-en es egyet csutortokon 27en.Mindketto pozitiv..szoval ezert nem jott meg...Megvan az orom :)
71. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 70. - Iza88)
2011. jan. 21. 20:10
50-50 %. miért nem csinálsz tesztet. többet ér, mint a felhasználók "szavazata".
70. Iza88
2011. jan. 21. 19:54
Sziasztok.2 honapja abbahagytam a fogamzasgatlo szedeset,mert tesot szeretnenk a kisfiunknak.Nekem altalaban rendszeresen jon meg...most 2 napot kesett,erzekenyek a melleim es gyakoribb a vizelet is...(csak vajon azert mert felfaztam,vagy lehet hogy terhes vagyok?)
2010. dec. 29. 07:56

Mi lett az eredmény?

Nekem eddig 2 negatív tesztem van. De 8 napja késik!

68. rebcsa
2010. nov. 27. 21:23
Nincs más választásom.Holnap megcsinálom. Lesz,ami lesz
67. M_Marcsa (válaszként erre: 66. - Rebcsa)
2010. nov. 26. 21:17
teszt, akkor megtudod, mi a helyzet.
66. rebcsa
2010. nov. 26. 15:52

Sziasztok!


Egy kis biztatás Nekem is jól jönne. 13 napja késik a menzeszem, a hasam viszont fáj és a derekam is le akar szakadni. Tesztet nem merek csinálni, már van három gyerkőcöm és hát bízom abban, hogy más miatt csúszik.Tudtok valami okosat mondani?Előre is köszi.

65. Reira
2010. júl. 19. 12:00
Voltam orvosnál, megultrahangozott és nincs baba, mondjuk nem is lenne XD Felírt nekem egy gyógyszert amit 5 napig kell szednem és elvileg megjön után, majd menjek vissza és egy fogamzásgátlón is gondolkozzak ami beállítja, de szedtem fél évig a Belarat és híztam tőle 4-5 kg amit most próbálok leadni...
64. verosz (válaszként erre: 63. - Reira)
2010. júl. 19. 10:06

Helló!


Ne gondolj a legrosszabbra,mert lehet hormonzavar is.,ha most fordult elő először még ne aggódj.

Nálam áprilisban volt az hogy késett 3 hetet,bár Én elmentem a dokimhoz azért,biztos ami biztos.

Megvizsgált,mindent rendben talált,annyi volt hogy a nyálkahártyám megvastagodott 13mmre,amire mondta h tuti meg kell jönnie egy héten belül,hacsak még sem vagyok terhes:-) és mondta hogy várjunk,ha mégsem jönne meg a követező hónapban akkor mentem volna további kivizsgálásra.

63. Reira
2010. júl. 19. 08:41

Sziasztok!

Nos nekem nem 11 napja nem jött meg hanem lassan 1 hónapja h késik. De terhes nem vagyok, hiszen 1.5 éve nincsen senkim... Orvoshoz ha elmegyek a legrosszabbakra gondolok, kétségbe vagyok esve :((((

2010. márc. 24. 12:18

Gratulálok!!!!!!


Nekem 20 napja késik. Fáj a hasam, fáj a derekam, hányingerem van, de nem undorodok semmitől. A hőm eddig 36,7 volt, de ma 36,6.

Nem értem.

Pénteken megyek a nődokihoz.

2010. márc. 23. 07:30

Ma hajnalban megcsináltam a tesztet: pozitív lett! Most már csak a nőgyógyászom kell megerősítse.

Szóval, ha elmarad a menses, szédelegsz, undorodsz a szagoktól és igen erős mellfájdalmad jelentkezik... akkor 90%, hogy jönni fog a gólya :)

2010. márc. 22. 10:32

Rákerestem a neten, hogy mik a terhesség legelső tünetei:

1. Elmarad a menstruáció.

2.A második tünet, a mellek feszülése. Ez bizony megzavarhatja az ember lányát. Ugyanis, a permenstruációs szakaszban ez az egyik tünet, bár terhesség esetén a szakirodalom szerint ez kifejezőbb. A mellek feszülése, érzékenysége, ugyanolyan formában jelentkezik, mint az említett szakaszban, azzal a különbséggel, hogy nem minden esetben múlik el pár héten belül, van úgy, hogy az egész első trimeszter alatt, illetve akár utána is megmarad. Ez alatt alakul át a mell, azzá a „szervvé”, amely később a baba táplálását teszi lehetővé. A mellek az első harmad közepe-vége fele kezdenek növekedésnek indulni, a tejmirigyek méretének és számának növekedése következtében. A mellbimbó és udvara is sötétebbé válik, valamint a bimbó udvarán található kis dudorok is kiemelkednek, amelyek faggyúmirigyek, de ezek majd visszahúzódnak a szülés után. Az érzékenység miatt nem igazán öröm a törölközés, a melltartó hordása, esetleg érintés hatására a mellbimbó kiemelkedik és ez még érzékenyebb.

3. Hányinger, hányás, de nem mindenkinél.

4. A rosszullétekkel együtt párosul a negyedik tünet, a bizonyos ízektől, illatoktól való undor, illetve kívánósság.

5. A következő, ötödik, a tünetsorban a fáradékonyság.

6. A hatodik, a gyakori vizelési inger. Ezt kiválthatja egyszer a méh növekedése, mely nyomást gyakorol a hólyagra. Másodszor a progeszteron hormon szintjének emelkedése, ami a húgyhólyagra és annak izomzatára is hatással van, tehát olyan eset is előfordul, hogy csupán vizelési inger jelentkezik, amelyet nem kísér vizeletürítés, vagy csak igen kis mennyiségben. Mivel a terhesség alatt az anyai szervezet nem csak a saját, hanem a magzat anyagcseréjéből származó anyagokat kell megszűrnie, ezért a vesék fokozottan vannak igénybe véve.

7. A hetedik tünet, az érzelmi és viselkedésbeli változások. Hasonlít a premenstruációs hangulatzavarokhoz. a hangulatváltozások önkéntelenek, és nem uralhatók.

59. ab4b6bc17d (válaszként erre: 56. - Gigianyu)
2010. márc. 22. 09:56

A hirtelen szédülés is megvan, ill. én is felébredek éjjel, hogy fáj a mellem. Kívánós még nem vagyok, hányingerem már volt.

Nehéz így látatlanban, mert a PMS is hasonló tünetekkel jár, de azért ilyen erős és hosszabb ideig tartó mellfájdalmam (főleg bal oldalt) még nem volt.

58. ab4b6bc17d (válaszként erre: 56. - Gigianyu)
2010. márc. 22. 07:54

Úristen! Pont ilyen tüneteim vannak nekem is:)

Erős mellfájdalom, főleg reggel (ciklus előtt is mindig feszül, fáj, de ennyire még sosem), gyakrabban járok pipilni és erősebben érzem a szagokat, amik nem esnek jól. PMS-ben én mindig farkaséhes voltam.

No meg persze pont 10 napja késik...

...azt hiszem, ma veszek egy tesztet és reggel megcsinálom munkába indulás előtt.

Amúgy terveztük...

2010. márc. 21. 17:35
Nekem már 17 napja késik. 2 tesztet csináltam, de mindkettő negatív lett. Hányingerem nekem is van, meg szédülés. De a mellem az nem fáj.
56. gigianyu (válaszként erre: 55. - 5404289bd6)
2010. márc. 21. 09:47

szia

ha engem kérdezel:hányinger,émelygés,hirtelen megszédültem,mellfájdalom de az nagyon erős nekem:(Északa is van hogy felébredek hogy fáj a mellem:(

Sokat járok pisilni.Elmaradt a mensi.Kívánós voltam és állandóan éhes.

2010. márc. 19. 21:34
MIlyen jelei voltak annak,h babát vársz?
2010. márc. 18. 16:53

sziasztok

5 hetes terhes vagyok végre kiderült miért késett:) 6 milliméteres petezsákot láttunk egy pötty de az én kis manócskám az :)

2010. márc. 18. 09:51
Úgy gondoltam még várok vele jövőhétig. Hátha addig megjön.
52. monika0104 (válaszként erre: 51. - 5404289bd6)
2010. márc. 18. 09:50
mindenképp menj nőgyógyászhoz.
2010. márc. 18. 09:43

Sziasztok!


14 napja késik. Tegnap reggel eslő vizeletből csináltam tesztet, de negatív lett. Egy kedves ismerősöm mondta,h nézzem meg reggel , felkelés után a hőmérsékletemet. Megnéztem: 37 volt.

Alhasi fájdamakat érzek, sokszor van hányingerem (de ez akkor is szokott lenni, mielőtt megjön). Más jele nincs,h terhes lennék. Kezdek félni...mert nem igazán szeretnék most babát. Szerintetek?

2010. febr. 25. 13:01
sziasztok.Nekem soha nem késett csak mikor fiammal voltam terhes.Na de megint késik és a teszt negativ. 6 napja késett mikor dokinál voltam akkor nem látott semmit azóta nem voltam dokinál.Most 13 napja hogy késik.Szerintetek???A hasam másabb picit nagyobb mint szokott lenni.Hányinger,szédülés van.Undorodok dolgoktol erős szagok fűszeres szagok.
2010. jan. 11. 17:39

Sziasztok!

November végén voltam eggyütt a párommal utána decemberben egjött rendesen a szokásás lefolyásu volt a mensesem, de most 2-3 napja késik a mellem fáj,de nem érzékény,semmi jelem nincs arra hogy terhes lennék.A jobb oldali vesém fáj néha egy picit.Kb 1 hónapja minden este nagyon hideg szokott lenni a lábam.Talán fefáztam vagy terhes vagyok, az utobbi idöben stresszeltem is de szerintem az nem befolyásolja. Mi lehet a bajom? Köszönöm a válaszokat

48. mucus7
2010. jan. 10. 20:06
köszönöm. majd írok,ha megtudok vmit,ami segíthet :)
2010. jan. 10. 18:52
nahh pont igy vagyok..nega teszt és 11 nap késés...
2010. jan. 10. 18:49
1001 oka lehet.
2010. jan. 10. 18:38
ja, és hozzátartozik, hogy egyszer nyáron voltunk horvátországban, akkor valószinű a sós víztől , vagy én már nem tudom mitől, de majd 2 hetet késett..
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook