Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos babám egyáltalán nem mászik. Hónapok óta lépeget, úgy hogy fogni kell a kezét, de ezt egész nap. Ez gond lehet? fórum

11 hónapos babám egyáltalán nem mászik. Hónapok óta lépeget, úgy hogy fogni kell a kezét, de ezt egész nap. Ez gond lehet? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 24. 15:58
Én sem másztam,a párom se,és semmi bajom.Védőnőm mondta,hogy ez a "nem mászik a gyerek baja lesz" igazából csak egy feltételezés,de nem jelent semmit.Ugyanannyi esélye van egy mászó gyereknek diszlexiásnak lenni,mint egy nem mászónak.
14. 4561 (válaszként erre: 1. - Kicsi80)
2012. júl. 24. 15:04

Gyógytornászunk határozottan megtiltotta, hogy "járassuk", majd a saját ütemében el kezd járni.

Mászás fontos dolog, lehet erről vitatkozni, de én sem mertem nem megtenni a gyermekemnél, 9 hónapig jártunk gyógytornászhoz, szépen csinált mindent, ahogyan elő van írva, 13 és fél hónaposan kezdett egyedül járni, és nem fogtam soha a kezét.

Mászott és mászik most is.

13. b235ac96d5 (válaszként erre: 10. - B81fcd1219)
2012. júl. 24. 14:33

Egyet értek! Egy kissé el lett kapatva a gyerkőc!:)

Érzi, hogy ilyenkor foglalkoznak vele, ő van a középpontban. Játékok kellenek neki, amikhez oda kell jutnia. Neki, egyedül! De ha mindig kéznél lesz valaki, aki ugrik, ha ő akar valamit, hát minek törje magát egyedül?

12. b235ac96d5 (válaszként erre: 9. - Kekekeke)
2012. júl. 24. 14:29

Bocsi, de ez így butaság!:))))

Fordítva igaz. A dislexiás gyerekeknél figyelték meg, hogy a mászási szakasz kimaradt egyes esetekben. De nem azért lett dis.-ás mert nem mászott.:))))

2012. júl. 24. 14:25
Nekem mindig azt tanácsolták,hogy legyen kint pléden,jó nagy szabad területen úgy hogy semmi nincs a közelében,amibe kapaszkodhat.Csak a játékok.Az nem jelentette azt hogy a kiságyban nem húzta fel magát,stb.De kint kénytelen volt mászni és ment is mint a csík!Későn kezdett járni viszonylag.
2012. júl. 24. 14:23

Az én gyerekem kihagyta a mászást.Majd a bölcsiben szokott rá.Beszélni meg túl hamar megtanult.:D


Úgyhogy nem kell parázni.Az meg,hogy üvölt ha nem sétáltatjátok,az a ti hibátok.Mással kell lefoglalni és akkor nem fog üvölteni.

2012. júl. 24. 14:21
El kellene vinned szakemberhez, gyógytornászhoz. Állítólag a mászás nagyon fontos, nem szabad,hogy kimaradjon. Van olyan megállapítás is, hogy aki diszlexiás az nem mászott kis korában. Mondjuk én ebben nem hiszek, hogy akkor diszlexiás lesz, de én inkább megmutatnám egy szakembernek , az a biztos. :-)MI 10 hónaposan kezdtünk mászni, és csak 14.5 hósan indult el a kisfiam.
8. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Kicsi80)
2012. júl. 24. 14:21
Anno nálam is kimaradt a mászás.És semmi bajom.:)
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Kicsi80)
2012. júl. 24. 14:21

A bátyám kislánya nem mászott, mindjárt ment.

Ezért most nekik az a furcsa, hogy a kisfiuk mászik. :)

2012. júl. 24. 14:20
egy métert sem tettem meg úgy a gyerekkel,hogy kézen fogva sétáltattam mert még nem tudott magától menni.most őszintén...te megtanulnál mászni ha járatnak amikor csak akarod?nem hülye az a gyerek szerintem :)
2012. júl. 24. 14:20
Van(volt)elég helye a mozgásra?
2012. júl. 24. 14:20

Majd mászni is fog...

Húgoméknál is így volt..Már gyógytornászhoz küldték a kicsivel, aki megmondta, nincs baja a gyereknek, csak lusta..2 hét múlva már mászott (az 1. szülinapján)...


Amúgy azt tanácsolták neki, vegyen kis gyerekmedencét, rakjon bele érdekes játékokat (pl. színes labdák), s majd oda belemászik a pici..És tényleg..;)

2012. júl. 24. 14:19
Vannak babák, akik kihagyják a mászást, egyből felállnak, és járnak. Ez egyénfüggő. Majd figyeld meg, hogy beszélni mikor fog, mert már olvastam olyat, hogy az ilyen babák későbben fognak beszélni.
2012. júl. 24. 14:18
Lemaradt a vége. Szóval akkor üvölt, de akkor sem akar mászni, csak menni.
2012. júl. 24. 14:16
11 hónapos babám egyáltalán nem mászik. Hónapok óta lépeget, úgy hogy fogni kell a kezét, de ezt egész nap. Ha nem megyünk vele inkább nagyo

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook