Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kg felettiek, mit tegyünk? Kezdjük együtt és segítsünk egymásnak! fórum

100 kg felettiek, mit tegyünk? Kezdjük együtt és segítsünk egymásnak! (beszélgetős fórum)


108. 2577cdcc12 (válaszként erre: 105. - Pimpi3)
2008. márc. 4. 17:24
Nekem félig-meddig jó. A térdem már nem fáj, viszont a könyököm még mindig...
107. aniko1986 (válaszként erre: 86. - Pimpi3)
2008. márc. 4. 17:08
Nekem sokat nem átrott az a szelet kenyér sem, mert nem sokáig volt bent, de ez most nem ide való, most ettem 1 joghurtot, az még jól is esett, hozzá egy rubofen, úgyhogy most elég diétás étrendem van :) Majd meglátom, hogy tudok-e még ma enni. A combra én sem tudok megoldást, én kaptam egy párolóedényt és abban szoktam ilyesmit csinálni, mármint húsokat, nem is rossz.
2008. márc. 4. 17:02
Sziasztok mindenki! A hozzászólásokon elgondolkodva én is rájöttem, hogy kb. 20%-ban hibás a helytelen étkezés és a többi a mozgáshiány, mivel utoljára az általánosban mozogtam normálisan, és gimi 2. óta hízom folyamatosan, most meg munkanélküli vagyok, itthon egész nap, így meg főleg nem mozgok. Remélem ha többet mozgok valami megváltozik. A pajzsmirigyet nem nézték még, de ha lesz tb-m elmegyek. Az én orvosom is csak annyit tud mondani, hogy le kéne, de hogy segítsen, az már nem!
105. pimpi3 (válaszként erre: 104. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 16:29

Neked az hatásos?Nekem is mondta a doki,de akárkivel beszéltem róla nem volt nekik jó!

Mondjuk mindenkinek más a jó!Igaz?Kikell tapasztalni!

104. 2577cdcc12 (válaszként erre: 101. - Pimpi3)
2008. márc. 4. 14:49

Ja, nem azért mondtam, mert szedsz, csak hogy ha már fáj, akkor csak akkor szedj, ha nagyon kell.

Én Proenzi3-at szedek, mármint izületre...

103. Bronzi (válaszként erre: 101. - Pimpi3)
2008. márc. 4. 13:49
Szia Pimpi! Ha a fájdalmaid ellenére mégsem hagyod el magad (tudom, már csak az anyaság miatt sem teheted), akkor Te egy hős vagy, és légy mindenképp büszke magadra!
102. Bronzi (válaszként erre: 99. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 13:48
Hű, köszönöm szépen, így már más. :-) Jómagam inkább tényleg gyaloglok - szerencsés vagyok, mert közel van a Dunapart - és újra elkezdtem táncolni. Egyelőre még csak otthon gyakorlok, de tervbe van véve, hogy visszamegyek a tánciskolába. :-)
101. pimpi3 (válaszként erre: 100. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 13:45

Mostmár teát iszom rá és nem is szedtem vízhajtásra gyogyszert!Mozgok igy is eleget csak nem napi 5-6 órát!Egyszer igy is lekell menjek egy nap!Ugyhogy az is minimum 3 óra gyaloglás !És még a napi dolok ithol!Na meg a kert!Csak igy hogy ennyire fáj nem olyan könnyü!

Gyogyszert csak arra szedek amire muszáj!Igy az anyagcserémre is természetes anyagokat szedek!Mindig a naturába vásárolok!

Izületvédéő készitményt:Aloeverásat szedtem!Mostmár nem!

100. 2577cdcc12 (válaszként erre: 98. - Pimpi3)
2008. márc. 4. 13:36
Szerintem szedjél valamilyen izületvédő készítményt, én is olyat szedek. És mindenképpen eröltesd a járást, mert pont a mozgás olajozza az izületeket, és ha nem mozogsz, csak még rosszabb lesz, és itt elindul az ördögi kör. Egyébként a vizesedésről csak annyit, hogy ha netán az orvos vízhajtót ír fel, az mégjobban tönkreteszi az izületeket, úgyhogy én valami természetesebb eszközre szavaznék. Elég sokféle növény van, ami vízhajtó...
99. 2577cdcc12 (válaszként erre: 97. - Bronzi)
2008. márc. 4. 13:32
Köszi a megtiszteltetést :) Szerintem a BMI eleve baromság, mert nem értékeli, hogy nő, vagy férfi vagy, hány éves, stb. Amik azért elég fontosak ebbene a témában...Mondjuk van egy optimális érték, ami elég egyszerű (nők esetében)a magasságból kivonsz 110-et. Ez sem igaz mindenkire, mert ugye a csontozat súlya, izomméret, ugye mind befolyásoló. De szerintem mondjuk ez egy viszonylag egyszerű alap. Szerintem ha ezt az értéket +/-10 százalék körüli valakinek a súlya, az már elég optimális lehet. Tehát mondjuk egy 170 cm-es nő 53-66 kg között van az jó. Az, hogy meg ki hogy érzi magát jól a bőrében, az elég egyedi. A férfiak mondjuk utálják a csont és bőr nőket...
98. pimpi3 (válaszként erre: 95. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 13:24

Tény és valo hogy már 6 éve nem tornázok!De 7 éve mióta itt lakunk nagyon sokat megyek!Innen minden messze van!1 óra a suli és én ezt az utat ugye 4 szer teszem meg 1 nap a gyerekek miatt!Plusz a vásárlás!De ezzel ugye nincs minden izmom megmozgatva!Ez is baj!Most viszont már a járás is nehéz ,van hogy nem is megy,hat hónapja van izületi gyulladásom!Fogytam elötte 18 kilót és ebböl vissza is jött több mint a fele!Persze ebböl mint kiderült sok víz volt!Most teljesen tanácstalan vagyok a mozgással kapcsolatba!Ezért is kell korházba menjek!Gondolom erre is tudnak tanácsot adni!

Hu,remélem nem írtam nagyon össze-visszaságokat!

97. Bronzi (válaszként erre: 95. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 12:45

Szia Villers!


Komoly szakmai kérdésem lenne. :-) Nagyon ellentmondásos infókat olvasok arról, hogy kinek mi az ideális testsúly a BMI-től kezdve egészen addig, hogy "amennyivel jól érzed magad a bőrödben". Elmondanád nekünk, hogy mik azok a fontos tényezők, amelyek segítségével reálisabb képet alkothatunk saját testünk optimális állapotáról? Sokan esünk abba a hibába ugyanis, hogy irreális elképzeléseink vannak a megvalósítható testalkatról, testsúlyról (most lehet, hogy fogalomzavaros vagyok). :-)


Köszi:

B.

96. Bronzi (válaszként erre: 94. - Pimpi3)
2008. márc. 4. 12:41
Jól tetted, mert alapvetően az a gond az orvosokkal - tisztelet a kivételnek - hogy fikarcnyit sem törődnek a betegek érdekeivel. :-S
95. 2577cdcc12 (válaszként erre: 94. - Pimpi3)
2008. márc. 4. 12:40

Egyébként az átlag orvos egyáltalán nem ért a fogyáshoz. Szerintük van az a klinikai napi 5-600 kalória, aztán jól van. Én mint személyi edző és táplálkozási tanácsadó meg csak fogom a fejemet, amikor odajön hozzám egy kliens, és elmonja mit mondott neki az orvosa. Általában a sportot is tiltják nekik, mert azt hiszik a sport csak ugrálásról, meg testépítésről szól, mintha nem lenne meg 1 millió lehetőség közötte. Nem is csoda, hogy sok ember feladja, hisz az orvos mondta. Az én apósom is 126 kiló, most vettem a kezembe a sorsát, mert már kezdtem unni a testének a látványát. Kb 5 éve győzködöm. Innen látszik, hogy neki kell akarnia, anélkül nem megy. 2 hete csinálja, és elég jól halad. Mozog, rendesen eszik, és mennek le a kilók. Perszi mikor hozzánk jön megkérdezi, hogy hozzon-e sütit, (ilyenkor kb 40-et hoz 4 embernek) és én mindig azt mondom, hogy ne, mert akkor persze hogy ő is enne.

Egyébként az anyagcsere fel*zásának is sok lehetősége van mindenféle gyógyszer nélkül, a természetet hívva segítségül...

94. pimpi3 (válaszként erre: 89. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 12:33

Aranyos vagy,de a pajzsmirigyemmel nincs gond!Nézik minden évben!Bár tudod itt a dokik nem nagyon foglalkoznak az én sujjommal!Hozzászolásuk:Valahogy lekéne fogyni!

Ugyhogy most a saját kezembe vettem a dolgokat és én kérem hogy hova utaljon be!

93. pimpi3 (válaszként erre: 90. - Suzy30)
2008. márc. 4. 12:30

Szia Suzy!

Én se rég kezdtem a fogyizást!Bár nem nevezném annak!Inkább csak odafigyelek mit eszem és mennyit!Jó hogy itt lehet erröl beszélgetni!Igy nem olyan nehéz!

Szerintem olvasgatni kell ki miképp csinálja és összehozni egy magunknak valot!:)

92. Bronzi (válaszként erre: 90. - Suzy30)
2008. márc. 4. 12:26

Szia Suzy, szerintem nem akarattal nem válaszolnak a lányok a leveledre, lehet, hogy gondolkodnak, hm? Ahhoz, hogy megfelelő diétát lehessen javasolni Neked, szerintem azért hasznos lenne kikérni egy szakember tanácsát.


Van egy könyv, ami nekem nagyon tetszett, én a diétám előtt olvastam róla. Azt hiszem, reklámnak tűnne, ha beírnám a címét, úgyhogy majd priviben elküldöm. Most jut eszembe, van ilyen kettő is. Eddigi tapasztalataimból okulva semmiképpen nem jó, ha túl sok dolgot vonsz el egyszerre magadtól. Gondolom, hogy a hízás is fokozatos volt, véleményem szerint a fogyásnak is ezt az utat kellene követnie.


Ahhoz, hogy tanácsot tudjunk adni, kicsit többet kellene tudnunk az étkezési szokásaidról, az életmódodról, a foglalkozásodról, stb. Ha van kedved, mesélj!


Szép napot:

B.

91. Bronzi
2008. márc. 4. 12:22

Sziasztok Lányok!


Ugyan én sem vagyok 100 kg felett, de szeretnék csatlakozni a társasághoz. Nekem szinten nyolcassal kezdődik a súlyom egyelőre és hatossal kellene kezdődnie. Akkor sem leszek nádszál - nem is ez a cél - mert mint néhány előttem szóló alapvetően gömbölyű, husis alkat vagyok.


Én elsősorban azért szeretnék fogyni, mert a derekam sokat fáj az utóbbi időben, és elegem lett abból, hogy sokszor kifulladok. Egy hete kezdtem el diétázni, számolgatok elsősorban, és igyekszem az arany középúton járni.


Most olvasom Villers hozzászólását az 1000-1200 kcal-os diétáról, és csak megerősíteni tudom, hogy - bocsássatok meg a szóért - mekkora hülyeség. Én is beugrottam ennek a dolognak, az első héten le is ment majdnem 3 kg, de teljesen enerváltnak éreztem magamat. Nem is értem, hogy lehettem ennyire felelőtlen. Most már jobban odafigyelek.


Egyébként néhány szó az okokról: én egészen egyszerűen kényszerevő vagyok, amit igyekszem leküzdeni. Gondolom, sokak számára ismerős állapot: eszel, ha szomorú vagy, ha stressz ér, ha boldog vagy, stb. Én ezektől az érzelmi kilóktól is szeretnék megszabadulni.


Kicsit hosszú lett a hozzászólás, de kíváncsian várom a többiek gondolatait.


Szép napot:

B.

90. suzy30
2008. márc. 4. 12:18

Szomorú vagyok,mert senki nem válaszol a levelemre,pedig olyan nagy örömmel irtam nektek,és bizakodtam egy kicsit,hogy most társakra fogok találni.:-(.Na,mindegy akkor csak olvasgatom az írásaitokat tovább,és próbálkozom egyedül.

Szép napot mindenkinek,a betegeknek meg gyors gyógyulást!

89. 2577cdcc12 (válaszként erre: 87. - Pimpi3)
2008. márc. 4. 11:50

Nézték már a pajzsmirigyműködésedet. Mert annak nem megfelelő működése könnyen vezethet elvileg ok nélküli (tehát nem zabál az ember, mert akkor ugye normális) hízáshoz. És sokan nem is gondolnak rá, pedig elég gyakori. Cserháti is ezért hízott meg, pedig alig evett, és miután helyretették le is fogyott minden egyéb nélkül.

Persze ha már megnézetted, akkor bocsi az okoskodásért.

Egyébként ezt mindenkinek ajánlom, aki úgy gondolja, hogy nem eszik annyira sokat, és nem mozog annyira keveset, hogy elhízzon.

88. 2577cdcc12 (válaszként erre: 85. - Aniko1986)
2008. márc. 4. 11:45
Ha kérdésed van, szivesen válaszolok, már több nőnek segítettem. Egyébként lacongirl, már amennyire itt a fórumból ismerem nagyon nagy akaratereje, és önuralma van, amire azért nem hiszem, hogy mindenki képes. Ezt nehogy úgy vedd, hogy azt gondolom hogy Te nem, mert nem így értem, csak úgy hogy nem biztos, hogy erre mindenki képes. Szerintem nem is kell egyből ilyen drasztikus változással kezdeni, hanem lépésről lépésre, hogy legyen időd/időtök megszokni, az önsanyargatás érzése nélkül.
87. pimpi3 (válaszként erre: 75. - Titánia)
2008. márc. 4. 11:44

Szió!Nem nekem tetted fel a kérdést de gondolam én is válaszolok!Sajnos az ember ha látja magán a nagy hízást se tud mindig tenni ellene!Én 6 éves koromba kezdtem el hízni!Cukros lettem más problémákkal eggyüt!Ez elmult a második lányom megszületése után!Ennek 8 éve!De jöttek más betegségek!A kalám akkor se lett több,mert ugye hozzászoktam a cukrom miatt a kevés kajához!De már ettem kenyeret is!És sajnos az állandó harc a szervezetemmel,a sokféle betegséggel tönkretett teljesen!Az anyagcserém csak gyogyszerekkel müködik és kevés evés mellett is 134kg vagyok!Igen lehet szörnyülködni is!Nekem se jó,de ez van!Bizok benne ,hogy most lesz aki segitsen,igy hogy megvan a betegségem forrása is!

Szóval ha nem volt teljesen érthető,nem mindig az ember tehet a kövérségéről!!!

86. pimpi3 (válaszként erre: 82. - Aniko1986)
2008. márc. 4. 11:36

Sziasztok!Aniko!

Én is nagyon beteg vagyok!Az éjjel 3szor ébredtem arra,hogy megfulladok!Szörnyű volt!Sokat infrázok,remélem estére jobb lesz!Neked is jobbulást!

Én is Norbis kenyeret reggeliztem az elöbb.de csak 1 kicsit 2szelet csirkemell sonkával és pici ubival!Érdekes hogy nem is kivánok többet!Mondjuk nagyon hányingerem is van!Ma nem iszok én se almaecetes vízet,mert tuti visszajönne!:)

Pipicombot kell ma sütnöm,azt kért a családom!De azt még nemtudom magamnak hogy csináljam meg!

85. aniko1986 (válaszként erre: 84. - 2577cdcc12)
2008. márc. 4. 11:10
Pont azért tettem fel a témát, hogy kijavítsanak, ha nem jó. Én lacongirl-ből kiindulva akartam számolgatni, mert neki olyan jól sikerüt leadnia a feleslegét, de ma úgyis ráérek, kíváncsiságból kiszámolom ezt a kcal mértéket, mert lehet, hogy hülyeséget írtam alapból. Köszi a segítséget!
84. 2577cdcc12 (válaszként erre: 83. - Aniko1986)
2008. márc. 4. 10:51

Szia Anikó!

Bocsi, hogy beleszólok, de az 1000-1200 kcal nagyon kevés, ennél még az alapanyagcseréd (mozgás nélküli energiaigénye a testnek, csak a szerveid ellátására), amivel azt fogod elérni, hogy lelassul az anyagcseréd, és bár valóban fogyni fogsz, de amint visszatérsz a normális táplálkozásra (előbb-utóbb úgyis vissza kell térned) az egészet visszaszeded. Sőt, mivel a szervezet éhezésre rendelkezik be, még ennek a kevés energiának a nagy részét is zsírként fogja elraktározni. Sokkal ésszerűbb lenne, egy kiegyensúlyozott, napi többszöri étkezés, ami pörgeti az anyagcserét, és ha helyesen megválasztod a kajákat, elég jó ütemben lehet is fogyni, ráadásul tartósan. De ez nem egy diéta, hanem egy hosszútávon megtartható folyamat, anélkül, hogy folyamatosan számolgatni kéne. Ja és nem leszel tök idegbeteg, mint egy átlagos diétától.

2008. márc. 4. 10:39
Azon agyaltam tegnap, hogy mindenki írja le az ő véleménye szerinti legjobb fogyókúráját röviden, mit szeretne, aztán vitassuk meg, hátha más már hallott valamilyen negatív dolgot róla, hiszen csak egészségesen kellene fogyi, nem? Én most a kcal számolásos felé hajlok, van talán még képlet is hozzá, de szerintem a napi 1000-1200 már jó lenne, persze a gyümik meg zöldeg sem maradnak ki, mozgás pedig norbi, alexandra dvd, futni még nem merek, mert szétmene a térdem. Kb. ennyi részemről.
2008. márc. 4. 10:32
Jó reggelt, vagy inkább napot mindenkinek, üdv az újaknak! Sok jót hirtelen nem is tudok írni, a diéta biztos meglesz, mert lázzal fetrengek az ágyban, fáj a torkom... Még jó, hogy írni kell, mert sokat nem hallanátok belőlem :) Ma még nem ettem semmit, de régi jól bevált módszerem a torokgyulladásra a pirítós (tudom, most mindenki megijedt, hogy ilyesmit akarok enni, de muszály) de 1 szeletnél úgysem megy le a torkomon több.
81. suzy30
2008. márc. 4. 08:55

Sziasztok csajok!

Ma találtam ezt az oldalt,és azt hiszem most jött el a változás napja.Bár már én is próbálkoztam fogyni,de sajnos amit leadtam 30 kilót vissza is jött.Most szeretnék tartósan fogyni,és ezért kérném a segitségeteket.Egyedűl nagyon nehéz csinálni,de ha itt megosztjátok velem a véleményeteket,tanácsokat adunk egymásnak biztosan sokkal könnyebb lesz nekem.Nagyon jó olvasni azokat az eredményeket amiket elértetek,és bízom benne,hogy 1-2 hónapon belül,én is közétek fogok tartozni,jó pár kilóval megkönnyebűlve.A szerencsém az,hogy elég magas vagyok,igy nem látszom annyira kövérnek,de azért van mit leadnom.Jó lenne úgy elmenni vásárolni,hogy nem azt kell néznem,hogy az adott ruhából van-e még nagyobb méret,ami én rám is jó.:-(.Engem talán ez zavar a legjobban,hogy nem tudok olyan ruhákat venni,amit szeretnék.A párom azt mondta,hogy Ő akkor sem szeretne jobban ha vékony lennék,csak nekem lenne jobb,és ebben teljesen igaza van.Na,most befejezem,mert már biztos unjátok a mesémet.:-).Szeretnék tőletek tanácsot kérni,hogy melyik diétával kezdjem.Nekem most a kenyér,a cukor,a rizs,és krumpli kiiktatása jutott eszembe.De nagyon várom a tanácsaitokat.

80. 22f56b42c8 (válaszként erre: 78. - Cupcake)
2008. márc. 3. 23:19

huu hát atkinnsel kezdtem.. azzal hát olyan 35 40ment le a körül egészitettem ki norbival... és már iszok proteinitalt is..a proteines kb 2 hete megy norbival szal azt még nem tudom meddig fog használni... de finom és nem vok éhes töle...

nem is akarok leállni vele..:)egyikkel sem..

port sem azért iszom mert majd attol lefogyok... csak kellett valami kis változás a fogyiba:)

79. Titánia (válaszként erre: 76. - 22f56b42c8)
2008. márc. 3. 23:15
Értem, persze gyerekfejjel máshogy gondolkodik az ember, az a jó, hogy rájöttél, csak magadra hallgass

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook