Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 100%-ban természetes összetevőjű sampont keresek zsíros hajamra, és zsíros, mitesszeres bőrömre.Tudtok segíteni?14 éves vagyok. fórum

100%-ban természetes összetevőjű sampont keresek zsíros hajamra, és zsíros, mitesszeres bőrömre.Tudtok segíteni?14 éves vagyok. (tudásbázis kérdés)


10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - F624cfc9cc)
2011. ápr. 18. 16:35
a cukor gyilkos ám a bőrre is és hosszú távon az egészségre is.
9. Hatan (válaszként erre: 8. - F624cfc9cc)
2011. ápr. 18. 16:22

Alapból a gyümölcsök sok vitamint tartalmaznak a bevitt gyümölcscukrot meg a szervezeted könnyebben dolgozza fel, és átalakítja energiává. A narancs sok C-vitamin tartalma miatt, az alma a vas, a banán B-D vitamin miatt kell. De a zöldségek közül fontos a sárgarépa A-vitamin miatt, és zeller is. A rostok meg nagyon fontosak a gyomrodnak. Egyébként, ha nem vagy allergiás a szezonális gyümölcsök pl. eper, meggy, cseresznye, is jó, de bármi egészséges.

Persze ne csak gyümölcsöt egyél!! Nehogy átess a ló másik oldalára!! A hal, fehér húsok, zöldségek főként párolva, a tej is kell, sőt kakaó is de mindent egyensúlyban, mértékkel, barna vagy rozskenyér fontos a fejlődésben lévő gyerekeknek. A magvak a természetes olaj tartalmuk miatt fontos. De már 14 évesen is tudsz tudatosan vigyázni a belsődre, és majd 18 éves korod után neked is jó lesz, ha nem akkor kell fogyóznod és szépülnöd a pasik miatt...:D A lényeg az egyensúly. Mindenképpen nézz utána a neten melyik gyümölcs mit tartalmaz, be tudod osztani, hogy naponta egyél. A gyümölcsök mellett nem fogod kívánni a nasikat, és remélem nem kell megemlítenem a gyorsbüfék hamburgerei mennyit ártanak. (Tudom könnyebb elcsábulni egy finom sült krumplinak, de ha tudnád, hogy a hozzá adott só mekkora kárt tesz nem ennéd.)

Mellesleg, ha úgy érzed nagy a baj, egy bőrgyógyász sokat segíthet, de mindenképpen említsd meg, hogy nem hormonális módon szeretnéd megoldani a problémát.(Ha csak arra nincs nyomós okod, amit remélem hogy 14 évesen még nincs. Arra még ráérsz. Ha érted mire gondolok.) Dietetikus vagy életmód tanácsadók is tudnak segíteni.

Mikor én tini voltam vedeltem a kakaót, mire rájöttem attól viszketek, és pattanásos a bőröm.

Külsőleg meg a reszelt, nyomkodott gyümölcsök mindegyike jó, valamelyik hidratál, van ami szárít van ami fertőtlenít, a levük meg igen is pótolja amit a környezeted (koszos levegő, nap, por stb) elvesz. Mindenképpen szánj időt a kutatásra, és szakember segítségével átvészeled "ezt a legszebb-legnehezebb" kort.

8. f624cfc9cc (válaszként erre: 5. - Hatan)
2011. ápr. 18. 13:13
Azt megkérdezhetem,miért pont narancs,alma,banán?Úgy értem,milyen anyagok vannak ezekben,ami a többi gyümölcsben nincs,és fontosak?Eléggé problémás a bőröm,foltos sok helyen:/ Lehet a sok cukortól,amit fogyasztok?
2011. ápr. 18. 10:32

a lush termékeiben sajna elég sok a káros anyag, szerintem azt ne vegyél.

tulasi, alverde szappanok nagy része meg glicerinből van, ami szárítja a bőrt hosszú távon, szintén kerüld el szerintem.


a mannaszappan szerintem jó:) arcmosáshoz vegyél szerintem shea vajas coco szappant, nekem az nagyon bevált (nekem is kicsit zsíros a bőröm, de azért nem annyira most már).

ezek után már csak valami jó kis hidratáló krémet kell keresned, ami szintén nem lehetetlen, de attól is függ azért, hogy mennyit tudsz rá költeni.


de az előző hozzászólással nagyon egyetértek, hogy az étkezésed is át kellene nézned (esetleg a beleid állapotát), mert a bőrhibák hátterében általában emésztési gondok állnak.

2011. ápr. 17. 21:30

arcra nagyon jó az élesztőpakolás, sokat csináltam tinikoromban:


egy kocka élesztőt kevés langyos tejjel (pár evőkanálnyi) elkevertem, sűrű massza lett, az arcomra kentem, s mikor repedtre száradt, ledörzsöltem, lemostam.


Nagyn jó szívvel ajánlom!

2011. ápr. 17. 21:24

Szerbusz!

Ha külsőleg ápolod magad, foglalkozz a belsőddel is!

Mindenképpen kerüld a zsíros fűszeres ételeket, szénsavas üdítőt. Egyél sok narancsot, almát, banánt, zöldséget.Óvatosan a csokival, tejjel kakaóval. Helyette joghurt.

Hetente 2-3-szor egy pici élesztőt nyalogass el. (Ne szárítottat!!)

Arcodon kerüld az alkoholos tartalmú szereket, helyette jó a méz uborka élesztő pakolás. A méz egyébként fertőtlenít. Tojás fehérjével pórusokat össze tudod húzni, az élesztő nagyon jó bőrradír.

Hajadra próbáld ki a sörrel való leöblítést, illetve a nyers tojás pakolást. Ezek a természetes szerek nem ártanak, és sok hasznuk van. Többet ér bármi gyógyszertárban kapható vacakkal.

Minden esetre ne görcsölj ezen, tini vagy, normális hogy a hormonjaid dolgoznak. a zsírosodás idővel csökken, de azért neked is csökkentened kell a szárítását a sok mosást. Minél többet mosod annál zsírosabb lesz.

Én is túléltem, most 37 éves anyuka vagyok. Sok sikert!

2011. ápr. 17. 21:14
Lush! Abszolút természetes (legalábbis annak hirdeti magát). Szerintem nagyon klassz és hatásos cuccaik vannak. Nem tudom, nálatok van-e üzletük, de a neten is lehet rendelni. Igaz, nem a legolcsóbb márka, viszont "kiadós".
2011. ápr. 17. 21:04
Tulasi,alverde.
2011. ápr. 17. 21:04

Mármint az arcomra nem sampont,hanem szappant,lemosót.:D

10 éves korom óta így megy,naponta,max kétnaponta kell mosnom a hajam,az arcom pedig folyton fénylik.Semmilyen sampon,arclemosó nem segített,így gondoltam,hogy valami természetest keresek.Megnéztem a manna szappanokat,de nem igazán értek hozzá.Köszönöm előre is.

2011. ápr. 17. 21:03
100%-ban természetes összetevőjű sampont keresek zsíros hajamra, és zsíros, mitesszeres bőrömre.Tudtok segíteni?14 éves vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook