Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 nap után végre eljutottam odáig, hogy hajat mossak. Baba... fórum

10 nap után végre eljutottam odáig, hogy hajat mossak. Baba... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
49. babyapocakban (válaszként erre: 48. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 7. 14:11
Teljesen igazad van. Nem tudunk semmit róla. Számtalan tényező lehet, ami a vallomást okozhatta. Senki nem lesz attól több, ha egy kevésbé szerencsést lehúz.
48. dfc04c70e4 (válaszként erre: 37. - NomNom)
2022. ápr. 6. 19:03

Így van ez. Van aki szárítja a haját, van aki nem.

Nekem az évek alatt aránylag sokszor változott a hajam hosszúsága. Amikor nagyon hosszú volt, és amikor rövidebb, akkor is félig szárítottam. Soha nem hagytam, most sem hagyom vizesen. A fodrász meg alapjáraton nem szárítja meg teljesen. Legalábbis akihez én járok.


Mindenki másképp csinálja. Nemcsak a hajszárítást, hanem minden mást is, ami a gyerekkel kapcsolatos.


Igen. Többen írták, amit te is: "És valóban apuka is tud néha arra a 15-20 percre segíteni". Csakhogy jelen esetben a család helyzetéről semmit nem tudunk.

Egyetlen mondat hangzott el a vallomásban. Nem volt benne semmi panaszkodás.


Az viszont számomra érthetetlen, hogy miért kell szinte számonkérően megjegyzést tenni egy ilyen vallomásra.

Nem rád gondolok.

47. Panna.33 (válaszként erre: 46. - Babyapocakban)
2022. ápr. 6. 18:58
Odáig nem jutottam, én egyre vagyok hitelesítve. 😄
46. babyapocakban (válaszként erre: 44. - Panna.33)
2022. ápr. 6. 18:50
Első gyereknél sokan megpróbálják. 😁 Másodiknál már elég a 75% is.
45. libikóka (válaszként erre: 44. - Panna.33)
2022. ápr. 6. 18:04
Igen erre gondoltam:))
44. Panna.33 (válaszként erre: 43. - Libikóka)
2022. ápr. 6. 17:56
Az tény, nagyon könnyen kimerültséget hozhat, ha az anyuka ezer százalékosan akarja csinálni.
43. libikóka (válaszként erre: 40. - Panna.33)
2022. ápr. 6. 17:51

Köszönöm.



Nem részletezem ,,úgyis tudod mit írnak ezzel kapcsolatban.

Nincs is vele bajom ki hogy teszi..

Mégis ha valaki kicsit tapasztalatlanabb,vagy kevésbé talpraesett,,esetleg a babája is nyűgösebbb,,jó nagy kulimászba keveredhet.


Most is így látom.LÉnyeg hogy mindenki megoldja :))

42. Panna.33 (válaszként erre: 31. - Ervina)
2022. ápr. 6. 17:39
Milyen jó, van mire fogni végre a bunkóságot. Az igényességre. 😁
41. libikóka (válaszként erre: 39. - NomNom)
2022. ápr. 6. 17:38

Ügyes vagy:)))



Hozzáteszem, aki ,,és nyilván sokan ezt választják,,hát elismerés mert ez sokkal nehezebb.

40. Panna.33 (válaszként erre: 34. - Libikóka)
2022. ápr. 6. 17:36

Azért az igény szerinti nem azt jelenti, hogy folyamatosan, csak épp nem az óra mondja meg, hogy itt az ideje. Attól még eltelik a kettő között jó esetben pár óra. Ha fogzik, vagy más nyűg van, akkor tényleg húzós.

Én is igény szerint szoptattam,de volt, hogy anyukám etette meg korábban lefagyasztott, felmelegitett anyatejjel.

39. NomNom (válaszként erre: 34. - Libikóka)
2022. ápr. 6. 17:23

Én fogyasztottam le tejet és akkor apukája adott neki melegítve. Persze nem sok ilyen alkalom volt mert közben korona is volt hova mentem volna. 🤷‍♀️

De aztán hipp hopp eljön a hozzataplalas is és akkor már nem gond.

38. NomNom (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 6. 17:19

Apukája nem tud segíteni?

Nekem sincs semmi segítségem de azért ennyit megtesz/megtett nekem.

37. NomNom (válaszként erre: 5. - Dfc04c70e4)
2022. ápr. 6. 17:18

Hosszú hajam van, soha nem szárítom mert nem tesz neki jót.

Gyereket beültettem a tusolo mellé pihenőszékbe és nézte ahogy mosom a hajam.

És valóban apuka is tud néha arra a 15-20 percre segíteni ahogy írtak többen.

2022. ápr. 6. 17:04
jav. "örülök"
2022. ápr. 6. 17:03
Köszönöm szépen mindenkinek, aki értette a lényeget, és normális, kedves hangnemben tudott válaszolni. Másrészről, örülökülök, hogy vannak itt olyan emberkék, akiktől minden témában azt olvasom, hogy mennyire szuperek. Én sajnos nem vagyok ilyen tökéletes. Bizony, megesik, hogy 10 nap után jön össze egy hajmosás. Ettől még nem vagyok igénytelen szerintem.
34. libikóka (válaszként erre: 33. - Semleges)
2022. ápr. 5. 11:03

Pedig így van,,sokaknál.A kiírónak ,,nem bajt,, nyomtam,,és igénytelennek sem gondolom.


Mégis utánaolvastam hogy mit is jelent az igény szerinti szoptatás..

Mindenki teszi ahogy akarja,,csak elgondolkoztam hogy ilyen rendszernél ki lesz az aki kicsit el tud lenni a babával az anyuka helyett,,,ezt nem tudtam megfejteni.

Nem csoda ha a kiíró fellélegzett 1 hajmosástól..

2022. ápr. 5. 10:42

Eszembe jutott, nem rég olvastam egy cikket. A mai szülők azt érzik és úgy gondolják, hogy 0-24-ben töretlenül szórakoztatni kell a gyerekeiket.

Furcsa.

32. dfc04c70e4 (válaszként erre: 31. - Ervina)
2022. ápr. 5. 10:20

Ez honnan/miből jött le neked, hogy a fórumindító igénytelen? Attól, hogy azt írta, 10 nap után jutott oda, hogy hajat mosson, az nálad már az igénytelenség kategóriája? Furcsa. Egyébként sem fogott semmit rá a gyerekre. Csupán egy mosolygós emoji kíséretében közölt valamit. Még csak nem is panaszkodott.


Nem kellene rögtön igénytelennek bélyegezni valakit, akiről semmi mást nem tudsz, mint ami egyetlen mondatából kiderül.

31. Ervina
2022. ápr. 5. 08:50
Milyen jó, van mire fogni végre az igénytelenséget. A gyerekre.. :D
30. Bichi (válaszként erre: 23. - Channa*)
2022. ápr. 5. 08:36

Szerintem teljesen igazad van, bár még apuka sem kell egy ilyen hatalmas projekthez...


Miért nem lehet szoptatás után elindulni hajat mosni? Kicsit olyan, mintha egy gyereket 24 órában őrizni kéne.

1 évig sírt szinte éjjel-nappal a fiam, mégis tudtam hajat mosni. A mai napig hosszú a hajam, és 15 percnél nem több a mosás-szárítás,és akkor már balzsammal is várok pár percet. Normális hajszárító kell, és ennyi. Ja meg igény rá...

29. fildus (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2022. ápr. 4. 16:06
Szoptatás után pont belefér, hogy megmossa a haját!
28. fildus
2022. ápr. 4. 16:04

Én zuhanyzással együtt megoldom. Soha nem szárítottam a hajam, se mikor hosszú volt, se most mikor rövid.

4 gyerekem van a legkisebb nincs 7 hónapos, mindig jut időm magamra is, van "énidőm", és igen, főzök minden nap.

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja.

2022. ápr. 4. 10:26

Megmondom őszintén nem emlékszem, hogy nálunk hogy volt. A hajszárítást szoktam hanyagolni, azóta is.


Annyi maradt meg abból az időszakból, hogy nyugis gyerek volt, mikor mentem nőgyógyászhoz kontrollra még meg is jegyezte a doki, hogy látom nyugodt baba.


Szerencsém volt, na meg nagyon fiatal is voltam.

26. libikóka (válaszként erre: 23. - Channa*)
2022. ápr. 4. 09:51
Igazad van.
25. semleges (válaszként erre: 24. - Babyapocakban)
2022. ápr. 4. 08:48

Pálcát nem törtem. Egy kérdés és egy történet volt.

Tőlem mindenki úgy mos vagy nem mos hajat, ahogy akar:)

24. babyapocakban (válaszként erre: 21. - Semleges)
2022. ápr. 4. 08:40

Senki felett nem kell pálcát törni csak azért, mert mi másképp csináltuk.

Lehet, hogy nem merte, vagy akarta magára hagyni, mert lehet, hogy extrán sírós gyerek volt. Hallottam olyan újszülöttről, hogy fuldoklásig hergelte magát a sírásba. Ilyenkor mit érez egy friss anyuka? Retteg, hogy megfulladhat a gyereke.

23. Channa* (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2022. ápr. 4. 08:37

Szerintem ti akartok kötözködni, mert valakin le kell vezetni a feszkótokat. Te és még jópáran itt.

Gondolom otthon vagy nincs kin, vagy csak nem meritek megtenni.


Mindössze ennyit írtam a szerintetek felhíborító hozzászólásomba:


"Azért szerintem apuka vigyázhatna addig a kicsire, amíg anyuka hajat mos.



Nekem is hosszú hajam volt, de mindig volt időm megmosni, megszárítani."


Mi ebben a probléma?

Megtudjtok magyarázni? Mert ha nem, akkor bizony csak valakit szekálni akartok és ronda módon kivetíteni másra.


Olyan nincs, hogy apuka képtelen rá. Ha sikerült részt vennie abba, hogy a gyerek megfoganjon, akkor vegyen részt a nevelésében is, amibe beletartozik az, hogy ő is tud a gyerekkel foglalkozni 20 percet.


Ha ezt nem értitek meg, akkor sajnálom. Valami gond van veletek. Tök egyszerű és érthető véleményt írtam. Magyar nyelven, nem bonyolult mondatokkal, nem réboszukat felhasználva.


Részemről a téma lezárva.

Nincs lehtetlen, csak tehetetlen ember!

22. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 4. 08:31
Lesz majd jobb, de nem attól, hogy ostorozod magad, vagy hagyod, hogy mások tegyék. Te dolgod, mire jut időd. Most ilyen, de pár hét múlva már nem ilyen lesz. Belejössz. Ügyes vagy és megoldod! Sok sikert! 🍀
2022. ápr. 4. 08:31

Nem akartam beleszólni de ezt most komolyan mondjátok?


Én hallottam olyat, hogy anyu magára kötötte a gyereket és úgy ment el tusolni. Ugye azért ez szerintetek sem normális.

2022. ápr. 4. 08:29
Lapozzunk, uncsi már ez.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook