Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell gázpalackot cserélni? Odáig eljutottam, hogy letekertem a csavart. Azt a zöld alátétet nem tudom kiszedni, nem jön ki fórum

Hogyan kell gázpalackot cserélni? Odáig eljutottam, hogy letekertem a csavart. Azt a zöld alátétet nem tudom kiszedni, nem jön ki (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 19. 12:59
Ha eddig jó volt a gázpalack, ki lett cseréle és nem volt gond, utána lehet valami baj a későbbiek folyamán?
2011. márc. 30. 12:01
Elvileg utána is kell kicsit szaglászni, nem-e jön mégis gáz. Honnan tudjam, hogy a palack büdös alapból meg a zsír, ami rajt van vagy a gáz jön? Nem buborékosodott a hab.
2011. márc. 30. 11:36
Húgom itt volt, megcsináltuk. Elvileg jó is. :)
2011. márc. 30. 10:45
Nálunk is gázos mutatta meg de inkább biztos neked a mosószeres víz én gyerekkoromban aputól megtanultam így nem volt semmi gond
2011. márc. 30. 10:36

Egyél megint melegszenyát és várd meg amíg valaki ténylegesen hozzáértő megcsinálja.

Tavaly 1 hetet töltöttem a Debreceni klinika égési osztályán, aztán saját felelőségemre távoztam és itthon is hetekig sőt hónapokig gyógyultam. Mert piszkáltam azt amihez nem értek:S

És volt aki azért volt bent mert szivárgott a gáz, nem lett jól tömítve és belobbant a gáz.

Gyufával nem szabad ellenőrízni. Sosem.

2011. márc. 30. 10:33
Mosogatószert habosíts fel a mosogatószivacson, azt a habot kend rá. Ha buborékot fúj, akkor gáz van, vagyis ereszt.
12. Derya (válaszként erre: 11. - Evawitch)
2011. márc. 30. 10:33
állítólag nem robban vissza, a gázos is azzal ellenőrizte régen, amikor még ő cserélte, de én habos vízzel szoktam ellenőrizni.
2011. márc. 30. 10:32
Köszi a válaszokat! Majd húgommal összeszenvedjük az újat, megnézem, hogyan kell. Égő gyufával szokták sokan ellenőrizni és megszagolni előtte. Ha szivárog és égő gyufával ellenőrzik, akkor mi van? Robbanás?
2011. márc. 30. 10:25

én 10 éve használok palackos gázt havonta cserélem.

szóval ahogy Anika70 is írja az a nagy csavar az hátra jön magától csak mozgatni kell vagy esetleg vissza felé csavarni jártam már úgy én is hogy nem mozdult könnyedén .ez azért nagyon fontos mert én még SOHA NEM MULASZTOTTAM EL KICSERÉLNI A TÖMÍTÉST!!!!!!

Nem olyan nagy valami és azért annak az a rendje módja !!

Amúgy pedig bal menetes a gáz csavar tehát ellenkezőleg kell forgatni tehát ezt akkor tekered rá ,mikor más csavart le :

9. Kiss Mária (válaszként erre: 4. - Evawitch)
2011. márc. 30. 10:24
Nálunk is én cseréltem én bár tudom nem szabad égő gyufával ellenőriztem de hálistennek sosem volt szivárgás
8. Evawitch (válaszként erre: 7. - Anika70)
2011. márc. 30. 10:23
Cserével megvárom a húgomat, mert nem értek hozzá. Gyerekkoromban palackos gáz volt, de a későbbiekben már nem. Most, hogy családi házrészben lakom albérletben, először van palackom és most kell először cserélni.
7. Anika70 (válaszként erre: 6. - Evawitch)
2011. márc. 30. 10:21

:-) Nincs mit:-)


Régen volt már gázpalackunk, de mindig én cseréltem:-)

6. Evawitch (válaszként erre: 3. - Anika70)
2011. márc. 30. 10:20
Tényleg, köszi! Szerintem kicsit berozsdásodott vagy ilyesmi, azért nem mozdult meg nekem. :)
5. Derya (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. márc. 30. 10:18

csere nélkül szereld föl, majd ellenőrizd le, hogy nem ereszt-e. mosogatószivacsra egy kis mosogatószer, hogy hab legyen, és azt kell az illesztésekhez tenni, majd kinyitni a gázcsapot és akkor látszik, hogy ereszt-e.

ha eresztene mégis, akkor valahogy ki kell cserélni a tömítést.

4. Evawitch (válaszként erre: 2. - Kiss Mária)
2011. márc. 30. 10:17
Eddig egyszer lett cserélve, vagyis feltéve. Nincs itt senki, délelőtt főleg nincs és főzni szeretnék, mert tegnap is melegszendvicset ettem, ami nem éppen jó ebédre.:( Azért szenvedek most ezzel. Elvileg jön a húgom, segít megcsinálni, mert ők régebb óta használnak ilyet.
2011. márc. 30. 10:14
Elméletileg nem kell kipiszkálnod a tömítést, mert a körülötte lévő nagy csavart le lehet róla csúsztatni, így csak simán le tudod venni róla a régi tömítést.
2011. márc. 30. 10:14
Szerintem várd meg azt aki eddig is cserélte ez nemjáték, ha nem értesz hozzá tényleg történhet valami baj
2011. márc. 30. 10:12
Csavarhúzóval próbáltam kiszedni, de nem ment, már kezdek ideges lenni, mert lenne más dolgom is. Utána mit csináljak azon kívül, hogy visszacsavarom? Amilyen böszme vagyok, simán magamra robbantok itt mindent...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook