Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 évesen ez a súly normális? fórum

1 évesen ez a súly normális? (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. Csoda
2013. aug. 12. 00:24
Az én lányom 14 hós és most érte el a 10 kilót (még azért most sem, mert reggeli mérésnél 9970 gramm volt :-D). Az egy éves státuszon 9020 grammnak és 79 cm-nek mérték. Engem nagyon ráparáztattak, hogy figyeljem a súlynövekedését, mert pár hósan kellett csináltatni egy vérvizsgálatot, és kiderült, hogy azért nem hízik, mert kevés a vasa. Kapott cseppeket, azóta minden oké vele. :-)
2013. júl. 30. 13:16
Az én lányom 40 hónapos. Most 11 kg és 88 cm. Igaz, koraszülött, alapbetegsége van (nem lisztérzékeny stb.) és 2500 g-mal 45 cm-rel született. Rendszeresen járunk orvoshoz. Nagyon sokáig nézték, hogy miért nem hízik. De megnyugodtak a vizsgálatok után. És én is.
67. iloverunning (válaszként erre: 64. - Titánia83)
2013. júl. 30. 12:55

Szerintem ez nem szoptatás függő. Én 19 hónapos koráig szoptattam a kisfiamat, aki fél éves koráig kis dagóca volt, majd fél év alatt hízott 1 kilót és 1 éves korára a normális súlyhatár alját súrolta. Ugyanígy elmondható ez a tápszeres babákról, ott is vannak akik vékonyabban, bár ahogy olvasom, és a környezetemben tapasztalom, inkább a tápszertől tudnak az első 1-2 évben kicsit nagyobbra hízni, nőni.


De mint itt is olvashattuk, a fórumindító babája tápszert kap és mégis kisebb, tehát ez sem általánosság.

66. Fishyke (válaszként erre: 55. - Xochipilly)
2013. júl. 30. 10:58
Emiatt ne aggódj. Enyém 7 hónaposan 9300 gramm, 74 cm volt, egy éves korára nőtt 30 centit a születéséhez képest:D
65. orsibigyu (válaszként erre: 63. - Titánia83)
2013. júl. 30. 09:59
Nem feltetlen neked irtam, de itt mindenki nyugtatja, en aggodnek, sot mindig aggodtam, mert jon egy megfazas vagy elkap egy hasmenest es akkor mibol fogy? Nekem sem voltak Michellin babaim, igazi vasgyuro, izmos legenykek, nem lattam 1 db hurkat soha.
64. Titánia83 (válaszként erre: 60. - 130454e42d)
2013. júl. 30. 01:58

"Michelin baba típus a divat csecsemőknél"


Ez nem divat. Egy anyatejes babának hogy mondod meg, hogy ne hízzon ilyenre? :D Őket nem lehet túletetni. Az én fiam is ilyen volt, egy év fölött meg alig hízik valamit. És makk egészséges. (17 és fél hónapig szopizott)

63. Titánia83 (válaszként erre: 59. - Orsibigyu)
2013. júl. 30. 01:57
Ha figyelmesen olvastad, amit írtam, én is írtam kritériumokat, hogy miknek kell megfelelni. Na meg azt is írtam, hogy 2400 grammal születtem és 1 évesen 10 kiló voltam.
62. reload (válaszként erre: 1. - Ani2)
2013. júl. 29. 21:04

Szia!


Szerintem se aggódj!


Nekem 2 lányom van, a nagyobbik 2770gr 51cm-el született, 1 évesen 8500 gr és 75 cm volt. Azt hittem nem tudom iskolába iratni, mert csak 16 kg volt 6 évesen. Most hogy kamaszodik megindult széltébe-hosszába, teljesen egészséges gyerek :)


A kisebbik 4280 gr 58 cm-el született, 1 évesen 8580 gr 75 cm volt :) Most majdnem 6 éves, 17 kg. A védőnő szerint a súly percentillje alul van a magasságához képest, de teljesen egészséges ő is :)

61. Csillag29 (válaszként erre: 1. - Ani2)
2013. júl. 29. 20:50

Szia!

Ahogy írod 2600g-mal született kicsi lányod nagy könyv szerint 7800g -nak kéne lenni e szóval szerintem ne aggódj . A lányom 2700g-mal született és Ő sem volt 1 évesen 8 kiló A dokinénink annó nem mondott semmit. Eszik hizik/ nem fogy akkor kérj egy vérvizsgálatot és ha ott is minden rendben akkor NO PARA nem minden gyerek mischlenbaba :)

60. 130454e42d (válaszként erre: 59. - Orsibigyu)
2013. júl. 29. 19:09
Azt mondjuk itt páran, hogy önmagában a kis súly nem gond, HA nincs más tünet. Oké, hogy a Michelin baba típus a divat csecsemőknél, de ez ugyanolyan hülyeség, mint a másik véglet.
59. orsibigyu (válaszként erre: 58. - Titánia83)
2013. júl. 29. 19:07
Szerintem latatlanban nem kell itt agyonnyugtatni egy anyukat. Lehet gond, lehet nem. En nemegy olyan babat tudok akik alig 3 kiloval szulettek es 1 eves korukra olyan nagyok voltak, mint az en 4,5 kiloval szuletettem. Es nem koverek, csak jol gyarapodtak. Lehet vashiany, lehet nem jo a tapszer, lehet mas modszerrel, rendszerrel kell etetni normalis kajaval. Utana kell jarni es ha mindent kizartunk, akkor, oke ilyen genetikailag.
58. Titánia83 (válaszként erre: 11. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 29. 16:38

A fórumindító kérdéshez: teljesen jó, pláne, hogy kisebb súlyról indult. Nem törvényszerű, hogy meg kell háromszoroznia a születési súlyát, bár elvileg elvárás, de minket sem toltak le és a legtöbb ismerős babája sem háromszorozott egy éves korára. Volt a játszótéren egy pici lány, aki a fiamtól egy hónappal volt idősebb, és kb. ilyen súlyban volt. És náluk ingatta is a fejét a védőnő, de az anyuka felvilágosította őket, hogy ők a férjével szintén kis súllyal születettek, és kis súlyúak voltak még egy évesen is. Mit vár?

Amúgy az a lényeg, hogy a gyermeked jó kedvű, kiegyensúlyozott, nem beteg, eszik-alszik rendesen. Az, hogy ő hány kiló, szerintem is sok tekintetben genetika.


Saccperkábé :D

Ne haragudj, de ki mondja, hogy az anyatejes babák kicsit kevesebb súllyal rendelkeznek?


Nem lehet ebben sem általánosítani. De a nagy átlagban az anyatejes babák pont, hogy egy éves korukig sokkal gyorsabban híznak. Igazi mischlen babák.


Én 2400 grammal és 4 héttel korábban születtem. Anyukám mesélte, hogy nagyon sokat evett, ivott, hogy legyen teje, mert féltett, és nagyon szeretett volna szoptatni. Ez olyan jól sikerült, hogy 4 hónaposan már 7050 gramm voltam. (babakönyvem tanulsága szerint) Tehát háromszoroztam is. Aztán 1 évesen meg 10 kiló voltam.


És ez a sokat mozog dolog is túl általános. Ismerősöm kisfia igazi örökmozgó, és másfél évesen már 12-13 kiló. :o

57. a4c08bc146 (válaszként erre: 26. - Ani2)
2013. júl. 29. 16:24

Meleg van, nyár egyre többet mozgolódik és gondolom egyre aktívabb.

Az én fiam 10 hónapos 80 cm és 9200gr. 2710-el született és 47 cm volt:)6h 8700 gr volt és 68cm. De utána elkezdett kúszni és azóta alig hízik önmagához képest és ez így normális.

56. Meva1 (válaszként erre: 1. - Ani2)
2013. júl. 29. 15:58

Szia!

Nem én vagyok a védőnő, és nem is az a szakmám.

Viszont több, mint húsz éve töltögetek percentilis táblázatokat bölcsődés korú gyermekeknek.

Bátran állíthatom, hogy szerintem semmi baja sincs.

És az a meglátás is igaz, hogy megháromszorozza általában egy baba a születési súlyt. A kulcsszó itt is az általában! Nálatok ez a szám is "általában" meg van!

A te kislányod "picike", édes csajszi lehet! :))


A percentilis méricskélés nagyon fontos, és sok szempontból mérvadó, de egy országos ÁTLAGOT mutat.

Aki meg kicsi súllyal szülelett, annak az egyénnek a születési súlyára vonatkozó percentilis adat is alacsony. Egyébként gyorsan ki is számoltam, a te picikédnek a születési percentilise is bőven 3 alatt volt!!!

Lényegében egy kérdés maradt, miért kéne 1 év alatt megváltoznia ennek a számnak? (Netán a tízszeresére? Na akkor lenne baj.)

2013. júl. 29. 15:37
A fiam 7 hónaposan volt 71 centi és 8100 gramm. Én azért aggódom, hogy óriásbaba. Mindent megeszik :-) 17 centit nött a születése óta
2013. júl. 29. 15:26

Szül. súly. : 4.2 kiló

1 évesen: 10.5 kiló

Bőven jó volt a súlya a védőnő és az orvos szerint is.

53. didris
2013. júl. 29. 14:38

Szerintem ne aggódj! Igazából majdnem meg is háromszorozta a súlyát. 40 dkg hiányzik. Az ismerősöm lánya 2 éves és alig 9 kg. Ti is vékonyak vagytok. Ő ilyen és kész.

:)

2013. júl. 29. 14:32

Nekem először a lisztérzékenység kizárása ugrott be. De ezen már túl vagytok. Akkor viszont nem aggódnék. Az én lányom volt, hogy négy hónapig egy dekát sem hízott. Aztán meg rögtön 0,5 kg egy hónap alatt.

Függ attól a mérés eredménye, hogy volt-e előtte széklet, evett-e előtte és melyik védőnő mérte.

Jót nevettem, amikor a lányom egy alkalommal nagyon nem tetszett a doktornőnek. Fogyott az előző méréshez képest 34 dgk-ot. Visszahívott minket ismétlésre egy hét múlva. Akkor meg pont annyit hízott.

A fiam nagyon-nagyon rossz evő volt. A doktornő mondta neki, hogy tessék már egy kicsit enni, mert kilátszik a bordád. Most meg tornázni küldte, mert túlsúlyos.

Amíg nincs tünete, hogy beteg lenne, addig én a helyedben nem aggódnék.

51. r-iett (válaszként erre: 1. - Ani2)
2013. júl. 29. 14:09

Lányom 3350g 54 centivel született,vele állandó problémánk az étvágytalansága,de ettől független 1 évesen 8500g 76 centi volt.

Fiam 3400g 50 centivel született és nagyon jó étvágyú (1 évesen 3szor annyit megeszik mint a nagyobb 4 évesen) és a tényleg nagyon sok mennyiség ellenére 1 évesen 9000g és 75 centi volt. Lányomon ránézésre és súlyra nem igazán látszik,hogy tényleg nagyon rossz az étvágya,fiamon ránézésre meg súlyra a közelébe sincs annak a mennyiségnek amit elfogyaszt.

Lányommal voltam dokinál mert tényleg bosszantó a dolog,de csak annyit mondott,hogy ahhoz képest,hogy kb semmit nem eszik nem sovány és ránézésre nem hinné,hogy vas stb hiánya lenne,de ha nagyon ragaszkodok hozzá ad vérvételre beutalót habár ő nem igazán látja az értelmét,meg hát a születésétől kezdve nem volt jó étvágyú soha....de,hogy megnyugodjak ír fel vasat neki. Hát semmi nem változott,az óvodától se lett jobb az étvágya így ez van.A fiamból se hinném,hogy duci gyerek lesz hiszen pl én rengeteget eszek és sovány vagyok.

50. orsibigyu (válaszként erre: 43. - Ani2)
2013. júl. 29. 14:00
Te alacsony vagy es vekonyka, rad is hasonlithat. Rosszevo. Leultok vele enni, vagy ot kulon etetitek? Nalunk bevalt, hogy egyutteszunk vele, igy nem unja annyira. Vagy lehet mas tapra kell valtani. Oszinten szolva, nekem mind2 fiam 1 evesen tehentejet kapott es a rosszabbik evo attol kezdett hizni. Ezert is lettem eredeti hazi bociboljott tej parti. Es szigoruan csak 3 decit kap, mert sok gyerek annyi tejet iszik, hogy nem eszik mast. Eszik-e hust? Ha nem a kedvence lehet vashianyos, attol sem hizik rendesen. Nem sapadtacska? Nem sotet a szeme alatt?
49. Ani2 (válaszként erre: 48. - EsztyMorgan)
2013. júl. 29. 13:58
Igen, nagyon kevesett hízott/hízik. Ápr. voltunk 1-2 eltérés volt, de nem vészes azt mondták
48. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Ani2)
2013. júl. 29. 13:47
Most néztem,h 10 hósan is 7400grammok voltatok. Két hónap alatt ez az 50gramm hízás nagyon kevés viszont. Nem küldött el vérvételre a doktornő titeket. Kéne...
47. 130454e42d (válaszként erre: 43. - Ani2)
2013. júl. 29. 13:45

A kisebbik lányom születése óta rossz evő. Mivel koraszülött volt folyamatosan hordtuk kontrollra. Minden orvos azt mondta, amíg fejlődik, energikus, széklet rendben, addig a kis súly önmagában nem ad okot aggodalomra.

Most 8 éves, 21 kiló.

46. EsztyMorgan (válaszként erre: 8. - Ani2)
2013. júl. 29. 13:45

Akkor 7800grammnak kéne lennie.

Nem született nagy súllyal. Amúgy milyen az étvágya? Mennyit mozog?

45. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Süti)
2013. júl. 29. 13:43

A nagykönyv szerint.

Mi sem tripláztunk.

44. Luijza
2013. júl. 29. 13:42

A védőnő biztos a sok fényevő miatt aggódik. Nekem is kicsik voltak az ikreim, de a doktornő mondta, hogy inkább azoknak kellene aggódnia, akiknek máris túlsúlyos a picinyük és örüljünk, hogy ők nem azok. Hát mostanra egyik lányom elindult a hízás irányába, úgyhogy nagyon oda kell figyelnem.

Ne aggódj, ebben a melegben nincs étvágyuk a kicsiknek. Próbálkozz esetleg etetni este 7 után, nálunk akkor jön meg igazán az étvágyuk csak.

43. Ani2 (válaszként erre: 15. - Orsibigyu)
2013. júl. 29. 13:37
38.hétre prog. császár, férjem 180cm 95kg én pedig 160cm 53kg. Eszik már mindent (ha enne) volt, hogy kenyeren és pufin éltünk... Én egy kicsit annak látam, főleg a pocija. Jól fejlődik, értelmes. Volt már lisztérz. vizsgálat ami negatív lett (sok kaki miatt)
2013. júl. 29. 13:30
Ugy tunik a forumindito nincs itt, pedig kivancsi voltam a valaszaira. Szerintem egy orvos, vedono tudja mikor kell aggodni. Ha o azt mondja gond van, akkor jo ra hallgatni. Kiveve ha bemegy hozza egy 155 cm 42 kilos no es annak sovany a gyermeke. Ugyanigy voltam az enyeimmel. 4,5 kilosan szulettek es kertek a cukorleleteimet. Ekkor belepett a 2 meteres 130 kilos ferjem, nevettek es mondtak, hogy igy mar ertik.
41. lepke99 (válaszként erre: 40. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 29. 13:24
Engem a nagy talpával nyugtatnak, mert az a többi méretéhez képest tényleg nagyon nagy.
2013. júl. 29. 13:21
A gyermekem nem volt 2700 gr sulyu - a magam 42 kilojahoz vasagystol :D ... Mara mar 173 cm magas es 70 kg!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook