Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Normális az, hogy nem eszek rendesen, akkor naponta majdnem 1 kg-ot is vesztek a súlyomból? fórum

Normális az, hogy nem eszek rendesen, akkor naponta majdnem 1 kg-ot is vesztek a súlyomból? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. márc. 7. 05:28
Nem hiszem, heti 1 kg az ami egészséges, legalábbis mintha erre emlékeznék!
2022. márc. 7. 03:43

Miért méred magad állandóan?

Amiket leírsz problémának, ezzel együtt élek. Gyorsabb az anyagcseréd, aktívabb a pajzsmirigyed, picit túlmüködik. Kerüld a sós ételeket, úgy általában, illetve a jódozott sót.

Ha én nem eszek rendesen, túl keveset eszem 1-2 napig, akkor a hús evés az, ami helyrebillent. A kifli, illetve joghurt energiailag szép kevés. Valószínűleg azért maradsz éhes éjszaka, mert szénhidrátot eszel sokat, nem fehérjét.

Ja és az 50kg-ot alulról súrolom rendszeresen. Én nem mérem magam soha. Van néhány kedvenc nadrágom, ami a mércém és tudom hogy jól nézek ki benne. Ha az jól passzol, akkor oké. Ha nem akkor igyekszem több húst enni

64. mallow (válaszként erre: 63. - PöttyösPanka)
2022. márc. 6. 20:21

Mondhattam volna mainstream-et is. Van valami, amit felkapnak és akkor az a trendi. A propaganda szó nem volt megfelelő.

Hallottam ilyet, hogy idővel hozzászokik a szervezet. Kíváncsi lennék, okozna-e nálam valami pozitív változást a több vízivás.

63. PöttyösPanka (válaszként erre: 58. - Mallow)
2022. márc. 6. 19:45

A vese a szokásos vízfogyasztáshoz alkalmazkodik. Nekem is folyton ki kellett mennem, ha kicsit is többet ittam. Amikor elkezdtem figyelni a vízbevitelre, állandóan pisilnem kellett. De aztán hozzászokott a vesém az új módihoz.


Én alapvetően hiszek a propaganda erejében. De milyen érdek fűződik a vízfogyasztáshoz?

62. dafke (válaszként erre: 59. - Mallow)
2022. márc. 6. 19:06

Én állítom, hogy az segített. Egyszerűen kimosta a víz a pangó bacikat.

Hozzáteszem, a diéta, amit csináltam az alacsony szénhidráttartalmú diéta. Bőségesen fogyasztottam mindenféle más diéta szerinti "mumust", sót, fűszereket, zsírt, húst, szalonnát, akármit... Az alkoholt sem vontam meg magamtól, igaz, inkább csak borozgattam néha.

Szerintem csak a víz marad, ami drasztikus változást végezhetett a kiválasztó szervrendszerben. :)

61. Channa* (válaszként erre: 57. - Mallow)
2022. márc. 6. 19:06

Hát nem tudom...


Félinformációra semmit nem lehet mondani...

60. mallow (válaszként erre: 56. - Dafke)
2022. márc. 6. 18:49
Egyébként nem azt állítom, hogy senkinek nem szükséges többet innia, de egyéni, hogy kinek mi az igénye. A doki azt mondta (és én is így gondolom), hogy a szervezet tudja, hogy mire van szüksége. Na akkor most megyek, és iszom 1 pohár vizet :).
59. mallow (válaszként erre: 56. - Dafke)
2022. márc. 6. 18:46
Hát nem tudom. Érdekes egy történet. Ebből nem következik egyenesen arányosan, hogy mindez a sok vízfogyasztás következménye volt. EZ sokkal összetettebb dolognak tűnik, de te tudod, hogy mi segített.
58. mallow (válaszként erre: 55. - Greeneyed)
2022. márc. 6. 18:42
Jó, az tényleg extrém, de alapjában véve mindenki azt mondja, hogy a másfél-2 liter a normális. Hát én max. hőségben tudnék annyit meginni, de akkor is csak úgy, ha ott van mellettem. Mindent is kibírok. Dicsekvés nélkül. Egyszerűen nem kívánom. Pedig állítólag ebből lehetnek bajaim is. Igaz, nagyon száraz a bőröm. Viszont ha sokat iszom, az egyből ki is jön belőlem. Kár belém. :)
57. mallow (válaszként erre: 54. - Channa*)
2022. márc. 6. 18:40

Nekem semmi ilyesmi nem következik a fórumindító leírásaiból, hogy azt szeretné, ha csodálnánk. Megmondta azt is, hogy túl soványnak látják őt, de ő így eszik. Ezzel nem lenne gond, ha nem írná, hogy éhes, de nem eszik.

Nekem is hiányosak az információi. De nagyon sok fórumindítónál tapasztalom ezt. Lehet, hogy nem akarja teljesen kiadni magát, vagy nem tudom.

56. dafke (válaszként erre: 55. - Greeneyed)
2022. márc. 6. 18:18

Ez az én történetem, amit azért írok le, mert bosszant, amikor emberek (köztük orvosok) azt állítják, hogy a bőséges folyadékfogyasztás felesleges.

Csecsemőkorom óta kezelnek húgyúti fertőzéssel. Amióta tudom, mindig volt. Mindig kellett rá lennie otthon gyógyszernek, így nőttem fel.

Előttem a kép, hogy gyerekként ülök a wc-n, érzem, hogy pisilni kell,nézek le, de nem jön. Csak 1 csepp vér. Volt, hogy vöröset pisiltem. Orvostól orvosig vittek. Hozzászoktam.

Aztán már felnőttként úgy döntöttem, hogy lefogyok.

Elkezdtem diétázni, de sokszor voltam éhes, meg tudtam is, hogy a vízfogyasztás fontos. Utánanéztem. Így sokkal több vizet kezdtem fogyasztani.

A diétának lett egy "mellékhatása".

Nemcsak a hájtól búcsúztam el, de a krónikus húgyúti fertőzésemtől is. Azóta talán ha egyszer volt az elmúlt 10 évben.

Szóval tényleg felesleges a 3-4 liter.

Ja, nem!

55. Greeneyed (válaszként erre: 46. - Mallow)
2022. márc. 6. 17:36

"Elmesélte az élményét az El Camino-i útjáról, és hogy az ember sokkal kevesebben (vízen, étken) is elél, mint amennyit a propaganda hirdet."

Azért nem mindegy, hogy átmenetileg vagy hosszú távon.

Egyébként a 3-4 literről az urológus is azt mondta nemrég, hogy fölösleges.

2022. márc. 6. 16:39

Mi a célja a fórumnak?

Csodáljunk, hogy mennyire ügyes vagy?

Vagy mi?


Nem értem...


Akármit ír valaki, csak hajtogatsz valamit, de nem derül ki, hogy mit szeretnél.


Fogyni szeretnél?

Hízni szeretnél?


Vagy mit mondjunk?

53. 37e1ff8723 (válaszként erre: 47. - Mallow)
2022. márc. 6. 16:19
Keveset eszik, de többször, nem? Valószínűleg otthon is. Én pl. csak 1x-2x, de nem csipegetek. 😄 Nem tudnék két- vagy háromóránként enni, mert nem vagyok éhes.
2022. márc. 6. 15:50
Nekem volt egy 3 napos étrendem, ami -3 kilót eredményezett. Ha valami programra készültem, mint pl. buli, színház, és jobban akartam kinézni, akkor ezt bevetettem. Fiatalon a szervezetem nagyon könnyen viselte az ilyen napokat, de ez csak szigorúan 3 napos volt, tovább nem lehetett alkalmazni. Szóval egyáltalán nem kirívó napi 1 kiló fogyás, okozhatja pl. nagyobb vízveszteség is.
51. c9155193c4 (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 15:30
55 kiló nem túlsúly bárhogyan is nézzük. Én azt hiszem kezd kialakulni nálad az anorexia. Mindenképp menj orvoshoz.
50. globus (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 15:02
Ennek mi értelme van? Leesik rólad az izom, löttyedt bőr leszel 50 kilósan. Egy 65 kg-s izmos test formásabb.
49. mallow (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 14:54
Mennyire viselt meg, az emésztőrendszeredet érintette? Állítólag vannak, akiknek utána gyomorpanaszaik vannak. Dokihoz kéne elmenned, ha nem érzed így jól magad, vagy ez mindig így volt? Ha nem éreznéd magad éhesnek és azért nem ennél többet, az még talán elmenne, de ha éhes vagy és mégsem eszel, az már nem biztos, hogy normális.
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Mallow)
2022. márc. 6. 14:42
Igen, én is úgy vagyok vele mint te, van olyan munkatársam, aki pl. csak 1 almát eszik este.Én attól csak éhes leszek.Vizet meg akkor kívánom , ha sósat eszem, vagy nagyon meleg van. És szerintem sem kell napi 3 liter víz.Az sem mindegy az ember hány éves hány kg az ivás szempontjából.De az is lehet, ahogy öregszünk nem vesszük észre , ha szomjasak vagyunk.
47. mallow (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 14:35

Van megfelelő kajád otthon? Mert ha egyoldalú az étrended, vagy nem főzöl rendszeresen, az okozhat ilyet.

Én néha azon vagyok egyébként meglepődve, hogy megtermett, nem sovány férfiak (ilyen volt egy idősebb kollégám is) olyan keveset ebédeltek, ami nekem a fél fogamra nem lett volna elég. Mást is ismerek, aki baromi kevéssel elvan egész nap, pedig sportol, jó kondiban van.

46. mallow (válaszként erre: 45. - Mallow)
2022. márc. 6. 14:31

Ez valami alkati dolog. Amióta hallottam a szívprofesszor Papp Lajost erről beszélni, azóta megnyugodtam. Elmesélte az élményét az El Camino-i útjáról, és hogy az ember sokkal kevesebben (vízen, étken) is elél, mint amennyit a propaganda hirdet. Nem igaz, hogy naponta 3-4 liter vizet meg kell inni. Jóval kevesebb is elég. Sőt, azt mondta,hogy a szervezet érzi, hogy mire van szüksége.

Jó, mi valószínüleg szélsőséges esetek vagyunk.

45. mallow (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 14:25

Ja ezért,nem értettem,hogy miért méred magad naponta.

Én a vízzel vagyok így.Nem kívánom, néha már úgy kell figyelnem, hogy legalább 1 pohárral igyak meg 1 nap,mert simán kibírnám víz nélkül.

44. Cicamica3 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 14:22
Tudatosan "éhezteted" magad ezek szerint.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Cicamica3)
2022. márc. 6. 13:47
Pl.éhes vagyok, nincs kedvem enni, csak iszok eg teát. Vagy nem eszek semmit, és később se energiadúsat.Pl. almás lepényt.Amiben nincs fehérjepótlás.
42. Channa* (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 13:47

Nem te írtad, hogy 6x eszel naponta? (de te írtad;)


Hogy tudod 6 alkalomra elosztani az 1 kiflit és 1 joghurtot?


Minden alkalommal eszel egy falatot?


Tehát, mivel azt írtad, hogy 6x eszel naponta, de van olyan, hogy nincs kedved enni, az kb. 1 kg.


6 alkalommal simán megeszel közel 0,5-1 kg kaját. Ha csak 1 almát nézünk, az is 20 dkg, vagy egy banánt, ami szintén 20 dkg, 1 kifli, kb.4 dkg, stb.

Ha viszont a szokásos 6 étkezés kimarad, akkor pont az hiányzik a súlyodból.


Ha ezt napokig csinálod, akkor az 1 hét alatt simán lehet 3-5 kg fogyás vagy hízás, ha többet eszel...

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Dafke)
2022. márc. 6. 13:45
Az a fura, hogy én alvás közben is tudok fogyni.Sokszor ébredek arra éhes vagyok.Olyankor eszek valamit. Mikor mélyen alszom ez kimarad.
2022. márc. 6. 13:43
Már vesztettem.Tudom kellene mozogni. Igen, Kacsahercegnő tudom.
2022. márc. 6. 13:34

Valószínű iszol is. A só, a szénhidrát, extra vizet kötnek meg a szervezetedben.


Ha nem mozogsz semmit akkor nyilván izomból fogsz először fogyni. Menj a friss levegőre, legalább sétálj vagy ilyesmi.

2022. márc. 6. 13:29
Egy nap alatt leginkább az aktuálisan meg nem evett étel és meg nem ivott folyadék látszik. Azonban nem egészséges, így tényleg izmot fogsz veszteni.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Channa*)
2022. márc. 6. 13:25
Hogy ennék meg 1 kg súlyú ételt. 1 kifli, egy joghurt és nekem ennyi elég.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook