Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 3. hete gyúrok és a súlyom össze-vissza ugrál. Normális ez? Vagy mitől van? fórum

3. hete gyúrok és a súlyom össze-vissza ugrál. Normális ez? Vagy mitől van? (tudásbázis kérdés)


29. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Gaby76)
2013. szept. 4. 18:22

Ezt egy személyi edző állította neked össze?

Este 5 után ne egyél és zsírégető löttyöket igyál?

Nekem ez nem annyira tetszik.

5x kell enni 3 óránként

meg kell enni x mennyiségű fehérjét és ch-t minden étkezés alkalmával, figyelni kell a felszívódást is

egy szelet tk kenyér reggelire nyugodtan meget

az ilyen puffasztot akármik meg totálisan felejtősek

tudod mi a baj? ha nem fogyasztasz elegendő fehérjét és ch-t, akkor a szervezeted az izmaidat fogja felhasználni

Ha pelaózol, akkor is vannak paleós kenyerek, a csajok biztosan tudnak segíeni

2013. szept. 4. 18:16

Most gondolkodom, hogy 8 deka húst kell megegyél ebédre?

az elég kevés

Én simán megeszek 20-akár 30 dekát is ebédre és még ha jut, akkor ugyan ennyit vacsorára is

2013. szept. 4. 18:14

Ebédre a bulgurt és a basmati rizst ajánlom. Ha már nem bírod megenni a barna rizst.

Enned kell mindenképp. Ahhoz, hogy bírd az edzéseket, ahhoz 1600 kalóriát meg kell egyél.

Egyébként meg biztos be fog indulni rendesen. Én az izom épülésére nem fognám, mert 2-3 hét alatt nem sok izmot tudsz építeni.

26. nik84
2013. szept. 4. 18:12
Szamoltad mar mennyi kaloriat eszel egy nap? Mert ez nekem marha kevesnek tunik, foleg ha nagyobb sulyrol indulsz. Szerintem tartalek uzemmodba kapcsolt as szervezeted.
25. bd55e3f068 (válaszként erre: 24. - Gaby76)
2013. szept. 4. 17:35

Az kemény dió :(


Ha irodalmat keresel, akkor még a paleolit felé tapogatózhatsz. Ha Szendi könyvet veszel, akkor a "csibés" egy nagy szr, a "zöldben" (borítókat így tudod azonosítani) elvileg sok minden le van rendesen írva.

A "Paleolit táplálkozás" elég jól pörgő fórum, ott mindenféle tippekkel tudnak a csajok segíteni kivitelezésben, ha megtetszik ez az étrend.

A mostani értended már elég paleo.

24. Gaby76 (válaszként erre: 22. - Bd55e3f068)
2013. szept. 4. 17:28
Igazad van, nem szemelyre szolo. Csak altalanos. Szakember itt? Meg egy dietetolgus sincs 60 kilometern belul. Se jo szakember, se rossz. Talan Pozsonyban? Szlovakiai vagyok es videki :-(
23. Gaby76 (válaszként erre: 18. - Annie1130)
2013. szept. 4. 17:26
na jo, de sosem hallottam ilyesmirol, es nem sejtem hol lehet beszerezni Szlovakiaban? Az Omega 3 nalam nem valt be, 1 evig szedtem, a dieta sem valt be és ujabban a gyogyszert is csak azert szedem, hogy az orvos ne orditson velem, mert nem segit. :-( De azt mondjak, az edse mindebnt helyrehoz. Csak eddig a sulyomat nem! :-(
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - Gaby76)
2013. szept. 4. 17:26

Ha ilyen összetett a probléma, akkor szerintem kérd ki egy tényleg jó szakember véleményét.

Nem akarom leszólni az edződ, de elég hirtelen indításanak tűnik a 2,5 óra edzés, és az étkezési tanács sem tűnik túl személyre szabottnak.

21. Gaby76 (válaszként erre: 19. - Bd55e3f068)
2013. szept. 4. 17:23
En is Atkinseztem, le is adtam 35 kilot, nagyon elegedett voltam, csak akkor elmentem egy rutin vervetelre, ahol 9-es koleszterint es 2 koruli trigliceridet mertek és surgosen el kellet hagynom a zsirokat. Mondom, teljes a kaosz a sok informacio miatt. Nem ehetek se zsir, se kenyeret vagy tesztat.
20. Gaby76 (válaszként erre: 15. - Gaby76)
2013. szept. 4. 17:21
a 400 - az kaloria, amire gondoltam...
19. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Gaby76)
2013. szept. 4. 17:21
Logikázás ide vagy oda, ha drasztikusan csökkentik a szánhidrátot, kell emelni a zsírt. Most már nem tudnám jól visszaidézni, de pl. Atkins könyvében jól érthetően le van írva ennek a folyamata.
18. Annie1130 (válaszként erre: 15. - Gaby76)
2013. szept. 4. 17:21
Ez nagyon dícséretes! Ügyes vagy, csak így tovább!A koleszterinedre vörös szőlőmag-örleményt ajánlok. Minden túlzás nélkül mondom, hogy csodaszer!Napi 2 mokkáskanál és egy hónap alatt szuper vérképpel dicsekedhetsz!
17. Gaby76 (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2013. szept. 4. 17:21
Elnezest, ha pontatlanul fogalmaztam.
16. Gaby76 (válaszként erre: 13. - Annie1130)
2013. szept. 4. 17:20
5x eszem naponta, csak az edesnapokon ezt nem tudom beratani delelott. Sosem eszem mukajat. Mindent en fozok, amit megeszem. Lisztet nem hasznalok sajat etkezesre. Az edzo szerint a sot is ekrulnom kellene, mert visszatartja a vizet. Ugy erzem, elveszek az informaciok sokasagaban.
15. Gaby76 (válaszként erre: 10. - Annie1130)
2013. szept. 4. 17:18
Eszem halat. És tudom mi az Omega3, ugyanis rettenetesen magas a koleszterinem, a trigliceridem se jo, gyogyszerekt kell szednem, de azok sem segitenek. Emiatt dontottem a fogyás es a sport mellett. Nincsenek falásrohamaim, mert kerülöm a "rossz" szenhidrátot. Sokkal kevesebbet és körültekintőbben eszem, mint korabban, a paraszti logika azt diktalja, ha kevesebb energiat viszek be es mondjuk 400-at elegetek az edzes kozben - sok eve nem sportoltam semmit -, akkor fogynom kellene. Logikusabb magyarazatnak erzem, hogy rendezodok at belul, csak meg a merleg nem mutatja. Gyakoraltilag 180 fokos fordulatot vettem az eletmodomban.
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Gaby76)
2013. szept. 4. 17:18
OK, te írtad az első bekezdésben, hogy nem eszel szánhidrátot, és én nem mondtam, hogy egyél kenyeret.
13. Annie1130 (válaszként erre: 9. - Gaby76)
2013. szept. 4. 17:17
Ha ilyen sok kilótól szeretnél megszabadulni, kezdd egy komoly méregtelenítéssel!Ég és föld lesz a különbség az edzéseid között! Egyébként honnan vetted, hogy kerülni kell a szénhidrátot meg a zsírt? Sőt, meg fogsz lepődni: naponta minimum 5-szr egyél, keveset és teljesértékű élelmiszert. Ez alatt azt értem, hogy frisset, egészségeset. Kerüld a feldolgozott, műkajákat, cukrot, fehérlisztet, vegyél otthonra rendes sót, tiszta, patikai nátrium-kloridot, ne pedig a boltok polcain sóként eladott szemetet vidd be!A megfelelő sóháztartás is nélkülözhetetlen a helyes anyagcsereműködéshez.
12. Gaby76 (válaszként erre: 8. - Bd55e3f068)
2013. szept. 4. 17:13
Sok hát, az edző tanácsolta, hogy ennyit edzek. Ugy erzem, ha meg kenyeret is ennek, kihiznam a maradek ruhamat is! Viszont a zoldsegek is szenhidratnak szamitanak, jo szenhidratnak es sok zoldseget eszem minden egyes nap.
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Gaby76)
2013. szept. 4. 17:12
Nem véletlenül mondta az edző, amit mondott.
10. Annie1130 (válaszként erre: 3. - Gaby76)
2013. szept. 4. 17:11
Nagy hibát követsz el, hogy nem eszel szénhidrátot és kerülöd a zsírt!Mindegyikre szüksége van a szervezetednek, csak nem mindegy milyen formában viszed be. Vannak kifejezetten egészséges zsírok és szénhidrátok. Az omega3 pl elengedhetelen a normális anyagcsereműködéshez, tehát pl. a fogyáshoz is. Ez pl. halakban van, lenmagolajban, tökmagolajban, mindenféle olajos magvakban, stb. Egészséges szénhidrát az, amelyik nem emeli meg hirtelen a vércukorszintedet, hanem lassan szívódik fel, így nincsenek nagy ingadozások, folyamatosan képes megfelelő mennyiségű inzulin termelődni, így hirtelen rádtörő éhségérzeted sem lesz.
9. Gaby76 (válaszként erre: 6. - Annie1130)
2013. szept. 4. 17:11
Köszönöm a hozzászólást. Formásabb vagyok, az szemmel látható és kinőtt a bicepszem és tricepszem, amit már a karomon levő zsír sem tud eltakarni. Igyekszem sokat inni. Tehát akkor van remény, hogy ez megfordul hamarosan és kilobol is veszitek? 20 kilot szeretnek fogyni - minimum.
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - Gaby76)
2013. szept. 4. 17:10
2,5 óra edzés baromi sok, ahhoz kellene szénhidrát is, ha meg még a zsírt is kerülöd, az még rosszabb.
7. Gaby76 (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2013. szept. 4. 17:08
nem eszem gyümölcsöt. Az edzőtől azt a tanácsot kaptam, hogy 8 deka főtt csirkemellet egyek ebedre nehany szelet paradicsommal es egy kanalnyi barnarizzsel. A barnarizst nem birtam megenni, ezért nem ettem, de attol meg mentek le a kilok. Delelott nem nagyon szoktam enni, mert az edzes elott 2 oraval nem lehet es 9 korul jarok edzeni - delben érek haza, akkor natur csirke zoldsegekkel, illetve hal zoldsegekkel, most etem tokfozeléket is,mert meguntam a csirket meg a halat. Delutan szoktam enni ugyanebbol kevesebbet vagy salatat. 5 ora utan nem eszem. Csak vizet iszom es zsiregeto italokat edzes kozben, ja es teat, izesites nelkul. Alkoholt nem iszom és nassolni ritkan szoktam, meg 2 hete 1-1 szelet minidinnyevel bunoztem, de nem este, hanem edzes utan.
2013. szept. 4. 17:05
A víz-zsír-izom összetételed változik. Ez teljesen rendjén van. Sok folyadékot kell inni, hogy kihajtsa nyirokban pangó vizet, amelyhez "méregkristályok", salakanyagok kapcsolódnak. Az izom nehezebb, mint a zsír, így előfordulhat, hogy többet mutat a mérleg, mint a kezdetekkor, még akkor is, ha karcsúbbnak, tömörebbnek nézel ki.
2013. szept. 4. 17:03

Pedig a ch-ra szükséged van. Mit eszel pontosan 1 nap. Le tudnád írni?

Én úgy jártam, hogy hónapokra megállt a fogyásom, bármennyit edzettem. Aztán kipróbáltam, hogy mi van, ha nem eszem magas cukortartalmű gyümölcsöt és egyből mennek lefele a kilók. Az a pár édes gyümi elég volt ahhoz, hogy megálljon a fogyásom.

Ez csak egy példa arra, hogy mimindentől függhet.

4. Gaby76 (válaszként erre: 2. - Zebra25)
2013. szept. 4. 17:01
Kedves Zebra, az első kérdésre válaszoltam. A súlyom 3-4 kilós kilengéseket mutat. SOK kiló vagyok. Privátban megirom, ha számít
2013. szept. 4. 17:00
ma 3. hete, hogy hetente 4-5x kb. 2,5 órát töltök edzéssel. Súlyzók, elliptikus gép, futógép felváltva. Az első héten nagy sikert könyveltem el, 3-3,5 kilóval kevesebbet mutatott a mérleg /jócskán van miből fogynom/, második hét közepén megfordult az egész. Ahogy kezdtem megszokni a terhelést /persze izomlázam most is folyamatosan van/, a súlyom stagnálni kezdtett, aztán nagyobb is lett. Dietázom mellette, de nem olyan drasztikusan, mert az edzésekhez kell az erő. Nem eszem szénhidrátot, kerülöm a zsirt. A csipobőségem nem változott, a derekam és a mellbőségem csökkent. Fittebb vagyok. De a francos kilok nem csökkennek!
2013. szept. 4. 16:56
Mit jelent az, hogy gyúrsz? és mit jelent az, hogy össze vissza ugrál? mennyiről mennyire?
2013. szept. 4. 16:55
3. hete gyúrok és a súlyom össze-vissza ugrál. Normális ez? Vagy mitől van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook