Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves babák reggelije, és étkezése! Segítsetek! fórum

1 éves babák reggelije, és étkezése! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


22. Bri*
2010. jún. 24. 19:01
Én az kisfiam 20 hónapos. Reggel tápszert eszik. Utána, ha reggelizünk, odaül Ő is, de csak majszol, nem eszik. Tízóraira túró-rudi vagy ilyesmi. Ebéd rendesen. Uszonna joghurt, krémtúró, virsli, stb. Este ismét tápszer. Nem igényel többet.
2010. jún. 24. 12:43
Nálunk is lesz szülinap, de kicsit később :)
20. gne2 (válaszként erre: 19. - 4f8ae69d1b)
2010. jún. 24. 11:42

Igen, belenéztem a naplódba, aranyos az a katicás torta! :)

Én sütök az ünnepeltnek egy babatortát, amiből ő is ehet nyugodtan. Szereti a hasát, kíváncsi vagyok, hogy mit csinál majd a tortával! :D

19. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 17. - Gne2)
2010. jún. 24. 11:21

Annyira nagy nem..Csak páran leszünk..

Rendeltem neki katicás tortát..Kiváncsi leszek,belekóstol-e...?

18. gne2 (válaszként erre: 13. - Doresz88)
2010. jún. 24. 10:08

Nem.

Van sima, natúr rizspehely, rizskása. Ezeket én a bioboltban szoktam megvenni, mert máshol nincs nálunk (kisvárosban lakunk). De kukoricapelyhet lehet kapni szinte minden nagyobb üzletben. Csak meg kell nézni tüzetesen a tájékoztatót: sok fajtában van mogyoró, méz, mazsola. Ezeket én nem adom, csak a sima, natúr kukoricapelyhet. Van belőle gluténmentes is akár. Szoktam leforrázni is, kevés vízzel, aztán keverek hozzá joghurtot, így sokkal puhább lesz, és a fiam így jobban szereti. Zabhelyhet még csak keveset adtam, azt is inkább ledarálva, és a 2 ek kukoricapehelyhez keverve 1 kanálnyit. De joghurttal, gyümölccsel nagyon finom, szeretik a gyerekek. :)

17. gne2 (válaszként erre: 14. - 4f8ae69d1b)
2010. jún. 24. 09:59
:) Akkor hamarosan nálatok is ünneplés lesz! :)
16. Szibor
2010. jún. 24. 09:29
bio cuccok általában, vagy bioboltokban nem anyira drága, mert sok van belőle és a hideg kaja sokkal kevesebbre elég
15. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 13. - Doresz88)
2010. jún. 24. 09:21
a /nem akarok nevet írni/ drogériákban és nagyobb bevásárlóközpontokban..Ez utóbiban,én a diétás cucokknál szoktam látni..
14. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 11. - Gne2)
2010. jún. 24. 09:19
1 nap különbség van a gyerkőceink között..:)
2010. jún. 24. 09:17

Köszönöm, ezek mind nagyon jók!

Gabonapehely alatt nem ezeket abolti dobozosakat értitek ugye? (fitness, meg a többi gyerek cucc agyoncukrozva...) Hol veszitek őket? És milyen fajták?

2010. jún. 24. 09:14

Nálunk,elég változó..Reggel még mindig a tejcsi az első,aztán 9-10 körül eszik..valamikor tejpépepet,azok küzül ezeket az ízeket: gabonás,kekszes,gyümölcsös,vaniliás.Szokot enni vajaskalácsot,vajaskenyeret,mellé sajtdarabkák,bulátát,gyümölcspépbe daráltkeksz..

a felvágottakat nagyon nem szereti../még/

11. gne2
2010. jún. 24. 09:06

Nekem most lesz 1 éves a kisfiam.

Ő felkelés után tápszert iszik. Később reggelizik, ilyeneket szokott enni:

- valamilyen gabonapelyhet natúr joghurttal és gyümölccsel (kicsit hagyom állni, mielőtt kapja, így jól átpuhul a pehely)

- vajas vagy sajtos kiflit, kenyeret

- csirkemell sonka+kiflifalatkák

- körözött

- májkrémes kenyér (én csinálom a májkrémet neki, boltit még nem kapott)

- olajos vagy paradicsomos hal kikavarva pici vajjal + kenyér.

Tízóraira általában valamilyen gyümölcs következik, esetleg almalé, narancslé (én készítem).

Ebédre szinte mindent eszik már, de neki még csak másfél :) foga van, így darabosra turmixolom.

Uzsonnára szoktam neki adni mindenfélét, amit reggelire, vagy ilyenkor édesebbeket is kap már

- édes túrókrém (csipet cukorral és kanálnyi tejföllel kavarom ki a túrót) néha gyümölcsöt is teszek bele

- grízes hami (vízben megfőzöm a grízt, aztán keverek hozzá tápszert és gyümölcsöt)

Vacsorára: általában az ebédről megmaradt hamija, vagy amit mi eszünk abból kap. Később tápszert iszik, és alszik reggelig.


Szóval én ilyeneket adok. :)

10. Szibor
2010. jún. 24. 09:06

Én azt adom neki reggelire amit vacsorára szoktak adni, szerintem jobban bírják a napot, ha tartalmas a reggeli, vmilyen kása.

"Bármelyik gabonapehelyből egyszerűen készíthetünk kását. A gabonát fogyaszthatjuk zöldségekkel, de a gyümölcsöknek inkább az aszalt változatát használjuk. Gazdagíthatjuk a kásánkat olajos magvakkal vagy hidegen sajtolt olajjal, fűszerekkel (fahéj, őrölt vanília, pirospaprika, kömény, zöldfűszerek, stb.), mézzel vagy egy kevés tamari szójaszósszal. A főzésükről: ha egész gabonaszemet használunk áztassuk be előző nap, a pelyhet és az egész szemeket is kis lángon, lassan duzzasztva főzzük. Az így elkészített ételt ügyesen variálva mindennap fogyaszthatjuk, nem fogjuk megunni."

2010. jún. 24. 08:51
vagy sajt,felvágott,paradicsom,szerintem ez is jó
8. f0b1dee608 (válaszként erre: 6. - Doresz88)
2010. jún. 24. 08:50
a joghurtba is tehetsz különböző gabonapelyhet
7. doresz88 (válaszként erre: 4. - F0b1dee608)
2010. jún. 24. 08:49
Szinte mindent! Amikor mi is eszünk, ha előtte őt meg is etettem, mindig jön, odamászik és kuncsorog, bármit is egyek. Már a pörkölt tésztával is megy. Minden! Lényegtelen hogy rágni kell vagy nem. Olyan ügyesen megcsócsálja azzal a 6 kis fogával...
2010. jún. 24. 08:48
Egy joghurttal jól lakik? Szoktam már adni neki azt is, csak ezen gondolkodtam el.
2010. jún. 24. 08:47
gabonapehely tejjel pl.
2010. jún. 24. 08:47
Mit eszik a babád?
2010. jún. 24. 08:47
Azt szeretném kérdezni, hogy Ti mit adtok a gyerkőcnek ilyen korban reggelire? Nem akarom szénhidrátbombákkal tömni, és nem tudom mi lenne neki a jó reggeli! Megeszik már mindent, csak a reggelivel van bajom. Nem szeretnék mindig kenyeret meg zsemlét adni neki...
2010. jún. 24. 08:47
Kenyeres falatkák,joghurt,aprított stb...
2010. jún. 24. 08:45
1 éves babák reggelije, és étkezése! Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook