Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vizsla kutyusom 2. szor tüzel, de ma arra jöttem haza, hogy kihányta az egész reggelijét, és hasmenése volt, ez normális? fórum

Vizsla kutyusom 2. szor tüzel, de ma arra jöttem haza, hogy kihányta az egész reggelijét, és hasmenése volt, ez normális? (tudásbázis kérdés)


17. NORIT85 (válaszként erre: 1. - 22a839c893)
2011. ápr. 13. 19:57
Gyerekkorom óta tartunk kutyákat.Nekünk még soha ilyen panaszunk nem volt mikor tüzelt,csak annyi,hogy mindig szökni akart.Nálunk nagyon jó állatorvos van,de meg is kell rendesen fizetni.
16. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 14. - 22a839c893)
2011. febr. 7. 22:55

Nagyon sok jó állatorvos van. Keress egyet, nem egy pici faluban élsz, ahol nincs választási lehetőséged!


Az ivartalanítást nem érdemes elodázni, mert minél később végzed el, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a beavatkozással nem tudják megelőzni az emlődaganat kialakulását.


A kutyádnak jobbulást!

2011. febr. 7. 20:33

Én kedves Luna megcáfolnám ezt, hogy jó orvos nincsen. Nekem is lány vizslám van aki nem soká 10 éves lesz. Hasonló tünetek nálunk is voltak és részben ezért, részben a cicije el nem múló duzzanata miatt, az ivartalanítás mellett döntöttünk. Én férfi létemre elsírtam magam, mikor műtét után láttam a doktornőt megkönnyezni, ahogy bódult állapotában a vizslám össze-vissza nyalta azt a kezet, amely fájdalmat okozott neki...ez az örökmozgó mindig vidám blöki, még ekkor is hálás volt, mintha csak tudta volna, mindez azért volt, hogy továbbra is együtt lehessünk... ...szegény párom csak nyugtatott engem, mert szentül megvoltam győződve róla, hogy "elrontották" a kutyámat...

..de azóta eltelt pár év és tudom, hogy az életét is megmentették ezzel...Most 10 évesen is olyan mint kölyök korában és ráadásul már csak a fiók mélyén pihen a tüzelős bugyi...

2011. febr. 7. 19:41

tényleg köszönöm a válaszokat!

a baj h JÓ orvos tegyük a szívünkre a kezünket nem igazán van :(

nyilván mivel enekm a kutyus fontos, csak jó dokihoz akarom vinni.

13. 223cf40dc0 (válaszként erre: 8. - 22a839c893)
2011. febr. 7. 19:34

Ez a parvo dolog nem ilyen egyszerű, de ebbe most ne menjünk bele. Ha a kutyusnak ilyen gondjai vannak, mint most a tiédnek és nem csak egyszeri, hanem ismétlődő, akkor feltétlenül orvoshoz kell vinni, mert kiszáradhat és belehalhat.

Általában adnak valamit, ami megállítja a hányást, a hasmenést, vitaminokat, antibiotikumot. Ha minden tüzelésnél ilyen, akkor tényleg érdemes megműteni, ezzel megelőzhető a daganat kialakulása is.

Ha versenyeztetni akarod, vagy pároztatni, akkor természetesen teljesen más a helyzet, de akkor is lehet nekik adni fájdalomcsillapítót, vitaminokat, de ehhez nem értek túlzottan - ahogy mi is veszünk be fájdalomcsillapítót, csak éppen más az adagolása.


Szóval, akármitől is van ilyen állapotban, jobb, ha látja egy jó (hangsúlyozom JÓ) orvos!

12. Kohanoor (válaszként erre: 8. - 22a839c893)
2011. febr. 7. 19:05
Keress egy normális állatorvost! Fórumokon lehet tájékozódni, hogy ki, merre, kit ajánl. Egyébként, a legjobb ivartalanítani, akár az az oka, akár nem. Sajnos sok a rossz orvos, de addig kell keresni,amíg nem találsz egy megbízhatót! Nagyon fontos, mert mi van, ha sürgősen kell segíteni a kutyuson?
2011. febr. 7. 17:04
persze, erre nagyon odafigyeltünk
2011. febr. 7. 16:56
Megkapta a kötelező oltásokat?
9. 22a839c893 (válaszként erre: 3. - Lillababavp)
2011. febr. 7. 16:55
és ez bizonyított, hogy a tüzelés miatt hányik és van hasmenése?
2011. febr. 7. 16:54
először is köszönöm a gyors válaszokat. az állatorvosokkal az a problémám, hogy egy kutyusomat már megölték,2 éve meghallt egy keverék kiskutyánk parvós volt, de állitólag lehetett volna tenni ellene, mert mondták, de azzal a szövegel leoltottaqk minket, hogy nem vagyunk elég gazdagok, hogy fizetni tudjuk a költségeket, szóvel törödjünk bele, hogy ennyi volt. Ez a kutyus aki most velünk van a szívemhez nőtt, imádom, de úgy félek, hogy csinálnak vele valamit. Tudom hogy furcsa, de érthető a fent leírtak alapján. Manapság ritka a normális állatorvos...
7. Havran (válaszként erre: 5. - Remoni)
2011. febr. 7. 16:45
Szerintem is ahogy van lehetőséged ivartalanitsd.
6. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 5. - Remoni)
2011. febr. 7. 16:45
És pedig minél hamarabb, mert a késői ivartalanítással már nem érhetők el azok az egészségügyi előnyök, amit egy időben elvégzett ivartlanítás biztosít.
2011. febr. 7. 16:42
Ivartalanítsd. Nem szabad hagyni hogy szenvedjen. Most azt teszi...
4. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - 22a839c893)
2011. febr. 7. 16:40
Szerintem beszélj az állatdokival. Amennyiben nem törzskönyves és tenyésztésre vagy versenyre szánt kutyusról van szó egyébként se kellene felesleges veszélyeknek kitenni. Gondolkodtál már ivartalanításon?
2011. febr. 7. 16:40
Nekem is lány kutyusom van, és őt is igencsak megviselik ezek a nehéz napok. Előtte már napokig nincs étvágya,és a hányás- hasmenés nála is előfordult.
2011. febr. 7. 16:40
Szerintem nem függ össze a tüzeléssel.
2011. febr. 7. 16:38
Vizsla kutyusom 2.szor tüzel, de ma arra jöttem haza, hogy kihányta az egész reggelijét, és hasmenése volt, ez normális?? A szomszédék hivtak fel, mert dokinál voltam, hogy bömböl a kutyusom :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook