Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
3632. Almostevil (válaszként erre: 3630. - B4ca0947f4)
2012. jan. 29. 08:32
Köszönöm szépen a megnyugtató választ. Ahogy írtam is, valahogy így gondoltam, csak már túl sok volt az infó és nehezen tudtam leszűrni a dolgokat. Arról nem is beszélve, hogy minden harmadik hozzászólás a bankok inkorrekt hozzáállásáról szól. Még egyszer köszi. Üdv Csaba
3631. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3628. - Mrg13)
2012. jan. 29. 08:08

Elhiszem, miért is ne, hogy te olyan területen dolgozol, ahol a tévedésnél a felelősségrevonás nem marad el. Ha kicsit utána olvasol, láthatod, hogy a bankok hibáira én szoktam felhívni a figyelmet, nem pedig kicsinyíteni. Szabad bankválasztás van, válogassatok, az élet ilyen, ha a boltban velem elutasítóak az eladók , akkor oda többet nem megyek, ennyi.

A forinthitelekkel még a kifolyósítás után is rengeteg munka van, aztán jön a megszállás: belső ellenőrzés, pszaf stb részéről,ahol még egy szignó vagy dátumbélyegző hiánya miatt is jegyzőkönyv készül, nem hogy egy számolási hiba, vagy egy személyi igazolvány szám elírása miatt. Ha valamit, akkor ezeket a hiteleket tuti ellenőrzik mindenhol, mert rohammunka folyt.

Biztos van olyan bank, ahol malmoztak, ezt nem tudom megítélni, de ehhez nem sok közünk van, hogy melyik munkahelyen mi van. A közszférában pl. tuti malmozás folyik, az önk.-nál pl. nincs minden nap ügyfelezés, hogy tudjanak " dolgozni". Ez csak példa, de annak megállja a helyét.

Ha csak azt látod, hogy szerződésírás és kész, akkor rosszul látod. Az max 5 %-a a tényleges munkának, ami egy hitellel kapcsolatban van.

Ha olyan bankban voltál, ahol olyan , mintha ceruzával számolnának, akkor gond van... akkor tényleg keress másik bankot. Szabad.

3630. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3626. - Almostevil)
2012. jan. 29. 07:42

Csabi, te is nyugodj meg, minden rendben zajlott nálatok. Nem kellett zároltatni, az téged nem érint, szépen rákerült a végtörlesztésre nyitott technikai számlára a teljes összeg és mint igérték 27-én megszüntetik a hiteled, valószínú már 26-án napzáráskor meg is szűnt és kész, vége. Ha van túlfizetésed, akkor azt visszarakják a fszládra. A törlesztéseket neked már nem kell fizetned, ez a probléma másik bankoknál van (FHB,BB,CIB) A törlést ki fogják adni a jöv.héten, ne aggódj,ha megnézed az igazolást, rajta van hány napon belül, tapasztalom azonban, hogy két-három napon belül kiadják. Ha van e-bankod lehet, ha megnézed a számládat már előfordul,hogy azon látsz is nyomát, ha visszautaltak valamennyit.

A K&H a legkorrektebb a végtörlesztéseknél. A legjobb párosítás volt, a tksz-ek meg a forinthiteleknél.

3629. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3625. - Ildimo)
2012. jan. 29. 07:34

Na, mégegyszer: Megnézték a te leigazolt jövedelmedet, annak az x százaléka terhelhető. Ebből a terhelhető részből levonták, mennyi a már meglévő törlesztésed a dev.hitel törlesztés nélkül. Kijött egy szám, ennél nagyobb nem lehetett a törl.részlet. Megnézték, mekkora összeg fér bele mennyi futamidőre. Ez jött ki. Felkínálták, hogy így is kell-e. Kellett.


Ha jól emlékszem, másik banknál vetted fel a forinthitelt, így értelmetlenné válik, hogy azt írod: " Egyértelmű mire ment ki minden. Ha nem tetszik az új feltétel nem kell végtörleszteni. Hiszen minden banknak az az érdeke, hogy minden eszközzel megakadályozza a végtörlesztést, hiszen elesik a a jó árfolyamkülönbözettől." A forinthiteles bankodat k...ra nem érdeke, hogy a te végtörlesztésedet megakadályozza, hiszen segített, még akkor is, ha első szóra elutasíthatott volna, mint ahogyan sok bank tette is. Nem fér bele a jövedelembe a kért összeg és kész. Nem kellene bántani őket, basszus, örülj, hogy el tudtad intézni, tettek egy csomó szívességet, nagyon sokan, akik lemaradtak, ezért hálásak lettek volna. A kamatperiódusod a folyósítás után lép életbe, azzal a kamattal adhatják a hitelt, ami a szerződéskötés napján érvényes, de ha elolvasod, biztos benne van.

Nyugodj már le, lásd más szemmel, jót tettek veled.

3628. mrg13 (válaszként erre: 3601. - B4ca0947f4)
2012. jan. 28. 22:51

feltehetőleg banknál dolgozol, hogy ennyire véded a mundér becsületét, amivel nem is lenne baj. természetesen aláírom, hogy óriási a terhelésük az ügyfeleseknek, és marha sokat kell nyelniük a sok hülye ügyfél miatt is, de amikor egy normális ügyfél kapásból bunkó kiszolgálást kap, és utána folyamatosan is, és ráadásul totál hülyének nézik és csak többszöri felszólítás után járnak el úgy, ahogy kellene, az azért kicsit bicskanyitogató. és ez a viselkedés visszaüt, mint korábban írtam, engem ügyfélként elveszítettek, és ezt mindenkinek el fogom mondani, és ugye a szájreklám a leghatásosabb. csak remélni tudom, hogy ezután a pár hónap után az emberek egy része rájön, hogy melyik bank ténylegesen ügyfélbarát és melyik nem, bár sajnos a mai pénzügyi kultúrát elnézve kevés az esély, hogy az emberek az "olcsóbb" bankok felé mozogjanak, főleg akkor, amikor sokan váltották át hitelüket a "saját" bankuknál, miközben volt olcsóbb is, de lusták voltak.


másik, hogy nem értem miért meglepő az ma, hogy ha dolgozni kell. a bankok hitelosztályain az elmúlt években szerintem malmoztak az emberek, volt idejük rápihenni erre az időszakra, ennek is vége lesz és lehet pihenni megint. a hitelszerződések megkötésének nagy része copy+paste, változó adatok átírása és kész, gondolom minden elektronikusan van és nem papíron könyvelnek, mégis a munkatempó olyan mintha papíron ceruzával számolnának.


az én munkámban is van ilyen extra leterhelt időszak, ilyen a munkám, meg kell csinálni, örülni kell, hogy van hol dolgozni. és igen, ha egy nullát elírok, elszámolok, rossz döntéshozatalt támogatok a melómmal, akkor én is bíróság elé kerülök.

3627. mrg13 (válaszként erre: 3603. - 117b1693d0)
2012. jan. 28. 22:24
az üzletpolitikát tekintve, bármelyik nehéz helyzetben lévő bank - és most kevés van, amelyik jól prosperálna ugyebár- , csökkenthetné a végtörlesztésen elszenvedett veszteségét, ha saját ügyfelének normális feltételekkel váltaná át a devizahiteleket huf-hitelre, azaz az ügyfélmegtartást szem előtt tartaná, így a huf-hitelen összeszedett jövőbeni nem kis nyeresége valamelyest kompenzálná a deviza-hitel átváltásán keletkezett mostani azonnali veszteségét. Nem beszélve, hogy egy negatív hozzáállású végtörlesztés ügyintézés révén más területen is veszthetnek ügyfelet, én speciel 6 másik terméküket is visszamondom az eddigi devizás banknak.
2012. jan. 28. 21:26

Sziasztok! Olvasgatom már pár napja a hozzászólásokat, szerencsére nekünk sikerült takszöv-től felvenni a végtörlesztés felét, a többi önerő.

Jan 26-án sikerült a nyilatkozatot is megtennünk. Azonban olyasmiket olvastam ami egy kicsit elgondolkoztatott, pontosabban idegessé tett egy cseppet. Valaki azt írta, hogy nem elég nyilatkozatot tenni, még zárolni is kell jan 30-ig a pénzt a számlán. Ezt nem igazán értem, mivel a K&H ahol a deviza hitelünk van ezt nem kérte és nem is írta le a szabályzatában. Hogyan zárolhatok én egyáltalán egy bank technikai számláján lévő pénzt? Remélem csak félreértettem! Kronológiailag én a következő képen gondolom és tudom:

dec 19 - leadtuk az igényt

jan 24 - szerződtünk a forinthitelt folyósító bankkal.

jan 25 - papírok, igazolások, földhiv. OK. Utal a takarék.

jan 26 - az önerő és a Ft hitel a K&H végtörlesztésre nyitott számláján (nem a törlesztő számlánkon!!!) Aláírtuk a K&H-nál a végtörlesztési nyilatkozatot.

Az ügyintéző csak annyit mondott, hogy jan 27-re rákönyvelik és jövő héten mehetünk a törlési engedélyt kérni.

Kihagytunk valamit??? Kell zárolni 30-ig??? Ha igen, hogy? A törlési engedély kiadásának (amire nincs ráhatásunk) bele kell férnie a vég határidőbe ami nekünk febr 17 ?? Meddig kell fizetnem a devizahitel részleteit??? A törlés kiadásáig? A földhivatali végleges törlésig? Febr 17-ig?

Sokan írták hogy még 2 havi részletet lehúztak róluk. Ennyire bonyolult vagy csak én fáradtam bele ebbe az őrületbe, mint rajtam kívül még pár százezren? Mindenkinek Jó éjt. Üdv Csaba

3625. ildimo (válaszként erre: 3623. - B4ca0947f4)
2012. jan. 28. 20:47
A szerződés összegén és a futamidőn nem a feltételek nem megléte miatt változtattak.Ugyanis a beadáskor minden ki volt már fizetve és az ingatlan értéke is több lett mint amennyit én tippeltem és ez jóval meghaladta a minimális hitelbiztosítéki értéket. Vagyis semmi akadálya sem volt, hogy az eredeti összeget az eredeti futamidőre megadják. Egyértelmű mire ment ki minden. Ha nem tetszik az új feltétel nem kell végtörleszteni. Hiszen minden banknak az az érdeke, hogy minden eszközzel megakadályozza a végtörlesztést, hiszen elesik a a jó árfolyamkülönbözettől.A kamat egyébként változó kamatozású ami kamatperiódusonként változuk. A mi esetünkben 6 hónap.
3624. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3615. - Ildimo)
2012. jan. 28. 18:06

Az, hogy a férjednek haza kellett jönnie és mekkora kiesés... Sajnos ez mindenkinek, csak aki helyben van, könnyebben megoldja. Lehetett volna közjegyző előtti meghatalmazás, de mostmár mindegy, örülj, hogy így kiadták a hitelt és nem kértek adóstársat /kezest, aki tud jövedelmet igazolni.

Azért ha valaki intézi az ügyeit és ráadásul ekkora volumenűt, akkor legyen már ott a szerződéskötéskor. Egyébként nem fogad el hozzájáruló nyilatkozatot a földhivatal, ez vicc, a jelzálogszerződés alá kell írnia. Csúnya is lenne, ha a tulajdonomat nélkülem zálogosítanák és még a földhivatal is bejegyzné.

3623. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3622. - Ildimo)
2012. jan. 28. 17:59
Nem,ha a mindenkori jegybanki alapkamat a referencia kamat, akkor változhat a beadáskor és a szerződéskötéskor is más lehet, még lehet, hogy a folyósításkor is más lesz, ezért MINDENKORI. A férjednek gondolom azért kellett aláírnia, mert tulajdonos is az ingatlanon, és legyünk őszinték: nagy felelőtlenség lett volna, ha csak a te jövedelmedre adják ki a hitelt. Ezért is változtattak az összegen és a futamidőn, mert csak így fért bele a jövedelmedbe, ezért kellett igazolni, hogy kifizettél korábbi hitelt. Ha adóstársként vagy készfizető kezesként aláíratták a férjeddel, az még mindíg csak egy kis erősítése a hitelnek, hiszen a futamidő során lesz majd elfogadható munkaviszonya, jövedelme és egy háztartásban vagytok, együtt fizetitek, egy bevételből megy ki. Ha csak a jelzálogszerződést írta alá, akkor dologi adós. A birálati díjak elengedése teljesen egyedi, bankon belül dönthetnek róla, valószínű csak dec.végéig volt ilyen akció. Biztos, hogy jegybanki a hiteletek nem pedig buboros?
3622. ildimo (válaszként erre: 3621. - A-nesz)
2012. jan. 28. 17:37
Azt nem tudom, hogy a kamat felár nőtte-e, de tudomásom szerint neki azzal a feltétellel kell folyósítani a hitelt minden egyéb járulékos költséggel amivel a hitelkérelmet benyújtom. Nyilván azért vannak hitelakciók, mert elengednek bizonyos költségeket amikkel ügyfeleket tudnak magukhoz csalogatni. Az én véleményem az, hogy az emelkedett jegybanki alapkamatnak a következő kamatperiódusban kellet volna megjelennie.A kamatperiódusunk 6 havi.
3621. a-nesz (válaszként erre: 3615. - Ildimo)
2012. jan. 28. 17:05

:-(

A kamatnál azt nézzétek meg, hogy a kamat felár nőtt-e, mert azóta kétszer emelkedett a jegybanki alapkamat, ami miatt minden hitel kamata nőtt. Ez nálunk is így volt, de nem a bank emelt kamatot. Nekünk három havi bubor + 4,5 %a kamat. Amikor az ajánlatot adták még 6%volt a JBAK, most meg már 7%.

3620. a-nesz (válaszként erre: 3614. - Kissbrigit)
2012. jan. 28. 17:00
Igen, igen ez tartja bennem is a lelket, ha sikerül akkor, ha csak ezer forinttal is, de minden hónapban csökkenni fog a tartozásunk.
3619. R75 (válaszként erre: 3616. - Ildimo)
2012. jan. 28. 16:28
Ez nálunk is csak utólag derült ki.. persze meg lehetett volna oldani úgy, hogy ügyvéd előtt igazolja, hogy semmi köze az ingatlanhoz és lemond róla, bla-bla.. de ezért már külön nem akartunk fizetni :-( meg időhúzás lett volna..
3618. fe80e17aca (válaszként erre: 3617. - Fe80e17aca)
2012. jan. 28. 16:07

...( elfogadtunk, 10 000 Ft-t 'kölcsönként' )...

tulajdonképpen zavarban van most, hogy mire is költhetné a 'fölösleges' pénzét()?


DDD-hosszú-hosszú évek, mert Ő mindig az adós szerepében 'volt'...

3617. fe80e17aca (válaszként erre: 3614. - Kissbrigit)
2012. jan. 28. 15:51

Igen, mi is így jártunk: most, a lányom meglepődve érzékeli azt, hogy ebben a hónapban 'ugymond' lubickolhat a saját maga által keresett pénzében....( mindjárt fel is ajánlotta nekünk!)


:))


(élvezze, hogy van pénze!)



DDDD

3616. ildimo
2012. jan. 28. 15:45
Ja még azt elfelejtettem megírni miért is kellett a férjemnek hazajönni aláírni. Kiderült ő lesz a készfizető kezes.Megint egy "apróság" amit nem kell az ügyféllel közölni.
3615. ildimo
2012. jan. 28. 15:41

Szeretném leírni a mi kis végtörlesztési procedúránkat, ami persze még nem ért végett. Mi 2006 novemberében a K&H BAnk-nál vettünk föl CHF alapú lakáshitelt. Ez akkori összegen 10.560.000,- volt. Jelenleg a hitelünk havi díja a kezdeti 73.000,- helyett 125.000,- a tőke pedig -igaz 5 éve már belelapátoltunk 5.000.000,- -14.500.000,- környékén jár. Hosszas tanakodás után próbáljunk meg végtörleszteni. Mivel saját bank nem adott hitelt ezért a Raiffeisennél indítottuk el hitelkérelmünket.2011 november 23.-án adtam be a kérelmet. Nem kellet sem értékbecslési díjat, sem hitelbírálati díjat, sem szerződéskötési díjat fizetni(így szólt a kondíció). Egyedül az közjegyzőnek kell fizetni és a földhivatalnak 2x(egy tulajdonlap lekérésért, és egy jelzálogjog bejegyzésért. Minden egyéb tartozásunk le lett rendezve az igazolásokat bevittem róla illetve a bekért folyószámlákról egyértelműen kitűnt, hogy a tartozások rendezve voltak. Még a hitelkártyát is visszaadtam nehogy bármi ok legyen a hitel meghiúsulására. A fennálló tartozásunk 180,--on 10.230.000,- volt. Hosszas átbeszélés után úgy döntöttünk 7.900.000,-at veszünk fel a többet családi segítséggel és a félretett pénzünkből biztosítjuk.Egyedüli adós én voltam, a férjemnek cégváltás miatt nem tudtunk jövedelemigazolást szerezni.A házunkat felértékelték és azt mondták a bankba bőven beleférünk az igényelt hitelösszegbe. A gyanú ott merült fel bennem, hogy 2x hívtak föl 1,5 hetes különbséggel, hogy még igazolásokat kérnek, hogy valóban minden tartozásunk ki van fizetve. Már eltelt lassan 1,5 hónap amikor berágtunk és bementünk a bankba vagy adnak két napon belül választ vagy kérünk minden papírt vissza és átmegyünk máshova-míg lehet.2 nap múlva fel is hívtak. Megszületett a döntés sajnos nem megy a 7.900.000,- csak 7.000.000,- és nem 180 hónapra (nem akartuk elölről kezdeni a 20 évet), hanem "csupán"300 hónapra. Hidegzuhany. Átbeszéltük muszáj ennek a dolognak mennie, összeszedjük a maradék pénzt és azon leszünk a következő években, hogy megszabaduljunk tőlük.El kellett küldeni a az MÁK-hoz, a kérelmet, hogy engedélyt adjanak a jelzálogjog bejegyzéshez, mivel a 3 gyermek utáni szocpol a házra rá van terhelve. Erre 2 hetet vártunk. A következő zuhany akkor ért minket amikor közölték a férjemnek ott kell lennie a szerződés aláírásakor, aki január 9.-én ment vissza külföldre dolgozni.Ezt sem értettem mivel a hitelkérelem beadásakor nyilatkozatot töltöttünk ki, hogy hozzájárul, a tulajdonrészére jelzálogjogot jegyezzenek be.Plusz pénz a repjegy és hát az munkabér amiért ez idő alatt dolgozott volna. Úgy nézett ki minden összeállt.Tegnap délelőtt reptérről(persze 1 órát késett a gép) egyből a bankba mentünk, ahol az orrunk alá dugták a szerződést írjuk alá. Nagyjából tudtunk csak beleolvasni, mivel már a közjegyzőnél már vártak.Csak úgy mellékesen megjegyezte az fiókvezető nagyon sajnálja, de van egy kis bibi. Ki kell fizetnünk 70.000,- hitelbírálati díjat, amit ők jan.1-je óta vezettek be.Ja és a számlán a törlesztőrészleten felül +60.000,-nak rajta kell lennie, mert ha nem, havonta plusz 5.000,-ot számolnak fel. Persze a hiteldíj mutató sem annyi volt ami a hitelkérelem beadásakor volt. Elmentünk a közjegyzőhöz ahol legalább nem annyival vettek le mint amennyire számoltunk.Ott felvetettem a hölgynek, hogy milyen igazságtalan ez a 70.000,-, s főleg az hogy most közölték velünk, holott az ügyintézővel januárban többször beszéltem személyesen és telefonon is. Azt mondta reklamáljak, mert többen is panaszkodtak erre. Nyilván a cél még mindig az volt ha lehet az utolsó pillanatban is nehezítsék meg az ügyfelek helyzetét és álljanak el a végtörlesztéstől.Visszamentünk a bankba, ahol szóltam a fiókvezetőnek szeretnék reklamálni a hitelbírálati díj miatt ugyanis a novemberben beadott hitelkérelemben erről szó sem volt. Enyhén szólva csúnyán nézett rám. A pénztárosnak szólt adja oda nekünk a papírokat. Még át kellett mennünk a biztosítóhoz a bank engedményezése miatt. Azzal a papírral visszamentünk ismét a bankba., ahol tudtunk legalább néhány szót váltani a mi ügyintézőnkkel.Kértem mondja el a továbbiak menetét, mikor lesz a számlán a pénz, és legyen szíves másolatot adni a hitelkérelem beadásáról. Futólag belepillantott ő is és azt mondta: tudja, hogy az abban szerepeltek alapján akartunk szerződést kötni.Ő csak annyit tud mondani nyugodtan forduljunk az illetékes szervekhez. Vagyis az egész eljárás, a kamat emelés, a hitelbírálati díj jogtalan volt.

Még nem futottuk le a köröket. Hétfőn viszem be a K&H Bankba a hitelígérvényt.A hitelösszeg a számlán van, csak zárolták. A papírokat még felküldik Budapestre és ha ők fent minden rendben találnak, feloldják a zárolást és utalják a pénzt. Ez még a jövő héten eltart, addig még szépen ketyeg a kamat a devizahitelre.

3614. kissbrigit (válaszként erre: 3609. - A-nesz)
2012. jan. 28. 15:08
Mi is tartozunk a rokonságban.De hál istennek amennyivel többet utaltunk az OTP aznap vissza is utalta.A Volksbank is jóváírta a megígért tételeket: értékbecslés, közjegyzői díj.. úgyhogy jól jött fizu előtt.És a Ft hitelünket csak márciusban kezdjük törleszteni, úgyhogy lesz egy üres hónapunk, hogy egy kicsit összeszedjük magunkat. Én legjobban azt utáltam ebben a CHF-es hitelben, hogy csak fizettünk-fizettünk...az adósságunk meg csak nőtt és nőtt.Fizetni most is kell, de legalább tudom hogy egyszer el fog fogyni. Cirka 20 év múlva.
2012. jan. 28. 14:34
Én is szoktam ügyfelezni, mert olyan jellegű munkát végzek. Az első években megpróbáltam megfelelni maximálisan, mindenkinek..aztán rájöttem, hogy ez lehetetlen. Egy ügyintézőnek is lehet rossz napja,ahogy egy ügyfélnek is.Az biztos, ha nincs elég gyakorlata és nem tud kérdezni akkor sokat fog hibázni. Emberek vagyunk. Biztos sok múlott azon ki milyen ügyintézőt fog ki. Nálunk is van olyan aki betartja a maximális határidőt azért is, és van olyan aki igyekszik.Nem vagyunk egyformák. A családomtól én sem szeretem az időt elvenni a munka miatt. De néha muszáj. Szerintem mindenki túlfeszített most a végtörlesztés miatt. Én is az voltam.Sőt néha még a türelmemet is elveszítettem és erélyes voltam. De szerintem ezt az ügyintézőknek is meg kell érteni. Ez van..
3612. pomes01
2012. jan. 28. 14:33

en, 2* estem kesedelembe, + volt egy biztositsi problemaja a banknak az elmult 2 evben.

3 ados / 2 fedezet

9chf/ados/felszolitolevel


2 ev alatt 80CHF-et fizettem, a 3 felszolitolevelert kb. 20.000 HUF

3611. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3610. - Kanna1234)
2012. jan. 28. 13:35

Nem , nincs szükség ennyi bankra, de mégis az ügyfelek tartják fent őket, mert bemennek, akármilyen bizonytalan bankról is van szó, nem nézik meg tőkeerős-e, csak jól reklámoz, akciókat hírdet, sokan be is dőlnek nekik. Sok bank van az országban , nem kellene ennyinek lenni, bár most ezzel a hullámmal bebizonyosodott, hogy még sincs sok, hiszen csak tíz bankot fel lehet sorolni, ahol az ügyfelek a forint hitelüket intézték , és még így is tumultus volt.

A sok bankba sokféle ügyintézőt vettek fel, sok esetben teljesen alkalmatlanok az ügyfelezésre, olyan megnyilvánulások vannak, hogy érdemes lenne diktafonra venni és lejátszani a tv-ben főműsoridőben. Sok ügyintéző nem érzi át, hogy amit csinál, az emberek, családok további életét, életminőségét határozza meg, mikor be megy valamelyikőtök ügyintézni, akkor otthon mindig van férj, szülő, gyermek, aki izgatottan várja, hogy sikerült-e, mit mondtak stb. Ez minden területen előfordul, sokféle ember van.

3610. kanna1234 (válaszként erre: 3600. - B4ca0947f4)
2012. jan. 28. 12:40

Szerintem senkinek sem az ügyintézőkkel van gondja, én ugyanúgy megértem, hogy mennyi munka szakadt rájuk hirtelen. Sajnos rajtuk csattan az ostor, mert ők vannak a kirakatban. Én a végén meg is köszöntem az ügyintézőnek, hogy végig ilyen kedves volt velünk (mondjuk mi is ugyanígy álltunk hozzá, csak az utolsó alkalommal "emeltem fel a hangom", akkor is csak kicsit) és még 1x kihangsúlyoztam, hogy vele nincs és nem is volt semmi problémám.

DE:

1. A Bankszövetség (szóval az Ő fönőkeik) kérte a jan. 30. határidőt, mindenkinek kényelmesebb lett volna ha februárban kicsit jobban eloszlik a munka. Szóval ezért ne rám legyenek mérgesek.

2. Aki a versenyszférában dolgozik mindenkivel előfordult már, hogy éjszaka, hétvégén kell dolgoznia, esetleg nem keveset, tehát nem kell bemutatni, hogy miről is van szó.

3. Az hogy a bankok az elmúlt utolsó negyed évben és most az első negyed évben veszteséget könyveltek (könyvelnek majd) el az egy dolog. Emellett még bőven nyereségesek (amíg futja Audira a vezetőknek).

4. Én a központba nem tudok bemenni any@zni, mert ott nincs ügyfélfogadás.

5. Mindig a kis ember szív.

Nekem a férjemnek kétszer szűnt meg a munkahelye a válság miatt (egyszer mert nem indult a projekt, amire felvették őket, majd gyárbezárás miatt), ezalatt a bank háromszor küldte ki, hogy hogy emeli a kamatot és a kezelési költséget és senki nem kérdezete a bankból, hogy be tudjuk-e fizetni.

Kis városunkban csak a !!!belvárosban!!! (legjobb helyeken, ahol lehetne étterem vagy szórakozóhely) 11 bank van. Nem hiszem, hogy szükség van ennyire, és nem hiszem, hogy egy bank olyan sok munkahelyet teremt.

3609. a-nesz (válaszként erre: 3606. - R75)
2012. jan. 28. 11:31

Mi már mindenkinek tartozunk a családból, hónapok lesznek mire kimosakodunk:-(

70 volt a közjegyző, 150 a szerződéskötés, 12 tulajdoni lap, volt egy potya körünk a fundával 30ezer illetve a kis hitelbe beletettünk 220ezret...sokszor megfordul a fejemben, hogy a rögzítéssel legalább a havi törlesztőnk csökkent volna...ki tudja, hogy jól döntöttünk-e, ez megint olyan kérdés, amire csak utólag fogunk választ kapni.

3608. a-nesz (válaszként erre: 3606. - R75)
2012. jan. 28. 11:27
Köszönöm a biztatást, aranyosak vagytok. Most már csak azon agyalok,h nem lesz elég a 40ezer. Erre a hónapra az előjegyzett kamat 83000 ft (csak kamatot fizetünk).Ha hétfőn átváltják akkor 20napra kell kifizetni a kamatot, akkor számításaim szerint 56ezret kellene befizetni...ha csak simán leosztom egy napra és visszaszorzom 20-al. Lehet, hogy nem így kell számolni, de tökre parázok, hogy elszámolták és ezen fogjuk elbukni.Vagy bízzak bennük, fizessem be a negyvenet és jó lesz úgy.
3607. R75 (válaszként erre: 3596. - 117b1693d0)
2012. jan. 28. 09:10
Én is védtem őket, ezért írtam..
3606. R75 (válaszként erre: 3604. - A-nesz)
2012. jan. 28. 09:09

Menni fog... én is már a tartalékom tartalékát élem fel, ráadásul csak 7én fogok fizut kapni, de azon a 200ezren, amit +ban be kellett fizetnünk mi sem akartunk elcsúszni..


Viszont anyukám nagyon jól megfogalmazta, hogy vannak sajnos, akik pont ezeken a költségeken "véreznek" el :-( nem beszélve arról, ha szükség van közjegyző, értékbecslő, földhivatal, stb.. költségekre..

3605. 117b1693d0 (válaszként erre: 3604. - A-nesz)
2012. jan. 28. 08:39
Menni fog az! :)
3604. a-nesz
2012. jan. 28. 08:15
Tegnap este hívott az ügyintézőnk, hogy nem tudták megcsinálni a betörlesztést, mert nem elég a hitel összeg, fizessünk be még 40ezret, a számlán annyi van, hogy a 150 szerződéskötésit le tudják vonni...ááá. Ennyi kápénk van még itthon, azt hétfőn bevisszük, csütörtöki fizetésig meg éhen halunk.De szerdán bent voltunk kétszer egy órát, direkt kérdeztük, van még valami, nincs.Jaj, egy ilyen hülye banánhéjjon nem akarok elcsúszni most már:-(
3603. 117b1693d0 (válaszként erre: 3597. - Mrg13)
2012. jan. 28. 07:24
Azt meg, hogy az "ilyen veszteséges banknak" milyen üzletpolitikát kell folytatnia, majd eldönti az anyacég. A jelen helyzetből adódó károkat nem kérik a helyi vezetőkön számon, felmentést kértek, amit ha jól tudom meg is kaptak (logikus). Szerintem a többi banknál is valami hasonló a helyzet. Aztán, hogy emiatt hány embertől fognak megválni, hány családban lesz eggyel több munkanélküli az kiderül az idén :(((
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook