Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
3542. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3541. - Kissbrigit)
2012. jan. 26. 18:24
Ügyes vagy, jól tetted, hogy erélyes voltál, elsumákolták volna még pár napig. Gratulálok, és aludj jól.:)
2012. jan. 26. 18:19
túl vagyunk rajta!!! VÉGRE! 24-én utalt a VB. KB 10-szer hívtam az OTP-t mire lekönyvelték a pénzt. Először csak hitegettek, hogy kb 3 nap és hasonlók. Sajnos most is azt tapasztaltam, hogy muszáj volt erélyesen fellépni.Elmentem a fiókba, kiadták a törlés hozzájárulást azt elvittem a földhivatalba, és ennyi. Ja és amivel többet utaltak, azt rögtön vissza is utalták. Ennyi, végre jól alszom éjszaka.
3540. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3530. - Kgott)
2012. jan. 26. 18:02
Igen, a technikai számlán legyen és zárolva, a zárolásról fog kérni igazolást a forint hiteles bankod, csak utána ad ki igérvényt.
3539. 117b1693d0 (válaszként erre: 3538. - Tide_)
2012. jan. 26. 14:14
Nálunk az önerő ment a függőszámláról és a többi a sajátról (MKB).
3538. Tide_
2012. jan. 26. 14:06
Mondjuk azt se tudom hogy a fennallo kamatot honnan vonja le a decizahiteles bank? A technikairol? A sajatomrol? Es vajon ha folyosit a forinthiteles bank akkor mikor lesz az elso honap amikor vonjak a torlesztot? Mert elsejen nekem meg nem lesz annyi penzem naluk az tuti...
3537. Tide_
2012. jan. 26. 14:02
Errol pont tegnap irtam, par hozzaszolassal lejjebb szerintem megtalalod. Az en chf-s bankom nem zaroltat csak ugy, de gondolom mas sem, nekem sem logikus, hogy lehetne ilyet csinalni. Viszont ha atutalod a technikai szamladra az onerot, az mar jo megoldas hiszen ahhoz utana nem tudsz hozzanyulni.
3536. pomes01
2012. jan. 26. 13:41

Arra figyeljetek, hogy CHF banknál elhelyezett önerőt zároltatni kell végtörlesztés céljából.


A kiváltó bankom jelezte, hogy törlesszem be, és azonnal zároltassam végtörlesztésre!

2012. jan. 26. 13:33

Dilemmám...


A bankok által un. 'eladott' ingatlanok árverése is egy nagy átverés....


ÍGY!

Paraszti ésszel felfogva: kértem kölcsönt 2 Ft-t,

-add szívesen, de x idő múlva a dupláját kéri vissza és hagyjam ott a fejszémet zálogul.


Megegyeztünk!

...ám utánam szólt:

-Figyelj, te ezért meg azért nem fogod tudni kifizetni azt, amibe megegyeztünk..., jobban jársz ha mindjárt kifizeted annak összegnek a felét...


Meggyőzött. Kifizettem a felét...


Tanulság: nincs pénzem, fejszémet is otthagytam, és még tartozok is 2 Ft-l.


DDDD


Sok sikert mindenkinek!

3534. Tide_
2012. jan. 26. 13:32
Ooo a koltsegek nalam is ugy nezett ki, hogy szinte alig, kozjegyzo 80ezer korul de visszafizetik utolag (97ezerbe kerult), ertekbecsles 2x30ezer, azt is visszateritik meg mikor eloszor meg ok inteztek a kedvezmenyes takarnetes lekerdezest az volt otezer forint. Aztan rajott ugye a foldhivatal 2x12500 vagy mennyi, ez is ok. Aztan csinaltattam a koulzjegyzoi meghatalmazast, oke az az en erdekem volt de sehol nem kertek... Mivel addigra mar ismert mindenki, mint a rossz penzt. Aztan megint foldhivatal, 2x6500, aztan elfelejtettek mondani, hogy azert meg levesznek majd 25ezerre az utalas miatt. Az meg mar csak hab a tortan, hogy eredetileg azt mondtak, 10. Korul vonjak a hitelt ami a szerzodesben mar ELSEJE volt! Ilyenrol meg nem is nagyon hallottam. Az meg, hogy az ugyintezo egyfolytaban flegmazik meg lecseszi a tesomat az meg vegkepp felhaborit meg vele uzenget nekem hogy en miert kertem ot (kolleganojet) szamon hiszen o neki csak megkoszonhetnem, hogy ESZREVETTE hogy milyen igazolas nincs meg. Hozzateszem allitolag mindenhol elfogadtak a sajat szamlan levo onerot hiszen olvasatom szerint ez az uj feltetel tehat a tehnikaira utalas es annak leigazolasa az mar az o legujabb kitalacioja volt es tuti nem ezt mondta egy nappal elotte. O a bankos en az ugyfel. En is ugyfelekkel foglalkozom de ezt a stilust soha nem engedtem meg magamnak amit ezek.. (ok) meg akkor se ha az ugyfel valamit nem ertett. Ez egy tok uj helyzet mindenkinek, miert nekem kene mindent magamtol jol tudni? Ja meg lebeszeltek a telefonos kodrol mert en mindent netbankon intezek erre a telebankos mondta hogy ajanlja kikerni mert ingyenes es ha pl kitiltom magam nem kell irodaba menni. A godolloi mkb-s hitelugyintezo viszont nagyon aranyos volt, mkbtol jovok el es nem is naluk vettek fel, de maximalisan mindenben segitett a testveremnek. Irni is fogok egy koszonolevelet CC mkb, a volksbank kapcsan meg gondolkodom azon hha minden lezarult akkor irok egy panaszt (csak nehogy akkor utolag akadalyozzanak mindenben) Tudom higy ugyintezoje valogatja de ezek szerint nem jo fiokba mentem be (bar a munkahelyemtol 3 perc gyalog igy az volt a szerencsem hogy amint futtyentettek, tudtam ugrani es nem egyszer volt ilyen... Ha nem igy lett volna mar reg kicsusztam volna az idobol. Allitolag most mar minden rendben van de hiszem ha latom...
3533. pomes01
2012. jan. 26. 12:40

Sjanos, nagyon meg kell nézni, hogy milyen bankhoz akar menni az ember. Én is filóztam a népbankon, de valahogy nekem ez a keleti ügyfélkezelés nem jött be. Nem is beszélve a szomszédunk bankjairól.


Én belga banknál vettem fel a CHF hitelemet annó és a FT hitelt kiváltásra is egy másik belga banktól vettem fel. Nekem abszolút bejöttek, CHF hitelemnél a bank kb 1 évig 10-15 FT-al olcsobban számolta az árfolyamot mindenkinek!!!! Teljes mértékben ügyfélkozpontúak voltak, végtörlesztés bejelentésekor meglepődtem, hogy ilyen télleg van?? Segítőkészek voltak, és mindenről világos eggyértelmű választ adtak.


Hozzátenném, 2 belga bank van magyarországon.


Lehet, hogy bebeszéltem magamnak, de 4 banknál vagyok ügyfél, és messze a legjobbak ügyfél kiszolgálásban.

3532. 117b1693d0 (válaszként erre: 3528. - MsFlower)
2012. jan. 26. 12:08
Mesterien tudják a kakit keverni, ezzel csak megint egymás ellen hangolják az embereket :(((
3531. Szikirobi
2012. jan. 26. 12:05

Sziasztok!

Örömmel látom, hogy szépszámmal vannak olyanok is akik élhetnek a lehetőséggel. De sajnos olyan hozzászólásokat is szépszámmal látok akik viszont szomorúak. Sajnos mi is a szomorkodó oldalt gazdagítjuk. Ezért megosztom az én esetemet. akit érdekel az nézze meg akit nem az hagyja ki.

Devizahitelem már 7. éve törlesztem. Hú itt a lehetőség... Happy minden. Ugye végtörlesztésnek előzetes költségei vannak (jelen esetben átlagban 97 eFt.) Több banknál érdeklődtem mindenhol ez az összeg merült fel. Ha ez nincs együtt nem lehet azonnal beleugrani (mert ugye aki fizetésből él és devizahitelt törleszt csak úgy hemzseg a megtakarítás a szekrényben. :) ), és csak akkor tud lépni ha ez az összeg már rendelkezésre áll. Nekem november 22.-ére jött össze. Tehát minden jó, gyerünk. November 24. viharzás a "Népbank"-ba (VOLKSBANK), mert végülis nem titok. Minden kérelem aláírva nov. 24.-én, a további papírok (kereseti igazolások...mert csak az övék a jó formátum mert akármi nyomtatvány nem ugyanazt tartalmazza) két munkanapra rá bent a bankban. Kérdezem a hölgyet hogy látja a helyzetet sikerül-e pozitív döntést kapni. Havi jövedelmeket illetően (adós és adóstárs mert ez mindenképpen kell kb.: 390 eFt. Az igaz hogy az adóstársam sokat javított a keresetemen) nagyon jó esély van rá mondta Ő. Otthon hátradőlve... na ez is bent van. akkor már csak szorítani kell. :) Decemberi hónapban kétszer érdeklődtem (dec. 8. és 21.), remélhetek valami biztatót, vagy esetleg tudni lehet-e az értékbecslő megjelenésére (mert ezt a bank küldi ki.). Válasz bírálat alatt van, várjak türelmesen jönni fog. Vártam, várogattam :). Most január 25.-én kaptam egy jan. 24.-én keltezett levelet, melyben közölték hogy a december 12.-én (és ez a számomra az egyik kérdés) beadott kérelmemet elutasították. A lényege ez volt a három soros tetszetős kis szabvány levelüknek. Persze amikor bementem és érdeklődtem a válasz nem adhatnak ki semmiféle információt és pont. Kérdem nekem sem aki a kérelmet beadtam? A válasz: főleg nekem nem. ???????????????

Nem azt sérelmezem, hogy nem adtak hitelt számomra. Mert végül is én mentem hozzájuk a reklámjaik szórólapjaik hatására "kuncsorogni" az Ő pénzükért, persze nem kis áldozatot jelentő náluk nyitott számlára történő pénzforgalmi átutalások fejében (mert ez ugye feltétel volt). Hanem azt hogy ezzel ha úgy nézem elestem egy lehetőségtől amit más intézetnél is meg tudtam volna próbálni, ha közlik idejében mert csak a kedvező 1-2% kisebb kamat miatt döntöttem mellette( és itt nem a határidő lejárta (jan. 31) előtt 4 nappal) hogy hitelezés szempontjából nem vagyok alkalmas ügyfelüknek.(Nem is igazán tudom, hogy a mai magyar társadalomban ki számít devizahitelesek közül megfelelő személynek.)

Persze a beadott iratokból másolatot én mint igénylő nem kaptam és nem is kaphatok és így a dátumok akár még légből kapottak is lehetnek. De tudom hogy a magyar jogalkotó "nem" a bankokat, hanem a birka tudatlan ügyfeleket (tehát engem) próbálja védeni. (MI LENNE VELÜNK HA TÉNYLEG MINKET IS KICSIT VÉDENÉNEK.) A jogszabályokkal és törvényekkel amik megint nem a kis dolgozó hangyáknak próbálja kicsit is jobbá tenni az életét. Egyszóval most sem kellett csalódnom sem a pénzügyi világ és sem a politika résztvevőiben. Biztos csak egy vagyok azon ezrek között akinek elhúzták a mézesmadzagot az orra előtt én ráharaptam és mikor már jó magasan voltam, voltunk valaki megrázta a végét. :(

De mint a PSZÁF közleményében olvasható: "a bankok nem húzzák az időt!" Mi lenne ha még húznák is? És nem is tudom miért nem a nem létező családi ezüstöt és a hasonló módon "jó" anyagi helyzetben lévő rokonaimtól harácsoltam volna össze csaknem 3,8 MFt-ot ahogy Szijjártó Úr olyan könnyedén (mert biztosan ezt kellett mondania, legalább is remélem nem ennyire naív és vak és esetleg még Bp.-en kívül is járt már pl. az északkeleti régióban is életében.

De ez Magyarország ahol ugye nem lehet mindent megtenni. :)


Köszönöm a lehetőséget és bocsánat ha valami fanatikus bankvédő lelki világát érzékenyen borzoltam volna fel!

3530. kgott (válaszként erre: 3521. - Babahajjj)
2012. jan. 26. 11:54

@ babahajjj

Nekem a végtörlesztéshez szükséges összeg a f.szlámon van, de a végtörlesztési megbízáson úgy van fogalmazva, h. "technikai számlán" kell lennie. Sztetek ez problémás?

3529. nagyj11
2012. jan. 26. 10:55

Sziasztok!

Tegnap megkaptuk a Kötelezettségvállaló nyilatkozatot a cibtől. (a szerződésünk még nem volt kész, de pozitív volt a bírálat, és befizettük az önerőt a cibhez) Ezután az uniban érkeztették a nyilatkozatot. A cibnek még át kell utalnia az unihoz az önerőt, úgy hogy 30-án már rajta legyen. Ezzel feltételeknek megfelelünk és már "csak" a szerződéskötés, földhivatal, közjegyző, biztosító, folyósítás, végtörlesztés van hátra...

3528. MsFlower
2012. jan. 26. 09:52

Ebből is mi lesz vajon? Most már nem hiszek semmiben.. Jól átvertek minket :(((

[link]

3527. R75 (válaszként erre: 3523. - Tide_)
2012. jan. 26. 08:32
Tényleg hihetetlen, hogy mit ki nem találnak..
3526. a-nesz (válaszként erre: 3517. - Anita028)
2012. jan. 26. 07:11
Kitartás!Nem könnyítik meg a dolgodat:-(
3525. a-nesz (válaszként erre: 3523. - Tide_)
2012. jan. 26. 07:10
Hihetetlen tényleg, hogy miket ki nem találnak lehúzás címén:-(
3524. a-nesz (válaszként erre: 3515. - R75)
2012. jan. 26. 07:08
Szuper, gratulálok!!!
3523. Tide_
2012. jan. 26. 01:16
Igen visszautaljak ugyhogy vegul en is tobbet utaltam. En azt gondoltam a szerzodes megirasa utan mar minden ok, de azota voltunk mar haromszor foldhivatalban, tucatszor a bankokban, szoval ovatosan mert pingpingoznak a bankok es mi vagyunk a labda!!! Most eppen a vb azt kerte hogy az oneromet megse a szamlamra hanem a technikaira utaljam. Errol egy egyedi tranzakcios igazolast kell kikerni az mkbtol (mint megtudtam a telebankartol, ez a neve mert az ugyintezo meg nem akart semmit kiadni) es ez ujabb hatezer forintba faj!!! Nem semmi, mi? Hatezer forint egy papirert amiben leirnak egyetlen egy darab tranzakciot.
3522. R75 (válaszként erre: 3520. - Karmolka)
2012. jan. 25. 20:54
Tényleg rendes csaj! Ugyan nem tudom, hogy ma meddig volt nyitva az Erste fiók, de 5után hívott a mobiljáról, és még elnézést is kért, hogy ilyen későn hív.
3521. babahajjj
2012. jan. 25. 20:53

tegnap megadtam a végtörlesztési megbízást, tegnapi nappal.

számlámon van az önerő, a lakástakarék meg a bank gyűjtőszámláján. azt mondták minden rendben, még aznap elkészítik. se tegnap, se ma nem történt meg a végtörlesztés. felhívtam, mondta az üi, h sok a központban a munka.

csinálhatnak ilyet? mi van ha kitalálják még se jó? mit csináljak???

3520. Karmolka (válaszként erre: 3519. - R75)
2012. jan. 25. 20:52
Ügyes ügyintéződ van, párját ritkítja!Pláne amiket itt olvasok... Sok sikert a továbbiakra:-)
3519. R75 (válaszként erre: 3518. - Karmolka)
2012. jan. 25. 20:41
Jövő hét csütörtökre van közjegyzőm csak, de azt mondta a csaj, hogy ez nem gond.. ő ajánlotta, hogy arra a hétre foglaljak helyet hozzá!
3518. Karmolka (válaszként erre: 3515. - R75)
2012. jan. 25. 20:32

Gratula!

Figyelj, hogy lehetőség szerint péntekre legyen közjegyző is, az lenne a tuti, ha azt is megoldanátok és esetleg a biztosítót össze tudnád hozni.Pörgéésss!!!

3517. anita028
2012. jan. 25. 20:08
Sziasztok! Kezd örökkévalóságnak tűnni a dolog. Ma amúgy is tiszta ideg lettem a kedves főnököm miatt. Aztán elmentem délután az Unicredites igérvényért. Majd el a CIB Bankba vele. Az Unicredit kérte, hogy a CIB bank 2 névbélyegzővel aláírásukkal és CIB bélyegzővel érkeztessék. Hát nem egyszerű, ők nem akarták aláírni, mert állítólag a központba kell elküldeniük, hogy jogilag megfelelő-e a nyomtatvány és majd hívnak 1 napon belül....Azt hittem rosszul leszek! Aztán zárás előtt hívtak, hogy a központ leelenőrizte és mindent rendben talált, elfogadták az igérvényt, de aláírni akkor sem tudják... Most mit csináljak? Ha elvileg elfogadták a központban, akkor mért nem akarják hivatalosan átvenni a bankban? :-( Tudok valamit tenni?
3516. kissbrigit (válaszként erre: 3511. - Tide_)
2012. jan. 25. 20:07
Visszautalják, nekünk is ezt mondták.
3515. R75
2012. jan. 25. 17:45
Most telefonált a bankból a csajszi, hogy péntek reggel 9re menjünk szerződést aláírni!! Juhéjj!!!
3514. kanna1234 (válaszként erre: 3511. - Tide_)
2012. jan. 25. 17:17
Nekünk azt mondták, hogy visszautalják a maradékot (MKB). Ezt rá is írta az ügyintéző a végtörlesztési megbízásra. Elvileg mivel bankon belüli az utalás egyből itt kéne legyen, még egyelőre nem kaptam semmit. Mindenképpen érdemes többet utalni, nehogy az gond legyen. A havi törlesztőt a napi árfolyamon kell számolni és azt is a technikai számlára kellett utalni. Nálunk legalábbis így volt, de szerintem ahány ház annyi szokás. Azért kiváncsi leszek mi lesz az elszámolási nap és mennyit utalnak vissza.
3513. a-nesz (válaszként erre: 3511. - Tide_)
2012. jan. 25. 17:13
Szerintem a végén visszautalják.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook