Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3602. 117b1693d0 (válaszként erre: 3600. - B4ca0947f4)
2012. jan. 28. 07:18

Teljes mértékben egyetértek veled.

Ez egy különleges helyzet, amiről egyáltalán nem tehetnek azok, akiket belekényszerítettek ebbe a szituációba.

2012. jan. 28. 07:06
Ez nem egy bolt, ahol kiadja az árut a boltos, és ennyivel kész is van, sok esetben akár húsz évre szóló szerződés köttetik, nem egy esetben ez végrehajtáson végzi, ha az ügyintéző egy valamit nem vesz észre vagy nem jól jár el, akkor nem a fejét veszik csak le, hanem le is csukhatják. Ilyen helyen dolgozól? ha elírsz egy nullát, akkor mehetsz a börtönbe? Vagy elveszik a vagyonodat miatta?
3600. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3597. - Mrg13)
2012. jan. 28. 07:03
Mit gondolsz, mikor egész nap csak ügyfelezik valaki, folyamatosan vannak nála, még az alapvető szükségleteit sem tudja elintézni, szerinted akkor mikor készíti elő a hiteleket, írja meg a szükséges dolgokat, bírálja el, terjeszti elő és ír szerződéseket? Munkaidőben nem, az biztos, akkor lerakja és munkaidőn túl tud nekiállni, éjszaka, hétvégén. Ezt is meg kell érteni mindenkinek. Tedd m ég hozzá, hogy van bank, ahol még "levegőt sem vehet " a központ hozzájárulása nélkül, még ha tudná is, hogy mit hogyan kellene.
3599. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3597. - Mrg13)
2012. jan. 28. 06:53
Fogalmam sincs mit dolgozol, de azért egy kormánydöntés egyik napról a másikra megszázszorozza a munkádat, és van rá fele vagy negyede időd és szinte nincs kitől kérdezni mit hogyan csinálj- na ezt azért nem könnyű elvégezni, még annak sem, aki profi benne. Nagyon sok banknál olyanok dolgoznak, akik egy-két éve vannak ott, honnét tudnák mit kell tenni ennyi felmerülő problémánál? Maguk a bankok is újak még, sok olyan téma van, ami jóval régebbi, mint ahogy a bank indult...(pl. áfa-visszaigénylés, félszocpolok stb.)Ami hajtás és idegi megterhelés van a bankokban, azt nagyon kevés ember tudja végigcsinálni ...
3598. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3595. - Kisindigo)
2012. jan. 28. 06:47
Ötlet? Az önerőn nélküli rész hitelből lesz gondolom. Utolsó nap hétfő, reggel bemész és megmondod,hogy nincs pár nap,(ha már ők nem tudnak számolni!) , azonnal adják ki az igazolást, mert vinned kell a forinthiteles bankba, hogy ott kiadják az igérvényt és még vissza a CHF-es bankba leigazoltatni, hogy befogadták. Vigyél magaddal gyereket, legalább kettőt, akik szaladgálnak és sírósak, meg pisilni is kell:) Igy is elég húzós, de igyekezzenek, mert még vissza kell érned a banki igérvénnyel.
3597. mrg13 (válaszként erre: 3596. - 117b1693d0)
2012. jan. 27. 23:50
visszaolvasva az elmúlt 33 oldalt, az az érzésem, hogy a bankoknak ki van adva, hogy akadékoskodjanak, feltartsák az ügymenetet, még akkor is, amikor már látható, hogy az ügyfelet elveszítették. én mkb-ra vagyok pipa, és ahogy olvasom sokan vannak így, pedig egy ilyen veszteséges banknak, inkább az ügyfélmegtartáson kellene dolgoznia. ami meg a leterheltséget illeti, ez egy ilyen időszak: dolgozni kell, engem sem kérdez meg senki, bírom-e. a munkának meg kell lennie
3596. 117b1693d0 (válaszként erre: 3593. - R75)
2012. jan. 27. 21:08

Tudom, hogy könnyen védem a bankosokat, mert nekünk minden simán ment. De azért, ha kívülállóként belegondolunk, rájuk sóztak egy olyan feladatot, amit nem dönthettek el, hogy meg akarnak-e csinálni, nem volt felkészülési idejük és erre a plusz munkára, nem áll rendelkezésre plusz munkaerő...


Az a csoda, ha létezik pár olyan ügyintéző, aki pontosan tudja követni a sok változást.

3595. kisindigo
2012. jan. 27. 20:11

Sziasztok!


Képzeljétek, hogy jártunk. Ma reggel 8-kor bementünk a CHF-es bankunkba, hogy a befizetett önerőről adjanak igazolást. Az ügyintéző azt mondta, hogy az eltart pár napig????? Mellesleg az egyik önerő már dec vége óta ott csücsül, a másik felét szerdán elutaltuk. Tehát tuti minden ott van.

Ti is jártatok így? Mi tart nekik ennyi ideig, mikor a számítástechnika világában élünk. Vagy ez is azért van, hogy ellehetetlenítsék az ügyfeleket?

Kicsit fel vagyunk háborodva. Tud valaki ötletet adni mit tehetünk?


Köszi, Indigo

2012. jan. 27. 20:10
Olvasva a hozzászólásokat nekem még elég simán is ment a dolog. Pedig nekük is rajta volt az OTP elidegenítési és terhelési tilalma.Úgy jártam el ahogy javasoltátok-ezer köszönet érte a segítőknek. Beadtam az OTP hozzájárulása nélkül, a széljegyet rárakták. Mondjuk a Volksbank az én esetben rugalmas volt, mert nem vártak az OTP hozzájárulására, elutalták a FT hitelt, hogy jan.30-ig beérjen.Az OTP kiadta a hozzájárulást a törléshez és aznap a visszajáró különbséget is utalták. Mondjuk elég sokat telefonálgattam, de személyesen nem kellett bemennem.Mindenkinek kitartás aki még előtte áll! Remélem sikerül!
3593. R75 (válaszként erre: 3590. - 117b1693d0)
2012. jan. 27. 19:57

:-) Remélhetőleg hétfőn lesz aláírt szerződés.. szegény csaj mondta, hogy este átmegy a Kálvin téri fiókba és ott aláíratja a vezetővel...

Azért már az alkalmazottakat sem irigylem.. már mint a hullák úgy néznek ki..

3592. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3591. - Balu40)
2012. jan. 27. 19:29
Mi a kérdés? Adásvételi van, az még nem garancia arra, hogy ténylegesen meg is történik az üzlet és kifizetik a vételárat.Persze, hogy nem fogadják el, ettől még bármelyik fél elállhat. Sajnálom, hogy ezt írtam, de ez logikus.
3591. balu40
2012. jan. 27. 19:07

A jelen hozzászólásokat átnézve az adásvételi szerződéses problémákra nem találtm bejegyzést.

A mi esetünkben az adásvételi szerződés a december 29-én módosított rendelet elött kötetet és a bank akkor elfogadta. A módosítás után tájékoztattak bennünket, szintén késedelmesen, január 18-án, hogy a január 30-i dátumot kell figyelembe vennünk.

Jelenleg nemtudunk mihez kezdeni és a helyzetünk kilátástalanak tűnik! Amennyiben van valakinek ötlete igazán segíthetne!?!

Természetesen már több ügyvéddel is egyeztetetünk és a mi álláspontukon vannak, de a procedúrát már nem kvánjuk még pluszba magunkra venni. A bank jogászai a mai napig nem nyilatkoztak

sos

3590. 117b1693d0 (válaszként erre: 3569. - R75)
2012. jan. 27. 17:42
Ez egy tipikusan olyan fordulat, ami simán beleférne abba a könyvbe, amit most olvasok "A száz éves ember kimászott az ablakon és eltűnt..." (Jonas Jonasson).
2012. jan. 27. 17:28

Botrányos, ami megy a végtörlesztésekkel kapcsolatban. Nem elég, hogy van ahol hónapokat kellett várni az igazolásra, most a betörlesztést is ahogy tudják megnehezítik.

A legkorrektebb a K&H, igaz, ők eleve nem adtak kiváltásra saját ügyfeleiknek forint hitelt, de már az igazolások kiadásakor is rendben volt minden, a letéti számlákat megnyitották mindenkinek, ha kellett , szó nélkül zároltak és igazoltak.

Az OTP-t már ennyire nem tudom dicsérni, de még ők is max három napon belül betörlesztik, és ha jól értettem, akkor értéknappal, tehát azzal a nappal, amikor a pénz megérkezett. A törlés van, ahol aznap, van ahol egy-két nap. CIB is oké.

Na a többi bank, UNICREDIT, BB, FHB, MKB, ERSTE, Volskbank már problémásabb, szinte mindegyiknél ugyanaz a gond, igazolások volt ahol másfél hónap, a kiadott igazolások nem egyértelműek, és most a betörlesztés is elég gáz. Jó lett volna, ha mindegyik egy egységes formát követ, de erről nem ők tehetnek, mindegyik kidolgozott olyan nyomtatványokat, ami őket védi, nekik jó. Kormányrendelettel kellett volna szabályozni a lépéseket, de szétszórt volt minden. Ahol ennyire kihúzzák a betörlesztést és terhelési tilalom van bejegyezve, ott előfordulhat, hogy a forinthiteles jelzálogjogot ujra be kell majd jegyeztetni, mert elutasítja a földhivatal.

3588. mrg13 (válaszként erre: 3587. - A-nesz)
2012. jan. 27. 17:27
Ket hetet elfogadnam, de mar tobb mint harom. Tv.szerint viszont 8 napjuk van, ugyvedem szerint siman pszaf feljelenteses az ugy... Hat havi bubor +3.25%ert megerte valtanom..., raadasul mkbnal lett volna + 150ezer ktg
3587. a-nesz (válaszként erre: 3580. - Mrg13)
2012. jan. 27. 17:15

Mi is náluk végtörlesztettünk, egyik hitelünket kápéból és úgy emlékszem volt vagy két hét nekünk is, mire megkaptuk a törlési engedélyt még tavaly.

A nagyobbik hitelünket meg mkb-s hitelből végtörlesztjük, sztem nem volt annyira vészes az ajánlatuk 3havi bubor+4,5%. Tény, hogy voltak ennél jobb ajánlatok is.

3586. mrg13 (válaszként erre: 3583. - Kanna1234)
2012. jan. 27. 17:13
köszi, hétfőn bemegyek most már, mert ez tarthatatlan, hogy ennyi ideig szórakozzanak az emberrel. Amúgy én néztem NetBankárt és hetek óta az van a hiteleknél feltüntetve, hogy nincsen fennálló hitelszerződésem a bankkal, tehát elvileg már le kellett könyvelniük a beérkezett összeget.
3585. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3579. - Kissbrigit)
2012. jan. 27. 17:13
30 nap, budapesti földhivataloknál akár 60.
3584. kanna1234
2012. jan. 27. 15:53
Milyen érdekes, fél órán át nem ment az MKB oldala. Csak kiváncsi lettem volna netbankban mi szerepel a hitelnél most.
3583. kanna1234 (válaszként erre: 3580. - Mrg13)
2012. jan. 27. 15:50
Nekünk ma adták ki, előbb leírtam a folyamatot (MKB mi is). Így olvasva másokat már kezdem szerencsésnek érezni magamat. Igazából én elég ideges lettem és azt mondtam, hogy valami papírt adjanak vagy a törlési engedélyt vagy egy igazolást, hogy náluk van a pénzünk ez elegendő a végtörlesztéshez és a törlési engedélyt azért nem adják ki, mert a központ nem törlesztette be a hitelt. Végül a törlési engedélyt adták ki, de nálunk az ügyintéző szívélyes volt végig, annak ellenére, hogy a hitelkérelmünket visszautasították. Ha nem adnak ki papírt, menj oda és mond meg nekik, hogy akkor itt és most vegyünk fel jegyzőkönyvet erről. Ehhez simán jogod van. Ha meg nem akarja, akkor meg vigyél két tanút és azt írasd alá velük, hogy nem hajlandók jegyzőkönyvet felvenni. Stb. Lehet csűrni-csavarni, előbb-utóbb az ilyet megunják és lesz valami.
3582. mrg13 (válaszként erre: 3581. - Kanna1234)
2012. jan. 27. 15:46
néha úgy érzem, hogy ezek a hiper-szuper bankok még papír alapú főkönyvben könyvelnek, postagalambbal kommunikálnak és meglepődnek, hogy dolgozni kell...
3581. kanna1234
2012. jan. 27. 15:39
Mi végre túl vagyunk a végtörlesztésen (törlési engeddélyt kiadták, már csak a visszautalt összegre várunk, az állítólag még pár nap, ne kérdezzétek miért), de a mai nap sem volt sima ügy. Reggel felcuccoltam, bepakoltam a gyereket, irány a bank (a héten már harmadszor) és nekünk sem helyben van a bank. Negyed kilencre ott voltunk és nyitva is volt a bank:) Ez csak azért számított, mert szerdán pl. negyed kilenckor még nem voltak nyitva. Meg volt beszélve, hogy ma megyünk a törlési engedélyért, szóval meglepetés nem érhet, gondoltam én naívan. Nem volt ott az ügyintézőnk, ez volt az első rossz jel. 40 percet vártunk, aztán kerültünk sorra. Már ez is kihívás a kisfiammal. Mondom, hogy a jöttünk a törlési engedélyért. Meg volt írva, azzal nem is volt gond. Mondja az ügyintéző, hogy megnézi betörlesztették-e. Na ezt már kezdtem nem érteni, mi az hogy betörlesztették-e, hát már napok óta ott van a pénz a technikai számlán. Az önerő meg már másfél hete. Mikor elkezdte forgatni a szemeit, meg össze-vissza lapozni a papírjainkat, akkor már tudtam, hogy nincs minden rendben. Hívja a központot, de nem éri el, mert állandóan foglalt, nem tud senkit elérni, hogy megkérdezze mi van miért nem könyvelték le a végtörlesztést, pedig az ügyintéző már 24-én elfaxolt mindent a központba. Na ekkor lettem nagyon ideges, annyira, hogy még most is remeg a kezem+gyomrom az idegességtől. Mondom, mi az hogy nem törlesztették be? Nekem kell valami papír, hogy ott van náluk a pénzünk és minden okés, mert itt a 30-a határidő és akkor ha kitalálnak valamit, hogy nem elég az összeg, akkor 30-a után mit csinálok már?? Hát de ott vannak az átutalásokról a visszaigazolások az miért nem elég nekem? Mondom, hát azért nem, mert az átutalási visszaigazoláson és semmilyen általuk kiadott papíron nincs rajta, hogy ők ennyit követelnek és én meg átutaltam a megfelelő összeget. Arról nem is beszélve, hogy az én pénzem náluk kamatozik, plusz minden egyes nappal növekszik a fizetnivalóm. Végül abban maradtunk, hogy elmegyünk egy kis időre, aztán majd telefonál, ha a központból jön valami infó. Kifele hajtunk a parkolóból és látom jön szembe a rendes ügyintézőnk. Kérdezi megkaptuk-e a papírokat, mondom nem, gond van. Mondja, hogy utánanéz és telfonál. Hát nagyon vártam a telefonját, és fél 12kor csörgött is, hogy megvan a papír. Hát ki tudtam volna ugrani a bőrőmből, de csak azért nem, mert előtte már szét idegeskedtem magam, hogy most meg mi lehet a gond miért nem csinálták meg. Még ezt is mondták, hogy sok most a dolog a központban. Hát gondolom, de azért nem nagy ördöngőség elkönyvelni, hogy ott van a számlájukon a pénz, vagy ha igen, akkor ott valami gond van. Na mind1, lényeg hogy túl vagyunk rajta...
3580. mrg13
2012. jan. 27. 15:34

Üdv, néhány oldalt végigpörgetve eléggé negatív az MKB kampány, érthető. Már nem tudom, hogy hova fordulhatnék, 23 napja nem adják ki a jelzálog jog törlési engedélyt, illetve a technikai számlájukra utalt és a tényleges, korábbi chf összeg közötti különbség is náluk van ugyanennyi ideje. PSZÁF-hoz már megíródott a panaszlevél csak el kell küldeni, de ez sem hatja meg őket. Emailt is csak olvassa az ügyintéző és nem reagál, pedig a fiókvezető is megkapta.

Nagyon régi és jó ügyfélként nevetséges ajánlatot tettek hitelkiváltásra,majd miután megmondtam, hogy nem kell, átváltottak arrogáns és bunkó üzemmódba és minden pontnál megpróbálkoztak a folyamat lassításával, bár mástól is ezt hallottam, hogy a Szent István téri fiók hitelosztálya hires erről.

Van valakinek tapasztalata, hogy mennyi ideig tart ez a copy+paste műveletű papír kiadása?

2012. jan. 27. 15:12
Nem tudja valaki, hogy a jelzálog törlés a hozzájárulás földhivatali ladásától számítva hány napra jön meg? ELfelejtettem megkérdezni.
3578. kanna1234
2012. jan. 27. 15:12
Azt hittem minket sz.vatnak nagyon, de látom van rosszabb is. Ez a 60. napig elhúzás tényleg durva. Most jól megnéztem a mi igénybejelentőnket, azon csak az van, hogy végtörlesztés várható dátuma és ezt is csak akkor kellett kitölteni, ha önerő is van a végtörlesztésben, plusz még annyi volt, hogy az igénybejelentés és a végtörlesztés között 5 napnak el kell telni, de ilyen 60 napos dolog nem. Erre az igénybejelentésre miért nem volt egy központi formanyomtatvány és akkor nem lettek volna ilyen kavarok.
3577. anita028
2012. jan. 27. 13:36
Sziasztok! Jöttem helyzetjelenteni. Szóval szerdán este leadtam a CIB-nek az Unicredites igérvényt, amit nem akartak eláírni hivatalosan, mert jogi osztályuk előbb ellenőrzi...még aznap este zárás előtt hívott az ügyintéző, hogy elfogadták a jogszabálynak megfelele a nyomtatvány, de aláírni akkor sem tudják :-)) Komolyan ez a vicc kategória. Csütörtökön 10-kor hívtam a CIB 24-et, ott csodálkoztak, hogy miért nem írták alá...Majd igértek egy visszahívást..délutánig semmi, 3-kor ismét tel.CIB24-nek! Ismét kértek egy sürgetést a sugárban lévő CIB fióktól! Majd 5 előtt hívtak, hogy készítettek egy igazolást az Uni részére, melyben leírták, hogy a nyomtatványt megvizsgálták azt megfelelőnek találták és befogadták!!! :-) Szerintem nekik egyszerűbb lett, ha még szerdán két emberük aláírja, lebélyegzi és a CIB-es hivatalos bélyegzőt ráteszik! Akkor nem kellett volna 1 napot foglalkozni az én ügyemmel a fiókban! :-)) A lényeg, hogy most kicsit megnyugodhatok! Ma leadtam az Uniban az igazolást! Már csak azt kéne elintézni, hogy a febr. 28-at módosítsák febr. 9-re! Szerintem erre is pont kerül jövő keddig! :-) Kellemes hétvégét mindenkinek!
3576. pomes01 (válaszként erre: 3575. - Pomes01)
2012. jan. 27. 12:48

Szerintem, ti is nézzétek át a dolgokat, engem összesen 65e próbálnak lehúzni!


kisebbik hitelem:5e

nagyobbik hitelem:60e

3575. pomes01 (válaszként erre: 3572. - Pomes01)
2012. jan. 27. 12:03

na, kiderítettem:

Le akarnak húzni 1 havi trölesztővel.


2009.03.04-én folyósítottak, de

2009.03.02-án már be kellet fizessem az első törlesztőrészletet előre :)


Szóval, én előre fizetem a kamatokat, és nem utólag.

Nekem már lezárták az első hitelemet, de levonták a várható ügyleti kamatot is, amit ugye nem kellet volna.


Úgyhogy megint panaszlevél, és telefonálgatás, hogy adják vissza azt a 5000FT-ot, és a másik hitelemnél is figyeljenek oda, mert pszaf lesz belőle

3574. R75 (válaszként erre: 3573. - F5848578d5)
2012. jan. 27. 11:50
Sajnálom őket, 1éve még én is Erstés voltam, bár én magamtól távoztam, de tudom milyen ott ülni és várni, hogy vajon kit rúgnak ki :-(
3573. f5848578d5 (válaszként erre: 3569. - R75)
2012. jan. 27. 11:48
És még hányan fognak szembesülni azzal, hogy nem találják az ügyintézőt vagy a fiók vezetővel történt hasonló. Két nappal ezelőtt az Erstéből négy ügyintéző hölgy távozott sírva. 11h körül érezte azt a főnökük, hogy itt az idő. Persze nem az ő hibája, ő is csak utasításba kapta, hogy az országos leépítésben neki négy embert kell utcára tenni.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook