Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
3722. Recs79 (válaszként erre: 3719. - Anita028)
2012. febr. 1. 19:50

Uhhhh... Ez ebből a szempontból tényleg balszerencse! :(

Sajnálom!

2012. febr. 1. 19:38
Ha a szerződéskötés időpontjában nem voltatok jogosultak, akkor nem lehet utólag jóváírni. Ígazából ha a telek megvásárlására vettétek fel, akkor nem vagytok rá jogosultak, csak ha új ház építésére vagy új lakás vásárlására vettétek volna fel a hitelt. A pocaklakó még megérkezhet addigra, csak hát a telekvásárlásra adott hitelnél nem lehet igénybe venni. Jól vagytok? baba is jól van?
3720. anita028
2012. febr. 1. 18:59
a srződésünk 2007-ben köttetet. A hitel a CIB-nél vabn, lakáscélú. Építkeztünk, de csak a telket vettük hitelre. Az építkezés önerőből történt. házasság tavaly júniusban volt, és a gyerkőc még a pocimban van! Köszönöm előre is,
3719. anita028 (válaszként erre: 3718. - Recs79)
2012. febr. 1. 18:13
Szia. Köszi a választ. Anno pont az utolsó pillanatban csúsztunk le róla, mert párom lakását pont az eltörlés után adtuk el (hitlere), ha kp fizet a vevő meglett volna. Most meg épp 34. hetes vagyok :-) De március 12-re vagyok kiírva és a kiváltás febr. 28-al lezárul :-( Jó hallani, hogy lecsúszunk róla folyamatosan!
3718. Recs79 (válaszként erre: 3717. - Anita028)
2012. febr. 1. 15:54

Van már gyereketek? Mikori a lakáshitel?


Én úgy olvastam, hogy azokra a lakáscélú hitelekre lehet igénybe venni az utólagos szocpolt, rendes nevén lakásépítési kedvezmény utóbb született gyermek után, amely szerződés 2009. július 1 előtt kötetett.


Mi 2007 márciusában kötöttük az adás vételit, a banki hitelt meg 2007 augusztusban. Akkor nem voltunk még házasok, gyerek nem volt, így nem tudtuk akkor élno a szocpollal, a megelőlegezővel a házasság hiánya miatt, az utólagossal mert nem volt még gyerek! De mondták, hogy majd ha lesz, tudunk! Közben lett, 2010-ben, de nem is foglalkoztunk vele, mert, hogy úgy tudtuk, hogy 2009 július 1-től eltörölték a szocpolt! De most nekiálltam keresgélni, mert hallottam, hogy újból lesz, erre mit láttam, hogy az utólagost el sem törölték!!! Még szerencse, hogy sikerült elintéznünk mielőtt a CHF hitelt végtörlesztjük, és Ft hitelünk nem lesz!

3717. anita028 (válaszként erre: 3715. - B4ca0947f4)
2012. febr. 1. 14:30

mi nem tudjuk még esetleg igénybe venni szocpolt?

Mire igéyeltük volna, addigra eltörölték. :-(

3716. misz (válaszként erre: 3713. - Karmolka)
2012. febr. 1. 13:43

Értem. Köszönöm, hogy megnézted. És ahogy látom, még örüljek, hogy nekünk nem számoltak fel megkezdett hónap adminisztrációs költséget. :S Az eszem megáll komolyan mondom, hogy ezek képesek az utolsó bőrt is lenyúzni az emberről. :(


Mi is beszéltünk telefonon velük, hogy legyen rögzített nyoma, a dolognak. Rákérdeztünk, hogy akkor most részünről tényleg vége-e, nehogy később gond legyen. És csak várunk, várunk, mint Ti.Úgy szeretnék már túl lenni az egészen!!!!!


Szorítok, hogy mostmár hamar vége legyen nálatok is tortúrának és elfelejthessétek ezt az egészet. :)

3715. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3714. - Babahajjj)
2012. febr. 1. 11:09

Egy gyermekre nincs , kettőre megelőlegezett van, ha 40 év alatti házasok, új lakás épités, vásárlás.

Feltételek:256/2011.(XII.16) korm.rend.

3714. babahajjj (válaszként erre: 3707. - B4ca0947f4)
2012. febr. 1. 08:31

és meglévő babára, új lakás vásárlásánál fel lehet venni az új szocpolt?

1 baba van.

én úgy értelmeztem, hogy most csak megelőlegező szocpolt adnak... de lehet tévedek.

köszi, ja és mennyit adnának?

3713. Karmolka (válaszként erre: 3695. - Misz)
2012. jan. 31. 23:16
Hogy mit el nem olvastatsz velem?:-) Kamat tartozás 134 CHF; Megkezdett hónap adminisztrációs díja: 82 CHF, biztonsági tartalék: 800 CHF és ezeken felül a tőketartozás. Ma három hete történt a folyósítás, de egy szál papírt nem kaptunk eddig. A tájékoztató az új hitelről (összeg, részletek, esedékesség) és a törlési engedély már jöhetne. A Netbankban megnéztem, ott már Ft hitel van és a központi jelzáloghitel vonalukon telefonon azért ellenőríztettem - "magnóba", hogy minden rendben, nincs további teendőnk.(Mert folyósítás után is voltak félreértések...)Ma érkezett egy levél, melyben közlik, hogy az xxx számú hitelt teljes mértékben kifizettük, ezért a biztosítónál hozzájárulnak az xxx hitel BB engedményezés törléséhez. Tudod, kit érdekel. Engedményezgettet magára.Eddig is neki járt volna jórészt minden baj esetén, most más sorszámon ugyanez van. A földhivatali papír jobban érdekelne...
3712. 117b1693d0 (válaszként erre: 3711. - R75)
2012. jan. 31. 21:40

Ja, akkor a tietek közokirat, a mienkhez nem kellett banki aláíró, mert közjegyzői okirat (amit én korábban összemostam, de itt megtanultam, hogy nem ugyanaz).


Akkor végülis a tietek is egy sikertörténet. Vannak itt, akiknek sokkal macerásabb és nyúlik, mint a rétes:((

3711. R75 (válaszként erre: 3699. - 117b1693d0)
2012. jan. 31. 20:29

Nem volt aláírónk a bankból, ezért kellett visszamennem ma a szerződésért...


A közjegyzőhöz 3hete kértem időpontot... de mivel ma kaptam meg a szerződést délután, így tök mindegy, hogy holnapután lesz-e meg, vagy már holnap..

Holnap reggel elmegyek a Földhivatalba, csütörtökön meg a közjegyzőhöz... ez azért nem akkora időhúzás...


Egyébként összességében pont 1hónap alatt játszódott le az egész történet...

3710. a-nesz (válaszként erre: 3709. - Recs79)
2012. jan. 31. 19:30

Szuper!

Kettőre mi is megkaptuk és a régi hitelre járt volna a még csak tervben lévő harmadikra is, de így az újra már nem fog, de ez sem volt nyomós érv az átváltás ellen:)

3709. Recs79 (válaszként erre: 3707. - B4ca0947f4)
2012. jan. 31. 17:27

Igen, a bankban is így mondták. Második után semmi!

Mi már annak is nagyon örülünk, hogy az első után sikerült, mert abban a hittben voltunk, hogy nincs is, aztán mikor olvastam, hogy van, akkor azt hittük már nem fog beleférni az ügyintézés!

De így azért jobb a semminél!

2012. jan. 31. 17:15
Ha azt mondták 900-al kevesebbet emelnek le, akkor 180-on törlesztik be.
3707. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3705. - Recs79)
2012. jan. 31. 17:14

Nem szünt meg a már meglévő lakáscélú hitelekre jóvá lehet írni a szerződéskötés szerinti időpontban érvényes jogszabály szerint az első gyermekre a 900-at és kár, hogy a második gyermekre már nem kaphatjátok így meg , az 1500 lenne, ami csökkentené a tartozást.


A szocpol rendelet már életben van januártól, de csak új ház építésére és új lakás vásárlására adható. Már meglévő lakóingatlannál nem, így most erre a babára nem tudjátok igénybevenni sajnos. Így elveszett a másfél millió, de ha meg nem használjátok ki... akkor a napi árfolyam és a 180 közti különbözet veszett volna el...

3706. Recs79 (válaszként erre: 3704. - A-nesz)
2012. jan. 31. 16:45
Ja, azt nem is tudom, hogy milyen árfolyamon számolják be a szocpolt! :(
3705. Recs79 (válaszként erre: 3704. - A-nesz)
2012. jan. 31. 16:44

Az újra nem adnak szocpolt, mert a szabályozás szerint nem lakáshitel, hanem kiváltó hitel. És úgy mint a fundamenta a szocpol is csak lakáshitelbe forgatható!


December utolsó napjaiban kezdtem nézegetni a netet a szocpollal kapcsolatban, mert, hogy ígérték, hogy újból lesz! Erre legnagyobb meglepetésemre azt találtam, hogy az utólagos meg sem szűnt! Na futás az önkormányzatba kérni igazolást, azt vittük a banka! Majd hívtak, hogy gyorsan kell ügyintézni, hogy amíg él a CHF hitel addig megkapjuk, mert utána már nem tudjuk igénybe venni! Ezzel kapcsolatban nagyon rendesek voltak, siettek az ügyintézéssel, így szombaton, 28.-án szerződtük az igénybevételről, hérfőn irány a földhivatal, hogy az államot is bejegyezzék! ÉS így jól vagyunk! A hitel összegén már nem tudtunk ugye változtatni, így azt mondták ezzel a 900.000 Ft-tal kevesebb önerőt fognak leszedni a lezárolt pénzből! Így azt pedig utólag 1%-ért előtörleszthetjük! :)


Sajnos a második után, aki most van pocakban, azt mondták semmiképpen nem foguk tudni erre a Ft hitelre igénybe venni! Hacsak addig nem lesz valami tv változás!

3704. a-nesz
2012. jan. 31. 16:14

Nekünk a földhivatalba nem kellett menni, csak a bankba befizetni a 12600ft-ot. Most ott tartunk, hogy mindent leadtunk, mindent befizettünk és várjuk, hogy átváltsák.Remélem mihamarabb megtörténik és már tényleg nem hiányzik semmi.


Recs79 megkaptátok az új hitelre az utólagos szocpolt?Vagy mit értesz az alatt, hogy leszerződni?köszi.Vagy a régire és 180ft-on beletették?

3703. kissbrigit (válaszként erre: 3700. - Kisindigo)
2012. jan. 31. 15:05
Igen. Utalás után ad a CHF-es bank egy törlési hozzájárulást azt kell elvinni a földhivatalba. Nekünk kérte a Ft hiteles bank, hogy egy érkeztetett példányt vigyünk nekik.A CHF-es bank ad egy igazolást is, hogy végtörlesztés miatt kell a törlés, ez így már ingyen volt.
3702. Recs79 (válaszként erre: 3700. - Kisindigo)
2012. jan. 31. 14:48

A földhivatalnál a bejegyzés 12.600 Ft. Ha szükséged van a tulajdoni lapra rögtön, az még 6.250 Ft!

Nekünk kellett, mert ahhoz kötötte a bank egy hozzájárulás kiadását a munkáltató felé (munkáltatói hitel is van benne nekünk), és minden nap számított, ők meg csak másnap tudták volna lekérni a rendszerből!

3701. Recs79 (válaszként erre: 3699. - 117b1693d0)
2012. jan. 31. 14:46

Nálunk is együtt volt a szerződéskötés és a közjegyző!

Másnap földhivatal, nálunk is össze volt készítve a kupac, mt kell visszavinni a bankba és mi marad a földhivatalnál.

Mi a földhivatalba rögtön megkaptuk az tulajdoni lapot, a széljegyre bejegyzett új dolgokkal! (6250 Ft)

Vissza a banka a nekik valót + új tulajdoni lapot.


Mi az utólagos szocpolra négy nappal késöbb tudtunk leszerződni. Azzal zgyanúgy összekészített paksaméta mi marad a földhivatalban és mi a banknak vissza. Ez ingyenes volt. A bank vont le 9000 Ft ügyintézési díjat az utlagos szocpol intézésért!


Ez volt tegnap, most várjuk, hogy 8 munkanapon belül utaljon a bank!


És CHF felejtve!

3700. kisindigo
2012. jan. 31. 14:41

R75, kissbrigit köszönöm a gyors választ!


Szóval szerződés után közjegyző és földhivatal, ahol széljegyre kerül a HUF bank. Másnap vissza a földhivatalba a széljegyzett tulajdoni lapért és ezt kell bevinni a HUF bankba. Utána folyósít?

A CHF-es bank pedig folyósítás után törlési engedélyt ad ki? Azt is be kell vinnem majd a földhivatalba?

Jól gondolom a dolgokat? Légyszi javítsatok, ha valamit rosszul tudok.


Mennyibe kerül a földhivatali mizéria?


Bocsánat, hogy ennyit kérdezek, de nem bízom már az ügyintézőmben, mert már jan. 10-én a központ elfogadta a hitelkérvényünket és Ő csak 25-én ért rá velünk ezt megosztani. Pedig közben többször is érdeklődtem, és azt mondta még nem tud semmit.

Ezek után már minden szavát kétségbe vonom.


Köszi, Indigo

3699. 117b1693d0 (válaszként erre: 3697. - R75)
2012. jan. 31. 14:36

Nem kaptatok korábban időpontot?

Nekünk a szerződés aláírása és a közjegyző egymáshoz volt igazítva (igaz, egy utcában van az MKB fiókja és a közjegyző irodája). Gyakorlatilag 9 és 12 között lerendeztünk mindent, még a Földhivatal is belefért, csak a biztosító maradt délutánra, de szerencsére az is csak egy 10 perces program volt.


Nálunk tulajdonképpen csak a Földhivatal okozott kavarodást azzal, hogy nem tudott azonosítan egy aláírást, ami egy korábbi hitel törlés engedélyén volt. Ezzel kellett egy plusz kört futni, de az is megvolt egy órán belül mászkálással együtt.


Annyira normálisan, logikusan volt összeállítva minden, hogy nem is értem, hogy veletek, hogyan és miért futtatnak ennyi felesleges kört. Mással nem tudom magyarázni, csak azzal, hogy baromi nagy szerencsénkre egy szuper jó ügyintézőt fogtunk ki az MKB kis vidéki fiókjánál.

3698. kissbrigit (válaszként erre: 3696. - Kisindigo)
2012. jan. 31. 14:29
Nekünk a bankban összekészítettek egy anyagot azt kellet vinnünk érkeztetni. Név szerint: kölcsönszerződésből 2 pld, zálog szerződésből 2 pld, nekünk kellett a Mák hozzájárulása szoc.pol miatt 1 pld és a dev. hiteles bank hozzájárulása ami nekünk nem volt meg, be adtuk anélkül.Ezeket érkeztették. Másnap mehettünk a széljegyezett tul. lapért.Az OTP hozzájárulása miatt visszadobták volna hiánypótlásra, de adigra nekünk átutalták hál istennek.
3697. R75 (válaszként erre: 3696. - Kisindigo)
2012. jan. 31. 14:28

Megvan a szerződésem, itt van a kezemben!!!!!!!!!!! Juhéjjjjj!!!!


kisindigo: én most kaptam meg a szerződést, holnap reggel kezdek a földhivatalba, csütörtök délután meg megyek a közjegyzőhöz... aztán az egész paksamétával vissza a bankba!!

3696. kisindigo
2012. jan. 31. 14:24

Légyszi írjátok már le az ügymenetet a szerződéskötés után.

Mikor kell földhivatalba menni? stb.


Köszi, Indigo

3695. misz
2012. jan. 31. 13:19

Sziasztok!

Beszéltünk a bankkal, és a biztonsági tartalékkal kapcsolatban megerőssítették, amit Ti is mondtatok. Köszönöm szépen még egyszer. :) Kicsit könnyebb így a lelkemnek, hogy nem repül el újabb 131ezer.

A kamat meg van és kész. Azt mondták, nincs mit magyarázni rajta. Hiába erősködtem, hogy de mégis hogy jött ki ez az összeg. Lehet du. bemegyünk a PSZÁF-hez és megkérdezzük, hogy hogy is van ez.


Aki végtörleszett már: Neketek kellett kamatot fizetni, vagy csak a tőketartozást?

Köszönöm a segítséget előre is.

3694. Findzs
2012. jan. 31. 11:44

na levonta az első forintosítot törlesztőnket az otp,

64 ezer forint lett a 89 ezer -ből :)

3693. R75
2012. jan. 31. 10:30

Na, végre sikerült felhívnom az ügyintézőmet, mire 5perc keresgélés után szólt, hogy jjaaa... alá van írva a szerződés, mehetek be érte....


no comment :)

De a lényeg, hogy megvan, intézhetem a földhivatalt és közjegyzőt végre!!!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook