Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
3692. wcsilly (válaszként erre: 3689. - Misz)
2012. jan. 31. 09:19
Tudom, milyen a pedagógus élet- szüleim révén...szóval tényleg szorítok, ne hagyjátok magatokat!
3691. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3687. - Pomes01)
2012. jan. 31. 08:50
Nyitva az ajtó mindenki előtt, lehet tanulni , gyakorlatot szerezni és pályázni, és ha meg van az állás, azt megtartani .
3690. misz (válaszként erre: 3684. - Karmolka)
2012. jan. 31. 08:22

Elolvastam. Jó olvasni, hogy van, akinek már a múlt a CHF. :)

Hát a mienk nem volt ilyen egyszerű sajnos. :( 2 oldalt simán tudnék írni arról, hogy mi minden jött közbe és milyen nem várt akadályokkal kerültünk szembe. :( Úgy, hogy mindenki biztosított arról többször, hogy minden rendben és ne aggódjunk.

Az ügyintézőnk fiókja 9-kor nyit, megyünk hátha sikerül valahová jutni vele, vagy a fiókvezetővel.



Minden végtörlesztőnek számítottak fel a tőketartozáson kívül kamatot? Vagy csak bennünket részeletettek ebben a kegyben?

3689. misz (válaszként erre: 3683. - Wcsilly)
2012. jan. 31. 08:17

Sajnos nekünk nem volt más lehetőség. A párom hatalmas pedagógusi fizetésére és az én Gyes-emre nem adtak több hitelt. Isteni szerencse, hogy az LTP-nk most járt le decemberben. A kombihitelünk életbiztosításának visszavásárlási összegét meg csak akkor kapjuk meg, ha a hitelbe törlesztjük, különben elveszett. Egyszerűen nem ment másképp, nem lehetett egyszerűbebn megoldani.


Érdekes egyébként, hogy decemberben és január elején mindenki azt mondta, hogy minden oké lesz. És amikor megjött az LTP és indítottuk élesben a dolgokat, hát mindenhol gond volt, és nem is kicsik. Napi szinten érdeklődöm én is, nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam.

3688. R75 (válaszként erre: 3687. - Pomes01)
2012. jan. 31. 07:54

Én nem irigylem tőle, pláne nem a felelősségét...


Csak az én hitelem kapjam meg rendesen...

3687. pomes01
2012. jan. 31. 04:14
összehasonlításképpen a ti helyzetetekkel: egy bankvezér alapbére minimum 10 milla/ho + 13 és 14 fizu, bónusz,kocsi,telefon es minden földi jó...
3686. jóhiszem (válaszként erre: 3365. - Xovak)
2012. jan. 30. 23:19

mkb-val ugyanígy jártunk!

Két szék közül a pad alá - mert hittünk nekik!

3685. jóhiszem (válaszként erre: 3442. - Georgina01)
2012. jan. 30. 22:58

Hasonlóan érzek én is!

Ekkora átverést!!!

November végén adtuk be a papirokat. Végig hitegettek! Amikor már lekéstük a többi bankot, közölték, hogy nem adják meg a hitelt!

Ez tényleg gyomorforgató!

Bankárvilág!!!

Kiváncsi lennék, hogy érzik magukat a hitelfiókok dolgozói, azok az ügyintézők, akik "fentről" utasításba kapták, hogy húzzák az időt.

Hiszen ők is csak alkalmazottak. A bankok rabszolgái.

Tudnak tükörbe nézni? Hiszen, végigasszisztálták ezt a dolgot! Ehhez gyomor és pofa kell!

Vajon kapnak jutalékot egy-egy "sikeres" elutasított tranzakció után????

Minden esetre én sem hagyom annyiban! Panaszt teszek minen létező fórumon!

3684. Karmolka (válaszként erre: 3679. - Misz)
2012. jan. 30. 22:46
A 18. oldalon a 3148. sz. hozzászólásomban leírtam a folyósítás napján történteket - óráról órára. Igaz én bankon belül maradtam, meg nem volt kp-s rész, se biztosítás.Nekünk aznap visszaadták a pénzt. A viselkedésre: mi is szépen kezdtük november 24-én, aztán a 'gyorsított eljárás' (elvileg 10 nap)január 10-ig eltartott. December második felében már "határozottan szépen" mondtuk a magunkét a fiókvezetőnek. Ez a kiszolgáltatott helyzet kihozza az emberből azt, ami gyűlik már régen a fejében...
3683. wcsilly (válaszként erre: 3682. - Misz)
2012. jan. 30. 22:38

Sok sikert, bízz a legjobbakban és akkor minden rendeződik:)

Nekem a Te hitelkiváltó megoldásod ismeretlen, mert én egyszerűbben intéztem (önerő és más banki hitel).

Mindent papírozz le, ha tudsz és ha kell 3-szor hívd fel őket, hivatalból nem tehetik rád a telefont...kitartást.

3682. misz (válaszként erre: 3680. - Wcsilly)
2012. jan. 30. 22:30

Nekünk február 15-e van megjelölve. De ma átutalta a hitelintézet az ő részét, és mi is befizettük az önerőt, amit az LTP-ből kaptunk ki ma reggel. Már csak az a félmillió hiányzik, ami a CHF hitelünkhöz kapcsolódó életbiztosításunk visszavásárlási értéke. Az meg a papír szerint pontosan "T-5 nap".

Holnap megpróbálom ezt is kideríteni. És persze a kedves és udvarias formula híve vagyok én is. Ritkán ragadtatom el magam, de annk nagyon alapos oka van. Remélem holnap szépen csendesen egy okos ügyintézővel sikerül tisztázni a dolgokat. :) És ha nem, jön a telefon. Valaki csak segít!


Neked meg nagyon szorítok, hogy sikerüljön megúsznod a februári részletet. :)

3681. misz (válaszként erre: 3676. - Karmolka)
2012. jan. 30. 22:23

Örülök, hogy Ti már túl vagytok a nehezén. :)

És hát a CHF hitel nagyon sok ember életét megváltoztatta. :( Sajnálom, hogy én is közéjük tartozom. Nem is akarok belegondolni mennyi keservesen megkeresett pénzt hajigáltunk ki feleslegesen a bankok feneketlen kútjába. :(

Bár haszna is volt: pénzügyekből, gazdasági hírekből, tőzsdei változásokból nagyon kiműveletem magam és naprakész vagyok. Ezt se gondoltam volna soha, mert totál humán beállítottságú vagyok. :D

3680. wcsilly (válaszként erre: 3678. - Misz)
2012. jan. 30. 22:19

Visszafizetés: nézd meg a papíron, amit a BB kiállított, h mi az a dátum, amire a pénznek oda kell érkeznie, feltéve, ha 30-ig nem ért be...elvileg akkor néznek csak rá, h ott van-e a pénz...a te esetedben nem tudom, hogy mi a folyamat, de sztem legkésőbb a papíron feltüntetett dátumhoz képest 1-2 nap és sztem ott lesz a pénz.

Én tényleg csak azt javaslom, hogy hívd fel a BB kp-ot, ott kapcsolnak majd egy kollegát és beszéld át vele. Tudom, h vmikor jobb keménykedni, nálam volt mindkettő és mindegyik bevált, de ügyintézők esetében, akiktől infot akarsz kicsikarni, sztem a kedvesség válik be...

3679. misz (válaszként erre: 3674. - Karmolka)
2012. jan. 30. 22:18

Most látom, hogy Ti már meg is kaptátok a FT hitel folyósításának napján.

Nekünk ma kellett az önerőt is befizetni, meg a Ft hitelt is ma folyósították. Mégis elkérték a "biztosítékot", és szó sem esett a visszafizetésről.

Na, holnap megyek vissza, hátha jutok valamire....

3678. misz
2012. jan. 30. 22:13

Karmolka, wcsilly: Nagyon köszönöm, a válaszotokat. Igyekszem megnyugodni, ha tényleg visszafizetik. De egyszerűen nem értem, hogy ezt miért nem tudták a bank két fiókjában sem elmagyarázni. Mindenesetre azért ez nagyon nagyon jó lenne.

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy mikor utalják vissza?


Mi sajnos mindenképp fizetjük a februári részletet, mert a kombihitelnél az életbiztosítás visszavásárlási értékét csak az összes többi pénz beérkezése utáni 10 napon belül utalák. :(

Bár annó amikor ezt megkérdeztük, azt mondta egy ügyintéző, hogy mindenképpen ki kell fizetni, mert így lett kikalkulálva a végtörlsztési összeg. :((( Így mi is két helyre fizethetünk törlesztőt februárban. :(((

ÁÁÁ, azt mondanak és csinálnak, amit csak akarnak. :( Mi most annyi pofont kaptunk a különböző pénzintézetektől a végtörlesztés hajrájában, az elmúlt héten, hogy alig bírunk felállni. :(

Én alapból szépen kezdek mindenhol, mert eddig hittem, hogy egy csepp mézzel könnyebb legyet fogni, mint egy hordó ecettel. DE most a mi városunkban semmi nem használ. :(

3677. wcsilly (válaszként erre: 3676. - Karmolka)
2012. jan. 30. 22:10
Sztem mindenkit erősebbé tett, de az tény, h ez egy nagy vicc volt és nagyon sokan vesztettünk nagyon sokat vele...
3676. Karmolka (válaszként erre: 3672. - Solmyr)
2012. jan. 30. 22:07
Mi január 10. óta vagyunk "tiszták". A törlési engedély még nem jött meg,de már alig várom. Szeretném végre azt is elfelejteni,hogy Svájc a világon van. Tudom, semmi köze hozzá a szép országnak,de a CHF hitel megváltoztatta az életünket...
3675. wcsilly (válaszként erre: 3671. - Misz)
2012. jan. 30. 22:04
Jah, jut eszembe, nekem azt mondták, erre azért van szükség, mert amíg az adós adós, addig ketyeg az óra is fizetnie kell a törlesztőt is az aktuális árfolyamon...ez egy biztosíték a banknak, ha esetleg az adós nem fizetné a törlesztőt abban az időszakban, mikor már a lezárási mizériában van benne...nálam elvileg durván 2 hónap kamat- és tőketartozása volt 180-as árfolyamon. De arra vigyázz, h ez nem biztosíték, csengesd ki, az a biztos, nekem is bele kellett mennem, most meg futok a pénzem után, h hamarabb könyveljék, mint a febr havi törlesztőmet, mert akkor sajna azt is be kellene fizetnem...én annyit telefonáltam már nekik, h sztem már ismernek...:)Eléggé segítőkészek amúgy, ha rendesen beszélsz velük...
3674. Karmolka (válaszként erre: 3671. - Misz)
2012. jan. 30. 22:02
Szia! Én is BB-s devizahiteles voltam és most BB-s Ft-hiteles vagyok. Nekem abba a sorba 800 CHF volt beírva. A Ft hitel folyósítás napján hiánytalanul visszakaptuk azt a pénzt. Arra "tartalékoltak", hogy ha az elbírálás ideje alatt nem fizetnéd a havi törlesztőt, akkor abból fedezik. Majdnem kéthavi részlet,de nekünk ezt elmondták aznap, amikor kiadták a tartozás kimutatást. Gyakorlatilag ennyivel több Ft hitelt felvetettek velünk.
3673. wcsilly (válaszként erre: 3671. - Misz)
2012. jan. 30. 21:58

Ez egy biztonsági tartalék, elvileg nem kérhetnék, de a BB kéri, nálam is így volt, bele kell menni és csengetni, lekönyvelés után ezt az összeget visszafizetik, abban nem vagyok biztos, hogy a tőkerészt is, de kb azt a plusz 131-at vissza fogod kapni.

Elvileg a kimutatásod alján le is van írva kis betűkkel. Nekem a BB-nél vezetett FT számlámra fogják visszafizetni. Már alig várom...

3672. solmyr
2012. jan. 30. 21:33

Mi jan. 13-án végtörlesztettünk.

Ma megkaptuk postán a jelzálog törléséhez és egyéb intézni valókhoz (Funda, biztosítás) szükséges papírokat.


Ezúton szeretnék megköszönni minden segítséget, támogatást és biztató szót.

Kívánom mindenkinek, hogy mielőbb pontot tehessen a hitelügylete(i) végére!

3671. misz
2012. jan. 30. 21:09

Sziasztok! Tudnátok segíteni egy kicsit?

Budapest Banknál van életbiztosítással kombinált hitelünk. Megkaptuk a "Tartozás kimutatás végtörlesztéshez" nyomtatványt a banktól.

Szerepel rajta:

- Tőketartozás

- Kamat összege

- Életbiztosítási kötvény visszavásárlási értéke

- Visszavásárlási értékkel csökkentett fizetendő tartozás

Ezeket értem.


- Végtörlesztés teljesítéséhez biztonsági tartalék összege (a végtörlesztés teljesítésének legkésőbbi határidejéig esedékes kamat, adminisztrációs díj, és hitelfedezeti biztosítási díját tartalmazza)

Na ezt nem értem. Ez egy 131ezres tétel. És a banknál nem voltak hajlandóak elmagyarázni.


Valaki érti, mi ez?

3670. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3668. - Röszi)
2012. jan. 30. 20:54
Ha elsején utal a takszöv, akkor másodikán menj be a devizahiteles bankba és kérd, hogy szüntessék meg a hitelt, ne kamatozzon tovább, mert akkor a devizahitel és a forinthitel is kamatozik.
3669. Recs79
2012. jan. 30. 20:48

Nem vágom ezeket a mélyebb dolgoka!

Mi ez a könyvelés dolog?? Miért fontos, hogy mikor van? És az ügyfélnek kell kérnie??

3668. röszi (válaszként erre: 3646. - Kissbrigit)
2012. jan. 30. 20:45

Nálam a tak.szöv febr.1-én utal a banknak, ugye akkor kérhetem, hogy febr.2.-val könyveljék? Végtörlesztéskor az elszámolásnak milyen kötelező adatokat kellene tartalmaznia a hitelemre (hiteltörténet) vonatkozólag?

Hitelemhez kötve lett törlesztési biztosítás szerződésemben ez is dokumentálva,előre egy összegben fizetve, törlesztve lett, ugye végtörlesztéskor ezt is időarányosan el kell elszámolniuk?

Előre is köszönöm a válaszokat.

3667. 117b1693d0 (válaszként erre: 3665. - B4ca0947f4)
2012. jan. 30. 18:09
Nem volt ott időbeli rolólehúzás. Egyesek november elején adták be a kérelmet, viszonylag hosszú idő után elutasították őket, míg többen később adták be, mégis megkapták. Valami más lehet a háttérben.
3666. mrg13 (válaszként erre: 3655. - Jóhiszem)
2012. jan. 30. 17:35
Ugyanez volt velunk is, ajanlott az mkb hitelt, de draga volt mas ajanlathoz kepest, ugyhogy mondtam hagyjuk... Na azota szivatnak. Itt mar leirtam, hogy 25 napig nem adtak ide a torlesi engedelyt, a lekonyveles is megvolt kb.ennyi ideje. Ma atmentem, s szerencsere mas ugyintezohoz kerultem, mondtam adjon papirt, de szerinte azt kipostazzak, mondom mailben mondtak, hogy nem. Erre elment es hozta a papirokat 23ai datummal, miutan egy hetig hulyenek neztek megint,pedig 4 levelet irtam nekik.
3665. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3655. - Jóhiszem)
2012. jan. 30. 17:31
Ha beleolvasol, akkor látod, hogy az MKB-val sokan jártak így, szerintem nem személyre szóló volt az elutasítás, hanem lehúzták a rolót és kész. Az átvett kérelmeket azért engedélyezhették volna, ez így etikátlan.
3664. wcsilly (válaszként erre: 3662. - Kisindigo)
2012. jan. 30. 16:27
szia, köszönöm szépen, idővel már megtaláltam, viszont ma felhívtam őket és a lehető legkedvesebben érdeklődtem, hogy nem lehetséges-e..., csak az ő jóindulatukon múlik...és hát 2 felé kell a hónapban törleszteni, én persze megteszek mindent stb...és a hölgy közölte, hogy már a könyvelésen van a dolog és hnap már elvileg le is zárul...:) szóval most úgy néz ki, nem kell igénybe vennem a formaleveled, viszont ha mégsem úgy alakulna a dolog, ahogy most látszik, akkor mindenképp fel fogom használni. Még egyyszer köszönöm a segítséget mindenkinek:)
3663. Recs79 (válaszként erre: 3662. - Kisindigo)
2012. jan. 30. 16:24

Sziasztok!


Nekünk a banki kölcsönszerződésbe benne is van a 8 nap, de úgy rémlik, hogy munkanap!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook