Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
3572. pomes01
2012. jan. 27. 10:58

Üdv.


Azt megtudná mondani valaki, hogy ha egy havi törlesztőrészlet esedékessége 2012.01.01, akkor az általában:


2011.12.01 - 2012.01.01 - között megfizetett ügyleti kamat

vagy

2012.01.01 - 2012.02.01 -között megfizetett ügyleti kamat


a töketartozás vonatkozásában?

3571. fe80e17aca (válaszként erre: 3565. - MNUSZ)
2012. jan. 27. 10:46

.... mert, tele vannak jogászokkal 'csak' azért, hogy mindenféle kiskapukat megtaláljanak, s használhatóvá is tegyék a maguk számára...


Írtam régebben is: miért nem 'alkalmazzuk' MI(), az ilyenféle (több millió Ft esetén is ...) az un. Jogászokat?????...ezt még mindig nem értem...

3570. maci2011
2012. jan. 27. 10:28

Hát jól segítettek rajtunk!...


Köszönjük szépen Orbán Viktor úr!!!...


Az ilyen "segítséget" ígérgetést du.ják föl!


Az asszony közszolga! 2 gyerek is van!....


A végtörlesztési igényt is beadtuk decemberben ahogy azt kellett...


de miért is kellett??....Miért is rohaangáltam a bankba??......


Most kitalálják, hogy akár 30%-al is kevesebbet kell majd fizetni?.....


Milyen jó az!!...Ismét egy ígéret!!...Közben az idő szalad!!........


30%!! Húúú,de klafa!......igen ám, de az induló 26.000Ft-os


törlesztőnk már 70.000Ft /Hó !!!


Ez hány %-is ???..........


És még ezen az árfolyamon vissza kell fizetnünk 12 Millió Ft-ot....


Holott most csak 4,5 lett volna a végtörlesztösdibe!!!


Megcsinálják a @art aztán megint a @art csinálják és


végül a p.sakása előtt még a kakyt is !!!!


Kaky és a folytonos ígérgetések helyett


jobban örülnénk / örültünk volna a valódi


SEGÍTSÉGNEK !!!

3569. R75
2012. jan. 27. 10:28

Voltunk a bankban, aláírtuk a szerződést... és most jön a vicc :-)))))))))))))))))

Kirúgták a fiókvezetőt és nincs a részükről még aláírva... hát ezt hihetetlen, ezen már csak "röhögni" tudok, komolyan...

Persze hétfőig meglesz... csak ez komolyan a vicc kategória, kíváncsi voltam reggel, hogy mi lesz a csavar ma a dologban, hát ez :D .D

3568. MNUSZ (válaszként erre: 3562. - B4ca0947f4)
2012. jan. 26. 21:40
Amikor bent voltam náluk tegnapelőtt, akkor javasolták, hogy a következő aktuális részletet még aznap leemelik, meg is csinálták hozzá a papírokat, ki is számolták aznapi árfolyamon a törlesztőrészletet, és a pénztárhoz kellett "fáradnom" befizetni azt az összeget. (nem akarták a már átutalt önerőből leemelni, pont amiatt, hogy nehogy az "fogyjon", inkább fizessek be még pluszba, az a biztos). Hálisten arról a számláról én csoportos beszedési megbízásokat meg semmilyen pénzügyi tranzakciót nem bonyolítok (jézusom, látszik, hogy 3 hónapja bankokban "élek", már tisztára az ő nyelvükön beszélek. :)), szóval elvileg onnan senki nem fog már semmit leemelni. Hacsak én nem, de hát akkor magam alatt vágnám a fát... Ennek ellenére én holnap bemegyek még egyszer, hogy leemelték-e a törlesztőrészletet tényleg, és így most mennyi az egyenleg (holnap már a Takszövös hitelnek is ott kell lennie, arra is rákérdezek).
3567. hornby
2012. jan. 26. 21:36

Bocs a sok gépelési hibáért, a fáradtság az oka. letti=letéti

A többi talán nem annyira értelmezhetetlen...

3566. hornby
2012. jan. 26. 21:34
Sziasztok! Én ma vezettettem át a végtörlesztés összegét a letti számlámra. Amikor megkérdeztem, hoyg ugye akkor legkésőbb 30-án megtörténik a végtörlesztés, ha már ma itt va a pénza számlámon. Erre azt mondák, hogy nem, majd csak azon a napon, amit megadtam. Kérdeztem, hogy módosíthatom-e az időpontot. Azt mondták, hogy igen, de majd csak jan. 30. után, mert most sok munkájuk van...Mi vaaan????? Nem értettem. Miért más, ha bemegyek 31-én? Csak azért, mert addig is és még utána 5 napig használhatják a pénzem. Ugyanis a bejelentés után 5 napra van szükségük, hogy átírják az új dátumot. Ti tapasztaltatok már ilyent?
3565. MNUSZ (válaszként erre: 3561. - B4ca0947f4)
2012. jan. 26. 21:31
Szerintem ők úgy gondolkodnak, hogy ha nem lesz elég az összeg (mert addig kiveszem a pénzt, és inkább lecserélem belőle a ruhatáramat :)), az az én bajom, nem az övék. Gondolom... de soha nem tudtam egy bank fejével gondolkodni, így nem tudom miért oda kérték a pénzt.
3564. bl89 (válaszként erre: 3531. - Szikirobi)
2012. jan. 26. 21:27

Sajnos a Volksbank sokakat megszivatott és leginkább úgy, ahogy téged is.

Január 24-én közölték a november közepén beadott hitelkérelemhez, hogy elutasítják.

Javaslom, hogy tegyél panaszt a banknál (először ott kell), majd utána a PSZÁF-nél is.

Sokat nem kell várni tőle, de azért jobb ha tisztában van minél több ember azzal, hogy a Volksbank tisztességtelen (bár valószínűleg jogszerűen jártak el) magatartást folytatott a hoszzú bírálattal és nem hagytak az ügyfeleknek időbeli mozgásteret. Valószínűleg a pénzük is elfogyott...

3563. pomes01 (válaszként erre: 3552. - MNUSZ)
2012. jan. 26. 21:24

Köszönjük!!!!!!!! :)


biztonság kedvéét, holnap megküldöm bankomnak én is panasz bejelentés útját, hátha, valami mégsem jönne össze.


Utolsó paragrafus azért nem egyértelmű, mivel nekem 2 hitelem van és mindkettőt betörlesztettem, de nem egy napon. Szerencsére, a jelzálogjog az ingatlanon, 2* van bejegyezve.


Én úgy látom, érdemes panasz bejelentést tenni, mivel csak ezután, mehet az ember a felügyelethez, ha mégsem úgy történik minden ahogy az ember reméli.

2012. jan. 26. 21:24
Ráadásul a tartozás összege is változni fog, hiszen jön rá kamat rendesen, akkor oda kell figyelned, hogy legyen több rajta, mert nem tudod ténylegesen melyik nap akarják leemelni, na, ez szép.
2012. jan. 26. 21:22

Huh, az nem egészséges... látod mégsem eléggé elővigyázatosak... mi van, ha kiveszed addig a pénzt? vagy jön rá egy akár villanyszámla beszedés, ami elviszi? önkormányzati inkasszó... már el is ment a végtörl. összege. Na , persze, ez nem lesz így, de ennyi nap alatt sok minden lehet egy folyószámlán.

Akkor erre aludjunk egyet... vagy marad a ... levél amit az előbb javasolt neked indigo.

3560. MNUSZ (válaszként erre: 3559. - B4ca0947f4)
2012. jan. 26. 21:17
Nekem a devizahiteles bankom a hitelhez kapcsolódó sima forint folyószámlámra kérte a végtörlesztéshez szükséges valamennyi összeg utalását. Az önerő is oda ment, és a Takszöv is oda utalt. És onnan emelik le az aktuális törlesztőrészletet is. Már rajta van a pénz, most már sajna le fogják emelni a februárban aktuális törlesztőrészletet is. :(
3559. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3556. - MNUSZ)
2012. jan. 26. 21:12
a következő törlesztést ugy tudnád kikerülni, hogy ne legyen akkor pénz a sima folyószámládon. A hitelt most a TKSZ egy elkülönített számlára utalja, ami csak végtörlesztésre szolűgál, (valószínű) és arról nem vehet le sima napi árfolyamon havi törlesztést,azt csak a folyószámláról veheti le.
2012. jan. 26. 21:10
Ha lenne terhelési tilalom is, akkor kellene kavarni a földhivatal felé, (hiánypótlás, hosszabbítás) de igy elfér a második ranghelyen addig a TKSZ bejegyzése, aztán majd letörli a dev.bank és első helyre tud kerülni a takarék.
2012. jan. 26. 21:09
Oké, ha csak jelzálogjog, akkor semmi gond nincs.
3556. MNUSZ (válaszként erre: 3555. - B4ca0947f4)
2012. jan. 26. 21:08

Ugye? Hát igen... erre hivatkoztak ők is. :(

Tulajdonképpen elmondták ám akkor is, amikor aláírtam, csak én azt hittem (kis naiv :)), hogy majd ha odaér az összeg azért csak betörlesztik és nem várják meg a 60 napot. :( Hát lópikulát!


Jelzálogjog van bejegyezve. (az előbb az lemaradt).

3555. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3552. - MNUSZ)
2012. jan. 26. 21:06

sajnos az igénybejelentés nagyon rafinált:

"Kérem, hogy a Bank a végtörlesztést a fedezet fent megjelölt rendelkezésre bocsátását követően, jelen igénybejelentéstől számított 60. napig tegye meg."


Az aláírásakor felhatalmaztad őket, hogy elhúzzák a hatvanadik napig... jó nagy szemétség ez a végtörl. nyomtatvány.



Mi van most bejegyzve? csak jelzálogjog?

3554. MNUSZ (válaszként erre: 3549. - B4ca0947f4)
2012. jan. 26. 21:04
Ja ezt elfelejtettem: jelzálogjog van bejegyezve a devizahiteles bank javára.
3553. MNUSZ (válaszként erre: 3550. - Kanna1234)
2012. jan. 26. 20:52
Igen, köszi, felhívtam rá a figyelmét, mert olvastam itt is, hogy többen így jártak, bemásoltam neki azokat a hozzászólásokat és javasoltam neki, hogy ő is forduljon PSZÁF-hez! Nagyon sajnálom őt is és mindenkit, aki így járt. :(
3552. MNUSZ (válaszként erre: 3549. - B4ca0947f4)
2012. jan. 26. 20:51

Ez áll benne:


"Valamennyi fizetési kötelezettség rendezéséhez szükséges összeget a .... számú forint számlámra 2012.02.24. napjáig rendelkezésre bocsátom (rendelkezésre bocsátás határnapja - legkésőbbi megjelölhető időpont a kérelem benyújtását követő 58. nap).

A jelen igénylésben megjelölt rendelkezésre bocsátási határnaptól kezdődően az igénybejelentéstől számított 60. napig, de legkésőbb a végtörlesztés tényleges időpontjáig a szerződés és hozzá kapcsolódó áthidaló hitel, és valamennyi egyéb fizetési kötelezettségem rendezéséhez szükséges pénzösszeget a fent megjelölt fizetési számlán folyamatosan biztosítom (a fizetési számlámon zárolást a Bank nem hajt végre).


Kérem, hogy a Bank a végtörlesztést a fedezet fent megjelölt rendelkezésre bocsátását követően, jelen igénybejelentéstől számított 60. napig tegye meg."


És nekem is erre hivatkoztak, hogy nekik 60 nap áll a rendelkezésükre, hogy lezárják a hitelt, és valószínűleg csak utolsó nap teszik meg, mert először az 58. napon fognak csak próbálkozni a végtörlesztéssel. :(

3551. MNUSZ (válaszként erre: 3548. - Kisindigo)
2012. jan. 26. 20:38
Köszönöm, megpróbálom!
3550. kanna1234 (válaszként erre: 3544. - MNUSZ)
2012. jan. 26. 20:27
Ismerősödnek javaslom forduljon a PSZÁFhoz. Nekünk is beintett az MKB és hitegettek 2 hónapon keresztül. Ennek ellenére úgy tűnik sikerül végtörlesztenünk (legalábbis holnap remélem meglesz minden), de ettől függetlenül az ügyünket megírjuk a PSZÁFnak. Jó lenne, ha minél többen írnánk, az csak jelentene valamit.
2012. jan. 26. 20:21

A végtörlesztési igénybejelentőn hogy fogalmaznak? a végtörlesztés dátuma, vagy végdátuma? lényeges.

Mi van az ing.nyilv. bejegyzve? jelzálogjog, vagy elid.és terh. tilalom is? esetleg vételi jog?

3548. kisindigo (válaszként erre: 3547. - MNUSZ)
2012. jan. 26. 20:19

Egy próbát megér! Másnak sikerült, 2 emberről is tudok, akkor neked is mennie kell.

Hogy a PSZÁF miért nem tájékoztat erről a törvényről azt nem tudom.

Én is ezt a levelet fogom beadni, ha végre ott lesz a teljes összeg a bankban.

Sok sikert!


Indigo

3547. MNUSZ (válaszként erre: 3545. - Kisindigo)
2012. jan. 26. 20:15
Nem tudtam, hogy erre van egy törvény! Köszi! Viszont kolléganőm is náluk végtörlesztett devizahitelt, ő már decemberben eladta gyorsan a lakását, és odautalta nekik a szükséges Ft összeget. Közölték vele, hogy köszönik, a pénzt zárolják, és majd 60 nap múlva elvégzik a végtörlesztést, és az addig esedékes 2 havi törlesztőrészletet még levonják belőle (vagy be kell fizetni pluszba). A kolléganőm sem látott a pipától, hogy de hát miért nem lehet azonnal lezárni a devizahitelt, ha ott a pénz? Felhívta PSZÁF-et is, neki azt mondták, a banknak ehhez joga van, mert 60 napon belül kell végrehajtaniuk a végtörlesztést, és ez ugyebár lehet akár a 60. napon is. Most akkor nem értem... a PSZÁF sem jól tudta??? No mindegy, még bemegyek akkor újra, most már ott van a pénz tényleg, már csak rajtuk múlik, mikor zárják le végre a hitelt. Köszönöm!
3546. kisindigo (válaszként erre: 3544. - MNUSZ)
2012. jan. 26. 20:04
Ne hagyd magad. Nem használhatják a pénzedet 1 hónapon át.
3545. kisindigo (válaszként erre: 3544. - MNUSZ)
2012. jan. 26. 20:03

Szia!


Van törvény rá, hogy le kell zárnia a végtörlesztést, mivel Te teljesítetted a feltételeket.

Ird meg nekik ezt a levelet és vidd be:


Tisztelt Bank!


A xxxxxxxxxx számű hitelszerződésem teljes végtörlesztési összegét a mai napon a ( takszöv, bank, magánszemély akárki) a hitelszámlámra átutalta/befizettem. Ezek alapján a végtörlesztési összeg jóváírása a számlámon 2012.01.yy napon megtörténik. Kérem önöket, hogy a szerződés lezárását a 2012.01.yy értéknappal készítsék el. Kérésemet a Ptk 292.§ (2) (A jogosult a határnapot megelőzően,illetőleg a határidő kezdete előtt felajánlott teljesítést is köteles elfogadni; ilyenkor a teljesítés és a lejárat közötti időre kamat vagy kártalanítás nem jár.) pontjára hivatkozással kérem tudomásul venni.


Kérem Önöket, hogy a Hpt. 200/B §. (4a) (A hitelfelvevő - ha az (1) bekezdés szerinti pénzügyi intézménnyel szemben eleget tesz a végtörlesztéssel kapcsolatos valamennyi fizetési kötelezettségének - a lakóingatlanát terhelő (1) bekezdés szerinti zálogjogról való lemondást követelheti a zálogjoggal rendelkező pénzügyi intézménytől. A zálogjoggal rendelkező pénzügyi intézmény a lemondást tartalmazó jognyilatkozatát az erre irányuló követelés érvényesítése esetén a végtörlesztés teljesítésének igazolását követő 8 napon belül kiadni köteles.) pont alapján az igazolást 8 napon belül szíveskedjenek kiadni.


Tisztelettel:

Fejőstehén és Aranytojást Tojó Tyú


Több embernek sikerült így idő előtt lezárnia a végtörlesztést. Egy próbát megér!


Indigo

3544. MNUSZ
2012. jan. 26. 19:56

Úgy tűnik, nekem is összejöttek a dolgok! :) Ma elutalta a Takszöv a hitelemet, az önerőm meg már tegnap óta ott figyel a devizahiteles bank számláján. Illetve még egy ígérvényt is bevittem a dev.hiteles banknak, nehogy a Ft hitel utalás csússzon valami miatt. Át is nézették azonnal jogászukkal, és befogadták. A végtörlesztést azonban majd csak az igazolásban megadott határidővel, február 27-ével hajtják végre. Előbb nem. :( Ja, plusz legombolták még az odautalt önerőn kívül - ami amúgy is jócskán több, mint ami a végtörlesztés összege - a februárban esedékes törlesztőrészletet. Mindegy, most már remélem nem bukik el sehol a dolog. A Takszövös ügyintézőknek meg nagyon megköszöntem a rugalmasságukat, segítőkészségüket, kedvességüket. Végig nagyon korrektek voltak és mindenről tájékoztattak végig, és mindig minden úgy is volt aztán, ahogy mondták. Hát én azt hiszem, nagyon szerencsés vagyok, hogy velük kezdtem. Mindenkinek drukkolok tovább, akik még "küzdenek" a végtörlesztéssel!!! (ja, és ismerősöm ma hívott kétségbeesve, hogy MKB beintett nekik is, pedig a végsőkig ígérték nekik, hogy minden rendben lesz. A házuk (az MKB-s értékbecslés alapján) háromszorosan fedezné a felvenni kívánt hitelt, jól keresnek, és a devizahitelük is MKB-s volt, tehát maradtak volna bankon belül. Utolsó pillanatban (tegnap) közölték velük, hogy mégsem... Ennyit erről. :(


Az itteni fórumozóknak is nagyon köszönöm a segítséget, a tanácsokat, meg a "lelki" segítségnyűjtást is! :)

3543. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3538. - Tide_)
2012. jan. 26. 18:27

A teljes tartozást a technikairól emelik le.

A forinthiteledet a folyósítást követő hónapban kezded törleszteni. A napja benne van a szerződésedben.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook