Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
3482. kissbrigit (válaszként erre: 3481. - B4ca0947f4)
2012. jan. 24. 07:42
Köszi, az infót. Én is így gondoltam. Örülök, hogy vége lesz és nem kell megint vitatkoznom az OTP-val. Kiváncsi vagyok a végső elszámoláskor, hány napra fogják számolni a kamatot. Egy jelzést mindesetre fogok tenni a PSZÁF-nak, mert mindenhol keresztbe tesznek, ahol csak tudnak.
3481. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3479. - Kissbrigit)
2012. jan. 24. 06:32

Jól van, legalább túl leszel rajta.

Az OTP abszolút rossz tájékoztatást adott. Az önerőt és a hitelt tudja a forinthitelt adó bank egyösszegben igazolni, az OTP-nek semmi köze hozzá, hogy ebből mennyi a hitel és mennyi a kp. Lényeg, hogy igazolják: rendelkezésre áll a pénz. Ez megint bírság lesz az OTP-nek. A másik: MÁSNAPRA ott a pénz, ez alól nincs kivétel. Alapvetően sértik meg a banki előírásokat.

Egy a lényeg: holnap meg kell , hogy szűnjön a hiteled. Ha három nap kell is nekik, hogy lekönyveljék, akkor kötelesek értéknappal, tehát 25-el lekönyvelni, hogy ne fizess indokolatlan kamatot.

3480. kissbrigit (válaszként erre: 3474. - Pomes01)
2012. jan. 23. 23:36
Én személyesen vittem be és azt mondta az üi. nő, hogy kötelesek aznap 16 óráig megcsinálni. Másnap reggel nyitásra mentem érte és kész volt. Szóval szerintem, ha nincs kész, még nem kapták meg.
2012. jan. 23. 23:33
Naszóval.. Felhívtam az OTP-t. Azt mondták oda kell utalják az önerőt, másképp úszott a végtörlesztés. Náluk t+3 nap az utalás idegen bankból, úgyhogy legkésőbb szerdán el kell menjen a pénz a VB-ből.E-mail írtam az ügyintézőnknek és este fél hétkor hívott, hogy holnap - 01.24. - FOLYÓSÍTANAK!!! Istenem el sem hiszem! Január 30-ig mindenképp ott lesz a pénz!Szerintetek telefonon adnak felvilágosítást az OTP-ba, hogy ott van -e a pénz? Tényleg 3 nap kell, hogy lekönyveljék? El se merem hinni...
3478. pedit72
2012. jan. 23. 20:25
Sziasztok! Voltam ma a VB-nál és fogalmuk sincs miért utasítottak el. Kérdeztem, a jövedelmekkel volt a probléma? válasz: nem. Na mindegy, ez elúszott, szerintem elfogyott a pénz vagy valami ilyesmi, nem tudták mi a gond, sajnálják, ennyi. Kikértem a papírokat, találtam egy-két érdekes dolgot. pl: november 21-én írtuk alá a hitelkérelmet és a bankba érkeztetés csak DEC. 6!!! Erre rá is kérdeztem, mondták nem emiatt van az elutasítás. Mondtam, gondolom, de ez pont az a 2 hét ami most nekem hiányzik. Hiszen 2 hete egy takszöv még elfogadott volna.... talán ott kaptam volna...
3477. kanna1234 (válaszként erre: 3470. - Tide_)
2012. jan. 23. 20:10

Nekem múltkor kellett kitöltenem egy ilyet a bankban (MKB). Végtörlesztési megbízás ez a formanyomtatvány címe és ilyen adatok vannak rajta: név stb., szerződésazonosító, végtörlesztés igénybejelentő lap dátuma, elszámolásra kijelölt bankszámla száma stb., aztán szöveges rész, hogy tudomásul veszem, hogy jan. 30-ig igazolnom kell a fedezetet stb., keltezés, aláírás, majd egy bank tölti ki rész.

Ez mindenképp kell, különben nem érvényes a végtöresztés, ügyvéd mondta:(

3476. 117b1693d0 (válaszként erre: 3474. - Pomes01)
2012. jan. 23. 19:52

Az már a széljegyen szokott lenni másnap.

De ha betelefonálsz és megmondod a helyrajziszámot, akkor valószínűleg megmondják neked, hogy széljegyre került-e.

3475. MsFlower (válaszként erre: 3471. - Tide_)
2012. jan. 23. 19:46

De jó neked :))

Irigyellek ám nagyon :))

3474. pomes01
2012. jan. 23. 19:45

Udv, Elvileg csütörtökön a kiváltó bankom beküldte a földhivatalba a papírokat. Pénteken reggel lekérdeztem online foldhivatalon keresztül, de még nem volt semmi, széljegyzéken.


Valaki meg tudja mondani, mennyi idő, mig ez zálogjogbejegyzés széljegyzékre kerül a dulajdoni lapon? Nem akarok fölöslegesen 1000FT-ot kidobni a lekérdezéssel.

3473. 117b1693d0 (válaszként erre: 3471. - Tide_)
2012. jan. 23. 19:17
Köszi, hozzánk ideért belőle 7 fok! :)))
3472. Tide_
2012. jan. 23. 18:42
Egyebkent en is furcsallom a VB biralatait, mert megkaptam egyeduli adoskent egyeduli fizuval, aminek az elejen meg 40% volt a torleszto de ugye emeltek thmez es igy mar eleg necces, mondjuk a lakasom es a haz is jelzalogos. Arra gondolok hogy a kozpont valamit benezett es azt hitte apam adostars lesz es ugy irtak meg eloszor a szerzodes tervezetet (nem is adtam le rola jovedelmi adatokat...) es igy adtak volna meg csak mivel elrontottak mar nem tudtak visszalepni. De lehet naiv vagyok. Sajnos apu elettarsa is naluk probalkozott, jol legomboltak rola is a dijakat aztan elutasitottak..
3471. Tide_ (válaszként erre: 3469. - 117b1693d0)
2012. jan. 23. 18:34
Hat szerintem also hangon 35 :) most talan kicsit kevesebb mert itt mar ejjel fel egy van most...:) szeritem azert volt ma otthon is jo ido mert kuldtem haza par fokot meg napfenyt ;)
3470. Tide_
2012. jan. 23. 18:32

Meg ezt nem ertem, az mkb oldala irja:

Ismételten felhívjuk a figyelmét arra, hogy a végtörlesztés

végrehajtásához a Bank felé Végtörlesztési megbízás

nyomtatvány benyújtása szükséges, ennek hiányában a

végtörlesztés nem hajtható végre.


Ez a vegtorlesztesi megbizas most mi is pontosan? Amire kiadtak a pontos osszeget meg a felteteleket ami kell a masik banknak a folyositashoz? Vagy mar megint valami mas?

3469. 117b1693d0 (válaszként erre: 3468. - Tide_)
2012. jan. 23. 18:32
Hány fok van felétek? :)
3468. Tide_ (válaszként erre: 3466. - B4ca0947f4)
2012. jan. 23. 18:30
Koszi nekem is ez jott le! Kiszamoltam, holnap reggel 8-9 ora kozott tudok veluk errol beszelni, ha elerem oket telefonon (en epp Kambodzsban vagyok:) de hazai ido szerint 9 orakor tovabballunk ugyhogy akkor estig mar nem leszek elerheto a tesom pedig fel1-kor megy be a maradek papirokkal, utana mar elvileg minden feltetelnek megfelelek ami a folyositashoz szukseges.
3467. MsFlower
2012. jan. 23. 18:07

Sziasztok!

tudtok valami újat erről a közalkalmazotti dologról?

Bár már úgy is "veszett fejsze" az egész .:(((

Jól átverték megint a népet :((

3466. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3464. - Tide_)
2012. jan. 23. 17:46

Két megoldás lehetséges:

1. ft hiteles bankba befizeted az önerőt, ott zárolják és az egész összegről adnak ki igérvényt.

2. a saját részt a devizahiteles bankodnál- elkülönített végtörlesztési számlára fizeted be, azt ott zárolják, a forinthiteles bank csak a hitelről ad ki igérvényt.

Mindkettő jó, egyedül az ígérvény maga nem jó. Ha már kiadja a bank, hogy feltétel nélkül és visszavonhatatlanul, akkor át is utalhatná.

3465. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3460. - Kissbrigit)
2012. jan. 23. 17:40
JÓ így, egyben adják ki az igazolást, hogy rendelkezésre áll a teljes összeg.
3464. Tide_
2012. jan. 23. 17:35

Sziasztok segitseget kernek sos...

www.mkb.hu/az_mkb_bankrol/kozlemenyek/egyeb_kotelezo/reszletek.html?contentID=1405

Jol ertelmezem hha a vegtorlesztes onero+masik banki hitel akkor az onero legyen a sajat mkb-s folyoszamlamon a hiteligervenyt meg a volksbank adja ki az altaluk nyujtott hitel osszegere? Mert megint mki mast mond es ezert egy hete atpakoltam az onerot a vb-s szamlara de most utaljam vissza a sajatomra? Azert kerdezem itt mert a bankkal mar nem tudtam beszelni es most kene tudnom hogyha szukseges akkor tudjak utalni...

2012. jan. 23. 15:53

Sziasztok!

Pénteken utasított el az VB.... november végétől ment az ügyintézés és a hitegetés. Köszi szépen nekik mégegyszer!

Feleségemmel közösen vettünk volna fel hitelt. Ketten együtt több, mint 600 ezer nettót igazoltunk, amit le is ellenőríztek.... az utcsó két hétben folyamatos igérgetés és hitegetés volt, hogy minden rendben van minden irat meg van tuti, hogy megfogjuk kapni... meg is kaptuk! Az elutasítást... 2 kolléga hasonlóan járt ma.


Ennyit az egészről... maradunk a gyűjtőszámlánál és imádkozzunk azért, hogy megbukjon a kormány és új hiteles gazdaságpolitika után visszamenjen a CHF 200 alá.

3462. kissbrigit (válaszként erre: 3461. - Kanna1234)
2012. jan. 23. 15:04
Nagyon remélem ,hogy az egész összeget - hitel+ önerő - együtt igazolhatja a ft hitles bank, mert az önerő befizetése folyósítási feltétel volt. Onnan most vegyem ki és fizessem be a dev. hiteles bankhoz? Vagy utaltassam át plussz költséggel?Őrület! Megkérdezem a deviza hiteles bankomat, kiváncsi vagyok mit mondanak!
3461. kanna1234 (válaszként erre: 3460. - Kissbrigit)
2012. jan. 23. 13:25

Szerintem a deviza hiteles banknál kell legyen (sőt nem elég, ha 30-án utalsz, hanem 30-án ott kell legyen). Még egy lehet, ha a forint hiteles bank az egész összegre (önerő+hitel) vonatkozóan adja ki az ígérvényt az is ok lehet. Nem?

Megnéztem a Közlönyt is, akinek nincs kedve böngészni itt az ide vonatkozó szöveg:

[Az (1) bekezdésben meghatározott árfolyam alkalmazására a pénzügyi intézmény abban az esetben köteles, ha]

„f) a hitelfelvevõ az (1) bekezdés szerinti pénzügyi intézmény részére 2012. január 30-ig

1. a végtörlesztéshez szükséges teljes összegre vonatkozóan – ideértve a d) pont szerinti tartozásait is – szükséges

forintösszeget maradéktalanul átutalja, vagy

2. az 1. pont szerinti összegre illetõleg annak az átutalással nem fedezett hányadára a végtörlesztéshez hitelt nyújtó

pénzügyi intézmény által szabályszerûen kiállított, feltétlen és visszavonhatatlan – legkésõbb a c) pont szerinti

igénybejelentéstõl számított 60 napon belüli idõpontig teljesítendõ folyósítási kötelezettséget vállaló – írásbeli

nyilatkozattal igazolja a végtörlesztéshez szükséges fedezetet.”


Az én értelmezésem szerint, minden ami nem hitelből van, annak a pénznek ott kell lenni a dev. hiteles banknál 30-ig. Ily módon én sem tudok belekötni az MKB közleményében foglaltakba, max. abba, hogy a bankban folyamatosan félre tájékoztattak ezzel kapcsolatban. Mindamellett, hogy a közleményük dátuma 01.18., pedig a törvénymódosítás 12.29-én jött ki. Vagyis nekik is eltelt kis időbe mire kiötlötték mit fogadnak el és mit nem, addig meg a bankfiókban mondtak mindenféle zöldségeket ezzel kapcsolatban.

2012. jan. 23. 12:54
Hello! Azt nem tudja vlaki, ha hitelt is és saját erőt is igénybe veszünk a végtörlesztéshez, akkor mi van? A hitelről ad a bank igérvényt ez o.k. A saját erőt a ft hitelt adó banknál fizettem be és zárolták is. Ez jó így? Nem a dev. hiteles bankhoz kell befizetni jan. 30-ig?
3459. kanna1234
2012. jan. 23. 12:16

Érdemes a banki közleményeket is elolvasni a jan. 30. határidővel kapcsolatban is. MKBsokknak pl.itt: [link]

Ebben nekünk új info volt, hogy pl. az életbiztosítás visszavásárlási értékének a bankhoz be kell érkezni jan. 30-ig, ezzel szemben eddig azt mondták, hogy ha nem is lesz ott a pénz, akkor is adnak ki igazolást. (Az életbiztosításunk nekünk a hitel része volt, a végén az törlesztette volna a tőkét, unit-linked életbiztosítással kombinált jelzáloghitel.) A dolog szépsége, hogy semmi hatásom nincs rá, hogy ott lesz a pénz vagy sem, mert

1. csak a bank indíthatta el a visszavásárlási értékek lehívását (ezt sem igazán értettem, hogy én miért nem, ha minden más önerő ott van már a banknál)

2. a bank csak akkor indítja el a lehívást, ha minden pénz ott van (ezt is csak azután közölték, mikor a hitelkérelmünket elutasították, előtte azt mondták, hogy már másnap lehívja, mikor beadtuk a hitelkérelmet és annyival kevesebb kell)

3. 5 munkanap elvileg, míg megjön a pénz a biztosítótól, de aláíratták velünk a bankban, ha nem jön meg, akkor nincs végtörlesztve (formanyomtatvány természetesen).

Szóval ott van náluk az összes pénzünk (már a végtörlesztési technikai számlájukon, már a február havi törlesztőt is hozzáadva utaltam, hogy nehogy az legyen a gond), elvileg simán meg kell érkezzen a pénz, mert az 5 munkanap 30-a előtt jár le, de ha nem, akkor meg buktuk az egészet. Ebbe bele se merek gondolni.

Lakáskasszára is ezt írja, hogy ott kell legyen a pénz.

Szóval csak azt akartam írni, hogy mindenki figyeljen arra, hogy milyen igazolást fogad el a saját bankja és milyen pénzeknek kell már a banknál lenni. Pl. bankbetét sem jó, folyószámlán lévő pénzből meg minoszolják a sorban álló csoportos beszedéseket is. Ez MKB, de lehetnek máshol is ilyen trükkök.

3458. nagyj11 (válaszként erre: 3427. - Bl89)
2012. jan. 23. 09:16
Szia! Mi november 25-én adtuk be (Cib) és még mindig nincs eredmény. Elvileg mára igérték. Telefonon csak a központot lehet elérni, úgyhogy személyesen megyek be újra munka után. Nálunk is a központi hitelbírálat leterheltségére hivatkoznak.
3457. Nestea32
2012. jan. 23. 08:04

sziasztok

ha valakinek van vmi infója az új levélről, az légyszi jelezze.

3456. pedit72 (válaszként erre: 3455. - Kissbrigit)
2012. jan. 22. 18:49
Nem volt előzetes vizsgálat! Egyik barátunk felesége segített. Az Ő munkahelyén volt egy hitelügyintéző, aki dec.1-től a banknál dolgozott és általa kerültünk be. Elmondtam az elején mit szeretnék, kaptam egy listát milyen papírok kellenek és ennyi. Nincs máshol hitelünk, soha nem is volt, rendszeresen törlesztettünk, soha semmilyen elmaradásunk nem volt. 9,3 milliót kell betenni és ebből 4,3 millió önerő már a számlámon van. 5 milliót kértem, biztos voltam benne hogy megkapjuk, 2 hete már sejtettem, valami nem stimmel. Beszéltem a fiókvezetővel, aki megnyugtatott, simán megkapjuk. Aztán nem! Nem tudok mit mondani, baromi rossz érzés. Miért? Szeintem elfogyott a pénz, hanyag volt az ügyintéző, nem tudom. Azóta nem tudom elérni telefonon, az ismerősünk szégyelli magát helyette. A PSZÁF rajtunk már nem segít, panaszt tehetek, de minek. A végtörlesztést meg tudom oldani, unokatestvérem ad kölcsön, aztán majd visszaadom. Örülök, hogy nektek sikerült. Holnap bemegyek a bankba és érdeklődőm, majd leírom mi volt.
3455. kissbrigit (válaszként erre: 3444. - Pedit72)
2012. jan. 22. 16:28
Értetlenül állok a dolog előtt, mert én is Volksbanknál adtam le a kérelmet novemberben, és jan. elején szóltak, de hál istennek megkaptam.A hitelkérelem befogadásakor felsorolták a feltételeket. pl.: mennyi saját erő kell, mennyi fix jövedelem a számlára ( a várható törlesztő 40%-a). A folyószámla hitelkeretünket vállalni kellet, hogy megszüntetjük. Nektek volt ilyen előzetes vizsgálat? Kiváncsi vagyok mi lehetett a gond, majd írd meg lészi! És sajnálom, hogy így jártatok. :(
3454. kissbrigit (válaszként erre: 3440. - Bl89)
2012. jan. 22. 16:18

Szia!

Biztos igazad van, akkor nem tudom mi lehet a gond. A szerződést jan.12-én megkötöttük8 pozitív birálat+ 7 nap), de igazság szerint a pozitív bírálat után mehettünk volna akár másnap is,ez csak időpont egyeztetéstől(és szabad közjegyzőtől) függ, ki hogy ér rá.Nekünk még kellett egy papír, hogy a másik banknál megszüntettük a fszla. hitelünket. Emiatt is csúszott. Most már minden szükséges papírt leadtam - a szerződésben felsorolták mi az- úgyhogy csak a folyósításra várok. Azt mondta az ügyintéző, nem hiszi, hogy jan.30-ig végbemegy, úgyhogy az igérvény miatt még valószínű futnom kell egy kört. Nekem megküldték az e-mail címemre a szerződés tervezetet is, úgyhogy volt időm átolvasni.A biztosításokat is megkötötték ott helyben. Nem tudom te melyik fiókhoz tartozol, de nálunk a hét egyik napján lehet csak a biztosításokat ott helyben megkötni, ezért én úgy választottam időpontot, hogy azt is el tudjam intézni, kelljen 2* menni. Nem tudnak adni esetleg egy telefon számot, ahol közvetlenül érdeklődhetnél?

3453. fe80e17aca (válaszként erre: 3452. - B4ca0947f4)
2012. jan. 22. 12:58

..ezt nevezem én, un. átverésnek...zutty, mert a 'hitel' által terhelt ingatlan értékének akár 1/3-ért egy "külsősnek" adják inkább oda, nem pedig a saját adósuknak.

(rácsok mögött van az adós).()


DDDD

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook