Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
3512. a-nesz
2012. jan. 25. 17:13
Meg volt a mai kör, reggel 9-kor kezdtünk, ötre értem haza a gyerekekkel, a férjem még úton van, őt hátrahagytam, hogy nehogy az én gyerekeimmel zárják a bölcsit, ovit. 11-re mentünk a közjegyzőhöz(70ezer..), aztán át a bankba, egy óra várakozás, utána elküldtek még a biztosítóhoz.Ugyan ők (mkb) a kedvezményezettek a lakásbiztosításnál, de kellett egy beleegyezés a biztosítótól a hitelcseréhez. Az aegon az kriminális volt, 12-en voltak előttünk, három ügyintéző, de mintha megállt volna az idő, cirka két órát vártunk, én közben eljöttem hévvel a gyerekekért. A férjem ment vissza a bakba, elvileg hétfőn átváltják és talán vége lesz ennek az egésznek. Drukkolok annak, aki még döntésre vár.
3511. Tide_
2012. jan. 25. 16:21
Mi van akkor ha a tehnikai szamlara onero cimen tobbet utalok mint kene?? Nehogy utolag talaljak ki hogy rossz adatot adtak meg es kevesebbet utaltam.
3510. Tide_ (válaszként erre: 3509. - Tide_)
2012. jan. 25. 16:16
Ja es tegnap amikor hivtam akkor meg nem ezt mondta a vbos ugyintezo, direkt felhivtam emiatt 640 ftos percdijert... De mara meg ez a legujabb baja hiszen hozzanyulhatok a penzhez...
3509. Tide_
2012. jan. 25. 16:14
Vigyazzatok mert a Volksbank nem fogadja el, ha a masik banknal a sajat szamladon van az onero, nekik arrol kell igazolas hogy mar nem nyulhatsz hozza tehat vagy zaroljak vagy atutalod a technikai szlaszamra!! Szgeny tesom mar minden nap ingazik Godollo-Budaors-Bp kozott es mindig ujabb dologba kotnek bele.
3508. R75 (válaszként erre: 3507. - Anney)
2012. jan. 25. 12:38
Az én ügyintézőm nagyon rendes, telefonon is hív mindig + mailt is ír... csak úgy látszik a végső döntés nem ilyen egyszerű :-(
3507. Anney
2012. jan. 25. 12:33

Engem egyszer sem hívtak telefonon. December végén adtam le a másik bankhoz a végtörlesztési nyilatkozatot, amely tartalmazta, hogy egyáltalán jogosult vagyok-e a végtörlesztére. Még én kérdeztem rá, hogy ez kell-e nekik esetleg. Persze kellett e-mailen is jó volt.(január 17).


Na ebből mindjárt gondoltam hogy még a hiánypótlásig sem jutottak el. Ma bemegyek és megkérdezem, hogy a novemeri igényemet ugyan mikor kapta meg a központ.


Tudom, van még egy hajszálnyi remény, amibe kapaszkodom is, de hogy lesz ebből hétfőre ígérvény??? Pff...


Most úgy érzem hiába verném az asztalt, az sem használna.

3506. R75 (válaszként erre: 3503. - Anney)
2012. jan. 25. 11:38

Egyenlőre én is a válaszra várok, mostanra ígérték, de még semmi telefon...

Én az értékbecslő pénzt nem kapom vissza.. végülis "csak" azt bukom, de ez is felháborítana... a csaj annyira bizakodó volt, hát kíváncsi vagyok, hogy mi lesz...

3505. Anney
2012. jan. 25. 11:29

Hát igen, hiszen a bankok most már nem fogadnak be új kérelmet. De ahogy néztem az én "leendő" bankomnál ez csak a hitelkiváltásra vonatkozik.


Ha szerencséjük lesz, talán egy új hitellel ki tudják majd fizetni. Én is ezen filóztam ha hamarabb tudom, hogy ez igy lesz (én naív) valahogy összeszedtam volna és tavasszal egy új hitellel visszafizetem. Persze ez is sokba került volna.


Már lassan ott járok, jó lesz ez így ahogy van, majdcsak visszaáll a CHF (na itt a másik adag naívság) és kifizetem az ütem szerint. Úgyis a tőkét is törlesztem.


Aztán jövőre irány külföld és ott fent tehetnek egy szívességet :)

3504. bneandi
2012. jan. 25. 11:20
A soginőméknek lehet nem sikerül.Túl sok részletet nem tudok,csak nagy vonalakban.Ők még tavaly igényeltek munkáltatóit(HM),de addíg nem folyosítják amig a banknak rajta van a jelzálog,mert csak 80%-ban terhelhető az ingatlan.Ja és fundájuk is van.Mondjuk igazából nem értem,mert 11M-ért vették és 5M vettek fel hitelt,munkáltatóit 3M kaptak.Anyi szerencséjük lesz,hogy az egyik munkatársuk oda adja nekik a pénzt és kitudják fizetni,csak kérdés,hogy a pénz hogy tudják felvenni.De nem tudok tényleg részleteket,majd kifaggatom.
3503. Anney
2012. jan. 25. 11:19
Elég sok anyagi vonzata van. Én is visszakaptam volna a közjegyzőt (bár ott ugye még nem tartunk) meg az értékbecslést is,de csak pozitív birálat esetén. Ha nem kapom meg, vagy ha későn kapom meg és ugye visszavonom mert onnantól nincs értelme az egésznek, akkor bukom a több mint 30 E forintot.
3502. bneandi (válaszként erre: 3501. - Anney)
2012. jan. 25. 11:13

+közjegyző,folyosítási jutalék:(((


Nekünk ha minden jól megy ma törlesztik be,majd hív az ügyintéző.Közel 160000ft mondtak,amibe belekerül ez az egész,de képzeljétek az ügyintéző ajánlott klub kártyát és azt mondta kapunk rá kedvezményt.Tegnap rákérdeztem tőle milyen kedvezmény lesz és azt mondta nem vonnak folyos.jut. és az értékbecslőt is visszakapjuk:)))Így csak közjegyz.+ügyintézési díj+tul.lap.fizetünk.

3501. Anney
2012. jan. 25. 11:01
Csak az a szomorú, hogy megint a kisemberekről gombolják le a díjakat a nagy semmiért.(értékbecslés, tulajdoni lap stb)
3500. Anney
2012. jan. 25. 10:59

Anno mi is lefutottuk bő egy hét alatt..


De komolyan sztem már arra megy ki a dolog, hogy rögzítsük az árfolyamot.


A NAGYOK már úgyis kifizették így vagy úgy önerőből, azért van ez a január 30-i határidő is.


Vicc az egész.

3499. R75 (válaszként erre: 3498. - Anney)
2012. jan. 25. 10:57
Nálam pénteki napon járt az értékbecslő, és köv. kedden már meg is mondták a választ.
3498. Anney
2012. jan. 25. 10:56

Sziasztok!


Már korábban jártam ezen a fórumon.

Nagyon tanácstalan vagyok. November közepén adtam be a hitelkérelmem, december 06-án volt az értékbecslő is. Azóta csend.

Nekem szabadfelhaszálású hitelem volt jelzálog alapú, így nem tízmilliós összeget igényeltem.


A központba ügyintézőre van kiszignálna,de még nincs döntés. Először január 15-ét mondtak, majd 30-t, hogy addig szórják ki a már bent lévő igényeket.


Persze telefonon, e-mailen nem lehet az ügyintézőt eléri, személyesen mindig ugyazt mondja.


Nincs erre valami átfutási határidő, vagy jogszabály, ami az elbírálás határidejére vonatkozik?

3497. kanna1234 (válaszként erre: 3486. - 117b1693d0)
2012. jan. 25. 10:28
Erre én is kiváncsi lennék. Mindenesetre mi nem kaptunk.
3496. kanna1234
2012. jan. 25. 10:25
Voltunk bent a bankban, "az elindították a végtörlesztést" azt jelenti, hogy 3 nap mire kapunk valami papírt. Elvileg kipostáznák, de mondtuk, hogy inkább bemegyünk érte. Ügyintéző azt mondta elég a pénz, amit utaltunk meg ami a biztosítótól jött, de mivel semmi papírunk nincs egyelőre, hogy végtörlesztettünk és 30-a hétfő, inkább bemegyünk személyesen a papírért, nem bízunk semmit a véletlenre.
3495. R75 (válaszként erre: 3492. - A-nesz)
2012. jan. 25. 08:38
Én is várom már a döntést nagyon... Közjegyzőhöz időpontunk 2-ra van csak, akkor volt hely... elvileg a bankos csaj mára-holnapra ígérte a választ... a pénz már ezer éve zárolva a számlámon, remélem jó híreket kapunk!!!
3494. anita028 (válaszként erre: 3491. - B4ca0947f4)
2012. jan. 25. 08:29
Köszi a tájékoztatást. Honnan tudsz ennyi mindent? :-))
3493. anita028
2012. jan. 25. 08:29
Ma hívtak a bankból. Megvan az igérvény! :-) Remélem minden jó lesz most már! Holnap viszem be a CIB Banknak, aztán vissza az Unicredit-nek, hogy befogadták az igérvényt! :-) Remélem most már nem lesz semmi gond!
3492. a-nesz
2012. jan. 25. 06:53
Mi ma megyünk a közjegyzőhöz, aztán a bankba leadni az okiratot, elvileg utána folyósítanak. Mivel bankon belül, ezért nem kell ilyen igazolás, január 30-ig a szerződés aláírása volt a feltétel. Mindenkinek kitartás a véghajrában!
3491. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3489. - Anita028)
2012. jan. 25. 06:48

A Bankfelügyelet által jóváhagyott Kötelezettségvállaló nyilatkozat kb. ezeket tartalmazza.


..........bank, .............. név, szem.adatok, cim-al ........ hitelszámon........ kötött chf hitel tartozása a ....dátum igazolás alapján.... chf., ez a .........jogszabály alapján 180 ft-on számított értéke:........Ft.

Alulírott ................ bank, mint kötelezettségvállaló nyilatkozza, hogy a ........ ft összeg a banknál a devizahitel kiváltására rendelkezésre áll és azt .... ideig átutalja .


Persze, rendesen megfogalmazva, de ezt tartalmazz

a. 3 pld. készül. 1 pld. forinthiteles banké, ezen az ügyfél aláírja, hogy a másik kettőt átvette, a két példányt elviszi a dev.hiteles bankba, ott a saját példányát leigazoltatja a dev.hiteles bankosokkal, hogy tudomásul vették és a leigazolt példány visszaviszi és bemutatja a ft-hiteles banknál. Februárban csak ez alapján utalható el a pénz, ha a dev.hiteles bank leigazolta és elismerte, hogy befogadja 180-on.

3490. Tide_ (válaszként erre: 3477. - Kanna1234)
2012. jan. 25. 00:55
Tesomnak meg az ellenkezojet mondtak, hogy addig nem toltheti ki amig nincs ott az igerveny meg a szamlamon az onero. Amit egyszer mar atutaltam a vb-nak majd most utalhattam vissza. Tegnap tesom megkapta vb-tol az igervenyt, amivel ma bemegy megint az mkb-ba, pecsetelni, addigra remelem az onerom is visszaer, majd megint mehet be a volksbankba leadni, hogy az igervenyt latta az mkb. Eszmeletlen ami itt folyik... Az utolso pillanatig probaljak megneheziteni az ember dolgat! Egyik se jobb a masiknal...
3489. anita028
2012. jan. 24. 21:19
van már valaki, aki kapott a hitelintézettől ígérvényt, a végtörlesztő bank el is fogadta? Mit kell erről az ígérvényről tudni? :-(
3488. anita028
2012. jan. 24. 20:36
még mindig nem vagyok a végén. Ma a lakásbiztosítást megkötöttük, így a folyósítás összes feltételét teljesítettük. Csak....az Unicredit még mindig nem tudja, milyen egységes igérvényt kéne kiállítania dec.30-ig! Komolyan mondom megőszülök... Ha holnapig délig nem hívnak, akkor felhívom őket, állítólag a CIB Bank azt is elfogadja, ha a letéti számlára megérkezik az összeg!
2012. jan. 24. 19:59
MKB hitelügyintézője is más banknál vett fel devizahitel kiváltására hitelt:)
3486. 117b1693d0 (válaszként erre: 3484. - Georgina csincsilla)
2012. jan. 24. 19:48

Kíváncsi lennék, hogy mennyi volt az elutasítottak aránya az MKB-nál, mert azért rajtunk kívül itt is voltak, akik kaptak.


Persze azt megértem, hogy akiket elutasítottak, azokat nem vigasztal, hogy nekünk meg minden jól sikerült...

3485. bl89
2012. jan. 24. 19:46

Sziasztok !


Ma hívtak a Volksbankból, hogy elutasították a november közepén benyújtott hitelkérelmemet. Jó paraméterekkel rendelkező ügyfél vagyok és tuti, hogy más banknál megkaptam volna a hitelt, csak az 1-2 %-kal kisebb kamat miatt válaszottam őket és mondtam vissza másik bankot.

Indoklás nincs. Minden feltételt teljesítettem. Valószínűleg elfogyott a pénzük.

Azért ez szerintem kimeríti a tisztességtelen piaci magatartást: az utolsó pillanatig hitegetik az ügyfelek és már akkor hozzák meg a döntésüket amikor nincs mozgástér (mármint időben).

Szerintem akik hasonlóan jártak, mind jelezzék panaszukat a PSZAF felé még akkor is ha a felügyeletnek nem sok eszköze van az ilyen esetekre.

Ki vagyok akadva. Jó néhány milliót buktam ezek miatt.

Mindenkinek javaslom, hogy a Volksbankot messze kerülje el és az utódját is (Sberbank).

2012. jan. 24. 14:26

Sziasztok!

Nekem, mint már láttátok az MKB-vel voltak elég nagy problémáim, de ahogy láttam nem voltam egyedül... jan 6-án utasítottak el... keresztbe tettek és hülyítettek csak...ennyit róluk.. nem egyenes , hazug és jellemtelen a bank. De sebaj, mert márcsak azért is Pszáf lett belőle leírtam A-Z- ig storyt csatoltam hozzá mindent!

De tudjátok..legszívesebben az egész bankot feljelenteném , mert undorító ahogy működik, azt hirdetik hogy ügyfélbarát..na ja ha beteszed a pénzed, de ha segítséget kérnél vagy ha végtörlesztettél volna és kuncsorogtál volna ft hitelért már nem vagy jó.... fizesd csak nekik a devizát....

A baj csak az hogy már 16%-ra adták a bankok jan-ban a ft hitelt, a kamatot meg megint csak emelik...

Senki sem fog jól járni, mert nem érdekük a drága jó bankjainknak.. meddig fog ez még így lenni???

Javaslom aki nem sajnálja rá az időt igenis írjon a Pszáfnak hogy tudják meg mi folyik itt, mindennek legyen meg a nyoma... hátha kaphatunk elégtételt!! Ne hagyjuk magunkat!

3483. kanna1234
2012. jan. 24. 13:15
Nekünk is beérkezett a bankba a biztosítótól a pénz, így "elindították a végtörlesztésünket". Legalábbis ezt mondták. Ez nem tudom mit jelent, mert minden pénz hiánytalanul náluk van (nem is a saját számlámon, hanem az ő számlájukon), azt gondltam kapunk végre valami papírt, hogy végtörlesztve. Azért még holnap bemegyünk a bankba, mert nem akarom, hogy febr. 1-én kitalálják, hogy 2Ft hiányzott.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook