Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. febr. 6. 17:11
Hiánypótlásként kell a forinthiteles banknak benyújtania egy jelzálogszerződés módosítást, amit sajnos minden hitelben érintettnek alá kell írnia. Ha már hiánypótlást nem fogad a földhivatal, akkor a banknak kell vállalnia a jelz. bejegyzési díjat, mert ők nem jó szerződést írattak alá. Egyértelmű, ez nem egyedi eset, csak a földhivatalok fel szokták szólítani a bankot hiánypótlásra, így nem kell fizetni újra. Ha ez nem történt meg és újra kéri a földhivatal a 12.600-at, akkor az a bank költsége, nem a tiétek.
3751. 117b1693d0 (válaszként erre: 3750. - 117b1693d0)
2012. febr. 6. 13:11

Beszéltem a Földhivatallal az indoklás hiányos szöveg miatt nem tudták bejegyezni a Ft hitelt, ezért nem törölték a CHF hitelt. Január 1. óta a szövegnek tartalmaznia kell, hogy feltétlenül és véglegesen hozzájárulunk a jelzálogjog bejegyzéséhez (nem biztos, hogy pont így). Nekünk nincs ez benne, mert a decemberben elkészített szerződést írtuk alá január 6-án.


Új körök és újra fizetni kell az illetéket. Mondjuk nekem elég a macare, jobban szeretném, ha a bank fizetné, amit nem megfelelően késíztett elő.

3750. 117b1693d0 (válaszként erre: 3749. - B4ca0947f4)
2012. febr. 4. 12:16

No, nem az ügyfélkapun keresztül nézte, hanem a Földhivatal online felületén, csak ehhez kell ügyfélkapus jelszó, mert azzal érhető el a fizetős szolgáltatás is, regisztráció után (nem hiteles másolat egy ezres)


Szóval így nézte meg. Először a széljegyet nézte, mert kíváncsi volt, hogy lekerült-e onnan már (ranghelyre). Mivel üres volt már örült, de rövid ideig tartott az öröme, mert akkor látta meg, hogy az eredeti jelzálogjog bejegyzés sorszáma, nem volt áthúzva. Ezért tovább görgette és akkor látta, hogy az új bejegyzését elutasították.


Most csak tippelgetünk, hogy mi lehetett a bajuk, mert nem az indoklás nem elérhető.


Holnap után felhívjuk őket, csak elmondják, hogy mi áll az indoklásban és akkor nem kell várni három hetet, mire ideér.


Valami csodával határos módon viszont bejegyezték a férjem lakhelyét (amit 4 éve adott be az ügyvédünk a ház vásárlásakor). Nekem ehhez be kellett adnom egy új kérvényt, ami másfél hónapra megakasztotta a másik jelzálogjog törlését. Ezen okulva, a férjemét már nem is forszíroztuk. Erre azt felvezették maguktól :)

2012. febr. 4. 12:03
Ügyfélkapun megnéztétek, üres a széljegy, de még rajta az előző jelz. jog? és nincs rajta az új? Tudod, széljegyben csak pár napig van, utána ranghelyre kerül... akkor most mi van rajta? Semmi? bejegyzés sem történt? a földhivatal bele szokott kötni a jelzálogszerződésekbe is, januártól a jelzálogszerz. vszinű 3. pontjában benne kell szerepelnie, hogy "végérvényesen és visszavonhatatlanul" járul hozzá az ügyfél a bejegyzéshez. Látni ügyfélkapun, hogy mi van ténylegesen most rajta? Meg lehet azt is látni ?
3748. 117b1693d0 (válaszként erre: 3744. - B4ca0947f4)
2012. febr. 4. 08:05

Nem kaptunk levelet, csak megnézte a párom ügyfélkapunk keresztül. Először még örült is, mert látta, hogy üres a széljegy :D

Tiszta vicc. Ahhoz, hogy a forinthitelt tudják folyósítani. Először egy másik kisebb összegű hitelhez kapcsolódó jelzálogot kellett törölni (mert azt végtörlesztettük önerőből). Ezt ugye elutasították, mert nem tudták azonosítani az aláírókat. Akkor éppen ott voltam a Földhivatalba és fél órán belül vittem ugyanazt a papírt, ugyanazokkal aláírva, el is fogadták törölték.


Most a törlés és bejegyzési kérelemmel lehet baj vagy a szerződés aláírásával. Egyelőre nem tudjuk, mert az indoklást még nem láttuk. Felhívjuk majd a Földhivatalt, hogy mi a helyzet. A szerződés nálunk maradt példányát megnézve lehet, hogy megint hiányzik egy névbélyegző. A másik tipp, hogy az illetékmentesség miatt hivatkoznak a törlési/bejegyzési kérelemben (ez nálunk egyben van), szóval megjelölik az illetékes törvényt, de nem írták oda szóban, hogy végtörlesztés történt, csak a tv számát és hogy illetékmentes. A neten a párom talált egy pár esetet, amikor ezért utasították el.


Végülis mindegy, mert már folyósították, azon a napon még széljegyen volt és ez volt a feltétel.


Csak azt nem értem, hogy kiemelten oda van írva, hogy ha a bejegyzést valami miatt nem tudják eszközölni, akkor hívják fel a bankot. Tudom, nem kötelesek, de gondolhatják, hogy ezzel így csak több dolguk lesz, mert nyilván tovább folytatódik vele az ügyintézés, amit egy telefonnal rég lezárhattak volna.


Na, majd hétfőn kiderül, hogy mi felejtődött le a sok papírról.


Jó hétvégét mindenkinek!

3747. 117b1693d0 (válaszként erre: 3746. - A-nesz)
2012. febr. 4. 07:56
Egyenesen a svájci jegybank elnöke figyelte az ügyeteket, próbálkozott is közbelépni - ennek hatására kicsit gyengült a frank - de ezzel már elkéstek, ti beelőztetek! :)
3746. a-nesz (válaszként erre: 3743. - 117b1693d0)
2012. febr. 4. 07:20

Ó bszus, sajnálom!Mi még várjuk, hogy átváltsák.

Amióta kanyarban a dolog, erősödik a forint, jókat röhögünk, hogy hát persze meg tudták, hogy átváltjuk:-))kamatok fel, chf le:-))

3745. R75 (válaszként erre: 3743. - 117b1693d0)
2012. febr. 4. 06:57

Jaj, remélem nálunk nem rontják el... nálunk is egy bank van csak, ugyanez a szitu...

Viszont érdemes reggel korán odamenni, mert én mikor a héten voltam 5perc alatt végeztem...

2012. febr. 4. 06:47
Nem semmi! A bankod rendezze el, mert biztos újra kell írnia a bejegyzési vagy törlési kérelmet. Kaptál levelet a földhivataltól? akkor a bank is kapott. Járják ki ők, elég lenne, ha oda szólnál telefonon a bankba. hiszen már nem sürgős, levelezzék le ők.
2012. febr. 3. 21:42

Képzeljétek, megint lesz egy körünk a Földhivatallal. Nekünk már hetek óta folyósították a forinthitelt. Viszont a Földhivatal most dolgozta fel a jelzálogjog törlésre, illetve az új jelzálogjog bejegyzésére irányuló kérelmet. Nagyon bonyolult az ügy mert egy bank szerepel csak a történetben. De még így is sikerült elutasítani. Kész vicc. Valószínűleg megint lemaradt egy névbélyegző...


Szóval most van egy forinthitelünk és egy devizás jelzálogjog a házon. Feltételezem, hogy nem marad így, de megint lehet sorba állni, ha a végére akarunk járni :(((

3742. R75 (válaszként erre: 3741. - A-nesz)
2012. febr. 3. 18:04
nem semmi:-( sajnálom... :-(
3741. a-nesz
2012. febr. 3. 17:26
Nálunk most annyi a fejlemény, hogy tegnap voltunk bent a bankban, hogy minden feltétel adott, miért nem váltják át?Állítólag azért, mert azokat veszik előre, akiknek már mindjárt lejár a 60nap és valószínű 10-én még svájci frankot vonnak:-(Hát köszi...
3740. röszi
2012. febr. 3. 17:10

Köszönöm mindenkinek a hasznos infókat, válaszokat, mivel a mások jó-rossz tapasztalatát olvasva is lehetett okulni, hasznosítani!!!

Ma eljutottam a végtörlesztés lezárásának az "előszobájába". Forinthitelből sikerült, és ma már lezárva a devizás hitelszámlám. Persze, erről semmi dokumentumom, elszámolás, stb. De ígérve, hogy a központból (Bp.) majd küldik. A törlési engedélyt kiadták és már leadva a földhivatalba. Különbözetet átutalták a folyószámlámra, de hogy az miért annyi, amennyi? Remélem, majd arra is sor kerül. Két pokoli Forintosítási folyamatból végre egy eredménnyel járt.

Nem tartom magam gazdagnak, mint ahogy azokat sokan annak vélik, akik most végtörleszthettek. Szerencsés vagyok, hogy van a családban olyan gyerekem aki adóstársnak szegődvén segített kikecmeregni a devizás hitelből. Szóval, kérem azok nevében is akik mindenféle rokoni, baráti segítséget igénybe véve törlesztettek, vagy fognak, hogy ne vegyék egy kalap alá azokkal,akik zsebből kp fizettek (pl. politikusaink, stb.). Remélem másoknak is sikerülhet még a következő pár hétben végtörleszteni, és a "maradék" többségnek, akik akaratuk ellenére nem tudtak élni e lehetőséggel azoknak is lesz valamilyen újabb érdemi megoldás. Kívánom mindenkinek, aki teheti élvezze ki e rideg tél ritka szépségét legalább addig, amíg nem kerül a kezébe a következő fűtésszámla :)

3739. anita028
2012. febr. 2. 19:27
ok értem. Az nem jó hír. Na mindegy! Azért köszönöm
2012. febr. 2. 19:06
mármint hitel nélkül .
2012. febr. 2. 19:05

Már az építkezésetekhez nem kaptatok, mert mire eladtátok a lakást, addigra megszűnt. Ha hitelt vettetek volna fel az építkezéshez, akkor utólag jóvá lehetne írni az akkor érvényes összeget, mondjuk a 900-at. Aztán évekig nem volt szocpol, most januártól ismét van új lakás építésére és új lakás vásárlására (amit gazdálkodó szerv épített értékesítés céljára.) Ha nem lett volna használatbavételi, és .... aszem 2010.jan.1-ét követően kiadott építési engedélyről lenne szó

akkor igényelhetnétek most.

3736. anita028 (válaszként erre: 3734. - Recs79)
2012. febr. 2. 18:29
Tehát, ha jól értem akkor a szocpol csak hitelhez igényelhető? Tehát aki nerőből építkezik és volt egy telke annak nem jár?
3735. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3733. - Anita028)
2012. febr. 2. 17:16
A szocpollal nem csak az a gond, hog belefér-e az időbe, hanem hogy nem jár, mert nem építés céljára vettétek fel, hanem telekvásárlásra. Ha építkezésre lett volna, akkor is rengeteg feltétel lenne, pl. szlabemutatási kötelezettség, méltányolható lakásigény mértéke, stb. , de ez csak ujépítésnél van, telekvásárlásra nem vonanatkozik sajnos.
3734. Recs79 (válaszként erre: 3733. - Anita028)
2012. febr. 2. 16:56

Ha végtörlesztetek akkor már nem fogod tudni a szocpolt lerendezni! Addig van rá idő amíg él a CHF hitel! Ha átváltódik, akkor a szabályok értelmében nem lakáshiteled van, hanem kiváltó hiteled, és arra bizony sajnos nem jár a szocpol, sem fundát nem lehet beleforgatni! Ezért írtam, hogy a második babára nem tudjuk igényeéni!

Nálunk a bank központban nagyon rendes volt az ügyintéző, mert mivel végtörlesztünk és hogy beleférjünk sűrgette a dolgot. 2 hét alatt elintéződött az egész!

3733. anita028
2012. febr. 2. 16:20
Még anyit szerettem volna írni, hogy tegnap elutalta az Unicredit a CIB-nek a felvett hitelösszeget. Ma már meg is jött a pénz, így módosítani tudtam az értéknapot febr. 9-re! Pont az utolsó pillanatban :-))) És remélem jövő héten lezárul egy a CHF hitel... alig várom már, remélem minden rendben lesz mot már!!! Már tényleg az utolsó előtti lépcsőfokon vagyok! :D És a szocpolt meg megkérdeztem, februárban annak is utána járunk (sose lehet tudni)
3732. Recs79 (válaszként erre: 3725. - Napfenyvirag)
2012. febr. 2. 16:00

Én azt hallottam a npokban, hogy áprilistól ígérik az árfolyamgátat!

Kitartás!

3731. anita028
2012. febr. 2. 15:20
lehet egy kicsit utána kaparok a szocpolnak! Sose lehet tudni! :-)
3730. anita028 (válaszként erre: 3721. - B4ca0947f4)
2012. febr. 2. 15:19
köszi! Tudod, önerőből építkeztünk, arra vállaltunk volna 2 gyerkőcöt, csak akkor azért nem lehetett, mert a férjem nevén volt a lakása, és mikor eladtuk sajnos nem az adásvételit nézték, amit ügyvéd előtt aláírtunk, hanem meg kellett várni a bank utalását. És pont pár nappal csúsztunk le róla! Most meg már gondolom azért sem lehetne, mert októberben megszereztük a lakhatási engedélyt! Van értelme utána kérdeznem a dolognak? Gondolom a mi esetünkben nem a baktól kellene igényelni. Hanem a NAV-nál? Hátha visszamenőleg tudunk valamit tenni, ha el sem törölték? Mert akkor jogosultak lettünk volna... Köszönjük szépen a kérdésed, jól vagyunk! már több mint 2kg a becs. súlya! És nagyon eleven...És most már egyre többet dolgozok otthoról! A héten csak hétfőn voltam a munkahelyen, illetve holnap megyek be, hacsak nem lesz valami oltári nagy havazás!!! :-)
3729. MsFlower (válaszként erre: 3725. - Napfenyvirag)
2012. febr. 2. 14:40

Én úgy tudom, hogy ezt a törvényjavaslatot majd csak február 10-en vala-hanyadikán fogják benyújtani és ha elfogadják akkor majd talán áprilistól lehet belőle valami.

Legalábbis a legutolsó Orbán levélben ez állt, amit a múlt héten kaptunk meg megint.

3728. misz (válaszként erre: 3725. - Napfenyvirag)
2012. febr. 2. 12:29

Úgy tudom a májusi törlesztőrészlet lehet az első, amit rögzített árfolyamon lehet fizetni az újfajta szabályozás szerint. Talán április 1-től lehet kérni, de ebben nem vagyok biztos.

A közalkalmazottakét csinálják meg először, és nekik plusz kedvezmények is járnak.

Sok szerencsét és szebb jövőt kívánok Neked! :)

3727. misz (válaszként erre: 3723. - Karmolka)
2012. febr. 2. 12:26

Annyira örülök!!!!!!! :))))Háha meg én hoztam a szerencsét, ahát akkor duplán! :))))

Nem egy romantikus szeremi összeborulás, amiről írtál, de bizony Isten könnybe lábadt a szemem. Úgy örülök, hogy Te már tényeg túl vagy rajta!! :)))))

Remélem hamarosan én is jelentkezek, hogy vége lett a rémálomnak.

3726. R75 (válaszként erre: 3724. - B4ca0947f4)
2012. febr. 2. 08:21

igazad van Helló, de ha szerencsétlen ügyintéző minden ember élethelyzetébe belelátna és beleérezne, akkor szerintem a nap végén felakasztaná magát a belépőkártyája zsinórjára :D


Persze nyilván jobb lenne az embernek, ha empatikusabbak lennének és irtó idegesítő tud lenni a flegma pofa, de vhol azért őket is meg lehet érteni... bár szerencsére még nem dolgoztam ügyfelekkel, úgyhogy nem tudom, hogy én hogyan viselkednék..:-)

2012. febr. 2. 07:49
Szervusztok! Van Köztetek valakinek ismerete arról, hogy mikor lesz további döntés? Mert én végtörleszteni nem tudtam, s már a karikagyúrümet is eladtam, hogy fizetni tudjak. Várnám az új intézkedést, hogy beléphessek az 5 éves időkörlátba.
3724. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3723. - Karmolka)
2012. febr. 1. 20:14

Óh szegény, vajon eszébe jutott egyszer valakinek is, hogy mekkora stressz, bizonytalanság és félelem kísérte ezeket a hitelfelvételeket? nem hiszem. Minden egyes hitel egy-egy család története és jövője is egyben , ezt a szempontot kellene figyelembevenni az ügyintézőknek, amikor tárgyalnak egy -egy hitelfelvevővel. Ezt kellene nekik oktatni, hogy egy picit érezzék át, hogy amikor bemegy az ügyfél, szabit vesz ki, rákészül, hogy mit fog mondani, otthon beszámol a családnak, frászban van mindenki, hogy sikerül-e? Mennek aláírni, csupa feszütség és aggódalom.

Ezzel kezdeném a hitelesek oktatását és csak utána szabadna a szakmai anyagot oktatni. Egy kis emberség jól jönne.

3723. Karmolka (válaszként erre: 3716. - Misz)
2012. febr. 1. 20:02
Szia Sorstársam!Meghoztad a szerencsénket. Ma kaptunk egy levelet: tájékoztatás a hitel január 10-én történt folyósításáról,havi törlesztőrészletről, esedékességről, kezdetről, lejáratról stb. Most már elhiszem,hogy vége!!! Öt évig nem "történt" semmi,még most is többel tartozunk,mint öt éve pedig kb. 4 millát befizettünk.Ja, és még örüljek, mert nekünk legalább jutott Ft hitel.Hát,ezeket az éveket nem lehet elfelejteni.Folyósítás előtti napokban a földhivatal fele jártam,a betekintés a tulajdonlapba ingyenes, hát bementem. Mikor mondta az ügyintéző, hogy második ranghelyen már ott a Ft hitel - elpityeredve siettem ki,csak integetni tudtam köszönés helyett...Szóval hosszú volt. Talán - ha ez a Ft hitel kezelhetőbb lesz, akkor elhiszi az ember, hogy vége. Sok sikert nektek is, jelentkezz,ha megtörtént a dolog! :-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook