Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
3452. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3449. - Bubuska17)
2012. jan. 22. 08:17
A leírtak nagyon sok bank kölcsönszerződésében szerepelnek. Ebből egyedül amivel foglalkozni érdemes az a vételi jog(opciós jog) bejegyzése. Minden végrehajtási eljárás nélkül rájuk engedményezted az ingatlan abban az esetben, ha nem fizetsz, mégpedig az abban megjelölt értéken. Sok év óta követik ezt a gyakorlatot a bankok, gyakran alacsony értéken kötik az opciós szerződést. Példa: Ha nem fizetsz és már végrehajtásra kerülne a sor, akkor joguk van - azon az értéken, amit abban megjelölnek - birtokba venni az ingatlant. A hitel feletti részt ki kell fizetniük az adósnak. Ezzel a lépcsővel nem kell árverezés. Nem szeretnek élni az opciós jogukkal a bankok, mert nem tudnak mit kezdeni az ingatlanokkal, ettől még az ő hitelük nem térül meg. Van meghatározott ideje, azon túl nem érvényesíthető.
3451. bubuska17 (válaszként erre: 3450. - 117b1693d0)
2012. jan. 21. 21:58
Szia, priviben ment a válasz, ide nem akarom beírni.
3450. 117b1693d0 (válaszként erre: 3449. - Bubuska17)
2012. jan. 21. 21:41
Melyik banknál kötötted???
3449. bubuska17
2012. jan. 21. 21:32

Sziasztok,

En a múlt héten kötöttem szerződést!

Elsősorban azért írok, mert szeretném felhívni a figyelmeteket,hogy figyelmesen olvassátok el a kölcsönszerződést, az én bankom pl. igen furcsa feltételeket "rejtett" el benne. A teljesség igénye nélkül:

1. gyakorlatilag nem adható bérbe a lakás.

2. a banknak minden évben joga van az adós költségére új értékbecslést készíttetni.

3. ha az ingatlanfedezet hitelbiztosítéki értéke akár 1 FT.-tal is (nem elírás) csökkenne,joguk van 30 napon belül pótfedezet bevonására kötelezni az adóst. (A hitelfedezeti arányom nincs 20%)

4. Nemcsak jelzálogjogot, hanem elővásárlási jogot is bejegyeztettek az ingatlanra.

Tekintve,hogy ezek -legalábbis az előző kölcsönszerződéshez képest - számomra szokatlan feltételek,nem kizárt hogy más bank is próbálkozik ilyen vagy hasonló "trükkökkel". Ne sajnáljátok az időt átolvasni a szerződést!

Üdv: Norbi

U.I: Remélem minél többen kaptok hitelt,habár szerintem lesz majd meglepi, amikor pár hét múlva kiderül hányan is tudtak hitelből végtörleszteni!

3448. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3446. - Pedit72)
2012. jan. 21. 17:11
:) de aranyos!
3447. 117b1693d0 (válaszként erre: 3443. - B4ca0947f4)
2012. jan. 21. 16:15

Valami más lehetettt a háttérben, nem egy konkrét időpont. Mert volt itt olyan, aki november elején adta be és nem kapott, meg vannak olyanok, akik utána és kaptak. Inkább valami olyasmit tudok elképzelni, hogy kvótákat rendeltek a fiókokhoz vagy egy-egy területhet.


A szubjektív pont elég ahhoz, hogy a sorrendet eldöntse azok között az ügyfelek között, akik az objekítv szempontok alapján egy kosárba kerülnek.

3446. pedit72 (válaszként erre: 3445. - B4ca0947f4)
2012. jan. 21. 16:08
Köszi! Nekem is egyfolytában jár az agyam, a családban is próbálnak segíteni. A legmeghatóbb, hogy a 10 éves keresztfiam elhozta a malacperselyét valahány forinttal...hogy ne legyek szomorú.
2012. jan. 21. 16:00

Úgy látszik egyre több bank utasít el. Mondták volna meg még dec.ben, esetleg lett volna idő más bankhoz menni. Ki fizeti meg az ügyfél kárát, ami miatt elesett a végtörlesztéstől...

Neked is azt tudom javasolni: gyors jelzáloghitel más-ingatlanra, kifizetni belőle és utána átvinni a jelzálogot a tiétekre.

3444. pedit72
2012. jan. 21. 15:50
Sziasztok! Tegnap kaptam meg a Volksbanktól az elutasítást. November közepén inditottam el a hitelkérelmet és minden a legagyobb rendben volt. Januárban kezdtem aggódni és azóta telefonálgattam állandóan. 2 hete el akartam hozni a papírokat, mert találtam egy bankot aki még befogadott volna aznap. DE lebeszéltek, hogy ne aggódjak, csak sok az ügyfél stb. ez meglesz simán. Nem tudom miért utasítottak el, hétfőn bemegyek és megkérdezem. Felhívtam a PSZÁF ügyfélszolgálatát is, de igazán nincs mit tenni. Hihetetlen, nem tudom miért csinálták ezt velem. 5 millió kellett volna egy 9 milliós kiváltáshoz, amiből 4 millió már a számlámon van, igazoltan. Az ingatlan 18 millió friss értékbecslés, biztos jövedelmek, nincs adósság, nincs elmaradás. Járt még így valaki?
3443. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3439. - 117b1693d0)
2012. jan. 21. 11:23

A hitelkérelem elutasítását nem köteles indokolni a bank, a pszaf viszont beletekinthet az adott bank üzletszabályzatába és hogy azt mennyire tartotta be.

Nem értettél: dehogy tudták az ügyintézők, hogy nem adhatnak, befogadták, előzetesen megnézték stb és valószínű hogy ezek a hitelek megfeleltek a feltételeknek. Közben összesítették a már kifolyósított hiteleket és rájöttek, hogy nem helyezhetnek ki több hitelt, mert veszélyeztetné a működésüket, ezért attól a naptól többet nem engedélyeztek. Vagy meghúzták a vonalat, hogy pl. a dec. 20-ig bevetteket még engedélyezik, az utána jövőket nem. A hitelnél a szubjektív nem sokat nyom a latba, egy kicsit emeli az esélyét az igénylőnek, de nem jelentős.

3442. georgina01 (válaszként erre: 3433. - Mucska)
2012. jan. 21. 11:00
Szia! Ez nagyon durva tényleg... nagy ott a kavarás, de én nem hagyom magam hányok az egésztől...feladom a levelet a pszáf-nak gondolkodom azon hogy még mit lehetne tenni, legszívesebben ügyvédet fogadnék és vele intézném, mert minden rendben ment és hazudoztak végig, direkt nem akartak segíteni és húzták hogy ne kaphassak hitelt máshol... mindent el fogok követni hogy valahogy elmenjek tőlük.. neked melyik fiók volt, nekem a kossuth lajos utcai budafokon, hazug brigád..arra én is jó vagyok , hogy fizetgessek nekik..hiába lottózok meg sorsjegyezek nem lesz meg sehogy a pénz...rosszul érzem magam nagyon...szerinted mióta nem ad hitelt az mkb... és akinek adott annak miért nekünk miért nem?? feldobták a papírokat és akinek jól esett az kapott??? nem értem..
3441. bl89 (válaszként erre: 3438. - B4ca0947f4)
2012. jan. 21. 09:14

Szia !


Ez az infó honnan származik ?

Nekem korábban a VB-ben azt mondták, hogy csak akkor adnak ki ilyet amikor már teljesítettem minden folyósítási feltételt...

3440. bl89 (válaszként erre: 3431. - Kissbrigit)
2012. jan. 21. 09:13

Szia !


A VB-nél nem a fiókban bírálják a hiteleket, hanem a központban egységesen. Igy elvileg nincs különbség abban, hogy melyik fiókban adtam be a kérelmet.

Én is november közepén adtam be a kérelmetés 2 nap múlva megvolt az értékbecslés. Azóta viszont semmi csak ígérgetés. Január eleje óta mindennap hívom őket és bemegyek, de a válasz az, hogy a központra várnak.

Te a pozitív döntésedhez képest hány nap múlva szerződtél ?

3439. 117b1693d0 (válaszként erre: 3437. - B4ca0947f4)
2012. jan. 21. 09:07
Te is tudod, hogy vannak objektív és szubjektív elbírálási szempontok. Valószínűleg az utóbbira fognak hivatkozni. Nem gondolom, hogy amikor befogadták a hitelkérelmeket, akkor már tudták, hogy nem fognak kihelyezni, ennyire nem amatőrök.
3438. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3427. - Bl89)
2012. jan. 21. 08:13
Úgy néz ki, hogy elfogadja a dev.hiteles bank azt az igérvényt, hogy a hitelbírálat megtörtént, és ha az ott előírt feltételek teljesítésre kerülnek, akkor megkapod a hitelt. Tehát: ha engedélyezték, akkor kaphatsz hiteligérvényt és nem kell kapkodni a szerződéssel, bejegyzéssel. Persze, ha ezt ilyen feltételekkel tényleg elfogadják a devizahiteles bankok az igérvényt... tapasztalat szerint már az igazolások kiadásánál is voltak "egyéni elképzeléseik":)
3437. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3433. - Mucska)
2012. jan. 21. 08:08
A pszaf nem azért kell, mert nem minősítettek hitelképesnek. Ha az lenne, akkor kértek volna, hogy hozz adóstársat, vagy ilyenek. Itt más a helyzet, ha mindenkit (legalábbis a dec.ben beadottakat ) elutasítottak. Igen, érdemes bejelenteni, ki fogják vizsgálni. Sok embert érintett, és nem a hitelképességükkel volt baj, hanem üzleti szempontok miatt nem adtak már ki több hitelt. Be sem szabadott volna venniük, ha már nem akartak több hitelt kihelyezni.
3436. a-nesz (válaszként erre: 3433. - Mucska)
2012. jan. 21. 08:08
Nem tudsz összeszedni esetleg a családtól ennyit, végtörleszteni és utána felvenni egy jelzáloghitelt, hogy megtudd adni.
3435. a-nesz (válaszként erre: 3433. - Mucska)
2012. jan. 21. 08:06

Nagyon sajnálom:-((én biztos voltam benne, hogy mi is így fogunk járni és végül utolsó pillanatban megkaptuk az mkb-tól a hitelt, ráadásul 10,1-et, úgyhogy nem értem mi alapján válogattak.Már arra is gondoltam, hogy azoknak adták meg, akiknél már a frank hitelnél határon volt a fedezet...pl. nálunk.

Viszont a funda mellett annyiból jó az árfolyamgát, hogy semmi nem fog a gyűjtőszámlára kerülni, tehát 5év múlva nem lesz egy plusz teher a vállatokon.

Ami szívás, hogy piacin fordul be a funda:-(Mikor jár le?

2012. jan. 21. 08:01

Mostanában ezeket a cikkeket kaptam. Mit szóltok hozzá?


[link]


[link]


[link]

3433. mucska (válaszként erre: 3428. - Georgina01)
2012. jan. 21. 07:58

Szia!

HA le kellene irnom a történetemet szóról szóra azt írnám, mint Te.

Mkb, Fundamenta, jól rendesen fizető, egy napot sem csúszó ügyfél....

3.5 millió felvett hitel (most 5.7m) végtörleszte 3.9 amiből a fundi befordult volna, igy 2.2 forint hitel maradt volna.

Eddig jó voltam hogy 50 ezret vonjanak, úgy hogy nem ment rá fizetés, most 24ezerre nem voltam jó 120 ezer netto számlára ment fizetéssel...


Hitegettek, hogy rendben lesz minden az utolsó pillanatig.

MKB nagy kamu, ismerőseim közül senki sem kapta meg a hitelt náluk

PSZÁF: leírod és mi lesz?

Bank szépen végiggörgette a hitelt, és azt mondta nem kapunk. Ebbe nem lehet szerintem belekötni, kitalálták ezt szépen. Ez van, marad a nagy szívás.

3432. Orsy27 (válaszként erre: 3426. - Nestea32)
2012. jan. 21. 07:45
Mi is erre várunk, mert Párom állami cége semmit kölcsönt nem ad, így nincs elég önerőnk. Azt olvastam, hogy az árfolyamgát anyagilag jobban megéri majd, legalábbis pár évig biztosan, aztán 5 év múlva nem tudom, hogy mennyit kell majd fizetnünk. Áprilistól már lehet kérni ezt, nem?
3431. kissbrigit (válaszként erre: 3427. - Bl89)
2012. jan. 21. 07:33
Én is a VB-től veszek fel Ft hitelt. Nov. 17-én adtam bea kérelmet, jan. 05-én szóltak, hogy megkaptam.Egyébként nekem jók a tapasztalataim, bár és egy vidéki városban élek, és a fiók is egy kisebb volumenü.Nekem a kérelem benyújtása után másnap már jött az értékbecslő,és még azon a héten szóltak, hogy kevés a jelzálog fedezet, önerő is kell. És még így is kellett majdnem 2 hónap. Lehet peches vagy és abba a fiókba nagyon sok a kérelem. Nem? Mindenesetre tényleg nagyon dühítő, remélem 01.30-ig lesz pozitív válaszotok.
3430. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3428. - Georgina01)
2012. jan. 21. 06:53
Nem semmi. Az ismerősömnek jött a telefon, hogy megkapták, mehetnek szerződés aláírni, rá néhány percre meg az , hogy elutasítva. Valószínű kész volt már a szerződés is. Nyugodtan tegyél panaszt a pszaf-nél, nem te leszel az első, gondolom, aki az adott bankra panaszt tesz. Kivizsgálják , és hátha valamilyen módon kárpótolnak. A visszamenőleges szabályok megváltoztatása régen nem volt divat, most biztos ugy gondolják, hogyha a nagyok megtehetik, akkor ők is :) Az igénylés napján beadott hitelfeltételeket kellene alkalmazniuk.
3429. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3426. - Nestea32)
2012. jan. 21. 06:46
Igazad van.Az öt éves árfolyamrögzitést már biztos, vagy csak terv az is?
3428. georgina01 (válaszként erre: 3357. - Kanna1234)
2012. jan. 21. 00:34
Szia! Megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem vagyok egyedül ezzel a szemét MKB-val, engem is hitegettek , hogy minden rendben van és megkapom, dec.15-én adtam be a hitelkérelmemet és kérdeztem is hogy nem késő meg ilyenek, de azt mondta az ügyintéző akivel elég jó kapcsolatot alakítottam ki hogy nem persze még beleférek, erre január elején még úgy volt egy pénteki napon, hogy köv.hét szerdán szerződünk, erre hétfőn még semmi és hívtam hogy mi van erre közölte, hogy szombaton mindenkinek be kellett jönni és változtattak a szabályokon és nem kaphatok ft hitelt... én is jó ügyfél vagyok, rendesen fizetek, és fundamentás is tehát most cseszhetem a megtakarításomat is mert nem 180-as hanem kb 260-as árfolyamon számítják majd be... a guta megütött, írtam panaszleveleket és csak annyi jött mint neked,,, jártam bent fiókvezető stb.. de mindhiába mindenki csak nézett.. most azt tervezem hogy jöv.héten ezt is leírom a pszáf-nek lehet hogy semmit sem érek, de miattuk lemaradtam mert már csak az otp-adott hitelt és kifutottam volna meg ott nem hinném hogy megfeleltem volna, na meg már 16%thm volt... nagyon pofára estem és legszívesebben beperelném őket ezért a szemét húzásért ezt nem érdemeljük... kíváncsi vagyok hogy hányan kaptak hitelt és melyik fiókban.... gratula nekik de tényleg én meg nem tudom de mindig ilyen rosszul járok....
3427. bl89
2012. jan. 20. 22:26

Sziasztok! Devizahitel végtörlesztésben vagyok. Egy másik banknál akarom kiváltani a hitelemet. A hitelkérelmemet ez a bizonyos bank novemberben fogadta be és a mai napig nem tudta elvégezni a hitelbírálatot. Kb. 1 hónapja mindennap hívom az ügyintézőt, aki a központra hivatkozva azt mondja, hogy ő is csak várja a döntést. Még hitelszerződést kellene kötni+plusz utána a folyósítása feltételeket teljesíteni. És mindezt január 30-ig, hogy azt a bizonyos ígérvényt be lehessen mutatni a jelenlegi bankomnál.


Van még valaki akinél 2 hónap alatt a hitelbírálat nem tudott megtörténni (VB-ről van szó) ?

3426. Nestea32 (válaszként erre: 3425. - B4ca0947f4)
2012. jan. 20. 20:55

Nem hiszem, mert ezt a pénzt most kell(ene) odaadni, nem évvégén. A bevételek meg vagy realizálódnak vagy sem:)


Amúgy, ez megint egy hülyeség. Melyik állami cégnek, állig szervnek van szabad pénze??? Az én állami cégemnek biztos nincs.

De még ha lenne is, sztem amit adnak, azzal nem sok mindenki menne sokra ma már. 1 gyermek után 4,5 mFt? Vagy 30-40% önerő? Akinek volt önereje az már átváltotta a hitelét Ft hitelre (ha máskor nem, de a héten biztos), akinek nincs önereje az meg kiesik.

Neszesemmifogdmegjól!


én még mindig az 5 éves, májusi árfolyamrögzítést javaslom azoknak, akik eddig nem váltották át a devhitelüket.

3425. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3424. - Karmolka)
2012. jan. 20. 20:07
Igen, nekem nincs deviza vagy forinthitelem, de munkáltatói kamatmentest én is szeretnék:)Ki nem? Biztos találnék a lakásomon felújítani valót vagy éppen vásárolnék... De nálunk nincs rá esély, és én nem sajnálom azoktól, akik kaphatnak, van most elég bajuk a dev.hiteleseknek... bár van a forinthiteleseknek is, sőt annak sem könnyű, akinek nincs hitele. Kormány szinten a munkáltatóit nem írhatják elő, csak akkor, ha adnak pénzt is hozzá,az meg nincs, ezt ők is tudják. Reméljük nem helyi adók emelésével és a rendszámtáblák, valamint a forgalmi engedély cseréjével akarják ezt a pénzt megszerezni az önkormányzatoknak.
3424. Karmolka (válaszként erre: 3421. - A-nesz)
2012. jan. 20. 19:49
Igazságtalan dolog ebbe a hitel témába a munkáltatót bármi módon belekeverni.Dolgozunk, a munkánkért értékeljenek a munkahelyen, ne azért, mert hitelünk van. Akinek nincs hitele, azok is dolgoznak és ez méginkább megosztja a népeket, legyen az magánszféra v. közszféra...
2012. jan. 20. 19:41
Én még nem tapasztaltam, hogy valaki a környezetemben irigykedett volna... szerintem senki nem veszi komolyan. Elég nagy lálátásom van a városi költségvetésre, hát ebbe biztos , hogy nem fér bele egy fillér sem, hogy kamatmentes hitelként kiadják. Azt hittem valami központ alapból szándékoznak adni a közalkalmazottaknak, de ez sem. Most, egy héttel a végtörl. határideje előtt sok közalk. nem tudja mit lépjen, intézze a forinthitelt vagy ne.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook