Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3812. R75
2012. febr. 19. 14:57
Megtörtént pénteken az átutalás, de úgy vettem észre, hogy maradt 14ezer forintnyi zárolt összeg a számlámon, gondolom anno ennyivel többet tettünk rá... erről idővel leveszik a zárolást, vagy szóljak az ügyintézőnek, hogy szedje le???
3811. bigris (válaszként erre: 3809. - Misz)
2012. febr. 18. 20:30

Köszi!


Nálam egy kicsit más a helyzet. Nekem kiküldték a tartozáskimutatást, hogy január 30-ig (a végtörlesztés értéknapja) mennyi kamat, tőke és kezelési költségnek kell a hitelszámlámon lenni. Az én bankom nem kérte, hogy fizessem még be a februári részletet, se kauciót se semmit. A januárit meg kellett fizessem, de az rendben is van. Felhívtam az ügyfélszolgálatot (többször is), hogy biztos ennyit kell fizetni, lesz-e még valami plusz amit esetleg fizetni kell- a válasz az volt, hogy nem, ami a tartozáskimutatáson szerepel, azt az összeget kell megfizetni jan. 30-ig. Miután a pénz megérkezett a hitelszámlámra, többször megkérdeztem, elég-e az összeg, mindig azt mondták, hogy Óóóóó még több is mint ami kell. Január 30. után minden nap néztem a számlámat, hogy visszajött-e már a többlet, amit a számlára utaltam, többször felhívtam őket, hogy megtörtént-e végtörlesztés. Az ügyfélszolgálatosok csak sajnálkoztak, hogy még nem, de nem tudják miért nem.... Míg végre most szerdán az egyik kinyögte, hogy majd ha letelik a végtörlesztési kérelmem benyújtásától számított 60 nap. Mivel tök mindegy, hogy én milyen értéknapot jelöltem, meg, ők elvileg az értéknappal zárják a számlát, de csak február végén. Illetve az egyik azt mondta, hogy azzal a nappal zárják a számlát amikor beérkezett a pénz, a kettő azt, hogy az értéknappal, a harmadik már nem mondott semmit sem. Felírtam minden telefonbeszélgetés időpontját, és hogy mit mondtak az ügyfélszolgálatosok, hogy szükség esetén utólag visszakerestethetők legyenek a beszélgetések. (Nehogy utólag azzal próbálkozzanak trükközni, hogy a februárit nem fizettem be.) Nem hinném, hogy próbálkoznak, de a kisördög nem alszik. Sajna nincs arra keret, hogy két helyre fizessek törlesztőt egy hónapban úgy, hogy esetleg hónapok múlva kamatok nélkül kapom vissza a többletként befizetett pénzemet. Ez az egyik. A másik, hogy nem a saját pénzemből törlesztettem, és a szerződés szerint feb. 29-ig kezemben kellene lennie a hitel lezárásáról szóló és a jelzálog bejegyzés törléséhez szükséges papíroknak, különben visszakövetelhetik tőlem a pénzt.

3810. misz (válaszként erre: 3808. - Karmolka)
2012. febr. 17. 20:47

Köszi szépen a pontos infót. Hétfőn majd intézkedünk ez ügyben.

Hihetetlen, hogy képtelenek normálisan tájékoztatni az embert! Ha nem mentek, Ti sem tudtok meg semmit.


Az lebeg a szemem előtt, hogy a nehezén már túl vagyunk, és egyszer ennek a végjátéknak is véget kell érnie.

Köszi még egyszer, majd megírom mire jutottunk.

3809. misz (válaszként erre: 3804. - Bigris)
2012. febr. 17. 20:44

Nekem annó azt mondták, azért kell a januári és februári törlesztőt is befizetni - függetlenül a végtörlesztés időpontjától -, mert decemberben a végelszámolást úgy kalkulálták ki, hogy ez a két törlesztő részlet is benne van.

A biztonsági tartalékot pedig azért kérik, ha valaki mégsem fizetné be ezeket. Ebből kifolyólag, ha valaki befizeti a részleteket, akkor a teljes biztonsági tartalékot visszautalják a CHFhitel lezárásának napján (ami az utolsó fillér beérkezésének napja). Ha pedig valaki nem fizeti be a 2 részletet, akkor azokat levonják a biztonsági tartalékból; és ha marad valami, akkor azt visszautalják, ha meg nem, akkor nincs visszautalás.


Megkérdeztük a PSZÁF-et mindkét dologról, azt mondták szabályos, nem lehet bele kötni. Annyit javasoltak, hogy a rögzítős ügyfélszolgálaton mondassuk ki ezeket, mert ha később mégsem stimmel a visszautalással valami, akkor ezt kötelesek kiadni és fel lehet használni az ügyben.

3808. Karmolka (válaszként erre: 3800. - Misz)
2012. febr. 17. 18:50
Szia!Szóval január 10-én volt a végtörlesztés. A Földhivatalban ma azt mondták, hogy február 2-án iktatták a BB által beadott törlési ill. Ft hitel bejegyzési kérelmet. A jövő hét végén postai úton is megkapjuk,nincs akadálya a bejegyzésnek, ügyintézés alatt van.Szóval ennyi idő, ha a Bank csinálja magának - közvetlenül megkeresve a Földhivatalt -sürgetés nélkül.Mi erről papírt csak ma láttunk, a Földhivatalban. Viszont: Január 27-i keltezéssel kaptunk (kb. két hete) egy fénymásolt értesítést a jelzálogkölcsön megszüntetéséről, amit a Biztosítóhoz címeztek a lakásbiztosítás "átengedményezéséhez". Az BÉKÉSCSABÁRÓL jött, BB Operációs Központ 5600 Békéscsaba, Andrássy út 37-43. Telefon: 1/450-7790 fax: 1/450-8558 van a fejlécben. Úgy látom, ezek a pesti számaik. Írjál nekik faxot, hátha kaptok választ.Sok sikert!
3807. R75 (válaszként erre: 3806. - Bigris)
2012. febr. 17. 13:39
Megkérdeztem, nemsokára le is szedik a pénzt :-)))))
3806. bigris (válaszként erre: 3805. - R75)
2012. febr. 17. 13:30

Szerintem kérdezd meg a bankot.


Az én bankomnál nem gyűjtőszámlára kellett utalni a pénzt, hanem a hitelszámlára.

3805. R75
2012. febr. 17. 13:22
Most kaptam 2millió ft-ot.. legalábbis a telefonomra jött egy sms... ez az a pénz, amit a technikai számlára utaltam.. ez most miért jött ide hozzám? Innen szedik le az összes pénzt? Vagy hogy működik ez?
3804. bigris (válaszként erre: 3803. - R75)
2012. febr. 17. 12:38

Azt hiszem az egyik Fbkos fórumon olvastam,hogy a Ptk 292.§ (2) bek. szerint ha előbb történik a befizetés és az adós jelzi a banknak, hogy ott a pénz, akkor kuya kötelességük lenne a pénz beérkezésének napjával lezárni a hitelt, + amint a végtörlesztési feltételek teljesülnek (a pénz a számlán), 8 napon belül kiküldeni a papírokat. Jó, láttam, az előző hozzászólásokból, hogy ez bankok többségénél nem így működik.

A bátyám is végtörlesztett egy másik banknál, ott annyi különbséggel, hogy jan. 10-e volt az értéknap, jan. 5-én ott volt a pénz, neki nem kellett a pénz beérkezéséről értesíteni a bankot, jan. 5-vel lezárták a hitelét és azonnal visszautalták a többlet befizetést. Három napon belül kapott egy hitelzárásról szóló értesítést. Az igaz, hogy a jelzálog törléséhez szükséges papírokat nem kapta még meg, ő most azért küzd.


Nekem még mindig aziránt vannak kétségeim, hogy kérhetik-e tőlem a februári törlesztőt. Szerintem nem, de az ördög sohasem alszik.

3803. R75 (válaszként erre: 3802. - Bigris)
2012. febr. 17. 12:17
Bigris, megértem amit írsz.. én ugyanúgy várok... de a 60naphoz még van 2hetük :-(((((((
3802. bigris
2012. febr. 17. 12:16

Sziasztok!


Nekem január 30. volt alapból a végtörlesztés értéknapja, január 15. óta csücsül a pénz a hitelszámlámon, ahová kérte a bank, azóta sem történt meg a végtörlesztés, nem zárták le a hitelszámlámat és nem utalták vissza a többletet. Azóta naponta hivogatom őket, három levelet küldtem nekik, de csak annyit válaszoltak az egyikre, hogy továbbították a levelemet az illetékes osztálynak. Az ügyfélszolgálatos szerint minden rendben van, de a végtörlesztési kérelem benyújtásától számított 60 napjuk van arra, hogy lezárják a számlámat, és ez feb. végén fog lejárni, addig ne is számítsak arra, hogy lezárják a számlámat. Közben kijött az értesítés a februári esedékes törlesztőrészletről.


Az ügyfélszolgálat azt a tájékoztatást adta, hogy ezt már ne fizessem be, de írásba adni nem hajlandók. (Igaz, remélhetőleg meglesz a hangfelvétel, ha probléma lenne abból, hogy februárra nyilván már nem fizettem nekik semmit.)


"Enyhén dühítő", hogy több, mint egy hónapja ülnek a pénzemen, a többlet (amit a biztonság kedvéért fizettem be a hitelszámlára)is náluk kamatozik, az új törlesztő ketyeg, és nem tudom lezárni végre ezt az ügyet.


Van még valakinek ilyen problémája, esetleg valami megoldási javaslat erre?

3801. misz (válaszként erre: 3798. - Kisindigo)
2012. febr. 17. 08:51

Gratulálok a sikeres végtörlsztéshez! :)

Elvileg semmi teendő nincs most már a régi hitellel.


Mi annyit csináltunk, hogy felhívtuk a pesti központi számot, hogy megtudjuk beérkezett-e a pénz és hogy lezárták-e a régi hitelt. Megkérdeztük, kell-e még valamit tennünk. Azt mondták, várni kell a törlési engedélyt, azzal be kell menni a Földhivatalba, és vége. Azért hívtuk fel őket, mert a hívást rögzítik, és a PSZÁF-től azt az infót kaptuk, hogy jó ezt így megcsinálni. Azért, mert ha valami gubanc van, akkor ezt a feltételt kötelesek kiadni, és így bizonythatjuk, hogy mi megkérdeztük és milyen információkat kaptunk. Szóval, olyan biztonsági háló féle. Reméljük nem lesz rá szükség.


A biztonsági tartalékot már aznap a BB-s folyószámlára utalták, amelyik napon a régi hitelt lezárták. De csak a számla tulajdonosa veheti fel a pénzt.

Nekünk annyi jött közbe, hogy a nagyon tájékozott ügyintéző nem engedte 10-éig kivenni, merthogy "nagyon bonyorult az ügymenet" és nem tudta, hogy az utolsó törlesztési napon (10-én) akar-e még a bank levenni valamit. Úgyhogy megvártuk, és utána 1000Ft kivételével teljes összeget kivehette a férjem.

Az 1000Ft a számla megszüntetéséhez kell majd. De a számlát nem lehet megszüntetni, majd csak akkor, ha a törlési engedély megérkezik.

Úgyhogy várjuk a törlési engedélyt, hogy megszüntethessük a számlát és elintézhessük a Földhivatalt. És ha ez megtörténik tényleg VÉGE! :)

3800. misz (válaszként erre: 3799. - Karmolka)
2012. febr. 17. 08:35

Mi tudtunk a hitelbe fizetni, mert decemberben járt le az LTP-nk. És alig várom a márciust, amikor a 119 helyett már csak 65ezer megy hiteltörlesztésre. :)

Nekünk a BB nem adott hitelt, hiába volt ott a régi hitelünk. Mi ist azt a konstrukciót szerettük volna, mint a tiétek. Állítólag az most a legjobb. Reméljük tényleg jól jártok vele, és könnyebb lesz az élet. :)

Várom a híreket a Földhivatalból, mert nekünk sem jött még a törlési engedély.

3799. Karmolka (válaszként erre: 3797. - Misz)
2012. febr. 16. 22:15
Gratula!A fő, hogy túl vagytok TI IS ezen a devizás szenvedésen.Lassan felszabadulok én is. Azért tény, hogy most 10-én azért jobban esett a 106, mint egy hónapja a 128 ezer. Nekünk bankon belül maradt a hitelünk, Egyenlítő hitelt adott a BB. Innentől lehet pakolni "élére" a bankókat a bankszámlán, mert lényegében annyival kevesebb a hitel, amennyit megtakarításként a számlán tartunk.Holnap beszámolok,hogy mire jutottam a Földhivatalban.
3798. kisindigo
2012. febr. 16. 20:31

Sziasztok!


Végre nálunk is utalt a forinthiteles bank a BB-s számlára. Úgyhogy elvileg ma végtörlesztettünk.

Aki BB-s tud nekem infóval szolgálni, hogy kell-e még valamilyen nyilatkozatot tenni a BB-nél, hogy ott van az egész összeg a számlán és megtörtént a végtörlesztés?

Vagy csak várjuk a törlési nyilatkozatot?

Mikor fogjuk visszakapni a biztonsági tartalákot?


Köszi, Indigo

3797. misz (válaszként erre: 3796. - Karmolka)
2012. febr. 16. 17:12

Akkor mi még "nagyon időben vagyunk". :((


Viszont van jóhír is! :))) Ma kiadták a biztonsági tartalékot!!!! :)))) Úgy örülök!!! :))))

Most már tényleg csak a törlési engedély hiánya köt a BB-hoz.


Leírod majd, mit mondtak? Köszi. Szép estét kívánok! :)

3796. Karmolka (válaszként erre: 3791. - Misz)
2012. febr. 16. 13:52
Én január 10-én végtörlesztettem a BB-nál és ott van a Ft hitelem is. A mai napig nem jött meg a törlési engedély.Holnap bemegyek Földhivatalba, megnézem, hogy esetleg törölték-e már a CHF-et, mert lehet, hogy a bank intézte magának (érdeke volt).Ha nem, megyek és kikérem a törlési engedélyt.
3795. Tide_
2012. febr. 15. 21:20
Sziasztok, en is visszatertem a 25 napos kis utamrol ami tokeletesen sikerult :) persze 10-en meg nekem is levontak a chf hitelt, pedig a ft hitel es az onero mar elotte a gyujtoszamlan volt es igen, nekem se utakja vissza az mkb a sajat penzem, kifogasok lasd lent a hozzaszolasaitokban, de meg olyat is mondtak hogy lehet a ft hutelt nyujto banktol be fognak kerni egy nyilatkozatot hogyan kezeljek az EN penzemet. Annyira szanalmas mar ez az egesz, meghogy ingyenes vegtorlesztes hat szerintem legalabb harom kiloba kerult ha nem tobbe meg ugyis hogy a vb-nal voltak akciok (nincs folyjut, visszakapom a kj es ertbecslo dijat...) Draga "mulatsag" ez es meg ugyanennyi idegeskedes, stressz, aztan ha megvagyunk akkor majd hirtelen meg jobban emelkednek a kamatok :P
3794. a-nesz (válaszként erre: 3787. - Mrg13)
2012. febr. 15. 16:39
Mind a két hitel mkb-s, a kiváltandó és a forint hitel is, hetek óta megjelent a netbankban is a forint hitel keret, de még azóta sem váltották át. Addig is minden napra kamatot számolnak a fennálló svájci frank hitelre:-(
3793. mrg13
2012. febr. 15. 14:19
rákérdeztem, hogy a közel egy hónapra fizetnek-e kamatot, hogy az én pénzem használják és felháborodott nevetéssel közölték velem, hogy nem... Mai világban, amikor július 1-től a bankok közötti átutalás is napon belül le lesz könyvelve, nem tudják megoldani, hogy egy tételt visszautaljanak... van akinek ez egy havi fizetést jelenthet...
3792. misz (válaszként erre: 3788. - Kanna1234)
2012. febr. 15. 13:26

Úgy látom hasonló cipőben járunk. Nekünk is átment az életbiztosítás visszavásárlási összege 7-én, de mi sem kaptuk vissza még a biztosítási értéket. Sőt, mi még a törlésről sem kaptunk papírt.

Vérlázító, mi mindent megtehetnek, és mi meg csak várhatunk és magunkban dühönghetünk. :((

3791. misz
2012. febr. 15. 12:49

Sziasztok!

Múlt héten hétfőn az ING átutalta az utolsó tételt is a Budapest Banknak, és szerdán azt mondták a telefonban, hogy lezárták a számlát, postán a levél. Hú, de nagyon örültünk! :)

Úgy terveztem, másnap megjön a levél, elintézzük a földhivatalt és nagy boldogan újságolom majd, hogy vége. De persze nem így lett.

Úgy volt, hogy a férjem, már aznap kiveheti a biztonsági tartalékot, amit visszautaltak, de aztán mégse engedték. Azt kérték, várjuk meg a 10-ét, mert "nem tudják" és "nagyon bonyorut" a dolog!!!!

Azóta várjuk, hogy "egyszerű" legyen meg "tudják". És azóta várjuk a papírt a törlésről, hogy mehessünk a földhivatalba. Hát itt tartunk.

Megint csak várunk.. várunk...

3790. kanna1234
2012. febr. 15. 12:39
Meg még bunkó is volt az itteni ügyintéző, jó hogy nem itt intéztük a végtörlesztést, hanem ahol anno felvettük. És most már tényleg ne mondja nekem senki, hogy szegényeknek mennyi dolguk van, mert egy árva lélek nem volt a fiókban és a hiteles ügyintéző is csak ücsörgött ott.
3789. R75
2012. febr. 15. 12:37

Naná, hogy ma levonták még a 60ezret, mármint az előző hitelt... a k.anyjukat...


Az én pénzem (2,5M forint) dec.27e óta ott van náluk... azaz majdnem 2hónapja ülnek rajta... :_((( mi a fene tart ennyi ideig???

3788. kanna1234 (válaszként erre: 3778. - Mrg13)
2012. febr. 15. 12:35
Ez minket is érdekelne. Jan. 20-án ott volt az össz önerő az MKBnál, 24-én beérkezett hozzájuk az életbiztosítás összege is, szóval megtörtént a végtörlesztés. Törlési engedélyt már megvan, de pénzt mi sem kaptuk még vissza. Tegnap az itteni MKBnál voltunk bent (férjemnek felmondtuk az MKBs számlát, meg sem kérdezték hogy miért), kérdeztem mikor kapjuk meg a pénzt. Azt mondta a hiteles ügyintéző, hogy a központból intézik és sok dolguk van és nem érnek rá a visszautalásokat intézni, mert a végtörlesztéseket intézik, akiknek a visszautalásokat is kell. Február végén KEZDIK EL a visszautalásokat. Mondtam, hogy a hiteles ügyintézőnk (másik fiók) azt mondta, hogy pár nap és visszautalják a pénzt. Ez itt meg felháborodott, hogy miért mondott ilyen "butaságot"? Kedves emberek, de ha nekünk nem lett volna ott a végtörlesztés jan. 30-án, akkor mi buktunk volna mindent. Arról nem is beszélve, hogy kamatot tuti nem fizetnek egy forintot sem, de ők minden napért felszámoltak volna, ha a törlesztőrészetben késtünk volna. Kicsit már kiborult a bili is nálam, mert lenne egy villanyszámla, amit mondjuk be kéne fizetni, szóval nem ártana, ha visszakapnánk a pénzünket.
3787. mrg13 (válaszként erre: 3784. - A-nesz)
2012. febr. 15. 09:31
tőlük veszel fel huf hitelt kiváltásra, és annak ellenére nem utaltak még, hogy mindent bemutattatok???
3786. oszy11 (válaszként erre: 3783. - Mrg13)
2012. febr. 15. 08:31
Én is a 8 napot emlegettem nekik, a weboldalukon is szerepel, de nem nagyon érdekelte őket, lett belőle 17. Azt megköszönöm, ha elküldöd a szöveget, küldtem neked privát üzenetet.
3785. R75 (válaszként erre: 3784. - A-nesz)
2012. febr. 15. 08:24
a-nesz, kezet foghatunk, csak ez erste... nekünk 29én fog lejárni a 60nap..
3784. a-nesz
2012. febr. 15. 08:00
Mi is az mkb-re várunk. Régesrég aláírtuk a szerződést és teljesítettük a folyósítási feltételeket.10-én még svájci frank hitelt vontak, 24-én pedig lejár a 60 nap úgyhogy nem tudom mire várnak, már lehúztak rólunk minden bőrt:-(
3783. mrg13 (válaszként erre: 3781. - Oszy11)
2012. febr. 14. 16:12
Mkb: januar vegen hitegettek,hogy valami osszesitett utalas van ho vegen, es akkor kapok penzt. Februar 3-an sem volt penz, akkor mar azzal hitegettek, hogy majd.. nem tudjak... kozpont intezi... Feladtam a levelet penteken,kedden szamlamon volt a penz, masik banknal levo szamlamon. Ha kell elkuldom a szoveget, egy probat meger. Amugy tv. alapjan 8 napjuk van a torlesi engedelyre,tehat azontul jogszabalyt szegnek, a penz meg nem az ovek. Ha erre a felszolitasra nem fizetnek, 8 nap utan jogos a felszamolasi eljaras inditasa. De papirod mindenrol legyen, datumokkal, stb.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook