Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! fórum

Végtörlesztés rögzített árfolyamon?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
3392. Levédia
2012. jan. 19. 18:58
Üdv mindenkinek, Raiffeisen Bankkal küzdeni kell ahhoz, hogy az ember kiszáljon a hitelből, ahány ügyintéző annyi féle téves információ, tavaly sikerült kifizetni a kért összeget, de a mai napig nem kaptam törlés igazolást, már a 4. összeg amit meghatároznak, hogy mi a vége. A lényeg, hogy ahogy telnek a napok az általam befizetett összeget nem könyvelték le 5 napon belül ahogy igérték, hanem minden nap a tőkére kivetített kamatokat számítják fel, sőtt a törlesztő részletemet is levonták december hónapra, ez egy nagyon inkorekt pénzintézet minden forumon leírom, hogy milyen piszkos munkát végeznek, hazudoznak, a felelősök letagadják magukat, mindenkit óva intek ettől a pénzintézettől. Természetesen kártérítési pert fogok indítani csak egyszer kapjam meg végre a papírjaimat!!!!Ha én ezt a pénzt az 59.napon fizettem volna be nekik akkor kb. 50-60.000.-ft-ot kamatozott volna nekem ezzel szemben hétfőtől szerdáig ők számoltak elt 7.000.-ft-ot pluszba. Nagyon dühös vagyok, mert az én pénzemből élősködnek!!!!!!
3391. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3389. - Kati790905)
2012. jan. 19. 18:55
Sajnos , ha a végtörlesztési határidő a 26, akkor nincs mód már újabb időpont kérésére, úgy tudom. Be kell törleszteni, vagy elestek a lehetőségtől.
3390. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3388. - Röszi)
2012. jan. 19. 18:52
Próbáld meg, beszélj a tksz-es ügyintézővel, hogy utánaérdeklődtél, és a földhivatal bejegyzi széljegyként az ő jelzálogjogukat, és utána folyósíthatnak. Aztán az otp kiadja a törlést, kb. akkorra jön meg a hiánypótlási felhívás a földhivataltól, aztán te beviszed és ők már postázhatják is. Szépen működik, akár melyik részében, a pesti és a vidéki földhivataloknál is. Az OTP ha nem adja meg, akkor igérvényt sem kaphatsz? Ez azért gáz. Valahogy rá kellene vezetni őket, hogy ne legyenek ennyire "fafejűek", nézzenek utána, kérdezzenek meg másik takarékokat, és akkor hátha...
2012. jan. 19. 17:57

sziasztok, szeretnék gyors tanácsot kérni, előre is nagyon szépen köszönöm!

k and h-nál vagyunk. január 26 a végtörlesztési határidőnk, mi a teendőnk, mi történik ezután? ügyfélszolgálat közölte, menjek be a bankba.

3388. röszi (válaszként erre: 3177. - B4ca0947f4)
2012. jan. 19. 17:16
Tanácsot kérek, mivel az otpsek mint írtad húzzák az időt. Naponta hívom őket, és 9 nap kellett ahhoz, hogy 190 km távolságból beérkezzen BP-re az anyagom, amit szkennelni kellett, de nagyon leterheltek és az én ügyem csepp a .... Úgy adják elő a sajnálkozásukat, mintha nem is a bankok rövidítették volna le a határidőket és etetni, takarózni akarnak ezzel a 30 napos ügyintézési határidővel. A tak.szövnél meg hiába érvelek azzal amit írtatok, ők kötik magukat ahhoz, hogy csak az otp hozzájáruló nyilatkozata esetén köthetem velük a szerződést, de még csak az ígérvényt se tudnak adni jan. 30-ig, ha nem kapom meg addigra ezt a papírt. Ez is mutatja, hogy az otp ott tesz keresztbe ahol, ameddig eltűri a kormány és a PSZÁF, még a hitelképes adósnál is, csak azért hogy nem tudjon szabadulni a "devizafogságból". Arra nem gondolnak, hogy annyira túlfeszítik a húrt, hogy a vonzzák magukhoz beperlők egyre nagyobb táborát. Persze, jelentem a PSZÁF-nek is ezt az anomáliát, de azzal még nem leszek kint a vízből. Javaslat?
3387. MNUSZ
2012. jan. 19. 17:04

Két számjegyű jegybanki alapkamat? :(


"Jelenleg 7 százalékos a hazai jegybanki alapkamat, de csak elvétve vannak olyan vélemények, amely szerint ez tartós maradhat. (...) Ha ez tényleg így lesz, akkor a kamatpálya is 7,5 százalékon tetőzhet, majd az év közepétől egy mérsékelt konszolidáció követheti és év végére 6-6,5 százalékon landolhat az alapkamat. A vészforgatókönyveket azonban még senki sem tudja biztosan kizárni, márpedig azokban két számjegyű ráták szerepelnek."


[link]

3386. R75 (válaszként erre: 3384. - Anita028)
2012. jan. 19. 13:40
Nem, Erste.
3385. anita028 (válaszként erre: 3380. - Nagyj11)
2012. jan. 19. 13:30
Mi azért nem őket választottuk, mert kértek önrészt. Én a helyedben sűrűbben hívnám őket..Akár naponta is...Már elég sokat kotlanak a papírokon...ennyi idő alatt 100 tucat tojást tojna egy tyúk...:-))) Kitartást kívánok mindenkinek, aki még nincs egyenes zöld úton.
3384. anita028 (válaszként erre: 3382. - R75)
2012. jan. 19. 13:28

Te is Unicredit-től kaptad a hitelt végtörlesztésre?

Az értékbecslő számlát már megkaptuk dec. 31-én...Unicredit-nek szól, elvileg a közjegyzői számlát holnap kapjuk meg. Mikor a papírokat beadtuk, és kértük a kalkulációt írásban is megerősítették, hogy induló költségek nélküli a hitelfelvétel. Amit fizetni kell majd, az a földhivatali díj új bejegyzése. Az értékbecslő 30e volt, a 7,1m a közjegyző kb. 30e lesz! De majd holnap este hozom a friss infókat. És megpróbálom azt is megtudni végre, hogy mennyire értékelték a házunkat. :-)

3383. kanna1234 (válaszként erre: 3380. - Nagyj11)
2012. jan. 19. 11:38

Mi nem a CIBnél voltunk és megnéztem nem törvényileg előírt, hanem a bank üzletszabályzatában van benne, hogy 30 nap az elbírálás, ha ettől hosszabb, akkor erről tájékoztatnak, mikor beadod a kérelmet.

Próbálj utána érdeklődni, hogy a CIBnél mennyi. Legrosszabb esetben hívogasd naponta az ügyintézőt, akkor azért elég gyorsan meg szokot lenni, akár mi is van.

3382. R75 (válaszként erre: 3377. - Anita028)
2012. jan. 19. 11:33

Tényleg????? Hmm.. nekem ilyet nem mondtak...

nem elég, hogy 30e az értékbecslő, aztán 40 a közjegyzőnek és még a földhivatal is 12e.. és ugye ezt már 5éve egyszer végigjátszottam :-((((((((((

3381. 117b1693d0 (válaszként erre: 3377. - Anita028)
2012. jan. 19. 11:28

Nekünk nem kellett értékbecslő, felhasználták a 3 évvel ezelőtti adatokat. :)

A közjegyzőt mi fizettük (50e).

3380. nagyj11
2012. jan. 19. 11:19
Van valaki, aki a Cib banktól kapott hitelt? Mi november 25-én adtuk be, de még mindig nem bírálták el.
3379. fe80e17aca (válaszként erre: 3365. - Xovak)
2012. jan. 19. 11:07

...bizonyos szempontból már 'vén' rókának számítok, ezért is merek erre válaszolni...

-elutasítást írásban kérni...

-PSZÁF felé való közlés- leírás...

-Ügyvéd segítségét igénybe venni...


(más ötletem nincs)


Sok sikert!!!!!- s szerencse is kell hozzá -()

3378. kanna1234 (válaszként erre: 3365. - Xovak)
2012. jan. 19. 10:49

Ez nagyon durva. Tényleg ilyenkor már hova menjen az ember???

Mi háromszor voltunk bent és kértünk különböző összegekre ajánlatot, mert nem tudtuk pontosan mennyi pénz jön össze a családtól, nekünk is azt mondták minden okés (fizu, ingatlan egyebek). De a hitelkérelmet is beadtuk még novemberben. Gyorsított eljárás lett volna, mert ugye minden papír náluk megvolt (értékbecslés stb.).

Mikor adtátok be a kérelmet? Mert azt hiszem törvény szerint 30 nap alatt kell elbírálni a kérelmet, de ez nem biztos.

Szerintem próbáljátok meg a Vollksbankot mindenképp, annyit mindenképp megér, jan 30-ig semmi sem késő.

Veresegyházi takszövet is meg lehet próbálni, mi is jártunk ott, bár minket vissza sem hívott az ügyintéző nő (de ez egy más történet), de ott még helyeznek ki hitelt (ha jól tudom), talán egy ígérvényt ki lehet csikarni belőlük.

Viszont ha a Vollksbank nem is ad, de fizettetek az értékbecslésért mondjuk, akkor kérd ki az értékbecslést és egyből azzal menj máshova, hátha elfogadják.

Budapesttől jóval messzebbi takszöveknél érdemes próbálkozni még, csak ott nem tudom mennyire lassú az ügyintézés.

PannonTakarékokban jártunk mi még karácsony előtt, de már akkor sem fogadtak be hitelkérelmeket.

3377. anita028
2012. jan. 19. 10:20
Remélem holnap minden rendben lesz! 11-re megyünk a bankba, aztán 12-re át a közjegyzőhöz. Nálunk a közjegyzőt és az értékbecslőt a bank folyósítás után visszatéríti. :-) (Remélem) CIB-nél anno estünk már pofára e miatt...
3376. anita028 (válaszként erre: 3365. - Xovak)
2012. jan. 19. 10:19
vagy esetleg még megoldás lehet, ha valamelyik ismerőstől, munkáltató...stb kölcsönkéred és akkor ráérsz a hitel keresgélni a bankoknál...és tuti végtörlesztettél.
3375. anita028 (válaszként erre: 3365. - Xovak)
2012. jan. 19. 10:17
Esetleg még próbálhatod az Unicredit-et is! De nagyon pici fiókját, ahol nincs nagy mozgás. Ott még talán van esély. Náluk gyorsan mentek az ügyintézési dolgok...én a papírjainkat karácsony előtt adtam le és múlt hét pénteken hívtak, hogy pozitív, holnap megyünk aláírni...és jövő héten már folyósítani akarnak. Szóval ők nem pöcsörésznek! Amúgy ez a fiók is egy picike fiók a körúton.
3374. MNUSZ (válaszként erre: 3370. - B4ca0947f4)
2012. jan. 19. 09:15

A mai friss cikkben sajnos ez van:


"Ráadásul a bankok, legutóbb az OTP is lényegében felfüggesztették a végtörlesztéshez kínált forinthitelek folyósítását. Ez végleg becsukta a kaput azok előtt, akik jó ideje nem adták le hitelkérelmüket valamelyik banknál."


Még talán valamelyik Takarékszövetkezet, valahol eldugva vidéken esetleg még ad... nem tudom, igazából már tényleg csak Takszövöket érdemes megkeresni ez ügyben!

3373. MNUSZ
2012. jan. 19. 09:11

Legfrissebb hír közszférások ügyében:


"Ha az ígéretnek megfelelően a héten lesz is kormánydöntés az ügyben, legfeljebb csak azok reménykedhetnek a kamattámogatásban, akik a hitelfelvétel legutolsó szakaszánál tartanak, tehát nagyjából már csak a hitelfolyósításra várnak."


Teljes cikk: [link]

3372. a-nesz (válaszként erre: 3371. - 117b1693d0)
2012. jan. 19. 09:11

Köszi, köszi, akár lehetett volna jó is:-)

Igen egy párat felhívok mindjárt a környékből.

3371. 117b1693d0 (válaszként erre: 3369. - A-nesz)
2012. jan. 19. 07:18

Gondoltam, de azért leírtam, ki tudja...


Egyébként a neten válogathatsz a közjegyzők között, én is úgy szoktam, ha nem kapok megfelelő időpontot.

3370. b4ca0947f4 (válaszként erre: 3365. - Xovak)
2012. jan. 19. 06:41

Vajon hányan jártak így az országban?


Próbáld meg valamelyik Takaréknál... Veresegyház pest környéke , úgye? melyiket is dícsérték ott? Talán a pannontakarékot... nem tudom fogad-e még be. Nincs más ingatlanfedezet? akkor lehetne sima jelzáloghitel amivel kiváltanátok.

3369. a-nesz (válaszként erre: 3368. - 117b1693d0)
2012. jan. 19. 06:15
Köszi, ezek nekünk nagyon kiesnek, mi az Árkád fiókban szerződtünk. Népstadionnál van egy, annak a telefonszámát adták meg a fiókban.
3368. 117b1693d0 (válaszként erre: 3367. - A-nesz)
2012. jan. 18. 21:46

Majdnem 50ezer volt, mert 15milliós a hitel és Dunakeszin, 100 méterre az MKB fióktól, szerződés után azonnal fogadott az ügyintéző foglalta be az időpontot nekünk.

Van a IV. kerületben egy nagyon jó közjegyzői iroda, akikkel meg voltam elégedve korábban, illetve a Margit-híd pesti hídfőjénél is pörgősek.

Hol van a fiók, ahová mentek?

3367. a-nesz (válaszként erre: 3364. - 117b1693d0)
2012. jan. 18. 21:28
Beverly, Ti hol voltatok közjegyzőnél?Mennyit kértek az okiratért? Nekünk most oda kéne gyorsba bejelentkezni.Köszi!
3366. a-nesz (válaszként erre: 3365. - Xovak)
2012. jan. 18. 21:27

Bszus, hihetetlen tényleg:-(Ahogy olvastam már nem nagyon fogad be egyik bank se új kérelmet:-(Az otp volt az utolsó, de már oda is csak az mehet, akinek egy évnél nem régebbi értékbecslése van.

Ahogyan most fest a dolog az új árfolyamgát se egy rossz megoldás, feltéve, ha elfogadják jelen formájában.

3365. xovak (válaszként erre: 3356. - B4ca0947f4)
2012. jan. 18. 21:05

Helló Helló12!

Azt elmondhatnád, hogy melyik volt az a bank, amelyiknél járt az ismerősöd.

Azért kérdezem, mert úgy jártunk, mint kanna1234. Csak annyi különbséggel, hogy mi ma kaptuk meg az mkb-tól a hitelkérelmünk elutasítását. Nem tudom nagy betűkkel írni a nevüket. Pedig többször is bent voltunk, és mindig minden rendben volt, kétszer kértünk és kaptunk tőlük ajánlatot. (most persze megnéztem, ráírták: nem hivatalos ajánlat!) Elmondták, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnünk és az mind rendben volt. Most hova szaladjunk? Korábban voltunk a Volksbanknál, az értékbecslőjük is kijött. Dec 30-án kaptunk is ajánlatot tőlük, de addigra már az mkb-nál töltöttük ki a papírokat. Hát jan 5-én lemondtuk a Volksbankot. Biztosak voltunk, hogy minden OK. Csak azt vártuk, hogy mikor mehetünk be megírni az új szerződést. Telefonon sem mondtak többet, mint a levelükben volt, indoklás nélkül elutasítva. Bekaphatják!!!

Próbálunk visszaoldalogni a Volksbankhoz, csak úgy érzem késő.

Részetekről ötlet, hogy hova lehet gyorsban intézni?

3364. 117b1693d0 (válaszként erre: 3357. - Kanna1234)
2012. jan. 18. 21:03

Irtó fura tényleg. Alapvetően jó ügyfélnek tűntök :))


Ha jól értem a CHF hitelt úgy akartátok végtörleszteni, hogy javarészt önerő és a maradék kevésre kértetek volna forinthitelt.


Nem fogunk erre magunktól rájönni, hogy mi motiválta őket.


Nekünk is hasonló konstrukcióban volt Fundamentával kombinálva. Közel felét kifizettük, a másik felére kértünk forinthitelt (15m). Mondjuk így nekünk kb. 20 ezerrel lett kevesett csak, de nem a törlesztővel volt problémánk, hanem az irdatlanul megnőtt tőketartozással.

3363. kanna1234 (válaszként erre: 3360. - B4ca0947f4)
2012. jan. 18. 20:52

Hát az idegeskedés tényleg nem használ. Igen, elég aktív, a fiam is egy örökmozgó volt és azóta is az:)

Volt még egy tippem, hogy hogyan válogattak: feldobták az összes hitelkérelmet és ami az asztalra esett az igen, ami a földre az nem.

Örülök, hogy volt, aki kapott, és ezzel tudott menekülni, mert szerintem, aki a maradás mellett döntött vagy nem tudott váltani arra kutya világ vár.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook